Forum Polityka, aktualnościKraj

Prezydent lub Bruksela mogą uratować abonament RTV

Prezydent lub Bruksela mogą uratować abonament RTV

Wyświetlaj:
żbik / 194.181.195.* / 2009-05-25 09:30
Nie rozumiem, co tu ratować - chyba tylko ciepłe dobrze płatne polityczne posadki! dla najbliższego otoczenia urzędującej partii lub władzy! Dlaczego tyle stacji utrzymuje się z reklam, a w TVP może jest więcej reklam niż w innych plus dotacje państwa i ciągle nie ma pieniędzy! Dziś, gdy nie ma pracy żadnej ani dobrze płatnej ani źle płatnej dlaczego dziennikarze są tak wysoko opłacani - rozumiem dwa razy średnia krajowa, ale okrągłe sumki! i to tylko dla tych co właściwie przekazują wiadomości. Czy nikt nie zdaje sobie sprawy, że w większości gospodarstw domowych już nie ma telewizorów i radioodbiorników! Że ludzie rezygnują z mediów! Przypuszczam, że media publiczne o tym wiedzą i dlatego chcą dotacji bezpośredniej z budżetu państwa! Przecież łatwiej rządzić się - nawet przez rok - mając określoną sumę pieniędzy na koncie. To jest bandyckie państwo!, które ciągle nakłada nowe daniny, choć wie o tym, że ludzie są coraz biedniejsi. Tak to przynajmniej abonament płacił ten co chciał oglądać TVP teraz będą haracz płacić wszyscy i bezrobotny, bezdomny; niemowlak i staruszek - a nierobów przybywa z dnia na dzień coraz ich więcej. Prężą się i mrugają: z plakatów, ze spotów, z pierwszych stron gazet, choć żaden absolutnie żaden z kandydatów nawet nie wspomina o jakimkolwiek programie społecznym. Tak wszyscy są zainteresowani pomnażaniem majątków, że zwykli obywatele gdzieś im umknęli już nie z pola widzenia, ale z horyzontu! W Polsce nie ma innych problemów jak: 1) dramat byłej władzy (wypowiedź Oleksego); 2) bieda (dieta powinna wynosić przynajmniej jeden milion złotych a nie jakieś tam ok. 200 tys. z biurem poselskim - przecież to ubóstwo) i brak podstawowego wyposażenia hotelu sejmowego tj. sauna, foteli lotniczych na sali obrad i in. niezbędnych akcesoriów do tak wyczerpującej pracy jak posiedzenia Sejmu i Senatu (prawie wszyscy Senatorowie i Posłowie); ławeczka czy krzesełko na posiedzenia w Brukseli (choć ani jeden ani drugi ani be ani me)! Można by tak pisać i pisać, ale czy to kogoś obchodzi, że w Polsce komornik to wszechwładny bandyta niszczący bezpardonowo obywateli; że sędziowie nie przestrzegają prawa; że samorządy to towarzystwo wzajemnej adoracji i tak można że... że... Polska to jeden wielki tabloid i nie ma tu przesady. Gdyby człowiek nie był obywatelem tego kraju i nie pracował tu za grosze, to jeszcze by się z tego śmiał, ale kiedy sam po 43 latach pracy zarabia grosze i czeka go groszowa emerytura to wcale nie jest do śmiechu ani żartów. Tym bardziej, że dla 99 procent obywateli kwota wystarczająca na tzw. osobomiesiąc to kwota ok. 500 zł a w Warszawie i województwie mazowieckim średnia kwota przypadająca na osobo/miesiąc to 300 zł wyliczone przez GUS! i to w najbogatszym podobno regionie. Pytam kogokolwiek jak za to żyć jeśli posłom nie wystarcza ok. 200 tys. gotówki z budżetu więc dochodu stałego o innych dochodach nie wspominam. Skąd takieg coś jak Kamiński, Bielan i inni im podobni mają i obracają taką ogromną kasą - to jest niesamowite jak kadencja w samorządzie czy parlamencie czyni z tzw. pomazańców bożych bogaczy Piskorski, Kalisz, Gronkiewicz-Walz i inni... I teraz znów walka o abonament - czy ciągle trzeba zdzierać z tych najbiedniejszych... Czy nikt tego nie widzi, że ludzie i tak płacą abonament w postaci opłat za tzw. kablówkę, cyfrówkę; kupując nawet jeden dziennik to już kwota ok. 60 zł/m-nie. Nawet za tej cholernej komuny to w tzw. koszyku socjalnym był jeden seans filmowy i jeden bilet do teatru a teraz na nic nie stać pracownika najemnego. Może faktycznie niech rząd zacznie budować obozy pracy dla nas zwykłych roboli, bo to też jest jakieś wyjście z sytuacji - zbiorczy abonament, zbiorczy kibel i wszystko pod kontrolą rządu, który ma do dyspozycji narzędzia przymusu: wojsko, policję, fiskusa, sądownictwo i parlament.
JACAGLACA / 83.15.231.* / 2009-06-13 22:01
CZŁOWIEKU JESTEŚ SUPER GOŚĆ......gorzkie, ale jakże pięknie prawdziwe słowa !!!!
nie pisowi / 90.129.93.* / 2009-05-23 10:08
Ale zaniepokoiły się PiSki.
Jest szansa na odebranie tym niegodziwcom mediów publicznych i brawo PO za to.
Jeżeli chodzi o prezydenta to wiadomo, że chodzi na pasku pisiaków i nie dba o rodaków.
23fr2r / 196.3.50.* / 2009-05-22 12:36
Ale po co go ratować???? co za durny artykuł :) utrzymywać PISową komunę???
Gall# / 213.158.197.* / 2009-05-22 10:33
Platfusy trzęsą się ze strachu o swój geszefe! POmyje już sobie wykomkinowały okazyjną prywatyzację ośrodków regionalnych, przy okazji bezgotówkowe rozliczenie z ITI za osłonę propagandową - a tu ciężko wypracowane dojścia szlag może trafić - nie dziwi jakiego dostałi przyspieszenia po ostatnich sondażach :-))
bp / 93.97.94.* / 2009-05-22 10:27
w jaki sposob calkowite finansowanie mediow z budrzetu panstwa, czyli uchwalanego przez politykow, moze spowodowac odpolitycznienie mediow (Sledzinska, Wanderlich) ?! to nielogiczna wypowiedz. czy nie mam racji?
dsjkakds / 193.108.177.* / 2009-05-22 08:59
Regionalne telewizje zostana rzucone na glebokowa wode?

