Forum Polityka, aktualnościKraj

Prezydent chce surowiej karać chuliganów

Prezydent chce surowiej karać chuliganów

skomentuj
Wyświetlaj:
azzz / 93.105.106.* / 2009-06-24 08:04
Po co nam Państwo, skoro nie może zapewnić bezpieczeństwa obywatelom? KONTYTUCJA JEST ŁAMANA!!!!!!
Na stadionach policja boi się używać pałek i lać to badziewie solidnie za rozróby po dupie i łbie, aż rozum wróci tym idiotom.
Dzieci podobno dziś bić nie wolno, ale dzieci mogą pisać po murach, pluć na policję, rzucać płytami chodnikowymi, palić "marychę", chodzić na mecze z siekierami, łańcuchami i kastetami - do czego żeście doprowadzili panowie "wolnościowcy" przez te 20 lat? Z kraju spokojnego i bezpiecznego zrobiliście wielki b****l -Wolność - tylko, dla kogo i jaka? I żadne podwyższanie kary nic nie da, jak policjant będzie się bał w czasie zadymy używać pały, jak na mecze będą chodzili zamaskowani bandyci. Kiedyś na stadionach żużlowych można było spokojnie oglądać zawody, ale już dziś zaczyna być to samo, co na piłkarskich. Były to jedyne miejsca do spokojnego oglądania zawodów sportowych.
Jeżeli policjant będzie musiał zapytać przełożonego w Warszawce pisemnie czy ma użyć pały no to żadne nowele ustawy prezydenta nic nie dadzą, a jeśli już użyje to pały to będzie się musiał tłumaczyć przed prokuratorem czy pała była czasem nie za długa i czy miała odpowiedni kolor, bo może użył jej nie tak jak by sobie bandyta życzył.
ciekaw ja być? / 83.18.138.* / 2009-06-23 13:53
Mandatem i karą aresztu?
Heniek Mondry / 83.18.138.* / 2009-06-23 13:50
Taki niepozorny ale hardy nie?Ale ma rację chłop karać i to ostro! Ma moje poparcie w tym względzie a najlepiej ich wyeksportować na wschód-wtedy jakby koszty mniejsze,bo ich i utrzymać czeba i nauczyć rozumu.
A może karać rodziców?
Pilsener / 2009-06-23 08:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zaostrzmy kary w nieskończoność, a jak nie było odpowiedzialności tak dalej nie ma - cholerna polska solidarna, niedawno dwóch małolatów naszatkowało mięsa w moim regionie: 3 auta rozbite, 5 osób nie zyje, 4 rannych, koszta olbrzymie (łącznie z użyciem śmigłowców ratowniczych) i co? Dostaną 500 zł mandatu, dwa lata w zawieszeniu i będą dalej jeździć. W Katowicach hala się zawaliła i co? Dostali jakieś ochłapy z moich podatków a sprawcy co? W systemie demokratycznym podstawą funkcjonowania prawa jest "kto wyrządził szkodę, ma obowiązek jej naprawienia". Poza tym śmiesznie brzmią w ustach polskich polityków frazesy o prawie i sprawidliwości, podczas gdy polska łamie najwięcej praw człowieka w Europie a średni czas dochodzenia roszczeń na drodze cywilnej przekracza 800 dni. Ale zaostrzyć sankcje można łatwo i szybko, co nie? Złapać trudniej, przypilnować by naprawił szkodę... ale polscy wyborcy kochają takie akcje.
raf73 / 89.171.138.* / 2009-06-23 11:08
Dokładnie, dobrze kolega gada, dać mu piwa, a dobrego. Można sobie nawet karę śmierci wprowadzić, i co z tego, skoro policja i tak nie daje rady łapać przestępców, a nawet jak policja złapie, to prokuratura nie da rady itd.

Z jednym tylko się zgodzę z prezydentem Kaczyńskim: obniżenie wieku osób podlegających karze. Ale z innych przyczyn: nie dla populistycznego hasła, że młodociani bandyci zagrażają egzystencji ostatnim prawdziwym Polakom z AK, tylko dlatego, że jestem przekonany, że 15-latek popełniający przestępstwo ma pełną świadomość tego co robi i z premedytacją wykorzystuje przepis zwalniający go z odpowiedzialności. To nie jest tak, że dopiero w wieku 18 lat człowiek zyskuje pełną świadomość, a wcześniej jest dzieckiem nie wiedzącym co robi.
ASDF7 / 213.136.224.* / 2009-06-24 09:32
ZDECYDOWANIE POPIERAM
voodoo30 / 2009-06-23 08:14
Kolejny bubel PISU?
>> Grzywna w wysokosci 15 tys zł .... dla 15 latkow tez?? Ciekawe kto i z czego to zaplaci??
>> 3 miesieczny areszt dla chuliganow? Tylko gdzie oni by mieli odbywac czape? Juz dzis na pobyt w p****** trzeba czekac miesiacami (dowód: sprawa linczu we Włodowej..... sprawcy zostali skazani prawomocnym wyrokiem sadu i czekaja w 4 tysiecznej kolejce do odsiadki!!)
jotte / 78.8.62.* / 2009-06-23 09:49
Bzdury piszesz .Ci z Włodowej czekają na uprawomocnienie się wyroku a nie na miejsce w kryminale.A małolatów dewastujących wszystko co popadnie trzeba karać dużymi grzywnami,zapłacą ich starzy.Popieram działania Prezydenta,wreszcie ktoś chce coś zmienić w tym kraju wiecznej niemożności.
FirezeuG / 2009-06-23 11:43 / Tysiącznik na forum
No z tym płaceniem to może być różnie. Co rodzina zrobi jak będą zarabiać łącznie 1500 zł. No chyba mi nie powiesz że spokojnie zapłacą za wybryki dzieciaka, a jeśli już nawet to z czego się potem utrzymają, chyba tylko z kradzieży. Koło się zamyka.
Prościej byłoby używać tego co jest. Przykładowo prace społeczne które są naprawdę dobrym narzędziem resocjalizacji. Niestety jakoś nie słuchać żeby ktoś taką karę otrzymał. Nie trzeba zaostrzać prawa i przydało by się żeby prokuratura nie bawiła się w sąd z USA (maxymalna możliwa kara za wszelką cenę)

Ta inicjatywa to kompletny bezsens, strata czasu i pieniędzy.
jotte / 78.8.46.* / 2009-06-23 13:04
Zgadzam się z Tobą że prace społeczne są najlepszym rozwiązaniem.W Polskich więzieniach siedzi b.dużo takich "przestępców" którzy zamiast odpracować społecznie to woleli iść do kryminału.Nikogo nie można zmusić do pracy jak nie chce.Według Ciebie ta inicjatywa to bezsens.A nie denerwuje Cię wandalizm w Polsce.Jakoś w innych krajach tego nie widać.Najlepiej udawać że wszystko jest ok?Dobrze że Prezydent chce coś zmienić.Można dyskutować na temat metod ale mówić że to bezsens i strata pieniędzy to przesada.
Pilsener / 2009-06-23 08:57 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kogo to obchodzi? Ważne, że jest pasza dla elektoratu, nikt nie zreformuje systemu, którego jest beneficjentem.
jotte / 78.8.62.* / 2009-06-23 09:43
Bardzo dobrze że się tym zajmuje,jak żąd rżnie głupa i udaje że wszystko jest ok.
skomentuj

Najnowsze wpisy