Prezent

bogoo / 2008-05-05 20:31
Witam. Z góry przepraszam jeśli wybrałem zły dział forum, ale wydawał mi się najbardziej odpowiedni. Otóż mam pewne pytanie: Chyba większość z państwa słyszało o Robercie Kiyosaki. Napisał on komiks "Ucieczka z wyścigu szczurów". Czytałem ten komiks i uważam, że jest dobry do pokazania dzieciom jak można wybić się z owego finansowego "wyścigu szczurów". To był taki wstęp, natomiast moje zasadnicze pytanie brzmi: czy jest komiks, książka lub cokolwiek innego który mógłbym dać 8-letniemu bratu tyle, że tematyka miałaby dotyczyć podstaw inwestowania w papiery wartościowe, obligacje, akcje, itp. Przy okazji chciałbym mu dać, kilka obligacji, żeby nie skończyło sie tylko na przeczytaniu dedykacji, ale żeby chciał przeczytać tę książkę, aby z kolei wiedział co zrobić z tymi obligacjami, bądź innymi papierami. O ile taki prezent ma sens to prosiłbym o poprawienie mojej myśli. Z góry dziękuje za odpowiedzi. POZDRAWIAM
Wyświetlaj:
Haha :) / 83.8.183.* / 2008-05-07 17:34
Ja bym mu jeszcze konto u maklera założył :D W tym wieku przeważnie bawiłem sie z kolegami w gonitwe, kopałem piłe, latałem z pistoletem i bawiłem sie w wojne. Czy to mi przeszkodziło w zdobyciu wiedzy o inwestowaniu jakieś 9 lat później ? Nie. Więc daj dziecku spokój i pozwól mu się bawić póki ma czas.
miki3d / 2008-05-07 12:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
8-latkowi? Może komiks ze Sknerusem Mac Kwaczem? Myślę, że z bardziej ambitnych opracowań nie skorzysta.
bogoo / 2008-05-07 13:59
Tak, 8-latkowi. Hmm.. chyba nie napisalem tego tak jak dokładnie chciałem. Naprawdę ten komiks o którym wspominałem jest napisany w języku zrozummiałym dla dzieci, może niektóre pojęcia jak aktywa, pasywa itp. są trudne, ale wydaje mi się, że można go spokojnie dać dzieciom i oczekiwać od nich zrozumienia podstaw finansowej niezależności. Tu są przykładowe recenzje

http://bogatyojciec.wordpress.com/2008/03/27/ucieczka-z-wyscigu-szczurow-recenzje/

właśnie o coś takiego mi chodziło tylko, że na temat jak juz napisalem inwestowania w papiery wartościowe.
miki3d / 2008-05-08 13:59 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Albo kup mu jakąś grę o podobnej tematyce. Jakąś planszówkę typu monopoly, albo komputerową.
belimed / 79.163.151.* / 2023-07-13 14:37
Świetny pomysłhttp://www.agigo.pl/zalety-importu-bizuterii-sztucznej/ będzie zadowolona.
szesciolatek / 149.254.192.* / 2008-05-08 08:31
Chlopie, jak jestes taki madry to dawaj mu fizyke kwantowa i filozofie, niech lyknie poki mlody. Dlaczego kazdy Kowalski jest przekonany ze ma genialne dzieci i zneca sie nad nimi do upadlego? pisza Ci wszyscy ze osmiolatek to dziecko a Ty na sile chcesz zaspokoic swoje ambicje pakujac w niego to co Tobie i wylacznie Tobie sie podoba. Jak tak wiesz dobrze wszystko to po co pytasz? Skonczy sie na tym ze gosc bedzie dorastal w terrorze niezaspokojonego tatusia i jako nastolatek ucieknie z chalupy albo popadnie w nalog. Pozdrowki
dewr / 83.25.167.* / 2008-05-07 17:27
Bez przesady, jak miałem 8 lat to czytałem właśnie Sknerusa McKwacza i inne tego typu rzeczy. Gdzie 8 latkowi komiks o inwestowaniu

Daj mu spokój, niech ma normalne dzieciństwo, jeszcze mu czytanie zestawień finansowych bokiem wyjdzie. Za 8 - 10 lat to tak.
germom / 2023-08-24 12:18
Ciekawa propozycja http://www.lotusfitness.pl/rozne-rodzaje-kolczykow/ polecam.
jagoda26 / 2008-05-09 14:00
Można mu podarować jakąś grę tematyczną choćby monopol i niech na niej się uczy dokonywania poprawnych decyzji. W tym wieku jeśli byś chciał dziecka uczyć takich rzeczy to tylko przez zabawę gry. To tak jak by miał teraz zakładać konto w Mbanku i inwestowaćw fundusze uniona, legga, arki:) Takie dziecko trzeba dać się bawić nawet ucząc go .
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy