Forum Forum prawneCywilne

Problem Allegro

Problem Allegro

cobreti / 87.205.84.* / 2009-03-29 13:00
Witam
15 Grudnia 2008 sprzedalem telefon na aukcji allegro z gwarancja 16 miesiecy. Cena telefonu to 349 zl.
Po 4 miesiacach odezwal sie do mnie klient z pretensjami ze chcial sprzedac telefon w punktach napraw i nie chcieli go odkupic bo mial zmieniona obudowe(telefon mial zmieniona obudowe wczesniej bo poprzednia byla porysowana) i posądza mnie teraz o to, ze sprzedalem mu telefon bez gwarancji. W telefonie mozna zmieniac obudowy ale w punktach nokii. Telefon mial zmeiniona obudowe w serwisie znajomego(oczywiscie bylo to duzo tansze od serwisu nokii).
Osoba ta chce mnie teraz podac do sadu ze oszukalem go i sprzedalem telefon bez gwarancji chociaz sam nawet tego nie wiedzialem ze telefon mogl stracic gwarancje.
Co moze mi grozic jezeli zostane pozwany za cos takiego??
Bardzo prosze o pomoc.
Pozdrawiam
Sebastian
magdapiotrek / 2009-04-02 12:16
Facet który kupił od Ciebie telefon, czepia się szczegułów. Jeżeli chce go sprzedać niech idzie do komisu albo gdzieś na giełde, napewno go opchnie i tam nikt nie będzie się czepiał zmienionej obudowy. A Tobie nic nie grozi. Jeżeli gościu założy Ci sprawe to trzymaj się tej wersji że nie byłeś świadom tego że zmiana obudowy w telefonie traci jego gwarancje. Pozdrawiam. Magda.

Najnowsze wpisy