Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Premier: Zwrot obligacji - tak, ale nie w 100 proc.

Premier: Zwrot obligacji - tak, ale nie w 100 proc.

Wyświetlaj:
Mały kazio / 62.121.118.* / 2007-05-03 00:27
My - zasady, że biedni Polacy mają zapłacić potomkom bogatych Polaków - nie przyjmujemy" - powiedział premier.
A jednocześnie IV RP zwraca majątek ludziom, którzy współpracowali z niemcami w czasie okupacji hitlerowskiej. Obecnie IV RP zezwoliła na wywóz z Polski spadkobiercom właścicieli pałacu w Łańcucie to co tam jeszcze zostało.Były właściciel pałacu (Potocki) uciekając przed przed Rosjanami w 1944r wywiózł najbardziej wartościowe dobra w 11 wagonach podstawionych mu na specjalne żądanie SS. Była to nagroda za kolaborację w latach 1939 - 1944.r Z dóbr, które pozostały utworzono muzeum. Teraz muzeum jest rozgrabiane przez spadkobierców byłego kolaboranta. Niech nam żyje i rozkwita państwo prawa ? i swoistej sprawiedliwości z największym patriotą na czele.;
Gogi / 83.28.104.* / 2007-04-28 21:57
„My - zasady, że biedni Polacy mają zapłacić potomkom bogatych Polaków - nie przyjmujemy" .
Przepraszam, jacy ‘My’? Uważam, że chociaż częściowa rekompensata za te obligacje jak najbardziej się należy i nie rozumiem dlaczego wypowiedź premiera po raz kolejny napiętnowana jest nienawiścią. Prawdopodobnie głowa rządu nie ma świadomości, że w okresie międzywojennym przyszłość Polski nie była pewna do tego stopnia, że o preferencyjnych pożyczkach z zagranicy polski rząd mógł tylko pomarzyć. Owszem, pożyczki zagraniczne były udzielane, okupione dużym oprocentowaniem i pod zastaw monopoli państwowych. Wykup obligacji przez obywateli wiązał się z ryzykiem, które ja nazwałbym szaleństwem lub patriotyzmem.
Dalej, jeśli patrzymy na to, na co biedni Polacy płacą, to może należało by się przyjrzeć kosztowi obsługi zadłużenia z czasów PRL?? Wątpię, że ‘bogaci Polacy’, których premier tak nie lubi, w mniejszym stopniu zasługują na zwrot ich pieniędzy niż chociażby Klub Paryski.
wozdan / 83.6.211.* / 2007-04-26 07:33
"zasady, że biedni Polacy mają zapłacić potomkom bogatych Polaków - nie przyjmujemy", a gdzie prawo? sprawiedliwość? ci co finansowali rozwój gospodarczy, armię mają być okradzeni? czy tylko bogaci pożyczali państwu? jarek poczytaj coś, naucz się czegoś bo się ośmieszasz
Koala / 2007-04-24 21:07 / Bywalec forum
Abstrahując od zasadności takiego orzeczenia, oznacza ono, że możemy zapomnieć o obniżaniu podatków, ale będziemy musieli pogodzić się z likwidacją ulg i odliczeń, bo państwo ma coraz większe potrzeby. Jedyna uprzywilejowana podatkowo grupą pozostaną rolnicy, którzy nie zapłacą grosza od dopłat bezpośrednich, dzięki czemu kilka miliardów (ale to pewnie pikuś) znika z budżedtu. Ale taka jest cena koalicji! Do tego Euro 2012, które musimy sfinansować. Nie cierpię tej ekipy! Gilowskiej za kłamstwa w szczególności!!!
Z++ / 83.29.181.* / 2007-04-24 20:43
"My - zasady, że biedni Polacy mają zapłacić potomkom bogatych Polaków - nie przyjmujemy" - powiedział premier.
Dosadnie mówiąc - aż ręce opadają.
emigrant 96 / 213.230.155.* / 2007-04-24 21:36
Właśnie opadają...:
dlaczego ja mam spłacać długi komuny ?
Niech płacą ci co to zgarnęli.
Ja jestem odpowiedzialny za wojnę...? Za 50 lat grabieży po wojnie ?
rosa / 2007-04-25 00:04 / Bywalec forum
Grabieżą po wojnie była odbudowa kraju np Warszawy, budowa FSO, URSUSA,FSM czy kolebek solidarności Stoczni Gdańskiej i Szczecińskiej. Odrobiny myślenia życzę.
emigrant96 / 217.200.200.* / 2007-06-16 21:50
..aż tyle...?(!) Za 50 lat wyrzeczeń, obozów pracy, czynów społecznych ? - Rzeczywiście myślenie nie jest mocną stroną osoby powtarzającej tą sztandarową argumentację z lat 50 jeszcze dzisiaj...
M P / 195.90.107.* / 2007-04-25 01:51
Ja tez myslenia zycze. Nie tylko o sobie.
jerzy1s / 2007-04-24 21:11 / Bywalec forum
Masz racje, Jaroslaw Kaczynski na dyplomate sie nie nadaje!
Koala / 2007-04-24 21:09 / Bywalec forum
Smutna prawda - ale to ta ekipa przywołała na nowo podział na MY (lepsi) i ONI (gorsi, bo pewnie bogatsi). Ręce opadaja nie tylko po tym orzeczeniu, niestety.
bambi / 83.12.70.* / 2007-04-26 23:26
Wreszcie sprawiedliwie .Mam takie obligacje.Dostałam je od ojca z misją żeby dopilnować sprawy i zrobie to
Marcin / 2007-04-27 21:34 / Bywalec forum
spróbuj je opchnąc na wtórnym

Najnowsze wpisy