A przepraszam jesli zaczna sie bac o wlasne dochody moze poprawia wreszcie swoja ramowke tak jak to robia TVN, czy POLSAT. W wiekszosci nie ma tam co ogladac, ale sa tez programy i filmy, ktory z mila checia zawsze ogladam. Dla przykladu TVP Krakow...hmmm ostatni raz ogladalem 3 lata temu?

Nie dostosowuja swojej ramowki do tego co tak naprawde chca ogladac ludzie. Nie mowie, ze telewizje regionalne powinny miec cos dla kazdego, ale wiecej moge sie dowiedziec przejezdzajac przez miasto niz z tej telewizji. Niech zaczna wreszcie walczyc o widza, zrobia burze mozgow i wymysla jak przyciagnac ludzi przed telewizor. Tylu jest mlodych i pomyslowych ludzi, a stolkow trzymaja sie nadal te same osoby i chyba tylko one ogladaja to co sami stworza. Ja chce wreszcie telewizje regionalna, ktora zaskoczy, zszokuje, zainteresuje i to nie serialami, czy filmami akcji. Niech pokaza zycie krakowa w troszke inny sposob niz zwykle!
meroving / 2009-05-22 11:26
Piszesz :
"Ja chce wreszcie telewizje regionalna, ktora zaskoczy, zszokuje, zainteresuje i to nie serialami, czy filmami akcji".
i jednocześnie uważasz że ramówka TVN jest dobra ?
To jest telewizja najbarzdiej ze wszystkich promująca obraz Polaka debila, oglądającego seriale, tańczącego , śpiewającego i bawiącego się. NIC WIĘCEJ !! zero rozwoju intelektualnego, no może pomijając wstawki propagujące wiedzę polityczną na temat "wspaniałego PO i glupiego PIS".

Biorąc pod uwagę że niewielki procent społeczeństwa chce się rozwijać intelektualnie jest to faktycznie ramówka trafiona w dziesiątkę, ale czy rentowność ma być wyznacznikiem "dobrego programu" ?
Z takim podejściem niedługo będziemy mieli w Polsce drugą Amerykę, naród ignorantów-konsumentów.

