Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Prezes może spadać, a co z ojcem dyrektorem?

Prezes może spadać, a co z ojcem dyrektorem?

Money.pl / 2006-04-07 08:48
Wyświetlaj:
Marek53 / 83.24.34.* / 2006-04-07 16:46
Szkoda, że taki uniżony sługa Stolicy Piotrowej nie posłuchał m.in. kardynała Dziwisza, proszącego o umiar.

"Polacy wikłający się w słowne potyczki są jedynie zdolni do wznoszenia coraz większych barykad. Tak zawsze było i tak już musi zostać." - to cytat z Pana Jana. Nic dodać, nic ująć.
To właśnie autoportret naszego najdroższego Janeczka.

Nie spodziewałem się aż takiej samokrytyki.
~scorpion / 195.38.12.* / 2006-04-07 16:00
Nie rozumiem bełkotu Pana Płaskonia. Po raz kolejny rozpisuje sie Pan w tematyce w ogóle nie majacej nic wspólnego z przekrojem tego portalu. Dziwię się redakcji Money, że chcą Pana publikować. to nie ma nic wspólnego z ekonomią. Niech się Pan raczej realizuje w portalach typu Onet. Niech Pan nie zabiera udziom cennych minut na komentowanie pańskich wypocin. Z poważaniem.
George / 83.25.224.* / 2006-04-07 14:12
Ach ten redaktor Płaskoń... Nie mógł się powstrzymać ,aby nie wyrazić swojej pogardy dla nas, czyli Polaków: "Bo Polacy przy kufelku prędzej czy później znajdują wspólny język, natomiast Polacy wikłający się w słowne potyczki są jedynie zdolni do wznoszenia coraz większych barykad. Tak zawsze było i tak już musi zostać." Wrodzone zamiłowanie do ręcznej regulacji w sytuacji, gdy sprawy nie idą po jedynej słusznej linii reprezentowanej przez redaktora Płaskonia nie daje mu spokoju. Jak to możliwe, że organa typu KRRiT nie "przywróciły ładu medialnego" i nie wezwały na pomoc porucznika SB Piotrowskiego, który położyłby kres niecnym knowaniom Ojca Rydzyka. Przecież środowiska z kręgu Gazety Wyborczej i samego Wielkiego Redaktora A. Michnika, o "drogim Bronisławie" nie wspominając, czują dyskomfort z racji działania Radia Maryja. Na całe szczęście redaktor Płaskoń jest na miejscu, czuwa i nie dopuści, aby "wszystko w Polsce osiągnęło konwencję kabaretu".
jojo / 83.22.190.* / 2006-04-07 15:08
Dyskomfort z racji działania Radia Maryja odczuwa, jak się właśnie okazało, Stolica Apostolska ( o zdecydowanej większości Polaków nie mówiąc). Tak więc do kogo ta mowa, Panie George?
tt / 81.67.247.* / 2006-04-08 00:57
Nadkomisarz JoJo z forum NCzasu ???
I mysl i frazeologia - te same.
I razniej mi i chlodniej jakos sie zrobilo.
mazurek / 83.206.116.* / 2006-05-03 17:22
W istocie rzeczy, perelki prozy tutejszego Joja zdradzaja nieblahe podobienstwo do zaangazowanych postow hasajacego niegdys po forum NCzasu "nadkomisarza Joja", walecznego tepiciela antysemityzmu i wszelakich "odchylen od pionu";-)
Jak to ujela niegdys zlotousta kronikarka Wladyslawa w jednym ze swych "raportow z frontu walki z redakcja i reakcja" wkladajac te strofe w usta zaangazowanej poetki:

"Pod przywodztwem naszego komisarza Joja
Wytepimy reakcje do ostatniego goja" (mam nadzieje, ze nie przekrecilem).

Czy tt jest skrotem od tam-tam znanego mi rowniez z forum Nczasu?
