Forum Polityka, aktualnościKraj

Premier zatrzymał Sikorskiego w drodze do Pałacu

Premier zatrzymał Sikorskiego w drodze do Pałacu

Wyświetlaj:
Konkretny / 93.172.91.* / 2008-07-23 10:14
CZYTAJCIE I UCZCIE SIE:
Troche faktow komusze cieniasy plujace na Prezydenta:
- Sikorskiego zona jest corka glownego rabina Nowego Jorku
niejakiego Appelbauma,
- Dzieki takiemu "wzenieniu" sie, Sikorski ma wejscia na salony
USA, o ktorych
pseudo-premeir Tusk moze tylko marzyc jak dotychczas o
"wycieczce swego zycia" do Peru ,
- Poniewaz Tusk chce zawlaszczyc sobie sukces w negocjacjach z
USA ws tarczy, to
zaangazowal Sikorskiego do rozmow z amerykanskim senatorem z
partii demokratycznej czyli z Ronem Asmusem, kiedy
powszechnie wiadomo, ze demokraci wygraja najblizsze wybory w
USA,
- Ron Asmus to kyzyn zony Sikorskiego,
- w ten oto sposob Sikorski robi, to co Tusk mu nakazuje, aby
przeciagajac negocjacje z
USA, a wygrana demokratow w USA byla pieczecia w "sukcesie
negocjacyjnym" Tuska i jego
ferajny nieudacznikow.
Temat prezydenta Kaczynskiego jest tematem zastepczym aczkolwiek
bardzo pomocnym w
mydleniu gawiedzi oczu czego dowodem sa komentarze ponizszych
osobnikow typu Elendir i
jemu podobnych. Jasne?
drimex / 2008-07-19 23:30
Ten rudy krętacz wszędzie wsadzi swój ogon i to zawsze na odwrót.
bas 1 / 83.5.219.* / 2008-07-19 23:24
Ten rudy krętacz wszędzie wsadzi swój ogon i to zawsze na odwrót.
Elendir / 2008-07-19 17:12 / Łowca czarownic
Sikorski nie ma szansy zakończenia konfliktu z Prezydentem gdyż nie jest przez niego postrzegany jako partner dyskusji. Próba zbliżenia z jego strony zostałaby wykorzystana przeciwko niemu. Słusznie zatem że do tego spotkania nie doszło.
_joe / 80.52.237.* / 2008-07-19 12:03
Jeśli informacje do marnej zagranicznej gazeciny propagandowej pt. "Dziennik" wyciekły z kancelarii p. Kaczyńskiego, co moim prywatnym zdaniem (i nie tylko moim) jest więcej niż prawdopodobne, to by oznaczało, że w Polsce kupczy się tajemnicą państwową dla partykularnych interesów, ewidentnie działając na szkodę kraju.
ślepcy są wśród nas... / 83.143.40.* / 2008-07-19 12:26
Oczywiście że źródłem przecieku jest Ryży POmazaniec Tusk. Tylko ślepy tego nie widzi.

Pewnie twoim prywatnym zdaniem jest więcej niż prawdopodobne, że Kaczyński sam strzela sobie samobója, bo przecież stawia go to w złym świetle. Pewnie twoim prywatnym zdaniem jest więcej niż prawdopodobne, że sam Sikorski ujawnia te materiały, a potem nagle mu się odmienia i chce bieć do Prezydenta by odkręcać sprawę. (Tusk oczywiście nie może do tego dopuścić, bo jego misterny plan pójdzie w p...u)
_joe / 80.52.237.* / 2008-07-19 20:03
Zdecyduj się, albo Kaczyński ujawnia materiały, albo Sikorski. Co do mojego zdania, to zdecydowanie kancelaria p. Kaczyńskiego. Odnośnie negatywnego światła - nie ma już światła bardziej negatywnego od tego, w którym p. Kaczyński od dawna stoi i sam je osobiście wyprodukował, no może nie zupełnie sam, ale z tym drugim od Św. Walentego. Jednak problemem nie jest tu światło, a tajemnica państwowa, która została ujawniona na najwyższym szczeblu i ten, kto to zrobił, powinien zostać postawiony przed Trybunałem Stanu.
hahaha / 83.143.40.* / 2008-07-19 20:33
bredzisz
ani Kaczyński, ani Sikorski - zrobił to ktoś na polecenie ryżej małpy
Elendir / 2008-07-19 17:16 / Łowca czarownic
Tak? A skąd Tusk miał te materiały? A może zwyczajnie Kaczyński nie przewidział takiego obrotu sprawy?
chceszlizaka? / 213.158.196.* / 2008-07-19 19:16
Boże jedyny!, ten to potrafi zamęczać pytaniami, jak przeciętny pięciolatek.
Elendir / 2008-07-19 19:28 / Łowca czarownic
A słyszałeś kiedyś o pytaniu retorycznym?
znalezione w sieci / 83.143.40.* / 2008-07-19 11:45
W naszej polskiej, politycznej rzeczywistości nie jest może, aż tak widowiskowo jak w kinie amerykańskim. Nie stać nas na efekty specjalne rodem z Hollywood, a całość przypomina raczej nieco nudnawą i dość przewidywalną w swojej nieprzewidywalności telenowelę, ale także i u nas nieraz można poczuć smak kina akcji. Próbkę dostarczył nam ostatnio „Dziennik” prezentując fragmenty „tajnej” rozmowy pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego z panem ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim.

Cała historia posłużyła do frontalnego ataku na Prezydenta ze strony polityków Platformy Obywatelskiej, których do boju prowadził niczym sowieckich sołdatów oficer polityczny, sam wicemarszałek Stefan Niesiołowski. Rzecz jasna język i styl tych ataków, zwłaszcza tych w wykonaniu posła Stefana Niesiołowskiego, był charakterystyczny i adekwatny do tego czym zwykł się pan profesor Niesiołowski zajmować zawodowo obok poselskich obowiązków czyli do robactwa. Bo właśnie robakami na Uniwersytecie Łódzkim w Katedrze Zoologii Bezkręgowców i Hydrobiologii zajmuje się prof. Stefan Konstanty Myszkiewicz – Niesiołowski.

Od rana wszelka możliwa polityczna amunicja jest używana do „ostrzeliwania” Pałacu Prezydenckiego przez pretorian pana premiera Donalda Tuska. Jak to się stało, że taka rozmowa mogła mieć miejsce? Jak to możliwe żeby zapisy nawet jej fragmentów ujrzały światło dzienne? Dlaczego Prezydent w ogóle śmie się w cokolwiek wtrącać i czymkolwiek interesować zamiast łaskawie czekać, aż za dwa lata zastąpi go w chwale swojego majestatu Słońce Andów, Jedyna Nadzieja Ludzi Przyzwoitych, Najbardziej Pracowity Premier Unii Europejskiej, Król PR-u i Wielki Księże Pozorów… Donald Tusk?

Prawda w całej tej sprawie, aczkolwiek trudna dziś do zrozumienia niczym historia Mela Gibsona z „Teorii spisku”, jest jednak zgoła inna. To nie prezydent Lech Kaczyński stoi, ze publikacją „Dziennika”. Co więcej nie jest za nią także odpowiedzialny minister Radosław Sikorski (choć nie mam nawet jednego powodu, aby go bronić i należę do zdecydowanych krytyków prowadzonej przez niego polityki zagranicznej). W całej tej sprawie to właśnie Radosław Sikorski traci równie dużo, a nawet o wiele więcej niż Prezydent. To dwór premiera Donalda Tuska doprowadził do powstania tego tekstu i jest odpowiedzialny za przeciek. To służby podległa Premierowi są odpowiedzialne za właściwe zabezpieczenie tego typu spotkań. Mają więc możliwości wejścia w posiadanie stosownych materiałów. Ich ujawnienie miało posłużyć do dalszej walki z Prezydentem, a przy okazji osłabić pozycję bardzo popularnego (jest jeszcze większym pozorantem od premiera Tuska, a to się ostatnio bardzo podoba) i niekryjącego swoich prezydenckich ambicji ministra Sikorskiego. Taka jest niestety smutna konstatacja płynąca z tego wydarzenia.

Od ponad 8 miesięcy Polska nie ma rządu. To co na gruncie konstytucyjnym jest obecnie uznawane za Rząd RP to nic innego jak sztab wyborczy Donalda Tuska w wyborach prezydenckich 2010 r. Wszystkie działania rządu, od inicjatyw na arenie międzynarodowej, po kreowanie konfliktów z Prezydentem w kraju są obliczone tylko i wyłącznie na efekt w postaci wyniku wyborczego Donalda Tuska w najbliższej walce o prezydenturę. Czy da się tak dalej kierować prawie 40 – stumilionowym państwem w środku Europy? Wydaje mi się, że nie. Dziś dostałem sms z następującym żartem: Po 9 miesiącach od wyborów do babci przyszedł wnuczek, oddał jej dowód i powiedział: „babciu przepraszam, już nigdy więcej tego nie zrobię”!
marek 19.53 / 83.24.50.* / 2008-07-19 11:50
Nic dodać, nic ująć.
Może drobiazg - czas akcji. Dziwnie pokrywa się z sopocką wpadką.
Elendir / 2008-07-19 17:19 / Łowca czarownic
Jeszcze jeden drobiazg jest istotny - należy zamienić kilka nazw i będzie to dobry obraz postępowania PiS.
Kero niezwerbowany / 213.238.127.* / 2008-07-19 11:30
I słusznie. Z wariatami nie wolno rozmawiać z bliskiej odległości.
chłopak123 / 213.77.81.* / 2008-07-19 11:14
W Pruszkowie wybrano nowy zarząd PIS, Nieznam najważniejszych polityków PIS tylko tyle co ich widze w TV. Ale za to znam tych z mojego miasta bo ich widze na codzień, a jednego mam za sąsiada i wiem co robią. Szkoda gadać. Dlatego K.... wiecej na ta partię nie zagłosuje. To chyba największe skupisko idiotów jakie jest w tym sejmie. Jeżeli mam oceniać partię,to teraz zaczne to robić po ich sukcesach. Jeżeli PO wygrało wybory to znaczy że w jej składzie są lepsi kombinatorzy. Więc Ci lepsi kombinatorzy prędzej poprawią ten kraj i niż te palanty z PIS z pruszkowiakiem osiańskim na czele. przykro
larson75 / 2008-07-19 10:36
To bardzo często bywa tak że podsycanie naienawiści szkalowanie ,wysmoewanie konczy sie ZLE dla tego kto to robi ,
marek 19.53 / 83.24.50.* / 2008-07-19 10:34

prosił o szybkie spotkanie z Lechem Kaczyńskim. Prezydent zgodził się przyjąć go


Najwyraźniej te "straszne przesłuchanie" przez prezydenta i "obelgi" Sikorskiego obaj potraktowali jako mało istotne.

Komuś jednak zależy niewyjaśnianiu. Kampania prezydencka, słupki, PR są zapewne ważniejsze.
na spotkanie nie zgodził się Donald Tusk.


Może gdzieś tutaj należy szukać "źródła" Dziennika.
Elendir / 2008-07-19 17:26 / Łowca czarownic

Najwyraźniej te "straszne przesłuchanie" przez prezydenta i "obelgi" Sikorskiego obaj potraktowali
jako mało istotne.

Jest takie powiedzonko: "mądry głupiemu ustępuje". Jak myślisz skąd się wzięło?
A jeśli chodzi o Kaczyńskiego to dla niego było bardzo wygodne - dostawałby do ręki oręż który w przyszłości albo od razu mógłby wykorzystać. No bo chyba nie jesteś aż tak naiwny żeby od takiego spotkania oczekiwać jakiegokolwiek wyjaśnienia?
larson75 / 2008-07-19 10:32
Czy jest ktoś kto zakończy ten bezsensowny konflikt?, czy jest ktoś kto zabroni kloacznej tvn podsycać ludzi na Kaczyńskich i PIS, ?????????????
Konkretny / 89.1.58.* / 2008-07-19 10:06
Kiedy ten rzad nieudacznikow poda sie do dymisji? Dosc juz afer i przeciekow, ktorych glownymi bohaterami sa cieniasy z PO!!! Dosc kompromitacji Polski na swiecie!!
Elendir / 2008-07-19 17:28 / Łowca czarownic
Od kiedy Kaczyński jest z PO?
Elendir / 2008-07-19 19:31 / Łowca czarownic
A może nie jest głównym bohaterem tej afery? Czy też może nie kompromitował Polski na świecie?
@@@ / 89.77.202.* / 2008-07-19 19:57
Taaak, to on sie zachowywal jak turysta na darmowej wycieczce do Peru?
Elendir / 2008-07-19 22:14 / Łowca czarownic
Przeszkadza Ci że Premier był w Peru, to w jaki sposób gospodarze zechcieli go podjąć, czy też coś innego? A może uważasz tą wizytę za kompromitację Polski na świecie?
@@@ / 89.77.202.* / 2008-07-19 22:15

A może uważasz tą wizytę za
kompromitację Polski na świecie?

Tak.
Elendir / 2008-07-19 23:15 / Łowca czarownic
A można wiedzieć dlaczego? I w czyich oczach? Albo może mógłbyś podać tytuły prasy zagranicznej które również w ten sposób patrzą na ta sprawę?
@@@ / 89.77.202.* / 2008-07-20 16:34
A Pan wlasnego zdanie nie ma?
Zeby miec jakies zdanie musi Pan je przeczytac w prasie i najlepiej zagranicznej?
Elendir / 2008-07-20 21:00 / Łowca czarownic
Własne zdanie mam i jest ono inne. Tak więc zadałem pytania uszczegóławiające. Oraz zapytałem o zewnętrzne objawy zdania innych ludzi zgodne z tą opinią. Sądząc po odpowiedzi w tej kwestii niewiele masz do powiedzenia.
@@@ / 89.77.202.* / 2008-07-29 00:45
Ty tez niewiele masz do powiedzenia poza zadawaniem pytan.
Elendir / 2008-07-29 06:36 / Łowca czarownic
Naprawdę? A może powinieneś przeczytać również inne moje wypowiedzi? Oczywiście bardzo zależy to od tego do czego się odnoszę i czy adwersarz ma cokolwiek do powiedzenia, czy też tylko stara się odbić piłeczkę.
@@@ / 89.77.202.* / 2008-08-06 17:37
Przeczytalem i w 95% sa to same pytania.
Elendir / 2008-08-07 07:41 / Łowca czarownic
To przeczytaj raz jeszcze i dokładniej policz.
@@@ / 89.77.202.* / 2008-08-07 11:17
Kolejny nic nie wnoszacy wpis.
Elendir / 2008-08-07 20:02 / Łowca czarownic
Jakoś dziwnym trafem dyskusja z Tobą z reguły okazuje się jałowa. Na szczęście nie wszyscy forumowicze są Twojego pokroju i jest na tym forum miejsce na ciekawszą dyskusję.
@@@ / 89.77.202.* / 2008-08-07 20:17
Cziekawe ze nie tylko moje dyskusje z Toba sa jalowe co sugeruje ze jalowosc rozmowy to Twoja wina.
Elendir / 2008-08-07 20:41 / Łowca czarownic
Zgadza się, jest grupa osób z którymi dyskusje są jałowe. Mógłbym dodać że macie wiele cech wspólnych oraz iż należycie do jednego obozu. Na szczęście są również inne osoby którym pragnienie przypodobania się w PiS nie zasłania zdrowego rozsądku.
@@@ / 89.77.202.* / 2008-08-07 23:06
Logika nie jest Twoja najmocniejsza cecha.
Elendir / 2008-08-08 07:35 / Łowca czarownic
I znowu dziurawy wniosek. Rozróżniasz kwantyfikatory "istnieje" oraz "dla każdego"? Jeżeli istnieją obserwacje będące w zgodzie z pewną tezą oraz istnieją obserwacje zaprzeczające tej tezie (których w dodatku jest więcej) to raczej powinno się zmienić tezę.

Logika nie jest Twoja najmocniejsza cecha.
@@@ / 89.77.202.* / 2008-08-08 10:41
Czytajac Twoje tezy jedynym logicznym dzialaniem jest zaprzestaie z Toba dyskusji i zwrocenie uwagi lekarza na Twoje zachowanie.
Elendir / 2008-08-09 07:47 / Łowca czarownic
Masz rację, zwróć uwagę swojego lekarza na tą dyskusję. Może przedstawiona diagnoza pomoże mu w terapii.
@@@ / 89.77.202.* / 2008-08-09 10:34

Masz rację,

Skoro tak piszesz to znaczy ze Twoj lekarz sie ze mna zgodzil.
Szkoda tylko ze nic nie zrobil zeby Twojej chorobie zaradzic.
Elendir / 2008-08-09 10:51 / Łowca czarownic
Skoro uznałeś że dla Ciebie jedynym logicznym działaniem jest zaprzestanie dyskusji rozumiem że dalsze wypowiedzi z Twojej strony są Twoim przyznaniem się do braku logiczności działań.

Mogę Cię jednak uspokoić, choroba za którą się uważasz w żaden sposób mi nie zagraża. Dlatego również nie interesuje mnie co sobie wyobrażasz o lekarzu z którym się konsultujesz.
@@@ / 89.77.202.* / 2008-08-09 13:29
Skoro uwazasz ze to co ja do Ciebie pisze jest dyskusja z Toba to wiecej dowodow Twoj brak logiki juz nie potrzeba.
Elendir / 2008-08-09 14:01 / Łowca czarownic
Proszę, napisz jeszcze coś zabawnego.
mocnenie? / 213.158.196.* / 2008-07-20 11:00
a dlatego, że ponieważ !
Elendir / 2008-07-20 11:07 / Łowca czarownic
A coś mądrzejszego potrafisz napisać?
imwięcejtymlepiej / 213.158.196.* / 2008-07-20 13:29
po ostrej i długotrwałej serii wspomagających pytań?, kto wie

Najnowsze wpisy