Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Prezes może spadać, a co z ojcem dyrektorem?

Prezes może spadać, a co z ojcem dyrektorem?

Money.pl / 2006-04-07 08:48
Wyświetlaj:
waz(usa) / 64.21.123.* / 2006-04-10 13:13
Prawda jest taka, ze obecnie Polacy zamiast Jana Pawla w swiecie maja diabla Rydzyka w powiecie!
MarekP / 85.219.252.* / 2006-04-10 13:57
He, he. Diabla to macie w Bialym Domu. ;)
wojtek / 83.29.46.* / 2006-04-10 10:49
Panie redaktorze Płaskoń.
współczuję Panu. tyle się PAn napocił pisząc tzw.felieton a wyszły z tego takie bzdury. Pan sie marnuje w tym Money.pl
czeka na PAna kariera u p. Urbana. Tam im coś bardziej bez sensu i im więcej kogoś się obraża tym lepiej i tym więcej Pan dostanie kasy za swoje "artykuły".
a i czytelnicy niniejszego portalu skorzystają bo nie stracą czasu na Pana "twórczość".
powodzenia.
lewak / 83.15.162.* / 2006-04-15 15:25
Panie Płaskoń - zapomniał Pan, że pisanie źle o prawej stronie sceny politycznej jest po prostu naganne - wiadomo, prawdziwa cnota krytyk się nie boi... hehe...
zx / 83.8.187.* / 2006-04-09 21:18
Do Redakcji Money.pl
Nie jestem przekonany czy ten portal jest właściwym miejscem do publikowania tego typu felietonów. Nie polemizuję tutaj z poglądami autora, które są może i ciekawe ale co to ma wspólnego z pieniędzmi. Czy portal typu Money.pl jest rzeczywiście najlepszym miejscem na wylewanie na siebie kubłów pomyj przez zwolenników i przeciwników RM ? Czemu mają służyć takie dyskusje ? Chyba, że nazwa Money.pl jest tylko dla zmyłki, a Szanowna Redakcja w pogoni za poprawą wskaźników wejść na stronę jest gotowa na wszystko, zatem niebawem zagoszczą tutaj Michał Wiśniewski, Kuba Wojewódzki oraz sekretne wyznania Dody Elektrody w odcinkach. Prawdę powiedziawszy chciałbym się pomylić w mojej diagnozie.
MarekP / 85.219.252.* / 2006-04-09 10:07
Swiat jest pelen nieszkodliwych idiotow wierzacych w slowo pisane i mowione oraz pisarzy ktorzy napisza wszystko za pieniadze tylko dlaczego na tym forum jest ich taka mnogosc?
Moze stosowana tutaj cenzura i dobieranie autorow artykulow jest tego przyczyna?
zx / 83.8.187.* / 2006-04-09 21:30
Jeżeli uważa Pan, że tutaj jest cenzura, to po co poświęca Pan swój cenny czas na pisanie komentarzy do medium, które jest Pana zdaniem tendencyjne ? Szkoda czasu.
Wapniak / 83.28.130.* / 2006-04-11 18:00
Ja też uważam, że jest. Kilka razy mnie i nie tylko, wycięli. Trudno. Nowy ład to ma.
Ale z innej beczki.
Jestem jak już gdzieś wspomniałem ateistą od 14 roku życia. Cholera jak to dlugo...Im dłużej, tym bardziej jestem przekonany o słuszności podjętej wtedy decyzji odejscia od kościoła i wiary... I...!? od roku jestem słuchaczem wiadomości TV Trwam i Rozmów Niedokończonych... Jest to dla mnie swoiste : "Radio Wolna Europa".
Uważam, że każdy medal ma dwie strony i należy wysłuchać innych poglądów również. W sytuacji kiedy wszystkie media są zdominowane jak wiadomo, przez swych mocodawców oraz ich linie programowe i propagandowe nie od rzeczy jest wysłuchanie niejako drugiej strony. Pozwala mi to w tej sytuacji wyrobić sobie swoje zdanie, w miarę obiektywne. Tak samo jak czytanie Gaz. Wyb; N. Dz. i Trybuny...
Przy wolności słowa o którą tak zażarcie niektórzy walczyli przyznam, iż nie rozumiem po co ten cały hałas. To, że zdarzają się tam różne wypowiedzi...Samo życie...Można wyłączyć telewizor lub zmienić kanał.
Odnoszę wrażenie jednak, iż cała wrzawa ma zupełnie inne podłoże. Strach... i obawa. Przed czym?...Cóż, na ten temat jednak na tym Portalu nie mam odwagi pisać /i tak by mnie zmazali/ ... Z drugiej zaś strony, jeżeli "ideolodzy" R.M. jak ich się określa są nie do przyjęcia lub szkalują dobre imię Polski, wystarczy postawić ich przed sądem i po krzyku. Skoro tego do tej pory nie zrobiono, to widocznie nie ma do tego podstaw... Więc jeszcze raz pytam po co to wszystko? I o co chodzi? Mówi się, że jak nie wiadomo o co, to o pieniądze...Dobrze, że nie ja to wymyśliłem...
Oba klerykalne media zajmują się polityką równie dobrze jak i reszta kościoła, a nie? Z tym, że tu znajduje niejako pocieszenie ta warstwa miedzy innymi społeczeństwa, która dostała najwięcej od elit rządzących właśnie w d...
Gdzie się podziała przysłowiowa "Solidarność" z jej 21 postulatami? Na tablicy w Brukseli? Bo w kraju co było do przewidzenia, skończyła się dawno. Gdzie są teraz Ci piewcy drugiej Japonii? Więc do kogo pretensje i cały ten harmider? On działać będzie tylko w odwrotnym kierunku. Zwolenników choćby z biedy będzie tylko przybywać, bo znajdą tam swego rodzaju przytulisko i pocieszenie. Nie mówiąc o wielu innych czynnikach spowodowanych agresywną komercją życia.
Na temat zaś antysemickich niektórych wypowiedzi, nie chcę się celowo wypowiadać. Kiedyś był w Gazecie Wyborczej doskonały artykuł autora, pochodzenia semickiego o Holocauście jako swoistego połączenia interesu i propagandy. Zainteresowanych odsyłam do archiwum gazety. Warto.
No i to byłoby na tyle. Aż tyle.
Znachor / 83.15.162.* / 2006-04-15 15:27
Niezwykle cenne przemyślenia :) Wiadomo, że drążenie ropiejącej rany boli najbardziej. Teraz wiem dlaczego nie wolno obrażać Balcerowicza... Tylko że jak się wda gangrena, to trzeba będzie amputować, czego nam wszystkim życzę z okazji świąt :)
MarekP / 85.219.252.* / 2006-04-09 22:05
Zlo zwycieza jesli ludzie dobrzy nic nie robia.
zx / 83.8.187.* / 2006-04-09 23:53
Proponuję nieco więcej ostrożności w dzieleniu ludzi na złych i dobrych według tylko swojej miary. To co jest dobre dla Pana niekoniecznie musi być dobre dla innych i vice versa. Każdy wierzy w to co mu odpowiada i tak już pozostanie. Dla jednych RM będzie objawieniem, dla innych szmirą, a jeszcze dla innych czymś doskonale obojętnym. Fanatyzm ma różne oblicza ale zawsze jeden cel: wdeptać adwersarza w ziemię albo najlepiej fizycznie unicestwić. Oczywiście są kraje gdzie fanatyzm ma formę instytucjonalną jak chociażby Afganistan gdzie władza jest gotowa skracać ludzi o głowę za zmianę wiary. Coż zatem należy wieszać ludzi, którzy nie lubią RM ? A może zabronić krytycznych wypowiedzi na ten temat ? Przecież to bzdura i do tego nieskuteczna. Nie wiem w jakim jest Pan wieku ale ja dobrze pamiętam, kiedy o PZPR wolno było mówić tylko dobrze. I na co to się zdało ?
Nomen omen zupełnie to samo można odnieść do przeciwników RM, którzy tzw. mochery chcieliby poddawać eutanazji bo i takich nie brakuje.
Mona / 80.55.245.* / 2006-04-09 23:00
Ma Pan rację, w naszym kraju właśnie zwycięża zło w czarnych sukienkach, bo dobrzy ludzie nic nie robią !!!! :)
Redakcja forum / 2006-04-09 10:15 / Administracja forum
Czy usuwanie wpisów obrażających innych forumowiczów, uważa Pan za cenzurę?
MarekP / 85.219.252.* / 2006-04-09 11:09
Czy Redakcja_Forum uwaza ze jedynie obrazanie forumowiczow jest "godne" jej "gumki"
Nie reagowanie na obrazliwe wypowiedzi forumowiczow a dotyczace okreslonej grupy osob publicznych jest dowodem na istnienie cenzury na tym forum.
To co robi Redakcja_Forum moglo by sluzyc za definicje cenzury politycznej.
Redakcja forum / 2006-04-09 11:35 / Administracja forum
Jeśli post jest wulgarny - nie ma racji bytu na forum - bez względu na opcje polityczną. Proszę nam uwierzyć na słowo. Bo i jaki cel miałaby cenzura polityczna tutaj? Money.pl nie szykuje się do objęcia władzy.
T.W. / 83.31.3.* / 2006-04-10 10:57
Święta racja! Raz poniosło mnie i obdarzyłem niecenzuralnym epitetem nieciekawą osobę posła Gosiewskiego.
I co ? Mój wpis zniknął po 20 minutach.
I słusznie !!
Marek53 / 83.24.43.* / 2006-04-09 20:16
Nie koniecznie. Urząd na ul. Mysiej też nie miał ambicji Politycznych i nie dążył do objęcia władzy. Jednak swoje zadanie wypełniał więcej niż skrupulatnie.

A czy red. Money nie słyszała o czymś takim, jak cenzura wewnętrzna, autocenzura, realizowanie programu, itd. Forma dużo skuteczniejsza i ostrzejsza od jakiegokolwiek cenzora politycznego.

Też z przykrością stwierdziłem, że autocenzor w Money jest bardzo jednokierunkowy, monopartyjny, monoświatopoglądowy. Ma mentalność Kalego.
silver / 2006-04-09 20:50 / Bywalec forum
Póki co widzimy, że miota się Pan i naskakuje a to na forumowiczów, a to znowu na Redakcję. W wielu miejscach kończy się to zablokowaniem dostępu do serwisu, bez dalszych tłumaczeń, marnowania czasu i robienia sobie pogawędek. Nie ma to nic wspólnego z cenzurą a raczej porządkiem, kulturą osobistą i przyjmowaniem określonych zasad. Niektóre osoby ze zrozumieniem tego fundamentalnego problemu mają olbrzymi kłopot.
Szposzczegawczy / 83.15.162.* / 2006-04-15 15:30
Gdyby tak w rzeczywistości było, większość Twoich komentarzy musiałaby zniknąć. Łącznie z Pana alter ego - Georgem i Xpobleblebletyfusem
MarekP / 85.219.252.* / 2006-04-09 11:43
Wlasnie, jaki ma sens cenzura polityczna?
"Cenzor" ma swoje przekonania polityczne i wlasnie je tutaj na forum widac jak na dloni.
Co do definicji wulgarnosci stosowanej przez "cenzora" to i tutaj widac polityczne zabarwienie.

Ja uwazam ze ponizsze wypowiedzi sa wulgarne ale wasz "cenzor" najwyrazniej nie:


dodam, że większośc starszych,znanych mi osób jest przeciw radyju maryja, i co ? ano nic radyjo dziła i dziłąc będzie bo nie ma siły na klecha , bo pyskopatowi zależy na tym by pokazać jaką siłą jest kościól w głupim narodzie. Nic nie podskoczy klechowi, jks. jankowski wino produkuje , bursztynowe ołtarze buduje i co na to pyskopat.... zaciera ręce i micząco zgadza się. to jest Polska włąśnie skomentuj
2006-04-08 22:24:25 | 83.23.118.* | mar
ojciec Rydzyk to czystej wody homosovietikus,a mocherowe berety to to trzysta -czterysta oglupionych kobiet i 10 razy mniej meżczyzn,oraz pare tysiecy takich egzemplarzy jak niejaki pan Cymanski ,ot i cala sekta.
Moccccher / 83.23.216.* / 2006-04-09 21:54
Panie Marku53 Ci ludzie nie chca zrozumieć panskiego tłumaczenia i podanych przykładów.
Widocznie Forum i jego CENZOR reprezentuje poglądy zbliżone do GW a tam beż dowodów oskarża sie ludzi i mówi o nich, ze sa antysemitami tylko dlatego, że wypowiadaja sie o jakims problemie zwiazanym z żydami.
Wystarczy słowo żyd aby zakwalifikować jakąś wypowiedź za antysemicką.
To, ze ktoś inny bezpodstawnie i wulgarnie nazywa przedstawicieli Koscioła Katolickiego, lubianych i popieranych przez nie 300 a kilka milionów POLAKÓW o różnym przekroju i poziomie umyka uwadze CENZORA.
Uważam, że te felietony są celowym "kijem w mrowisko" aby tu stworzyc okazję do takiego "magla".
To ma byc forum FINANSOWE to po co tu dawać zaczepny felieton bardzo stronniczo myslącego wcale nie autorytetu moralnego.
Ten Pan nadaje sie do pracy jedynie u Pana URBANA.
Apeluję do Zarzadzajacych tym FORUM wprowadźcie niezbędne zmiany aby dyskusję na tym finansowym FORUM prowadzicv o FINANSACH i problemach z tym związanych.
To BAGNO obrażliwych wypowiedzi, to nie dyskutowanie
o finansach.Zostawcie to URBANOWI.-dziękuję za zastosowanie się do mojej prosby
niekumaty / 83.22.206.* / 2006-04-09 12:18
A gdzie tu wulgarność mniej więcej? Jeżeli przyjmie się konwencję która określi tego typu wypowiedzi jako wulgarne , to jak w takim razie należy zakwalifikować niektóre wypowiedzi w Radiu Maryja ( choćby te dotyczące L. Wałęsy ).
MarekP / 85.219.252.* / 2006-04-09 13:19
Czy pan sugeruje ze Walesa nigdy nie wypowiadal sie wulgarnie?
niekumaty / 83.22.206.* / 2006-04-09 14:12
Sugeruję to co napisałem czyli dyskusję na temat obszaru wypowiedzi w mediach. Pan zaś próbuje rozmydlić temat wprowadzając coraz to nowe wątki niekoniecznie związane z tematem. Może najpierw zastanowi się Pan o co tak mniej więcej Panu chodzi zanim coś zacznie pisać.
MarekP / 85.219.252.* / 2006-04-09 14:34
Pan musi byc naprawde niekumaty skoro pisze pan o swoich wypowiedziach w tym temacie ktorych nie ma - Panskich.
niekumaty / 83.22.206.* / 2006-04-09 15:33
Żeby tak jeszcze można było Pana zrozumieć. Może Pan po jakiejś tęgiej imprezie czy co?
ZBIGGABKA / 83.7.11.* / 2006-04-09 00:25
Można było tej sytuacji uniknąć, gdyby w Polsce stosowano jednakowe prawo wobec wszystkich podmiotów. Zanim bowiem ksiądz Rydzyk osiągnął obecne apogeum, wielokrotnie przez lata stwarzał precedensy, na które powinna była reagować Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji oraz inne organy zajmujące się przestrzeganiem ładu medialnego. Te jednak, niezależnie od politycznych orientacji, wolały dla świętego spokoju spuszczać uszy po sobie.
Panie Płaskońiu, a skad ten język : ładu medialnego??? tamta epoka minęła ale ideolodzy pozostali, co? i wzieli się za uprawianie kapitalizmu - na moneyu. Ha ,a może panie filetonisto; politycy okazali się bardziej otwarci i pozwolili , jak to w DEMOKRACJI bywa, powstać tym WOLNYM mediom? Proszę sobie poczytać w encyklopedii , choćby , co to jest demokracja.
Kuku na muniu, babuniu.
xxx / 80.53.180.* / 2006-04-08 18:55
Większość moich znajomych - osoby młode i wykształcone są przeciw radiu Maryja. Interesuje mnie zatem jaka większość społeczeństwa niby popiera istnienie tego radia (w którym co chwila są dokonywane przekręty i wyłudzenia)? Interesuje mnie jak kapłan kościoła katolickiego może obnosić się ze swym "bogactwem" i w jaki sposób niby daje pozytywny wkład do społeczeństwa? . Radio Maryja jest ok, komuna była cudowna................................................... no coments.
Mocccher / 83.23.216.* / 2006-04-09 23:10
Panie xxx nie dziwie sie, że w Pana środowisku nie ma osób słuchajacych i popierajacych RM.
To żaden dowód, że liczba popierajacych to radio osób jest znikoma.
Zaryzykuje taka tezę, że w Pana środowisku nie zna się audycji nadawanych w RM a wypowiada się recenzje tego medium.
To częste i sprawdzone zjawisko, tak jak i to, żę na biednych, potrzebujących, bezinteresownie łożą wyłącznie ludzię , którzy sami nie maja za wiele.
Ci cpo maja dużo najczęsciej wymyślają setki usprawiedliwień dlaczego nie pomagają biednym.
Podobnie się rzecz ma z chodzeniem na msze swięte.
Ci co nie chodzą a udają katolików, też wynajdują setki powodów:
a to im się dany ksiądz nie podoba a to rozmodlone babcie itp.
Niech kazdy kto pomawia na tym Forum księży podaje sądownie uprawomocnione wyroki na księzy złodziei.
W przeciwnym razie to zwykłe pomówienia , choć nosne własnie w środowiskach pseudo-katolików a bardzo nośne u wrogów kościoła.
Znam bardzo wielu młodych ludzi, którzy przypadkowo właczyli audycję w RM i pozostają do dziś wiernymi słuchaczami tego radia.Twierdzą, że nie wiedzieli, że takie wartościowe, służebne wobec społeczeństwa audycje są poruszane na tym forum.
Wystarczy otworzyc historyczne nagrania "Rozmów Niedokończonych" na stronach RM i posłuchać kilku fragmentów audycji aby przekonać się o jakich wartosciowych sprawach dotyczących normalnych obywateli to radio mówi.
Po takiej próbie , zapewniam, że kazdy rozumny człowiek nie będzie plótł takich głupot jakie publikuja tu niektórzy z definicji anty RM wypowiadacze.
O jakich przekretach Pan pisze?
Czy ma Pan konkretne sprawdzone dowody, że w RM ktoś kradnie?NIe moze Pan ich mieć.
Istnieje taka gazeta w Polsce, która wykorzystałaby ten fakt natychmiast gdyby posiadała prokuratorskie dowody.
A bez dowodów to mozna powiedzieć i napisać wszystko w taki sposób aby mniej świadoma część społeczeństwa miała zasiany niepokój.
O jakim obnoszeniu się z bogactwem przez księdza Pan pisze -proszę o dowody i Pana adres.
Natychmiast je odbiorę od Pana i zgłoszę do prokuratury.
I proszę nie sugerować,że RM słuchają ludzie nie wykształceni.
To nie jest prawdą a przekonać się mozna o tym jedynie słuchajac tego radia.
Zarówno słuchaczami jak i prelegentami są ludzie o różnym przekroju społecznym i różnym wykształceniu.
Nie zna Pan a wypowiada się o nieznanym.
Panowie się nauczyli, że wystarczy powiedzieć HASŁO: "o. Rydzyk czy Radio Maryja" aby uznawać to za coś złego a niby dlaczego?
Dla mnie to jest coś złego jak ktoś bez wyroku sądowego
obwiniającego kogoś, wyraza się źle z zamiarem zniszczenia opinii niewinnego człowieka.
Te praktyki były wypracowane przez KGB i są stosowane do dziś jako0 wypróbowane metody niszczenia przeciwnika!
pozdrawiam
waz(usa) / 64.21.123.* / 2006-04-10 13:09
Slyszalem te poglady - faszystowskie radio!
kpiarz / 83.15.162.* / 2006-04-15 15:32
Idź na drzewo pozytać se Washington Post - ta gazetka musi mocno poprawić swój poziom zanim będzie obiektywna jak Radio Ma Ryja...
Łęczna / 83.142.112.* / 2006-04-09 09:10
dodam, że większośc starszych,znanych mi osób jest przeciw radyju maryja, i co ? ano nic radyjo dziła i dziłąc będzie bo nie ma siły na klecha , bo pyskopatowi zależy na tym by pokazać jaką siłą jest kościól w głupim narodzie. Nic nie podskoczy klechowi, jks. jankowski wino produkuje , bursztynowe ołtarze buduje i co na to pyskopat.... zaciera ręce i micząco zgadza się. to jest Polska włąśnie
Czarek / 212.76.33.* / 2006-04-08 19:52
No wlasnie. Oto cały problem: Przeciw radiu są osoby które znają je wyłącznie z relacji np. w GW, Pana Płaskonia lub innych zagorzałych przeciwników. Oto bowiem argument mówiacy o obnoszeniu się z bogactwem Ojca Rydzyka okazuje się zupełnie nietrafiony. Mozna tu zacytować arykuły nt. owego "Maybaha" publikowane przez GW - owsze m przyznali w koncu ze to nie była prawda ale sprostwanie nie dotarło do wielu. Pytam więc jakie to obnoszenie się z "bogactwem" masz na myśli? Ja nie jestem stary i zam wiele osób, wykształconych i młodych, które popierają to radio. Co więcej nawet GW w dzisiejszym artykule na 3 str. przyznaje że więcej jest zwolenników radia niż przeciwników. Czy to nie dziwne wobec tak zmasowanego ataku mediów? Wynika z tego że Polacy nie tylko swój język ale i rozum mają, co wielu publicystów wyraźnie niepokoi.
Zdzich / 83.11.42.* / 2006-04-09 15:36
To są wypowiedzi Prymasa w lutym tego roku , może by tak posłuchać zwiechrznika kościoła w polsce a nie ojca T. Rydzyka
- O. Tadeusz Rydzyk - jak podkreślił prymas - "powinien ograniczyć swoje ambicje i poddać się Kościołowi". Dodał, że jeśli jednak nadal będzie skupiał przy sobie grupę, która uznaje się za jedyny dobry Kościół, to z punktu widzenia nauki Kościoła jest to postawa błędna.” - Domyślaj się sekta-
Zdaniem prymasa, "podkreślanie swojej inności, opieranie się jedynie na pewnych wybranych elementach katolicyzmu, np. obstawanie przy jeszcze przedwojennej pobożności, czy selekcjonowanie współczesnego nauczania Kościoła, wprowadza podziały wśród wiernych, duchownych i biskupów". Zaznaczył też, że "zwolennicy Radia Maryja tworzą kierunek, który w ostatecznej argumentacji sprowadza się do stwierdzenia: »bo tak powiedział o. Rydzyk«". Ja osobiście jestem za tym aby było radio katolickie gdzie mogłbym posłuchać ewangieli tłumaczonej na prosty język i nauk kościoła, pomodlić się. Ale trudno w tej chwili jest słuchać tego co żle robi PO lub inna partia lub co ojciec dyr. mówi z nawiścią o tych co to inaczej myślą.
stern / 83.22.201.* / 2006-04-08 20:05
Radio Maryja i Gazeta Wyborcza. Z całą pewnościa ciekawe zestawienie. Jednak to co piszesz ,Czarku ,wynika bądż z niewiedzy bądż ze świadomej manipulacji której się dopuszczasz. Ci zwolennicy o których piszesz ( GW str.3) to nie zwolennicy Radia Maryja!!! Pytanie bowiem brzmiało: Czy w Polsce potrzebne jest radio katolickie i na tak postawione pytanie 62% respondentów odpowiedziało pozytywnie.Ponadto ,jak widzę mamy zupełnie odmienne obserwacje. Ze znanych mi młodych ludzi ,żaden (!!!) nie popiera Radia Maryja. Oczywiście nie prowadzę w tym względzie żadnych statystyk lecz opieram się na obserwacjach.
Mocccher / 83.23.216.* / 2006-04-09 23:38
A szkoda stern , że nie opierasz swoich sadów na metodach, które sa wymagane do obiektywnego przebadania problemu.
Poprostu Tak Ci sie zdaje, że metoda pomiaru zwolenników RM jaka stosujesz jest obiektywna a niekoniecznie jest to prawda.
Dlatego dla produktów sa NORMY i METODY badań a
i zastosowanie sie do nich jak pokazały błędy w przedwyborczych sondażach (30 i więcej % błędu) nie daja gwarancji bezstronnosci.
Dlatego OSTROŻNIE z przyczepianiem ŁATEK i TĄ pewnoscią.
Napewno są grupy ludzi młodych, którzy pracują wiele godzin i poprostu dla nich SZMAL jest bogiem.
Nie należy jednak generalizować.
Poza tym wielu z tych młodych nie wierzących ludzi mówią, że sa wierzącymi ale nie spełniaja jakby podstawowych kryteriów jakie powinien spełniac człowiek, który nazywa siebie wierzacym a nim nie jest.
Wśród wielu środowisk w młodym wieku nie myśli sie o kościele dopóki sie jest młodym.To wygodne w mniemaniu tych ludzi.
Często jednak po wielu latach kiedy dchodzą juz do pewnego dobrobytu, zaczynaja dostrzegać pustkę.
Pustkę która moze wypełnic Pan przyjmujacy na sk€rzanej kanapie(drogie i nie złudne rozwiazanie) albo skierowanie sie w strone koscioła i BOGA.
Mocccher / 83.23.216.* / 2006-04-09 23:41
powinno byc:"drogie i złudne rozwiazanie) -sorry.
ert / 83.11.240.* / 2006-04-08 13:01
Niezbyt często zaglądam na Money a odrzuca mie miałkość ich felietonidstów powinni zatrudnić MICHALKIEWICZA ON nauczył by pisania felietonów Pana Płaskiego, wtedy może felietony te nie były by takie płaskie (pomijam różnice poglądów politycznych) ale brak w nich tego czegoś, tego błysku, dowcipu itp.
silver / 2006-04-08 13:17 / Bywalec forum
No i wyszło dlaczego George i Xporferus tak popadli w zachwyty nad RM. Wspomniany Michalkiewicz z UPR tam właśnie ma okazję się wygadać. Przejrzałem jego felietony na Interia-Biznes, muszę przyznać, że zbyt krzykliwe to wszystko. Ale chwali mu się, że był za okrojeniem liczby posłów do 120.
Prześmiewca / 83.15.162.* / 2006-04-08 13:59
Każda pliszka swój ogonek chwali (czy jakieś inne durne ptaszysko...)
Mona / 80.55.245.* / 2006-04-08 12:58
Dziwi mnie, że wszyscy tacy podobni światli ekonomiści biadolą nad sytuacją Polski, szukają oszczędności w rencinach i innych wydatkach socjalnych, a nie widzą wartkiej rzeki kasy płynącej na sektę o nazwie Kościół Katolicki, może należałoby w końcu doprowadzić do tego żeby to Watykan finansował swoich pracowników i budował swoje ambasady (czytaj: Kościoły). A tu nagle na artykuł dotykający w bardzo delikatny sposób problemu RM i kolejnej sekty w sekcie i nagle posypało się mnóstwo wypowiedzi wołających niby o wolność słowa dla RM i rozsądek wypowiedzi a tak naprawdę powtarzacie hasła z ambony nie próbując nawet sami myśleć - bo po co - robią to za Was Wasi duchowi i materialni przewodnicy. Tak jest łatwiej - tylko dokąd to zaprowadzi Polskę, lennika Watykanu. Bo na pewno lepiej nam przez to nie będzie. No chyba, że każdy będzie miał w rodzinie księdza, który będzie utrzymywał resztę. Powodzenia ... I siejmy, siejmy, siejmy ...
Adrianna / 83.23.216.* / 2006-04-10 00:08
Bardzo proszę nie wypowiadaj sie za tych POLAKÓW, którzy nikogo nier okradając łozą na swoje radio.
Co Ci do tego?
Od Ciebie nikt nie wymaga abyś płaciła grosz na to radio.
Nikt nie zmusza też nikogo aby słuchał tego radia.
I nie nazywaj patriotycznego radia sektą.
Nie słuchasz, nie znasz -NIE WYPOWIADAJ SIE.
Na podstawie jakiego mandatu dyktujesz na co inni mają dawać swoje cięzko zarobione pieniądze.
Nie chcesz, nie dawaj i nie dyktuj co ma zrobic Watykan!
"Należałoby w końcu doprowadzic do tego żeby to Watykan finansował swoich pracowników....."Dlaczego napisałeś ogólnikowo "nalezałoby" a nie napisałeś "pragnąłbym-pragnełabym".
Nie masz odwagi.
Kryjesz sie pod ogólnikiem.
Masz na myśli obowiazujace prawo?
Czy bezprawie?
Czy Kosciół Katolicki zabrał Ci cos siłą kiedykolwiek?
Podaj dowody?

Obrażasz katolików wylewając bezpodstawnie i bezprawnie "swoje pomyje"a na jakiej podstawie?
Jakie masz prawo obrazać katolików, którzy sa w ogromnej przewadze w Polsce a tacy jak ty w mniejszosci(patrz rocznik statystyczny).
Za kilka tygodni, jak przyjedzie O.Święty będziesz mogła sie przekonać ilu jest tych w Polsce, których WY - mniejszość, chcecie dyktowac w ramach swojej niczym nie uzasadnionej nienawisci prawa.
I nie sugerujcie, że wszędzie musi być tak, jak to wy sobie wymyślacie.
Mona / 80.55.245.* / 2006-04-10 12:43
Jedenym Ojcem Świętym dla Katolików jest Bóg, a nie marionetki obwożone w papamobile !!! Poza tym jaką wartość mają kościelne statystyki skoro dzieci są chrzczone w zupełnej nieświadomości (co jest oczywiście niezgodne z Biblią - ale ilu tych tzw. katolików ją zna), a jak pokazuje ostatni wyrok Sądu w Polsce nie ma możliwości, żeby się dobrowolnie wypisać z tej sekty - a przecież Księża twierdzą, że Bóg dał nam wolną wolę, więc jakim prawem ją odbierają - bo takie statystyki są dla nich wygodne.
Co do okradania mnie przez Kościół Katolicki - z płaconych przeze mnie wysokich podatków wydano 20 mln na kolejny Gmach służący czczeniu bożków - bo Bóg jest tylko jeden i nigdzie w Bibli nie ma mowy o tysiącach świętych, których się czczci jak pogańskich bożków, wynosząc im coraz kosztowniejsze ołtarze. To są ukradzione mi pieniądze, których brakuje naszemu biednemu przecież Państwu na służbę zdrowia, pomoc socjalną i wszystkie inne pilniejsze moim zdaniem sprawy.
Jakim prawem likwiduje się szkoły, żeby oddać majątek kościołowi - czy to jest ta pomoc dla biednych ze strony Kościoła?
Czy spotkała się Pani kiedyś z sytuacją, żeby Kościół płacił podatki od grubej kasy którą obraca? czy rozliczają pieniądze przekazywane w ramach darowizn? czy wie Pani na co je wydają? Jakoś Owsiak w przeciwieństwie do Caritasu potrafi prowadzić jasną księgowość i publicznie rozliczać się z każdego otrzymanego grosza !!!
A Radio Maryja zbierało kasę na upadającą Stocznię i co się z nią stało ?????

Ludzie opamiętajcie się!!!! Bóg to nie Kościół !!! Szukajcie Go w Biblii i myślcie sami za siebie, a nie poprzez swoich bożków !
menda / 83.22.190.* / 2006-04-08 08:49
Ludzie ,nie zagryzajcie się ! Bronicie ( co niektórzy przynajmniej) mediów toruńskich ,działających zresztą nie do końca z doktryną, zaś redaktora ,który w tym względzie ma inne zdanie odsądzacie od czci i wiary. Jest to zresztą osobliwy przypadek chrześcijańskiej miłości ( dosyć wybiórczej ) propagowanej przez Radio Maryja.
Tymczasem apeluję o spokojniejszy ton rozmowy i więcej radości. Zbliżają się święta. Powstaje polski rząd z wicepremierem Lepperem . W ten sposób materializuje się polityczna wizja T. Rydzyka. Sejmowa większość ,scementowana wokół toruńskiej rozgłośni będzie mogła wreszcie przeprowadzić zapowiadaną "odnowę moralną" i zbudować wymarzoną IV RP. Jeszcze raz, tym razem do zwolenników PiSu i RM : radujcie się! wreszcie macie coście chcieli.Miłego dnia dla wszystkich.
