Forum Forum dla firmOprogramowanie

Problem z baza danych w CDN Optima

Problem z baza danych w CDN Optima

TomaszKrakow / 2007-11-07 10:28
Witam!
Mam problem z baza danych w programie CDN Optima. Zmienilem system z win 2000 na Xp i zainstalowlem ponownie silnik bazy danych Microsoft SQLServer 2000, podajac mu sciezke taka sama jaka byla na poprzednim systemie silnik rusza. Jendak po zainstalowaniu oprogramowania CDN Optima próbując podłączyc sie do istenijacej bazy danych ( która zachowałem i podmieniłem z poprzedniego sys win 2000)
ładuje bazę ale wyskakuje błąd ze ta baza już istenieje. W czym jest problem? skopiowałem pliki DATA i zobaczył wszystko tak jak powienien jednak podczas logowania sie do cdn-u wyrzuca błąd. Proszę o poradę
Wyświetlaj:
za / 83.31.212.* / 2008-08-27 13:53
Spróbuj zrobić aktualizację nazw serwerów z poziomu Narzędzi w Programie. u mnie zadziałało i odzyskałem bazę. Ale na przyszłość pamiętaj o kopiach bezpieczeństwa.
janpod / 2007-11-07 12:57
Poprawnie zrobiłbyś robiąc wkopie bezpieczeństwa przed reinstalacją systemu i odtwarzając ją po reinstalacji.

Wygląda mi to na niezgodność pomiędzy bazami systemowymi silnika (tam są zachowane informacje o założonych bazach MSSQL ) i bazą konfiguracyjną (tam też są informacje o bazach Optimowych).

Jeżeli wkleisz dokładnie opis błędu to powiem Ci dokładnie co należy zrobić by naprawić błąd.

Najnowsze wpisy