Forum Polityka, aktualnościPolityka

Prezes TK: Prokuratura nie ma prawa krytykować sądów

Prezes TK: Prokuratura nie ma prawa krytykować sądów

Wyświetlaj:
obserwator / 2007-10-30 01:19 / Tysiącznik na forum
Być może się zmieni, ale obawiam sie że zapisywanie środkami audiowizualnymi wszystkiego co się dzieje na sali sądowej, opóźni sie jak Ziobry zabraknie. Wroki wydawane na bacznośc, na podstawie uzasadnienia ustnego to fikcja bo jak sie porowna to co mówiono a co napisano w pisemnym uzasad nieniu wyroku to różne światy. Wroki się wydaje ale nie sprawiedliwość. Uzasadnienie jest dopychane kolanem. Dlatego też ostatni wyrok na 10-ciu mężczyzn, ojców rodzin, mających żony i dzieci, wydany przez sędziów na podstawie bezzasadnego oskarzenia prokuratury i znieczulicy składu sędziowskiego. To zaświadcza że do sądów przychodzą ludzie o złym sercu i mrocznej duszy. To nie jest sprawwiedliwość, to zbrodnia sądowa przeciwko prawu. Dlaczego tak sie dzieje. Falandyzacja prawa zrobiła duzo krzywdy ludziom, przez to systemy demokratyczne chronia elity, a przykladają zwyklym kowalskim, bez litości i zdrowego rozsądku, mając za nic adwokatow ktorzy są ze starego nadania.
Elendir / 89.78.239.* / 2007-09-11 08:04
Jaki efekt miało zatrzymanie Kaczmarka i prezentacja prokuratury?
1. Zdyskredytowanie człowieka który mógł powiedzieć coś o kulisach rządu PiS. To że Kaczmarek ma coś na sumieniu nie oznacza że nie mówi prawdy o sprawowaniu władzy przez PiS.
2. Niedopuszczenie do przesłuchania przez komisję sejmową. Że też opozycja na to poszła.
3. Polaryzacja społeczeństwa i wzrost poparcia dla PiS.

A jakiś postęp w śledztwie? Niekoniecznie. To co prokuratura zaprezentowała i tak wiedziała wcześniej.

Gotów jestem się założyć że cele były dokładnie takie jakie efekty się zrealizowały.

Nie jest to pierwsza decyzja sądu nie po myśli prokuratury. I pewnie nie ostatnia. Jednak jakoś wcześniej aż tak bardzo prokuratorze to nie przeszkadzało. Sąd był niezależnym organem którego niezawisłość prokuratora respektowała. Nie oznacza to że sąd się nie myli. Jednak niezawiśli sędziowie będą mylić się rzadziej niż sędziowie zmuszeni do realizacji pewnej woli politycznej.

To co obserwujemy to przejmowanie władzy przez PiS we wszystkich obszarach w państwie. Prokuratura już działa po myśli PiS. Sądy się opierają, ale być może nie potrwa to długo. Bo jak ktoś sika pod wiatr to, no właśnie.

Ktoś może powiedzieć że publiczne krytykowanie decyzji sądu w demokratycznym państwie nie jest objawem patologii. Z tym mógłbym się zgodzić gdyby nie inne objawy. Ktoś ma pojęcie jak wyglądały nominacje sędziów za rządów PiS? A jest czemu się przyjrzeć...
historyk / 80.50.180.* / 2007-09-10 18:38
TK zanarchizował procedury lustracyjne. Krytykować w demokracji ma każdy każdego. Stępień nikomu nie może zamykać ust. Z wupowiedzi tego sędziego wynika że w Posce demokracja jest zwykłą fikcją. Kiedyś była demokracja szlachecka teraz śni się niektórym sędziom demokracja elit Moim zdaniem taka wypowiedz tak ważnej postaci jak Stępień jest dowodem narzucania organom prokuratorskim milczenia. Gdzie to pisze w konstytucji p.Stępień że prokuratura ma milczeć
megi rondel / 81.219.217.* / 2007-09-10 13:27
Pan Stepień zachowuje sie jak komunista....
ga-ga chwała bohaterom / 217.17.41.* / 2007-09-12 09:02
Czy wiesz co znaczy "komunista"?
Zanim użyjesz jakiś niezrozumiałych dla siebie słów - użyj słownika, encyklopedii albo innego źródła wiedzy ...
hanss / 81.219.231.* / 2007-09-10 15:27
ty faktycznie jesteś rondel
długa / 2007-09-10 12:52
Re: Prezes TK; Prokuratura nie ma prawa krytykować sądów
Podajcei swoje przykłady fatalnych pomyłek i błędów Sądów także apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Mój pełnomocnik składał skargę do SN od wyroku Sądu Apelacyjnego, który zgubił kopertę z datą nadania skargi, na dzienniku podawczym odnotowano wpływ w dniu następnym niż data nadania, a to już było po wymaganym terminie. SN uznał, że skarga wpłynęła po terminie, nie dociekał dlaczego w sądzie zginęła koperta na której była data nadania w terminie, nie wzywał skarżącego do okazania dowodu nadania, wobec braku w aktach koperty z datą nadania. Ponieważ SN rozpatrywał sprawę na posiedzeniu niejawnym mój pełnomocnik nie mógł okazać posiadanego pocztowego nadania w terminie listem poleconym pisma procesowego. Sprawę ostatecznie bo to SN przegrałem. Panie Prezesie Stępień, co Pan na to. W USA mówi się publicznie jaki sędzia orzeka (sprawa Mazura) nie obawiając, że opinia publiczna może wywierać wpływ. U nas Sędziowie są anonimowi, publicznie nie wolno nic mówić, bo to jest zamach na niezawisłość. Panie Ministrze Ziobro, a może wprowadzić też motywacyjną zasadę dla Sędziów, np. jeżeli np 3 wyroki w ciągu roku danego Sędziego ulegną zmianie w trybie odwołąń instancyjnych, to taki sędzia nie otrzymuje podwyżki lub awansu przez najbłiższy rok czasu, wtedy każdy sędzia każdego szczebla nie przepuszczałby bubli poprawianych przez kolegów z wyższej instancji, wzrasta przepustowość sądów, podsądni są zadowoleni, nie będzie takich kwiatków, jak rok temu w Bielsku, gość złapany po pijaku samochodem, a Sędzia orzeka zakaz prowadzenia traktorami.
wezyzyr / 212.76.37.* / 2007-09-13 10:51
wszystko co piszesz musi być nieprawdą, na pewno tak nie było, sąd nie może się mylić, gubić i wydawać błędnych i niekompetentnych wyroków. Jeśli tak jest to dlaczego ten okropny Kaczyński wygrał wybory w takim raju.
kaligula / 79.187.37.* / 2007-09-10 11:34
czy ten człowiek zyje w innym świecie niz pozostali Polacy ?
W ostatnim Raporcie Transparency International Globalny Barometr
Korupcji 2006, WŁADZA SĄDOWNICZA jest na drugim miejscu po środowiku
lekarskim !

A co ma doi powiedzenia ten czółowiek na łamanie przysięgi
prezydenckiej przez kwaśniewskiego "
moiże zapomnieli tekstu przysięgi, oto ona;
>Obejmując z woli Narodu urząd Prezydenta Rzeczypospolitej
Polskiej, uroczyście przysięgam, że dochowam wierności
postanowieniom Konstytucji, będę strzegł niezłomnie godności
Narodu, niepodległości i bezpieczeństwa Państwa, a dobro
Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze
najwyższym nakazem.<

No to jak stępniu , kwaśniewski stał na niezłomnej straży
godności Narodu w Charkowie ?skomentuj
kaligula / 79.187.37.* / 2007-09-10 11:30
czy ten człowiek zyje w innym świecie niz pozostali Polacy ?
W ostatnim Raporcie Transparency International Globalny Barometr Korupcji 2006, władza jest na drugim miejscu po środowiku lekarskim !

A co ma doi powiedzenia ten czółowiek na łamanie przysięgi prezydenckiej przez kwaśniewskiego "
moiże zapomnieli tekstu przysięgi, oto ona;
>Obejmując z woli Narodu urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji, będę strzegł niezłomnie godności Narodu, niepodległości i bezpieczeństwa Państwa, a dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem.<

No to jak stępniu , kwaśniewski stał na niezłomnej straży godności Narodu w Charkowie ?
kaligula / 79.187.37.* / 2007-09-10 11:33
oczywiście władza sadowniucza, jest na 2 miejscu w raporcie Barometr JKorupcji ! cos mi uciekło powyżej
radekidz / 2007-09-10 11:17 / Mazur z Mazur
... po wyborach PiS odzyska TK i już nie będzie "krytyki"....


...."i niczego nie będzie" Kononowicz....
a320 / 80.68.235.* / 2007-09-10 11:15
Głos ma lud pracujący miast i wsi.

Piącha, widły i sztacheta to są porządane metody wymiaru sprawiedliwości ludowej, a nie jakieś tam cackanie.
Lorunia / 91.94.20.* / 2007-09-10 11:25
TK kompromituje się już w następnym orzeczeniu . Ostatnio był pokaz "bezstronności " tego organu , przy ustawie lustracyjnej ! . Oczywiście tego nie można krytykować o nie ! ! ! ....
antypis / 165.72.200.* / 2007-09-10 17:02
Zdaje mi sie,ze ten portal opanowaly PISiory, i to takie betonowe....Nerwy mi puszczają jak ich czytam
no name / 89.76.187.* / 2007-09-12 02:07
Zdaje mi sie,ze ten portal opanowaly PISiory, i to takie betonowe....Nerwy mi
puszczają jak ich czytam skomentuj

To efekt TKM, pozałatwiali sobie 'ciepłe posadki', interesiki się kręcą, to mają motywację, żeby agitować gdzie się da i trzeba ich zrozumieć - zły wynik wyborów i co? gdzie taki znajdzie robotę.
marek 19-53 / 83.24.73.* / 2007-09-11 22:00
Gorzej, że nerwy puszczają przy pisaniu - a pewnie i przy pisuarze. To wszystko przez tą pierwszą sylabę.
tylkotakdalej / 83.24.221.* / 2007-09-10 18:20
jak się cieszę. Dziękuję za szczerość!

Najnowsze wpisy