Forum Polityka, aktualnościKraj

Prezydent, rząd i parlament muszą być zgodni w sprawie Traktatu

Prezydent, rząd i parlament muszą być zgodni w sprawie Traktatu

Wyświetlaj:
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-20 10:57 / NiePOsPOlity Intelekt
MAM DLA WAS ZAGADKĘ, DROGIE KOMUSZKI...

Zgadnijcie, kto jest tym ksenofobem, który wypowiedział następujące słowa:

- "będziemy pytali każdego, kto proponuje szybkie i pozytywne rozpatrzenie traktatu (…) w referendum - żeby precyzyjnie i z cywilną i polityczną odwagą powiedział, precyzyjnie, w czym sytuacja Polski poprawi się w Europie po przyjęciu traktatu"

- "Apeluję do polskich polityków, aby w debacie nad traktatem (…) odłożyli na razie na bok oczywiste komunały tak naprawdę, że Europa jako Wspólnota potrzebuje tego traktatu. Niech każdy, kto w tej sprawie zabiera głos, skupi się nad precyzyjną informacją: co Polska zyskuje, a co traci przez wejście lub niewejście traktatu"

- "Każdy, kto ma dobrą wolę i nie ma partykularnego interesu politycznego, a także rozumie, na czym polegają skutki traktatu, musi rozumieć, że im później do tego Polacy się zabiorą, tym lepiej"

- "od pana ministra oczekiwalibyśmy, tak sądzę, może nie dzisiaj, ale w przyszłości, aby oprócz tej magicznej formuły, że Europa potrzebuje traktatu (…), żeby bardzo precyzyjnie (…) wskazywał na praktyczne, polityczne skutki wejścia w życie traktatu. I dobrze byłoby, bo przecież nikt nie jest bezbłędny, abyśmy (…) wiedzieli czy może błądzimy, sądząc, że pozycja polityczna Polski osłabnie, jeśli traktat (…) wejdzie w życie. Chociaż jak na razie najprostsze rachunki wskazują na to, że jeśli traktat nie wejdzie, to pozycja Polski będzie silniejsza. Mówię o pozycji politycznej."

Odpowiedź:
http://ks.sejm.gov.pl:8009/kad4/096/40963018.htm

Rewelacja, nieprawdaż?
ROTFL!
absurd / 81.190.10.* / 2008-03-18 15:48
chociaz mam korzenie polskie .. nie rozumiem polaków

historie polski .. "wykładano" mi w domu .. wprawdzie po angielsku .. ale zawsze

polskiego uczyłem się dopiero w Łodzi .. nawet szybko bo przez rok opanowałem polski w stopniu komunikatywnym .. niestety do tej pory nie opanowałem niuansów ortograficznych czy stylistycznych.

nie rozumiem tego zacietrzewienia .. tej nienawisci .. tej partyjnosci ..

pod wzniosłymi słowami .. kryja sie niskie pobudki

nie rozumiem dlaczego zabezpieczenie interesów polski .. jest nie narekę wielu polakom?

z drugiej strony nie rozumiem .. jak inni polacy do zabezpieczenia tego co uznaja za interes .. gotowi sa poswiecić .. polske

mam takie wrazenie ze bardziej chodzi o to kto kogo .. a nie o meritum sprawy .. czyli interes kraju

jezeli politycy traktują polskę jako emocjonalna rozgrywke pomiedzy swymi interesami .. to smieszne i straszne zarazem

zreszta wypowiedzi na forum .. w tym temacie czy innych .. pokazuja mentalnosc polaków

na forum money.pl zaglada raczej ta wykształcona czy bardziej swiatła czesc społeczeństwa
przynajmniej gdzies tak wyczytałem .. jezeli tak jest .. to chroń Panie Boze Polske
mycha10 / 2008-03-18 12:51 / Bywalec forum
miłościwie panujący Prezydent zapomniał o Tadeuszu Rydzyku!!!
Liberator1 / 83.24.236.* / 2008-03-18 14:21
Czy ten biedny Naród już nigdy nie uwolni sie od "karłacizny politycznej" z Kaczyńskimi i Gosiewskim na czele?. Czy już zawsze terroryści polityczni ( patrz jak wyżej ) swoje chore ambicje i kompleksy leczyć będą kosztem Polski.? Czy długo jeszcze z ich plugawych ust sączyć będzie się jad nienawiści i bolszewicka propaganda ?. Przez ostatnie dwa lata wstydzę się że jestem Polakiem widząc i słysząc bliźniaczy duet nieudaczników , który za cenę godności i stabilizacji Polski robią wszystko by przypodobać się największemu złu jakie spadło na Polskę po roku 1989- Tadeuszowi Rydzykowi i jego wylęgarni nienawiści ,antysemityzmu i pogardy dla ludzi - radiu maryja .
a kaczorek ma motorek / 79.184.6.* / 2008-03-21 17:45
może Kaczyńscy z Gośieckim nie są orłami!! Ale czy to powód by ich nienawidzieć ? teraz w porze jak rządzi
miłościwie panujący Radziwił w skorze obecnej koalicji z Dyzmą- Tuskiem na czele? Panie Liberetor1 ten Rząd nie jest Pana rządem oni mają swoje interesy
itoradionadodatek! / 83.24.221.* / 2008-03-18 17:17
oj tak towarzyszu, urobiliśny sobie łapska po łokcie przez ponad pięćdziesiąt lat. A to popagowaliśmy, urabialiśmy, torturowali, likwidowali, no czego to jeszcze nie robiliśmy i popatrz jaki rezultat. A tu woda na młyn rewizjonizmu dalej się sączy i sączy z nienawistnych dla bolszewizmu ust. I faktcznie jak się tu nie wstydzić, że nam kompletenie nie wyszło.
mycha10 / 2008-03-18 18:10 / Bywalec forum
dobrze,że PiS i reszta nie rządzili 50 lat,bo nic by nie zostało-same więzienia ,a w nich Ci,co nie chcą słuchac Tadeusza Rydzyka.Ale ktoby pracował?
A kaczorek ma mototek / 79.184.54.* / 2008-03-20 20:57
Jak ktoś nie podziela poglądów PO z to na pewno jest z PiSu a jak podziela PiS to jest od Rydzyka
mycha puknij się w główkę. Nie za dużo Ty oglądasz TVN 24 telewizje w stylu Jerzego Urbana
man13 / 2008-03-18 12:07 / Tysiącznik na forum
A referendum powinno jeszcze to wszystko zaakceptowac 2/3 glosow wszystkich uprawnionych do glosowania, Ziemniaki na start.
wszystkoprzezpeezel / 83.24.221.* / 2008-03-18 17:18
czyżby buractwo wzięło się za dopnig?

Najnowsze wpisy