Forum Polityka, aktualnościKraj

Prezydent: Priorytetem dla Polski są sprawy klimatyczne

Prezydent: Priorytetem dla Polski są sprawy klimatyczne

Wyświetlaj:
Bacz / 193.24.200.* / 2009-03-20 09:10
Globalne ocieplenie - raport większości
Tomasz Teluk

Według komentatorów, wkrótce może wybuchnąć olbrzymi skandal korupcyjny, którego rozmiary mogą być większe od skandalu wokół programu "Ropa za żywność", jeśli okaże się, że straszenie opinii publicznej efektami efektu cieplarnianego, było tylko pretekstem do wyłudzania olbrzymich środków finansowych.

http://prawica.net/node/15926

Trzeba unieważnić pakiet klimatyczny

Pakiet klimatyczny to ogromne koszty dla każdego z nas, między innymi płaconych już w cenach za energię elektryczną, bo pakiet wymaga kosztownych inwestycji w energię odnawialną. Koszty te producenci doliczają do cen za energię elektryczną.
axxel / 83.143.213.* / 2009-03-19 19:15
jak słysze po raz enty, o walce z ocieplaniem klimatu, to zastanawiam sie , czy "elyty" opiniotwórcze są az tak debilne i nedokształcone?

niedouczonośc elit była by zrozumiała gdyby "elyty" te , miały tylko tzw nieukończone wykształcenie podstawowe, polegające na tym , ze umieja czytać i pisac oraz liczyć w podstawowym zakresie,

wprawdzie teoretycznie "elyty" maja pokończone jekies studia, ale pozostaje pytanie .. czy wynikiem tych studiów jest jakas wiedza czy tylko papier zaswiadczający ukończenie takiego czy innego kierunku , najcześciej niescisłego.

dawno juz przestałm wymagac od "elyt" rozumu, uznałem że to jes nieosiągalne aby był ktos w "elycie" i jednoczesnie posługiwał sie rozumem, ale aby nie umniejszac zdolności "elyt", musze przyznac że jednak posiadają cos , tym czymś jest spryt,
ale to niestety za mało, aby podejmowac jakies decyzje , które potem skutkują większymi czy mniejszymi konsekwencjami dla większości, potrzebna jest wiedza, i to spora, z róznych dziedin.

proponwałbym na wstępie aby "elyty" zapoznały się z klimatycznymi dziejami planety Ziemia,
jezeli zbyt wiele czytania sprawiało by "elytom" trudnośc, to mozna kazac , podległym pracownikom zreferowac sobie ten temat, oczywiście pod warunkiem ze ma sie kompetentnych pracowników, takich jak no Nikodem Dyzma, który sam bedac ignorantem, miał "szczescie" do rozumnych, sprytnych, roztropnych i wykształconych współpracowników.

wiedzieli by bowiem ze wachania klimatyczne sa czyms naturalnym,
ponadto w naszych czasach stęzenie dwutlenku wegla jest najmniejsze w historii planety, co najprawdopodobniej zaskutkuje oziebieniem a nie ociepleniem klimatu,

Zamiast zmniejszać ilośc co2, powinniśmy ją zwiekszać. Powinniśmy płacic pieniądze przemysłowi cięzkiemu za kazdy jego kilogram wpompowany do atmosfery. Zamiast zniechęcac Chińczyków do używania egla i namawiac do elektrowni jądrowych, powinniśmy ich błagac by dalej palili eglem.
Zmiany klimatyczne zamiast doprowadzić nas na skraj "katastrofy" cieplarnianej, moga wpedzić nas w najpoważniejsze i najdotkliwsze niebezpieczeństwo, z jakim zmierzy się ludzkośc XXI wieku - gwałtownie pogarszający się klimat bedacy zaczatkiem epoki lodowcowej,
Niewazne jak przerazające scenariusze wymyślą entuzjasci globalnego ocieplenia, bledna one w porównaniu z tym, co może nam przyniesc nowa epoka lodowcowa.
Zlodowacenie trwało przez 90 % czasu na przestrzeni ostatnich kilki milionów lat. Estremalne zimno. Wielki mróz. Za zimno na bikini i kostiumy kąpielowe.

mam tylko pytanie do zwolenników ochładzania klimatu planety, prosze mi powiedziec dlaczego w XII, XII, XVI wieku było duzo cieplej niz dziś, srednioroczna temperatuta planety była wyzsza o ok 2-3 stopnie celsjusza, nie było wtedy fabryk, przemysłu, było mało ludzi, kto wtedy produkował ten starszny co2? a może zwolennicy starszenia co2 powiedza co jest przyczyna ocieplania klimatu na pozostałych planetach ukłądu słonecznego, wszak klimat ociepla się na wszytkich planetach kto tam produkuje co2?
Jak niewiadomo o co chodzi , to zawsze chodzi o władze i pieniadze, tylko kto ma za to zapłacoć,
nie chce mi się wierzyć że populacja tej planety składa się z samych pozytecznych idiotów.

ps.
oczywiście nie pisałem o elitach poniewaz mam nadzieję ze sa takie i ze zdają sobie sprawę z ogromu manipulacji jak jest uskuteczniana
"elyty" no cóz jakie są kazdy widzi.
NoOne / 85.219.194.* / 2009-03-19 21:01
Z jakiegoś powodu temat globalnego ocieplenia jest nam od dłuższego czasu na siłę wciskany, mimo że nie ma naukowego potwierdzenia, że stoi za tym CO2 itp. A nagroda Nobla dla Al Gore'a z udzielanie się w tym temacie dowodzi, że nie jest ona nic warta i służy tylko, jak media, wciskaniu tego co ma zostać wciśnięte...
axxel / 83.143.213.* / 2009-03-19 19:19
jest
mam tylko pytanie do zwolenników ochładzania klimatu planety

powinno być .. mam tylko pytanie do zwolenników ocieplania klimatu planety.

przepraszam za pomyłke

Najnowsze wpisy