odchudzony / 87.207.182.* / 2006-04-08 08:20
w demokracji jest miejsce na Gazetę Wyborczą i na Radio Maryja, Watykan ma tyle do Zakonu Redemptorystów co Michnik do Wprost. Szanowni panowie dziennikarze boicie sie Rydzyka i jogo radia jak diabeł święconej wody mówicie że nie podoba wam się antysemityzm polityka w radiu a podoba wam się Urban stary komuch z którego każdego słowa przejawia się obelżywy stosunek do Kościoła do etyki dlaczenie nie mówicie tylko jeszcze dajecie zarobić temu eksponatowi.Wiecie dlaczego bo radio Rydzyka jest od was niezależne, nie ulega salonowi Michnika nie macie na niego wpływu, podczas wyborów większość publikatorów miała jakby informacje z jednego żródła negatywnie podchodząć do jednych a opiewając PO, Radio Maryja temu się nie podporządkowało i to was boli. Watykan dla liberałów stał się autorytetem. Nie moi drodzy Watykan zawsze stał na stanowisku nie łaczenia się z polityką, tylko zobaczcie w historię. Radio Maryja ma swoją pozycje na rynku i jest radiem niezależnym i taki też nam są potrzebne.
Danny / 83.16.66.* / 2006-04-09 15:23
Tylko niech "mohery" pilnuja swojego nosa i nie narzucają swoich poglądów reszcie swiata
jotemem / 83.19.25.* / 2006-04-07 22:46
Ludzie! niektórzy z was rękę by oddali za wolność i demokrację a tu co ja czytam? zamknąć radio/a kto wam każe słuchać?/, używać tylko języka wersalskiego albo jidisch/a kto wam każe słuchać?/, jeżeli komentator może pisać co chce lub za co mu zapłacili to i wy możecie używać rozumu lub nie. I to ostatnie plus znajomość historii i wydarzeń bieżących szczerze polecam.
nokryd / 2006-04-07 22:45
Ostatni raz czytałem Płaskonia !!!
Ile w tym człowieczku jadu.
Proponuję przejście do redakcji Urbana, tam się odnajdzie.
Ekonomista_Czarek / 212.76.33.* / 2006-04-07 20:50
Czy Pan Płaskoń koniecznie musi tu umieszczać swoje temu podobne teksty? Artykuł ani nie jest rzeczowy, ani nie wyraża opinii większości spoleczeństwa, ani nie jest uczciwy. Nad tym słowotokiem unosi sie aura niechęci do wspolnoty reprezentowanej przez Ojca Rydzyka. A czy ta wspolnota jest jakaś gorsza? Jesli tak to dlaczego? Osobiście nie odbieram prawa nikomu do zabierania glosu, niezależnie od reprezentowanych poglądów ale ci którzy atakują bez podania prawdziwych powodów nie powinni wypowiadać sie w tego typu artykulach, umieszczanych w takim miejscu. Panie Płaskoń,
-teraz budujemy porzadek i ład, chcemy żyć w zgodzie, więc niech Pan nie mąci.
adama / 83.238.240.* / 2006-04-09 12:39
panie czarek,z g-na nie da się budować,a przynajmniej nic dobrego.
kaj / 212.160.191.* / 2006-04-08 09:28
a może to PRAWNIK_Jarek ????
gekon / 83.22.190.* / 2006-04-08 08:36
Czy Pan, Ekonomisto_Czarku zna opinię większości społeczeństwa? Jeżeli tak , to myślę ,że ta większość z chęcią by się z nią zapoznała. Wobec tego zapraszam do prezentacji .
Ciemnogrodzian / 83.15.162.* / 2006-04-07 22:30
Nie rozumiem tego komentarza - autor sugeruje, że polityka nie ma związku z gospodarką? Albo, że opinia publiczna często ma rację? Albo że na Money.pl nie wyraża się poglądów antykatolickich, lub poglądów źle wróżących przyszłości kościoła?
DA / 195.225.68.* / 2006-04-07 19:28
..."Dużo ważniejszy dla przyszłego kształtu Polski może okazać się list, który Nuncjusz Apostolski przekazał w imieniu Watykanu przełożonemu ojca Tadeusza Rydzyka oraz przewodniczącemu konferencji Episkopatu Polski. "... oraz
.."Stolica Piotrowa nie zamierza dłużej tolerować kontrowersji związanych z działalnością ojca dyrektora. "..

PANIE PŁASKOŃ!.

Czy Pan także otrzymał ten list do wiadomości, czy też posługuje się Pan szklaną kulą. A może za często ogląda pan szkło kontaktowe, stąd to skrzywienie....

A może artykulik spnsorowany....
Jerzy S. / 82.139.179.* / 2006-04-07 16:59
Nie bardzo rozumiem, jak powyższe dotyczy gospodarki polskiej. Poradziłbym portalowi zajmować się tematami gospodarczymi, a nie rozpowszechniać nieuczciwe i stronnicze informacje polityczne, co jest wiec dla ekonomisty zachowaniem bardzo dziwnym.
Micha1 / 83.10.120.* / 2006-04-07 17:18
Jestem podobnego zdania.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy