Forum Forum emerytalneZUS

Problem: brak składek, wyrejestrowanie z ZUS

Problem: brak składek, wyrejestrowanie z ZUS

peterghandi / 2009-12-24 14:26
Witam,
Mam pewien problem więc opisze pokrótce sytuacje:
Jestem studentem, uczniem i od 1999 roku byłem zgłoszony do ubezpieczenia społecznego przez zakład pracy moich rodziców.
W 2007 roku podjąłem umowę zlecenie. Skoro umowa zlecenie to zleceniobiorca płacił za mnie składki. W 2008 już umowa zlecenie skończyła się i zleceniobiorca mnie wyrejestrował. Planuje podjąć umowę o pracę(kończe studia), zapisałem się zatem do OFE. Okazało się, że ZUS nie chce mnie zarejestrować w OFE bo nie podlegałem ubezpieczeniu społecznemu w ostatnich 12 miesiącach. Z tego co się wstępnie dowiedziałem, to w momencie podejmowania umowy zlecenia, zostałem wyrejestrowany z ubezpieczenia płaconego przez rodziców - nie wiem kto, czy to ZUS, czy zleceniobiorca - w każdym razie nie zostałem o tym poinformowany. Tak żyłem w błogiej nieświadomości, że składki płacą moi rodzice - tzn. płacili, jednak nie byłem zarejestrowany. Podjąłem kroki w celu ponownego zarejestrowania - jeszcze mnie obejmuje ubezpieczenie przez rodziców przez 3 miesiace. Czy ZUS nadal może mi odmówić zarejestrowania w OFE z powodu przerwy w zarejestrowaniu w ZUS. I czemu nie zostałem poinformowany o wyrejestrowaniu? Co powinienem jeszcze zrobić? Z góry dzięki za odpowiedź.

Najnowsze wpisy