Forum Polityka, aktualnościPolityka

Premier: Przekażemy władzę samorządom

Premier: Przekażemy władzę samorządom

Money.pl / 2007-11-24 11:17
Komentarze do wiadomości: Premier: Przekażemy władzę samorządom.
Wyświetlaj:
marek 19.53 / 83.24.4.* / 2007-11-25 14:25

przekazać organom władzy niższych szczebli sprawy, które mogą rozwiązać.


Np. stadion w każdym mieście - teraz to już będzie sprawa lokalna ?
Antytusek / 89.78.13.* / 2007-11-24 13:51
PRZEKAZEMY WLADZE SAMORZADOM, W KTORYCH RZADZA PO, PSL I LiD. => I niech kreca lody lokalnie, aby odwrocic uwage od ewentualnych wpadek KC!
majorka9 / 89.77.92.* / 2007-11-24 11:47
Przekazemy wladze samorzadom ,brawo zawsze bedzie mozna powiedziec ze samorzady nie docenily,nie chcialy umialy itd. sama slodycz no moze ta lycha dziegciu pomimo obietnic moja ninia mowila od slodyczy puszcza sie pawia! no i mamy pierwsza korekte CUDU jeden z poslow koalicjantow powiedzial w czasie oczekiwania na wotumcyt.:no zawsze jest ryzyko ze cos sie nie uda FAKTi jesli my naszae zapowiedzi zrealizujemy w 70% to i tak bedzie doskonale, UWAGA Irlandczycy jest korekta.!!!! juz tylko 70 %no ale to i tak jak narazie dopiero pierwszy dzien liczcie dalej CUDAKI powodzenia
Chofszi Sechel / 2007-11-24 13:58
Najlepiej być przeciw i marudzić, nie? DO ROBOTY! Ideały mają taką wredną cechę, że aby był z nich jakiś pożytek, trzeba do nich dążyć. Dopiero działanie daje efekty. Tak trudno zrozumieć, że "cuda" Tuska nie odnoszą się do magii i czarów, tylko do najprościej rozumianej deklaracji ukierunkowania działań polityczno-społeczno-gospodarczych nowego Rządu? Jakiś cel trzeba mieć, a działania ku szczytnym celom dają więcej dobrych efektów, niż ciągła walka i polowanie na wrogów. Nikt nie osiągnie ideału, ale po drodze do jego osiągnięcia może zrobić wiele dobrego. Tusk, mówiąc o "cudzie gospodarczym" przedstawił swoje ideały i kierunek działań. Teraz trzeba tylko patrzeć, czy Tusk i jego ludzie nie zbaczają z obranej drogi i czy rzeczywiście ciężko i skutecznie pracują. Na oceny przyjdzie jeszcze czas.
Jeśli Rząd Tuska dosięgnie swych ideałów choć w 70%, a nawet w 50%, to będę zadowolony, bo zdaję sobie sprawę, że wielu zaciekłych, żądnych krwi leniuchów będzie nieustannie snuć bezproduktywną krytykę (o wiele rozwleklejszą, niż wszystkie długie wypowiedzi Tuska razem wzięte).

A milutkie i przyjazne nastawienie nowego Premiera może i jest nieco przesadne, ale wolę, aby to ono wywoływało uśmiechy, niż kolejna tragicznie zabawna wpadka Kaczyńskiego.
jan kowalski / 2007-11-25 20:32 / Tysiącznik na forum

Ideały mają taką wredną cechę, że
aby był z nich jakiś pożytek, trzeba do nich dążyć.

nie bądż naiwny, już kiedyś mieliśmy ideały i szczytne cele, budowaliśmy najpierw socjalizm, potem mielismy budować komunizm i co z tego wyszło. Wielkie g..wno. Cały naród budował socjalistyczną ojczyzne i zafundował nam 30-letnie opóżnienie w stosunku do lepszej części Europy. Długotrwały bełkot w stylu Gomulki nie gwarantuje nam sukcesu, tym bardziej, że jest pelen sprzeczności i przekłamań.
Chofszi Sechel / 2007-11-25 21:54
To MY mamy taka historię. Samo podążanie w kierunku jakiegoś ideału nie jest złe. Komunizm i socjalizm stały się wypaczonymi narzędziami zbrodni dyktatorów, bo idealnie się do tego celu nadawały. Nie jestem naiwny - wiem, co jest złe, a przynajmniej mam taką nadzieję, że wiem. Sam mocno odczułem skutki wprowadzenia w życie najgorszego "ideału" ze wszystkich, a mianowicie tego, którym kierował się w swych działaniach Hitler. Są więc nie tylko różne ideały, ale też różne ich wypaczenia. Gdy słucham Tuska, mam wrażenie, że kieruje się on dobrymi ideałami (dobrymi według mojego systemu wartości). I nie jest przy tym zjadliwy, wrogi i agresywny. O to mi chodzi. A że Tusk przypomina Ci, Janie Kowalski, Gomułkę... Cóż. Mi się wydaje, że raczej Gierka, jesli już mamy snuć takie porównania. Nie znaczy to jednak, że Tusk wyznaje te same poglądy, co Gierek (czy Gomułka), ani że będzie tak samo, jak Gierek, marnotrawił nasze pieniądze. No, chyba że mylę się co do nowego Premiera i jego Rządu. Ale to już czas pokaże.
Pozdrawiam!
Chofszi Sechel / 2007-11-24 11:17
Jeśli rządy w Polsce będą takie, jak naświetliło expose, to będzie całkiem przyjemna odmiana po tym, czego mieliśmy próbkę zaraz po zakończeniu długiej przemowy Tuska, gdy głos zabrał Kaczyński. Oby nigdy więcej zakompleksieni paranoicy nie doszli do władzy...
próbadebilizmunajwyższejjakości! / 83.24.208.* / 2007-11-24 11:29
noi tak - liczyłeś, mierzyłeś i masz w prezencie ewidentnego paranoika u władzy. Będzie ci szarą, nudną, nie doświetloną egzystencję umilał i uprzyjemniał wielogodzinnymi monologami. Tyle rerania, co teraz usłyszysz, wystarczy ci na całe życie. Aby tylko tego dzieci nie słuchały, bo są w stanie każdą głupotę przyjąć na poważnie.
Chofszi Sechel / 2007-11-24 13:38
Moja egzystencja nie jest ani szara, ani nudna, ani niedoświetlona. Gratuluję samokrytycyzmu, szanowna "próbodebilizmunajwyższejjakości". Ja bym tak o sobie publicznie nie pisał, ale cóż... Jakieś kontrasty społeczne muszą istnieć w każdym narodzie. Tylko chorzy ludzie potrzebują ciągłej wojny politycznej, obrzucania wszystkich błotem o obwiniania wyimaginowanego "Układu" za wszystkie grzechy świata. Takie show, jak ukazały ostatnie wybory, jest na dłużej nie do wytrzymania.

Życzę powrotu do zdrowia!

Najnowsze wpisy