Tego chcesz ?
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-05-22 06:59
Jednak chyba to drugie jest nawet pewniejsze bo konusy wiedzą, że ewentualne veto zostałoby odrzucone. A tak będą przeciągać sprawę.
W każdym razie, po raz kolejny nie spodziewam się jakiegokolwiek konstruktywnego działania ze strony konusa II i to pomimo, że tvp jest jeszcze zarządzana przez przystawki.
A może konusy ciągle sądzą, że urbański wróci na stołeczek a w telewizji znowu zapanuje jedynie słuszna propisobolszewicka opcja?

PS.
Do wszystkich, którzy nie rozumieją albo nie chcą zrozumieć i ciągle twierdzą, że używam słowa
konus ze względu na czyjś wzrost. Otóż zapamiętajcie sobie wyborcy pisobolszewii tj. taki tam, pan wladek i inni, że te zjawiska biologicznie nie nazywane są przeze mnie konusy ze względu na ich wzrost ale ze względu na inne, niefizyczne, przyczyny.
mirek3011 / 2009-05-22 07:41 / Tysiącznik na forum

PrawdaKtóraBoli

Ja widzę że ciebie rzeczywiście ...boli ale chyba głowa.
vetoslawklamczynski / 2009-05-22 08:15 / Bywalec forum
Mirku,
dziękuję, że mnie tak walecznie bronisz.
Tylko uważaj, żebys w schizę nie wpadł ponieważ Ty i JanuszPOlikot to przecież jedno ciało i jeden umysł.

Dzisiaj jak skończysz pracę zapraszam Cię na małpki,
Vetoslaw Klamczynski
mirek3011 / 2009-05-22 08:39 / Tysiącznik na forum
Shizę to chyba ty masz i to paranoidalną.
Widzę że bardzo lubisz wypić więc........ na zdrowie.
Czekam na twoje dalsze "merytoryczne "wypowiedzi na tym forum.
Widzę że zgodnie z ideologią partii rządzącej piszesz o różnych rzeczach ... tylko nie na tematy dotyczące bolących spraw obywatelskich.
Jak zapewne wiesz nazbierało się tego przez te ostatnie 500 dni............
Może coś napiszesz o tych "sukcesach" .
Zakładam że "cudem" i "sukcesem" tego rządu jet to ......że jest Niestety nic z tego nie wynika.
milunia / 89.187.240.* / 2009-05-22 08:50

Jak zapewne wiesz nazbierało się tego przez te ostatnie 500 dni..........

Rozumiem, że wcześniej mieliśmy krainę mlekiem i miodem płynącą...
Cóż za "obiektywizm" i "brak stronniczości"...
mirek3011 / 2009-05-22 13:53 / Tysiącznik na forum
Tak źle w ty kraju nie było od dawna i póki będą rządzić "fachowcy" z PO to długo nie będzie .
Rząd PO wyczerpał limit zaufania społecznego i czas na zmiany!!!!
vetoslawklamczynski / 2009-05-22 08:46 / Bywalec forum
Mirku,
nie unoś się tak.
Na prawdę, zapraszam Cię i Twoje drugie ego czyli JanuszaPOlikota na małe co nie co do mnie po pracy.
Vetoslaw Klamczynski
mirek3011 / 2009-05-22 09:14 / Tysiącznik na forum
Kolego Kłamczyński czy twój "pseudonim artystyczny" naprawdę świadczy o twoim zakłamaniu czy to jakaś nowa forma zboczenia?
A może już nie potrafisz odróżnić prawdy od fałszu.......i żyjesz tak sobie w wirtualnym świecie.
A ja ponawiam prośbę o napisanie jakiegoś peaniku na temat "osiągnięcia PO w trakcie 500 dni sprawowania władzy"
Czyżby tobie zabrakło weny twórczej.......no to przynajmniej "nakłam" kolego Kłamczyński o sukcesach twoich idoli chętnie się pośmieję....i pozdro
milunia / 89.187.240.* / 2009-05-22 09:23
Masz problemy z czytaniem, czy kłopoty z pamięcią?
Przecież dosłownie kilka dni temu ktoś ci wkleił pod takim samym pytaniem przy innym artykule wielki komentarz na temat 500 dni rządu. Było tam wszystko dokładnie napisane, uczciwie i obiektywnie. Poszukać i wkleić jeszcze raz?
Ty naprawdę masz jakiś większy problem ze sobą...
milunia / 89.187.240.* / 2009-05-22 16:00
Biedaku, skleroza, straszna rzecz...

2009-05-20 14:19:05 | 151.92.176.* | n.
"Największym osiągnięciem rządu Donalda Tuska jest zmiana stylu sprawowania
władzy - ocenił prof. Kazimierz Kik. Jak dodał, zasługą gabinetu Tuska jest
"uspokojenie Polaków" i zaprzestanie "dezintegrowania społeczeństwa", co -
jego zdaniem - miało miejsce za rządów PiS.

Zdaniem politologa z Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego w Kielcach,
osiągnięcia rządu Tuska byłyby bardziej widoczne, gdyby nie wojna, którą -
jak stwierdził - wydał rządowi PiS i prezydent.

Jak zaznaczył Kik w rozmowie z PAP, początkowo dużym sukcesem gabinetu Tuska
była prowadzona przez niego polityka zagraniczna - zarówno wschodnia, jak i
europejska. Ale tylko do czasu, kiedy "doszło do przejęcia inicjatywy przez
prezydenta".

Jako przykład podał działania Lecha Kaczyńskiego w Gruzji, które - w jego
opinii - "zniweczyły wcześniejsze nadzieje na współpracę z Rosją".
Profesor podkreślił, że ocieplenie stosunków z Niemcami i "lepsza percepcja
rządu przez Brukselę" także zostały zaprzepaszczone przez posunięcia
prezydenta - takie jak jego walka o udział w październikowym szczycie UE w
Brukseli.

"Skoncentrowanie się prezydenta na polityce europejskiej to jest nic innego,
jak próba wytrącenia rządu Tuska z pozytywnych tendencji, wytrącenia
inicjatywy. To się udało" - stwierdził.

Kik za sukces rządu uznał to, że zajął się on reformą służby zdrowia.
"Tuskowi jest jednak trudno osiągnąć sukces wtedy, gdy PiS wykorzystując do
tego prezydenta, stara się nie dopuścić do przeprowadzenia jakiejkolwiek
znaczącej ustawy, która mogłaby pozytywnie zaprocentować dla rządu" -
ocenił.

Profesor przypomniał, że PO przedstawiła "sto kilkadziesiąt" projektów
ustaw, które mają - jak mówi - "ułatwiać życie Polakom". "Zarzut PiS o
nieróbstwie PO jest więc nieprawdziwy" - zaznaczył.

Jak dodał, widać, że "PO ma dobry pomysł", ale w obecnej sytuacji "sojuszu
PiS z prezydentem" nie wie, jak go zrealizować. "Konstytucja daje obecnie
silniejsze narzędzia opozycji" - przyznał.

Jako "nadrzędną słabość rządu" politolog uznał to, że w wielu kwestiach nie
różni się od sprawującego władzę wcześniej PiS. Jako przykład podał "wspólny
front" obu partii w takich kwestiach jak lustracja czy dezubekizacja.

Za porażkę rządu politolog uznał także to, iż po 500 dniach rządów media
publiczne są "w rękach przystawek PiS". "
Ale PiS nie może już wpływać na media publiczne, tak aby działania PO były
pokazywane w złym świetle"

"To rząd jest odpowiedzialny za ukierunkowanie tworzenia się opinii
publicznej" - podkreślił.

Zdaniem Kika, mimo zapowiedzi przedwyborczych, PO nie chce zbyt dogłębnie
rozliczać działań PiS bo - jak twierdzi - "nie chce dopuścić do
kompromitacji prawicy, bo kompromitacja prawicy jest także kompromitacją
Platformy". (PAP)

A jeśli chodzi o pieniądze Unijne biedny ślepy wielbicielu Jarosława to
zadaj pytanie swojemu GURU jakie kontrakty przygotował jego rząd przez dwa
lata rządów żeby pieniądze dostać i dlaczego wszystkie je trzeba poprawiać
bo nadają się do kosza?Myślisz że to takie proste i szybkie dostać od Unii
kaskę? To spróbuj...I tak podziwiam obecny rząd za szybkość z jaką radzi
sobie z tym burdelem który pozostał...