George / 83.25.224.* / 2006-04-07 15:17
To że jakaś tam część odczuwa dyskomfort nie oznacza, że należy reszcie, ostatecznie są ich miliony, odebrać przyjemność słuchania tego, co lubią. Chyba że uznaje Pan, że należy słuchac tylko tego, co wiadome autorytety wskażą jako warte słuchania.
jojo / 83.22.190.* / 2006-04-07 17:34
Jeżeli ktoś lubi takie rzeczy jak ksenofobia ,antysemityzm ,opluwanie ludzi to niech sobie radia słucha . Tylko niech to nie nazywa się "katolicki głos w twoim domu". Co do autorytetów to jak dla mnie katolika niekwestionowanym autorytetem jest papież ( bez względu na to czy był nim Jan XXIII ,Jan Paweł I ,Jan Paweł II czy obecny Benedykt XVI ). Głos w sprawie Radia Maryja ( mojego ) autorytetu brzmi zaś jednoznzcznie, No chyba że ktoś czytać nie umie albo marzy mu się jakaś schizma.
mazurek / 83.206.116.* / 2006-05-03 18:52
Na koncu swiata rozpoznalbym spizowe slowa naszego nadkomisarza Joja, podpore tematyczna raportow dzielnej Wladyslawy z forum Najwyzszego Czasu.
Jezeli nasz Jojo rzekl, ze niepoczciwy Rydzyk nie zajmuje sie niczym innym jak tylko ksenofobia i antysemityzmem to musi byc prawda. Dobral sobie taki Rydzyk innego antysemite, Michalkiewicza i razem osmielaja sie krzyzowac plany tak szlachetnej organizacji jak "Przedsiebiorstwo Holokaust". Nic dziwnego, ze "sily postepu" zawyly ze zgrozy.
Przy okazji ujawnila sie postepowa frakcja naszego kleru, do ktorej zaliczyc mozna bez watpienia arcybiskupow Zycinskiego i Goclowskiego, tudziez biskupa Pieronka. Od pewnego czasu, rowniez nasz naczelny kapelan wojskowy przemawia jakby coraz bardziej postepowo. Do pelnego potepienia grzesznego Rydzyka przydalby sie jeszcze ktos taki jak Haskowy Oberfeldkurat Katz.
Perkun / 83.7.11.* / 2006-04-09 00:38
koleś, a nie pomyliły ci się radia??? Twój głatki język jest gładki, jak Twoje mózgowe zwoje, jak coś kolwiek się powie prawdy, to zaraz jedynie słuszne media mówią: ksenofobia, anty..., opluwanie i ciemnogród, srdecznie Ci wspólczuję, że nie masz własnego zdania ani myslenia.
jojo / 83.22.201.* / 2006-04-09 08:52
Dzięki serdeczne też- za wspólczucie. Ze swojej strony odpłacam tym samym. Współczuję choćby z racji Twej nieznajomości zasad pisowni polskiej. Życzę również aby zasłonka sprzed oczu spadła i żebyś te zjawiska o krórych pisałem wyżej sam dostrzegł w Radio Maryja.Jezeli nie słuchasz tej rozgłośni to polecam niktóre strony internetowe ( mozna je znależć w wyszukiwarkach) które pełne są cytatów toruńskiego redemptorysty-redaktora w tonacjach ,o których pisałem. Jeżeli jednak taki ktoś jak Ty słucha (czyta,ogląda) jedynie polskojęzyczne media toruńskie ,na dodatek robi to wybiórczo to trudno się dziwić jego zagubieniu.
Marek53 / 83.24.34.* / 2006-04-07 16:39


A swoją drogą opinie Stolicy Apostolskiej słuchane są niesłychanie wybiórczo.
jojo / 83.22.190.* / 2006-04-07 17:45
Nie wiem jakiej jest Pan prowieniencji religijnej ale to co Pan napisał katolikowi z pewnością nie przystoi. Otóż z treści przedmiotowego artykułu nijak nie wynika ,że autor traktuje słuchaczy Radia Maryja jako coś na kształt podludzi. Ci ludzie (nazywani przez Pana pogardliwie moherami ) są normalnymi ludżmi . Zostali oni poddani silnej politycznej ( jednostronnej) propagandzie i tylko taka jest różnica.
Co zaś do wybiórczości opinii o czym Pan raczył wspomnieć to przyznam ,że tego wątku nie bardzo rozumiem. Teraz jest temat listu w sprawie Radia Maryja i na tym się należy skupić. Będą tematy ( nauki) inne ,wtedy będziemy dyskutować o nich ( a ściślej mówiąc o możliwościach i sposobach ich wcielania w życie).
Marek53 / 83.24.34.* / 2006-04-07 22:40
To siebie "pogardliwie" nazywam moherem i podczłowiekiem.
I wcale z tego powodu nie odczuwam dyskomfortu.

Wręcz bawią mnie opinie, jak Pańska, ludzi poddanej silnej propagandzie, bardzo jednostronnej. Na RM reagujecie zupełnie odruchowo, jak w doświadczeniu Pawłowa.
jojo / 83.22.190.* / 2006-04-08 08:32
Zgadzam się z Panem. Zostałem poddany oddziaływaniu propagandy watykańskiej ( w przeciwieństwie do Pana ,który jak widać na załączonym obrazku ,propagandzie Radia Maryja nie ulega. Ale po co w takim razie ta dyskusja? Czy nie lepiej powiedzieć ,że dla Pana ważniejsze są opinie Radia Maryja ,niż głos płynący z Watykanu? Powiedzcie ludzie uczciwie ,że nie zgadzacie się ze zdaniem papieskim ( przynajmniej w tej sprawie )i tyle. Co zaś do reakcji ,to po prostu staram się uważnie wsłuchiwać w głos Kościoła . Jeżeli uważa Pan takie postępowanie za odruchowe reakcje -pańska sprawa.
Longinus Pdbipięta / 83.18.243.* / 2006-04-07 19:05
Zostałem poddany "silnej politycznej propagandzie"- słuchać hadko i dzięki za wyrozumiałość.
Traktor / 83.31.66.* / 2006-04-07 13:57
Słuchasz komuchu RM? Jak nie to co się tak podniecasz?
Mam nadzieję że w opinie Stolicy Apostolskiej dotyczące
np zabijania nienarodzonych dzieci też się będziesz tak
pilnie wsłuchiwał.
Xporferus / 83.20.164.* / 2006-04-07 12:01
Bardzo Przepraszam. Wiem, że każdy ma jakieś poglądy. Większośc z nich winna być oparta na faktach, i to najlepiej z pierwszej ręki a nie podawanych przez inne, oczywiście ,,bezinteresowne" media. Stąd kilka nasuwających się pytań do Pana Autora.
1.Czy słucha Pan ,,Radia Maryja"? Ja nie słucham, ale zachęcany regularnymi nagonkami massmedialnymi odwiedzam ich stronę i sięgam po archiwalne materiały. Można znaleźć tam takie audycje na żywo jak: spotkanie z Premierem Estonii Laarem, realizującym w swoim kraju hasła wolności, w tym gospodarczej, Pana A.A.Chafuena, znanego badacza źródeł ,,klasycznego liberalizmu" czy Ks.Sirico, współzałozyciela liberalnego Acton Institute. W oparciu o te fakty należałoby wyciągnąć wniosek, że Radio, a co za tym idzie jego słuchacze, ma bardzo, jak niektórzy mówią skrajnie, liberalną opcję... W rzeczywistości na stronie jest dostępna dużo ilość nagrań, w tym nawet zapisy rozmów z przedstawicielami ugrupowań zasiadających w obecnym parlamencie (PO, LPR, PiS, itd).
Nota bene ciekawe, że inne media są tak ,,otwarte" na różne obszary ludzkich działań i poglądów, że mój znajomy ekonomista na wzmiankę o wizycie Premiera Laara zapytał: to był???
2.Czy to nie dziwne, że w innych massowych mediach ,,bezinteresownie" niepokoją się niebezpieczeństwami związanymi z innym medium, swoją drogą o wiele mniejszym zaięgu, sugerując ograniczanie jego działań? W imię wolności najczęściej :) (wyboru np. stacji do słuchania, hehe).
3.Czy jeżeli nie chce słuchać jakiegoś radia czy stacji telewizyjnej (np. TVN) to muszę zażądać urzędniczego ograniczenia jej możliwości w porównaniu z innymi podmiotami rynkowymi? Taka wolność? Chyba od życia faktami medialnymi niektórym miesza się real z wirtualem...
RObi / 213.17.140.* / 2006-04-07 16:02
Momoento. To radio jaki wiele innych stacji nie jest moim ulubionym, ale nie przeszkadza mi sam fakt jego istnienia.
Kuriozum stanowi fakt działalności poza wszelkim prawem (finanse). To Panu nie przeszkadza? Przecież to wygląda na zwykłą pralnię brudnego szmalu.
Drugie kuriozum to fakt że stacja ta działa w ramach KK. Przecież to totalna sekta, nie mająca nic wspólnego z chrześcijaństwem. Paranoja.
god / 83.8.90.* / 2006-04-07 13:46
Coś pan kamuflujesz.
Przykład z Estończykiem dobry, ale to łyżka miodu w beczce dziegciu.
Jaccek / 83.5.185.* / 2006-04-07 15:50
Cóż, to jednak prawda, że RM ma tak szerokie spektrum poglądów, jak żadna inna rozgłośnia czy gazeta w Polsce. Dlatego dziwne, że obrywa mu się za fragment, i to wcale nie największy, tegoż spektrum.
god / 83.8.93.* / 2006-04-07 20:05
Łyżka miodu w beczce dziegciu !
Czytajcie uważniej !
silver / 2006-04-07 12:12 / Bywalec forum
Mart Laar faktycznie tam był, e-upr.org o tym nie wspomniało.
Xporferus / 83.20.239.* / 2006-04-07 12:24
Witam. A TVN, TVP1,2,3, i inne masowe, docierające do kilku, kilkunastu milionów ludzi media wspomniały, audycje z Gościem robiły, analizowały itd, itp.? A na stronie, którą podałeś jednak o tym pisano... z linkami do nagrań nawet. Tylko ile tam jest wejść dziennie :)?
azpl / 83.24.253.* / 2006-04-07 11:32
Regulamin forum - a przydałby się i prokurator
kaj / 212.160.191.* / 2006-04-08 09:39
człowieku (?) !!
uważaj ! nie połykaj własnej śliny, jeśli ci życie miłe.
Gdzieś się taki uchował, kiedy denazyfikację przeprowadzano?? Chyba że na Twój przypadek skuteczna jest tylko dezynfekcja ...
Krzysztof / 83.18.243.* / 2006-04-07 19:22
Jedno jest pewne. Jesteś chory i żal mi cię. Na szczęście większość nie ulega takiej szowinistcznej demagogii i to przzynajmniej mnie cieszy.
u-bot / 83.26.217.* / 2006-04-07 14:34
aspl,
ta Twoja powyższa epistoła świadczy niestety dobitnie, że "polska" (jeśli jesteś narodowości polskiej) swołocz też istnieje i ma się dobrze czego jesteś najlepszym przykładem.
gp / 85.128.11.* / 2006-04-07 13:10
Medycyna nazywa takie rzeczy natręctwami. Jedni widzą wszędzie np. pająki, a 'azpl' widzi wszędzie Żydów.
Lekarz zaleciłby temu Panu, żeby nie patrzył w lustro, bo nie wiadomo, kogo tam zobaczy.....
MDK / 194.7.114.* / 2006-04-07 12:21
Widocznie azpl chce sam zostac w Polsce, no, moze z Rydzykiem, Jankowskim, Paetzem, i to wszystko.
antyazpl / 83.29.234.* / 2006-04-07 12:12
Takich durnych wypowiedzi z regóły nie komentuje, wypowiedż tego typu świadczy ze jest Pan niezbyt rozgarnięty. Czego mam bronić złodzieja i oszusta okradającego naiwne starsze osoby!!! Następny PIS-or wszędzie widzi spisek!!!!!!!!!!!!!
Pomylił Pan portale
George / 83.25.224.* / 2006-04-07 15:22
Szanowny AZPL nigdzie tak nie stwierdził. Zwrócił jedynie uwagę, ża jakościowo lata przed 1989 i po tym roku są różne, chociaż moż to być tylko pozór. Ostatecznie uwłaszczenie PZPR-owskiej nomenklatury zapoczątkowane ustawami o przedsiębiorstwach z udziałem kapitału zagranicznego jeszcze w 1986 roku jest faktem. To też był kradzież majątku narodowego.
Zuzanna / 83.23.216.* / 2006-04-09 22:30
Uwłaszczenie PZPR-wskiej nomenatury było przygotowywane latami a ustawa , o której Pan wspomina oraz tzw."okragły stół" miały dać gwarancje dla elit PZPR-owskich i wywodzacych sie z nich SLD-owskich, na to uwłaszczanie sie bez przeszkód.
Myślę, że nasze wnuki będą uczyły sie o tym w szkołach.
Teraz istnieją SIŁY zainteresowane ogupianiem społeczeństwa aby spokojnie przenieść majątki z tego uwłaszczenia w okres, kiedy juz prawo ich nie dosięgnie.
A te wszystkie wypowiedzi broniące w gruncie rzeczy, stanowiska uwłaszczonych swiadczą jakie wpływy nadal mają Ci co majatek całego NARODU rozgrabili, często w myśl jakiegos prawa utworzonego przez nich samych na ich potrzeby.
To ustanawianie prawa pod siebie to tez przestepstwo popełnione na tych wszystkich Polakach, którzy wypracowali jego wartość a nie mogli uczestniczyc w jego podziale.
Te same siły, które wmawiały naszym ojcom i pokoleniu powojennemu, że budowanie
POLSKI dla dobra wszystkich to patrityczny obowiązek, po 1989 roku pierwsze zagrabiły
tylko dla siebie ten majatek wypracowany przez obywateli powojennej Polski.
I ktos ma czelność dyskutować tu nad sprawami oczywistymi.
Nad sprawami, które działy się na naszych oczach.
ONI chcą nam wmówić, że nic nie widzielismy.Transformsacja,reprywatyzacja, restrukturyzacja to HASŁA kamuflujace rozkradanie własności nas wszystkich.
My to widzimy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Podam jeszcze jeden przykład:
W 1993 roku złożyłem podanie o przyjecie do pracy w Urzedzie Celnym(gdzie -niewazne).
Negatywna odpowiedź otrzymałem po 8-miu latach.(słownie ośmiu latach).
Jestem po Politechnice i dobrze znam sie na pojazdach.
W tym samym czasie przyjeto do pracy w tymze urzędzie mojego sąsiada po WUML-u,
który przed rozwiazaniem PZPR pracował w Komitecie Woj. PZPR w komórce zwalczajacej kosciół.
Pan ten wraz z innymi podobnymi NAJZDOLNIEJSZYMI został wraz z kolegami w drugim roku pracy przyłapany na braniu łapówek od klientów i juz tam nie pracuje, ale i nie siedzi!
Wnioski pozostawiam czytajacym.
Pozdrawiam współdyskutantów.
Zuzanna / 83.23.216.* / 2006-04-09 22:36
przepraszam za błedy, które wkradły sie niezamierzone do tekstu jak np.:ogupianie-powinno byc ogłupianie
fred / 2006-04-07 09:25 / Bywalec forum
Nie rozumiem równoważnego traktowania obu ugrupowań.
Przecież to PIS nie traktuje Platformy po partnersku, stara się posługiwać dyktatem.
Harda wypowiedź o 48-miu godzinach dla Platformy była sygnałem .
Myślę, że nie chodziło tak o 48 godzin co o formę.
antymoher / 2006-04-07 08:48 / Bywalec forum
Obawiam sie ze ten list o którym pan mówi na koniec felietonu zginie w zalewie bełkotu, bzdur i oszołomstwa... Polacy nie raz wykazywali sie tym ze po rozum do glowy rzadko sie chodzi
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy