Forum Polityka, aktualnościKraj

Prezes ZUS w rękach ABW. Ma zarzuty korupcyjne

Prezes ZUS w rękach ABW. Ma zarzuty korupcyjne

Wyświetlaj:
Były pracownik ZUS / 81.210.61.* / 2009-09-09 12:43
Niech przyjdzie ktoś młody i wyrzuci ten postkomunistyczny beton który zasiada w ZUS na stołkach od naczelnika w górę. Niech ktoś ich wyśle na emerytury i pion kadry kierowniczej średniego stopnia zmniejszy i wyczyści z emerytów i osób bez wyższego wykształcenia. Bo to może usprawnić prace i wyleczyc tą instytucje pod kontem sprawnego zarządzania i zarazem zozwiąrze problemy personalne. A przy okzaji warto by zinwigilowac te osoby czy przy okazji nie są to pozostałości z UB. (A wiem ze są...)
robsons / 87.105.236.* / 2009-09-08 23:30
I znowu nas robią w jajo, ja na szczęście znalazłem sposób, żeby uwolnić się od tej instytucji jaką jest ZUS. Jestem przedsiębiorcą i wcale nie muszę płacić składek, zupełnie legalnie. UE daje mi taką możliwość. Mogę podzielić się tymi informacjami, kontakt: robsons małpa onet kropka eu
cypryjczyk / 83.29.211.* / 2009-09-08 22:01
Młode bezpłodzie wycyprzone niebawem nawet ze STOLICY (po co odpolszczonym lemingom stolica?) z ZUSem nie bedzie miało problemów - bo nie będzie ani zusuów ani emeretury - jakiś pan na majetnościach dziadowi zawsze jakis ochłap rzuci i psami poszczuje, jakby mu się nie podobało - BEZ WŁASNOŚCI ZNACZYSZ MNIEJ NIŻ ZERO !
śmieszno i durno / 93.105.106.* / 2009-09-08 20:52
Ciekawi mnie kiedy zainteresuje się NIK i prokurator wszystkimi budowami ZUS. Nawet tą siedzibą w Warszawie. Dobrze by byłó pofatygować się o kolekcje zdjęć siedzib w całej polsce. Ile razy w ciągu roku zmienia się wystroje gabinetów prezesów? Ile razy zmienia się sprzęt komputerowy itd....... Czy ten luksus za pieniądze wpłacone do ZUS przez emerytów jest im do szczęścia potrzebny?
stefan101 / 85.128.51.* / 2009-09-08 19:09
Ode mnie ZUS żąda zwrotu wypłaconego zasiłku z L4, sprzed 4 lat.
Mimo, że WSZYSTKIE składki płaciłem regularnie.
Procedura nie przewiduje żadnego wyjaśnienia, odwołania - tylko od razu egzekucję i zablokowanie konta.

Zwykły bandytyzm i okradanie obywatela przez instytucję państwową!

Nawet morderca ma prawo do procesu i obrony, a płatnik składek jest poza prawem...

Teraz już wiem, że ZUS potrzebował pieniędzy dla prezesów - a że zdobywa je w bandycki sposób - to już dla urzędu i urzędników nie ma żadnego znaczenia...
dr Watson / 85.222.77.* / 2009-09-08 16:16
1/ ZUS ma w kraju ca 50 siedzib. Są to extra obiekty , bogato wyposażone (nierzadko w marmury) . Budowa tych obiektów podlegała zamówieniom publicznym 2/ Przez 4 lata (2004-2007) szefem inwestycyjnym ZUS był obecny Prezes 3/ Mnożą się głosy ,że pod nieobecność Prezesa ZUS się zawali . Już w podstawowych szkołach dla ekonomistów wykładają , że bieżąca praca takiej instytucji jak ZUS nie zależy od jednej osoby a od setek komórek i stanowisk wykonawczych . 4/ Nie wiadomo jaka to afera i kto za nią stoi - np za znaną aferą FOZZ stały ówczesne WSI
Wapniak / 2009-09-08 15:04 / Tysiącznik na forum
...Hmmm... A ja ciągle pytam co robi NIK i za co bierze kasę?...
bunto / 193.201.137.* / 2009-09-08 15:22
co robi NIK?
przygotowuje raporty z których później oficjele z rządu się śmieją
tyle u nas jest warte NIK
NIKt nie jest w stanie juz ich kontrolować
Brandnew / 83.14.48.* / 2009-09-08 14:55
Kolejny POtchniony - "....Ja jestem przekonany, że w Polsce już od wyborów 2007 roku CBA, ABW i prokuratura nie działają na zlecenie i kalendarz polityczny ...". Mnie to się zdaje, że to właśnie od 2005 roku szczury typu Stokłosa , Kulczyk i inne byznesmymny wyrwały z kraju aż zadymiło ... A krzyk POtepionych sie podniósł, że hej!! Mylę się gdzieś? A po 2007 roku własnie "byznesmyny" zaczęły wracac do normalnej Polski ...a co tam udowodniono w 2007 roku CBA?? Z tego co pamietam to balagan w kancelariach i jakis raport Julka stworzyly, ktorego potem nikt nie widzial ... Czy mnie moja pamięc zawodzi, czy tez historia sie jakos tak szybko zmienila?
bunto / 193.201.137.* / 2009-09-08 14:04
płacimy kase ZUSowi na nasze emeryturki, część kasy odsyła on OFE pobierajac od tej czynnośći prowizję, a OFE grabią nam kolejny kawałek naszej przyszłej emeryturki,
i tak ZUS dysponuje ogromnymi środkami własnymi, które przeznacza na np. na rozbudowę swoich placówek z cesarskim przepychem (żeby było jasne, nikt nie chce żeby ludzie pracowali tam w chlewie, ale bez przesady) czy też premie, a państwo musi dopłacać do emerytur,
zaś OFE ściągną swoją prowizję, a póżniej albo coś tam zarobią albo nie - przecież nikt ich z tego nie rozlicza
a nas namawia się do oszczędzania we własnym zakresie na naszą emeryturę jeśli chcemy godziwie żyć na starość
Ivva / 91.146.240.* / 2009-09-08 16:49
Niestety, możemy sobie komentowac tak jak powyżej. Naprawdę mam ochotę krzyczec! Te wypowiedzi nie mają kompletnie sensu, świadczy tylko o zacofaniu naszego społeczeństwa. Jak można pisac o przepychu ZUS-u, premiach, zapraszam do odwiedzenia wszystkich oddziałów ZUS, w przeciwieństwie do tego co piszesz nie widac przepychu i bogactwa lecz przeciwnie niskie zarobki, znikome premie i najstarsze komputery "Świata" oraz ...... ogrom pracy, którą wykonują zwykli ludzie za naprawdę niskie wynagrodzenia. Za OFE, wszystkie przepisy często absurdalne odpowiada nie ZUS lecz nasz rząd i politycy, ZUS jest tylko wykonawcą tych przepisów. Żeby coś skomentowac proponuję dobrze zapoznac się ze specyfiką działania tej instytucji, zanim wyjdzie komentarz.
kkjjiiu / 77.45.48.* / 2009-09-08 23:06
Daj spokój oni tego nie chca rozumiec. Jak marmury to źle, jak za ciasno to " gdzie inspekcja pracy"?"jak mozecie tak pracować, przecież tu nie ma czym oddychać?".Wszystko na "wczoraj"nawet nie na jutro, bo każdemu sie wydaje, że Pani ma na biurku jedna sprawe a nie kilka tysięcy i co drugi dzięń zmieniające sie przepisy, które trzeba czytać wieczorami w domu bo w pracy nie ma czasu. Ale komputery to za "drogie i za szybkie" .
belfegor666666 / 88.220.92.* / 2009-09-08 18:16
kierownik 1-szy lepszy 3 tyś. na łapę to naprawdę skromniutko aż płakać się chce za co bidulki mają żyć
hahahahahha / 87.205.252.* / 2009-09-08 13:55
"Polska" to prywatne ranczo Tuska, Kaczyńskiego, Gudzowatego i innych "kolesi"
a wy bydło milczeć !!!
bunto / 193.201.137.* / 2009-09-08 14:36
a bydełko do roboty, do kościoła i na wódeczke
i powinno być zadowolone
wujo Moshe / 212.160.183.* / 2009-09-08 14:06
Akurat z Kaczyńskim nie trafiłeś - on stoi po drugiej stronie - gdy rządził PIS, to "właściciele rancza" trzęśli portkami i nie było podziału na "aj-wajów" i "bydło"...
lplp / 83.12.23.* / 2009-09-08 14:20
hehe... chciałbyś żeby tak było
chłop jag / 84.234.10.* / 2009-09-08 13:21
1. Pierwszy milion trzeba ukraśc to motto obecnej elipy przy korycie!
2. Można a wrecz należy kręcic lody, pod warunkiem, że my - ryży i jego ferajna wraz z oficerami prowadzacymi o wszystkim wiemy i mamy z tego swoją dolę.
Wniosek - zabrakło doli i trup wyleciał z szafy!!!
bunto / 193.201.137.* / 2009-09-08 13:07
proszę Państwa jeżeli ktoś łudzi się, że na stanowiskach społecznego zaufania znajdują się ludzie kierujący się ogólnie przyjętymi za obowiązujące wartościami moralnymi - żyje w innej rzeczywistości,
i dopóki publiczne funkcje pełnić będą ludzie takiego autoramentu,dpóty frekwencja wyborcza będzie smiesznie niska,
beszczelnością jest nazywanie obywatelskim obowiązkiem uczestnictwo w wyborach, w których faktycznego wyboru nie mamy,
a rządzący potrzebują tej frekwencji aby legitymować się silnym mandatem poparcia społecznego,
bo inaczej narażają się na pośmiewisko "reprezentując" głosy kilku tysięcy obywateli w Parlamencie Europejskim
111111111111111111111111111111111111 / 62.141.228.* / 2009-09-08 22:47
jeśli ktos łudzi się że gdzieś indziej jest inaczej
ŁUDZI SIĘ "żyje w innej rzeczywistości
pletwonogi / 83.10.93.* / 2009-09-08 13:00
eee tam, na calym swiecie tak sie dzieje , zamykaja gosci bo przegieli albo sie nie podzielili z kim powinni i maja w plecy...... co w tym dziwnego...
Pils / 212.160.172.* / 2009-09-08 12:39
Kiedyś społeczeństwo żyło prosto: część polowała, a część wytwarzała łuki i strzały - Ci co wytwarzali byli w lepszej sytuacji (z racji posiadanej wiedzy i umiejętności nie musieli polować), jednak pojawili się ludzie jeszcze cwańszy! POLITYCY, którzy nie chcieli nawet wytwarzać strzał, a jedynie żyli z tego, co zabrali jednym, a dali (oczywiście znacznie mniej) drugim, by ich popierali. Rola polityków w społeczeństwie powinna być ograniczona, inaczej nie mamy szans na dobrobyt i sprawiedliwość. Politycy TYLKO I WYŁĄCZNIE kłamią a nic nie wytwarzaja - taki mają zawód, chcą nas zniewolić, zrobić mamrocące kukły bez odwagi i energii, bez wolności, bez demokracji, bez żadnych praw, sterowane sznurkami ludzkie wraki. Najlepszy przykład to ten (wywołany oczywiście przez polityków) kryzys: gdy kryzys to wina chciwych bankierów, żydów, masonów a nawet boga! Ale jak ożywienie to ZAWSZE zasługa polityków, nigdy wolnosci, demokracji czy zdolności specjalistów, klasy średniej czy poświęcenia pracowników.
Floyd / 2009-09-08 15:24 / Tysiącznik na forum
Musiałeś długo na tym myśleć zanim doszedłeś do takiego odkrycia owieczko. Coś mi się wydaję, że gdyby nawet nie było polityków, to takie aniołki jak Ty próbowały by mnie oskubać, jak w tych bankach podsuwających niekorzystne dla mnie umowy.
Gdy protestuję po czasie, pada argument: Trzeba umieć czytać, także to co jest napisane małymi literkami. A jak nie umiem czytać albo słabo, to mogę być oskubany?
No jasne, wszak często liberałowie tu piszący mówią: W biznesie nie ma moralności. Na szczęście trochę umiem czytać, ale zdaję sobie sprawę z faktu, że duża część społeczeństwa ma z tym kłopoty i inteligentne cwaniaczki bez moralności czuły by się jak ryba w wodzie żerując na tych mniej inteligentnych.
spidi / 91.94.148.* / 2009-09-08 15:11
niech żyje anarchia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
waniek / 83.136.224.* / 2009-09-08 12:32
Myślę, że jakiś analityk powinien to podać za powód lekkiego umocnienia PLN i poprawy sentymentu na rynkach wschodzących.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy