Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Premier przemyśli decyzję o kosztach uzyskania

Premier przemyśli decyzję o kosztach uzyskania

Wyświetlaj:
manolo / 83.22.197.* / 2006-06-20 23:09
Premier nie musi akurat tego przemyśleć. Przemyślano to juz za niego . W przyszłym tygodniu ( a może o w tym; przecież może skrócić "analizę ,nie?) wycofa się rakiem z uprzedniej propozycji rządu. Tu się nic nie poradzi :siła złego na jednego -Prezydent ,Prezes, i jeszcze wicepremier Lepper na dodatek. Taki model władzy w Polsce juz funkcjonował za czasów AWS a głównym rozgrywającym był wówczas M.Krzaklewski. Pozostaje jednak problem 30 mld kotwicy. Postulaty kolejnych grup społecznych są spełniane w taki sposób jakby budżet państwa był studnią bez dna. Myślę ,że na przyszły rok władza zafunduje nam wyższe podatki ( w jej inwencję na tym polu nie wątpię) . Solidarna Polska musi ,jak widać ,kosztować.
saul / 2006-06-20 18:22 / portfel / Pan Owca
Pomiędzy bliźniakami a Marcinkiewiczem prawdopodobnie nasila się konflinkt, w którego podwalinach leży realna władza. Sądzę, iż Marcinkiewicz ma ambicję, która nie pozwala mu być wyłącznie marionetką Kaczyńskich. On chce zapisać się na kartach historii i to pozytywnie. Jest niewątpliwie specem od wizerunku i relacji z ludźmi (przypuszczam, że to głównie kwestia talentu). A więc pan premier chce dobrze dla gospodarki, zdaje sobie sprawę (widać lobbing kadry naukowej nie działa na niego specjalnie), że trzeba zmniejszać wydatki budżetu (tak wiem co pis z tymże wyczynia, lecz pis to bardziej Kaczyńscy niż Marcinkiewicz), nie chce też popełnić samobujstwa finansowego jakim była by utrata Gilowskiej, wobec czego stara się jak może walczyć o Jej idee. Myślę, że słusznie. Dla jasności: nie jestem zwolennikiem pisu, jestem zwolennikiem dobrobytu, a ten wymaga wyrzeczeń wszystkich bez wyjątku. I naukowcy nie są w tej kwestii dla mnie żadnymi świętymi krowami (z kadrą naukową mam notabene conieco do czynienia).
adamk / 2006-06-27 10:27
saul
najłatwiej wyrzekać się wszystkiego emerytom, szczególnie tym otrzymującym mniej
niż 1000 zł, a wydającym tylko na leki 400 zł
saul / 2006-06-29 17:37 / portfel / Pan Owca
Niech każdy dba o własne interesy, Jesteś emerytem?
Druga rzecz to to, że ja wypowiadałem się do artykułu o kosztach uzyskania dla naukowców i twórców. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-06-20 17:11
Rozsądnemu człowiekowi wystarczy chwilę pomyśleć, premier potrzebuje na to wieeeeelu dni.
jliber / 212.180.147.* / 2006-06-20 16:50
Hehe coś chyba mało było konkretów w tych planach reform którymi machali przed kamerami podczas wyborów. Moher nie rozpozna lania wody, każdy blef się uda, byle najpierw zdobyć władzę dla nas i kolesi, a potem jakoś to będzie, coś się wymyśli.
Jo / 213.158.197.* / 2006-06-20 16:41
„Ja w tej chwili analizuję sytuację. Myślę, że w przyszłym tygodniu podam receptę na to” – powiedział Marcinkiewicz.

Czy ten typek nie jest zalosny? Konowal, ktory zszedl na psy - jedyna recepta na niego i jego kolesi to mocny "dublet w 4 litery"!!!

Najnowsze wpisy