Forum Polityka, aktualnościKraj

Prezydent: Sądzę, że zawetuję zdrowotne

Prezydent: Sądzę, że zawetuję zdrowotne

Money.pl / 2008-01-15 08:31
Komentarze do wiadomości: Prezydent: Sądzę, że zawetuję zdrowotne .
Wyświetlaj:
Elendir / 2008-01-16 08:02 / Łowca czarownic

Lech Kaczyński dodał, że ustawa nie przyniesie także wielkiego dopływu pieniędzy do systemu, ponieważ" mniej zarabiające grupy klasy średniej" nie są w stanie na razie wiele płacić na ten cel.

Są 3 możliwości. Albo zdanie powyżej jest bzdurą, albo faktycznie polskiej klasy średniej nie stać na aktualną opiekę medyczną i należy obciąć świadczenia, albo można poprawić efektywność służby zdrowia. Do mnie przemawia opcja 1 i 3, a do Was?
kuppa / 89.25.142.* / 2008-01-15 16:15
Jeśli prezydent RP ma tylko wetować wszystko co rząd ustali to ja niestety takiego prezydenta nie chcę!
możecośzmienisz! / 83.24.227.* / 2008-01-15 19:28
stań na ulicy, chwyć za megafon i wykrzycz to publice!
BAD / 84.40.242.* / 2008-01-15 11:42
Reforma służby zdrowia według tego co WYSTĘKALA sawicka. Parę razy już się wyrwało minister Kopacz, że można z tego złożyć całość. Rozszabrować za darmochę zadłużony majątek szpitali, oddłużyć na koszt państwa należące do naszych szpitale, wprowadzić usługi dla bogatych do szpitali. To wszystko to będzie jeszcze większy przekręt jak z bankami, bo zdrowie to najlepszy interes.
To co usłyszałem z wypowiedzi Pana Prezydenta, że nigdy nie będzie zgody na taki przekręt.
raqq / 2008-01-15 11:20 / Bywalec forum
Niedługo będziemy mieli dużo prostszy podział pacjentów. Na tych co już mają święty spokój i na tych co jeszcze "dychają". Może nie jest to pomysł, który przyniesie ogromny przypływ pieniędzy do systemu ale ma za to jeden wielki plus. Stworzenie koszyka usług gwarantowanych jest absolutną podstawą reformy naszego systemu. Mam nadzieję że nikt sie nie łudzi, że przy obecnym sposobie finansowania da się zrealizować założenia obecnego systemu tzn. każdego rodzaju pomoc dla każdego pacjenta. Istnieją dwie drogi:
1. Określamy jakie usługi zapewnia państwowa służba zdrowia przy obecnej wielkości składki
2. Zwiększenie składki tak aby sfinansować obecny model
Ten drugi sposób może jednak napotkać na spory opór obywateli, którzy z doświadczenia wiedzą że większa składka nie oznacza lepszej usługi. Składka rośnie od kilku lat a usługi jakby coraz gorsze.
Może należało by jednak przemyśleć niewielkie opłaty za najtańsze i najprostsze zabiegi na które większość będzie stać.
Anest / 91.201.65.* / 2008-01-16 06:14
No cóż - w tamtym roku widziałem takie wyliczenie ; w systemie słuzby zdrowia na jedna osobe przypadaja 42 złote na miesiąc. Co z tego wynika 1. Jest dużo osób nie wpłacajacych do systemu składki ( przy zarobkach brutto 1500 zł składka wynosi ok. 140 zł) 2. kazdy ma swiadomość ,ze za 42 zł miesiecznie nawet się nie wyżywi ale:3 wszyscy poltycy i wiekszość ubezpieczonych mimo klarownosci tych wyliczeń woli udawać greka i krzyczec o studni bez dna. A to jest raczej samo dno ( bez studni)
dareg / 62.233.185.* / 2008-01-15 10:13
wg oficjalnych danych w Polsce 10 mln ludzi zyje na poziomie minimum biologicznego, 25% dzieci przychodzi do szkoły tylko aby sie najeść, bo sa głodne - a oni pie...........o dodatkowych dobrowolnych ubezpieczeniach.
poza tym, która firma dbająca o wynik ekonomiczny ubezpieczy starych i często chorujących emerytów i rencistów ?
ZAWETOWAĆ PANIE PREZYDENCIE !
KAP / 2008-01-15 10:52 / Tysiącznik na forum
1/4 populacji jest na wyczerpaniu z glodu? 1/4 dziaci cierpi z glodu? nie czytales przypadkiem opisu z lat 1939-45? . poza tym Ci , którzy maja wioecej pieniedzy lecza sie (lub swoich rodziców i dzieci ) juz w duzym zakresie za pieniadze. Stad system dodatkowych ubezpieczen umozliwilby rozszerzenie dostepnosci uslug wyzszej jakosci. A Prezydent bedzie wetowal bo tak mu brat poleci (melduje wykonanie zadania !). PiS nie pozwoli nic zrobic jesli tylko bedzie mogl. Im gorzej tym lepiej dla PiS.
Bo im gorzej tym wiecej populizmu. I nie wazne czy staruszkowie beda mioeli opieke czy nie. Wazne jest zeby PIS MIAL REALNA WLADZE i zebny Wiekszy Brat wygral. Nikt nam nie powie ze czarne jest czarne.....
antyPiSuar1 / 198.155.189.* / 2008-01-15 10:47
Do dareg: "wg oficjalnych danych w Polsce 10 mln ludzi zyje na poziomie minimum biologicznego" ... chłopie jakby ktoś patrzy na te oficjalne dane to by pomyślał, że w Polsce jest też olbrzymie bezrobocie. Olbrzymia to jest ale szara strefa. Nie pleć bzdur jak ktoś w Polsce chce pracować i jest skłonny za tą pracą przejechać 20 -30 km to ją z pocałowaniem znajdzie. Mdli mnie jak słyszę te bzdety. Jak robiłem remont mieszkania to ciecie 50 zl za montaz gniazdka w ścianie żądali. Nauczyłem się tego potem sam bo mnie szlag trafia, że za proste prace budowlane (malowanie, kładzenie paneli itp.) płaci się tyle pieniędzy. Bez fakturki oczywiście więc delikwent ląduje w statystykach jako biedulek bezrobotny. I tylko mnie krew zalewa jak wiem, że z moich świadczeń, składek zdrowotnych jest utrzymywana rzesza rolników, górników bidulków i innych cwaniaków co to strajkami, kamieniami albo kartoflami na drodze wywalczyli sobie characze od tych co podatki i składki płacą w 100%.
jakberety! / 83.24.227.* / 2008-01-15 19:25
ale jaja - to się nie mieści w pale, na jaki to poziom się wysforowały te łebki (jedn produkujący się poniżej i drugi powyżej). Jednego (potentata) "szlag trafia", że ma zapłacić jakieś 50 zetów, za coś tam, drugiego rozpiera zrozumienie dla tego pierwszego "krezusa", że "bogaci" muszą płacić tym z socjalu, aż taki haracz.
Jednym słowem nędza powyżej, z bidą poniżej posra... się i płaczą nad 50 zł.!!!!. I to wszystko w kontekście przyszłego veta - niesamowite..
KAP / 2008-01-15 11:10 / Tysiącznik na forum
.. i beda glosowac za PiS bo im obieca zycie w szarej strefie z socjalem fundowanym przez legalnych ('bogatych') idotów . czy z to nie mile?
Zielarz / 2008-01-15 09:34 / Uparty Gracz Giełdowy
Mi to sie podoba. Szkoda ze do tej pory niewiele chyba robil poza obrazaniem sie a jak juz cos robi to wetuje a niczego nie tworzy ALE z ta decyzja sie zgadzam.
staratata / 195.149.64.* / 2008-01-15 09:17
jjaaaa to napraw ja, nic nie umiesz, jak twoj brat, przez 2 lata nic nie zrobiliscie, i tylko szkodzicie, zdjac prezydenta!! precz z nim, on jest winny stanu złużby zdrowia w takim razie skoro nie chce dac zreformowac go, komunista jeden!! dyktator jak braciszek!!
łajzojedna! / 83.24.227.* / 2008-01-15 19:27
biedaku, gdzie zmywasz aktualnie gary?.
KAP / 2008-01-15 08:31 / Tysiącznik na forum
zawetuje, oni sie obrazaja, zabrali mi zabawki, jak mozna nazwac braci bracmi, nie bo nie, on sie bije pse brata.... zamiast palacu prezydenckiego mamy piaskownice poobrazanych bachorów. szkoda.
leopoldmaria / 2008-01-15 10:21
Wyraźnie widać tu łapę "jarosława wrednego", który nakazał uzależnionemu braciszkowi wykonanie kolejnego zadania pod tytułem roboczym:Uniemożliwić Platformie przeprowadzenie skutecznej reformy służby zdrowia. Pytanie do dziennikarzy - czy nie warto śledzić tej akcji prezydenta pod tym kątem. Lekarze sami nic oprócz pretensji o kasę nie wnoszą. Pan Radziwiłł od nastu lat przewodniczący miał trochę więcej czasu na przygotowanie sensownego projektu bo zna branżę. Dlaczego tego nie zrobił? Nie wiem w co gra Palikot, ale pytania trzeba zadawać i prezydentowi i wyższej kaście lekarskiej. Czy przypadkiem ta grupa lekarzy nie chce się uwłaszczyć na NASZYM majątku na wzór oligarchii posowieckiej?
boruta1 / 87.105.21.* / 2008-01-15 17:27
tak jescze dodatkowo placic po 30zl miesiecznie za dodatkowe ubezpieczenie tego chca POPAPRANCY?Ciekawe skad emeryt wezmie na to pieniadze jak teraz niema na leki ?Zrobimy klimatyzowane sale dla naszych kolesi co tam dla nich zaplacic 30 zl zrobia pare przekretow i jest kasa ,a reszta na korytarze lub od razu do kostnicy a klimatyzacja to przeciag na korytarzu !!!!!!
TO jest solidarnosc spoleczna rzadzacej partii

Najnowsze wpisy