A jeśli chodzi o stocznie to po prostu jesteś beszczelny zadając takie
pytania...Nie dość że już wasz ojciec dyrektor "ratował" stocznie to właśnie
(chyba wczoraj)komisja europejska wyraźnie stwierdziła kto jest winny temu
że stocznie upadają...I nie jest to obecny rząd...

I na dodatek to ty okłamujesz (co za tupet) niedoinformowanych na tym forum
łgając w żywe oczy a przecież już kilka osób przynajmniej, wkleiło pod
różnymi podobnymi tematycznie artykułami na Moneyu wyliczenia NIK-u i KNB i
wyszło nawet ponad 600 mln...

Weź, dowiedz się czegoś więcej zanim napiszesz znowu jakieś bzdury bo na
razie powtarzasz się nieustannie pod każdym artykułem będąc coraz bardziej
żałosnym chwytając się tej PIS-owskiej brzytwy...A i tak utoniesz razem z
nimi.
vetoslawklamczynski / 2009-05-22 09:22 / Bywalec forum
Mirku,

oczywiści ten okropny rząd tuska nie ma żadnych osiągnięć oprócz wywołania globalnego kryzysu.
Jesteśmy Mirku po tej samej stronie barykady.

Zapraszam Cię i Twoje drugie ego czyli JanuszaPOlikota na małe co nie co do mnie po pracy.
Vetoslaw Klamczynski
mirek3011 / 2009-05-22 11:23 / Tysiącznik na forum

oczywiści ten okropny rząd tuska nie ma żadnych osiągnięć

Masz rację.....i jeszcze raz POzdrawiam pozdrowieniem słuchaczy pewnej stacji POchwalony po wszelkie czasy i jego przywódca Donaldinio
vetoslawklamczynski / 2009-05-22 11:34 / Bywalec forum
Mirku,
jak już mnie cytujesz to prosiłbym, żebyś mnie cytował w całości.
Napisałem ni mniej ni więcej:
"oczywiści ten okropny rząd tuska nie ma żadnych osiągnięć oprócz wywołania globalnego kryzysu."

Jeszcze raz proszę Cię, żebyś mnie cytował w całości. Wiesz, jak te proniemieckie media wykorzystują fragmenty zdań wyrwane z kontekstu, aby mnie ośmieszyć.

Zapraszam Cię i Twoje drugie ego czyli JanuszaPOlikota na małe co nie co do mnie po pracy.
Vetoslaw Klamczynski
mirek3011 / 2009-05-22 11:44 / Tysiącznik na forum
Więc uważasz że rządy Tuska są takie słabe ze względu na globalny kryzys ........Myślisz międzynarodowa masoneria " to" wszystko spowodowała aby"biednemu" Donkowi zaszkodzić?????
No rzeczywiście to wtedy trudno jest ocenić te 500 dni......
Ale mimo wszystko spróbuj dokonać przynajmniej w kilku zdaniach oceny tych rządów.....pozdrawiam POnownie.
Może coś napiszesz jeszcze ciekawego na temat Palikota .....czyli mnie..........hahahah a może na temat POlikota ......
Skoro piszesz jako" prezydent"...to chyba to nie będą "ciepłe"słowa.........
vetoslawklamczynski / 2009-05-22 11:54 / Bywalec forum
Mirku,

dlaczego nie rozumiesz słowa Swego Prezydenta?
Czyż ja nie napisałem, że ten okropny rząd tuska wywołał kryzys globalny.

Drogi Mirku, czytaj ze zrozumieniem.

Zapraszam Cię i Twoje drugie ego czyli JanuszaPOlikota na małe co nie co do mnie po pracy. Tylko żebyś zdążył na pociąg.
Vetoslaw Klamczynski
mirek3011 / 2009-05-22 13:54 / Tysiącznik na forum
Typowe platformerskie pustosłowie!!!
mirek3011 / 2009-05-22 12:06 / Tysiącznik na forum
To podaj adres jak mnie tak zapraszasz!
mirek3011 / 2009-05-22 12:14 / Tysiącznik na forum
Może wreszcie się doczekam jak mi napiszesz o sukcesach ostatnich 500 dni rządów Tuska.
Jakoś widzę unikasz tego tematu......albo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem......i nieustannie POzdro
JanuszPOlikot / 2009-05-22 07:25 / Tysiącznik na forum
Cześć głupek ty jak zwykle o tych konusach .
trzepnij sobie kapucyna z rana to ci przejdzie!

Najnowsze wpisy