Forum Forum prawneCywilne

problem z JW Construction

problem z JW Construction

Paweł JJ / 89.77.34.* / 2009-01-20 10:42
Witam

Mam problem z JW Construction. Zawarłem umowę przedwstępną (w formie pisemnej) z JW. Construction Holding S.A. w której zobowiązałem się kupić lokal mieszkalny. W chwili obecnej chcę od tej umowy odstąpić ponieważ nie przyznano mi kredytu który by mi umożliwił nabycie tego lokalu. W umowie jest wskazane że do 30 czerwca 2009 r. każda strona może odstąpić od umowy za zapłatą 5 % wartości umowy więc myślałem że nie będzie z tym problemu. Napisałem więc do JW. Construction pismo że odstępuje od umowy, tymczasem dostałem pismo z JW ze oni się nie
zgadzają na odstąpienie, a według kodeksu cywilnego też nie ma
przesłanek do odstąpienia. Co robić w tej sytuacji ? Czy występować do sądu, a jeśli tak to z jakim żądaniem i ile to by mnie kosztował proces ?
Wyświetlaj:
Kornelia587 / 95.90.234.* / 2021-07-27 17:23
Jestem w takiej samej sytuacji.
W umówie prosiłam o uwzględnienie dodatkowego zapisu o tym, ze w przypadku nieotrzymania kredytu, od umowy mogę odstąpić bez ponoszenia dodatkowych kosztów.
Sprzedawca p. Michał Wróblewski gwarantował mi ustnie ale również na piśmie, ze na pewno nie zapłacę kary odstąpienia od umowy, szczególnie ze mój wniosek prowadzi przedstawicielka JWC zajmująca się kredytami.
Kredytu nie otrzymałam. Od decyzji zarządu odwoływałam się 3-krotnie, zarząd bez podania informacji zwrotnych dlaczego, obliguje mnie do zapłaty kary odstąpienia od umowy (~ 17 000 zł). Sprzedawca podpisywał ze mną Umowę, a teraz przy zarządzie wyparł się wszystkiego.
Bardzo odradzam, bo firma nie jest po prostu fair.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
maarko / 37.190.220.* / 2013-11-06 21:49
mam sporo znajomych którzy kupili od tego dewelopera mieszkanie, sam się przymierzam do zakupu. Wszyscy są zadowoleni, a deweloper jest znany i popularny, problemów finansowych nie ma (a sporo się słyszy o upadkach różnych deweloperów) więc to raczej pewna inwestycja
jwc unfun / 87.206.48.* / 2019-06-01 19:35
powyższa wypowiedz to przejaw marketingu szeptanego, dno

firma niegodna zaufania, po zakupie mieszkania urywa się kontakt ze sprzedawcą, terminy oddania przedłużają w nieskończoność, odradzam każdemu, lepiej iść do konkurencji i mieć spokój
leo24 / 37.248.11.* / 2017-02-15 12:20
Problemów nie ma?A dodatkowe opłaty, niejasne zapisy w akcie notarialnym? Usterki, pęknięcia, kiepskie budownictwo?Ja żałuję,że mam kupione od nich mieszkanie!
jeszczeraz / 89.68.142.* / 2013-07-25 17:33
Używając porównania, to, że jakiś modele Opla, VW, czy Volvo miał usterkę i wadę fabryczną nie znaczy, że podobna przypadłość występuje we wszystkich modelach tego producenta.
raff_php / 89.230.199.* / 2013-07-06 15:20
nie miałem z tą firmą żadnych problemów przy odbiorze czy usuwaniu usterek w ramach gwarancji, mieszkam od niedawna alejaak do tej pory wszystko w jak najlepszym porządku
poddolski / 89.68.142.* / 2013-07-18 19:00
Ja mieszkam w bloku od JWC od mniej więcej roku, jakieś drobnostki były, chyba małe poprawki przy odbiorze jak dobrze pamiętam, ale generalnie cała współpraca na plus, w porównaniu z tym co słyszę od znajomych i jakie mają przeprawy gdzie indziej.
asdasdsda / 87.206.48.* / 2019-06-01 19:35
firma niegodna zaufania, po zakupie mieszkania urywa się kontakt ze sprzedawcą, terminy oddania przedłużają w nieskończoność, odradzam każdemu, lepiej iść do konkurencji i mieć spokój
peem542 / 83.3.158.* / 2013-04-02 15:28
Witam, kupiłem mieszkanie od JW i jestem bardzo zadowolony, cała transakcja przebiegła bardzo sprawnie, szybko i bez żadnych problemów, podpisanie aktu notarialnego nastapiło w ciągu 14 dni od podpisania umowy przedwstępnej, wszystkie naprawy gwarancyjne wykonywane w lokalu zostały zrobione w ustalonym terminie. Ja nie mam uwag do tej firmy. Obsługa miła i pomocna, wszystko odbyło się zgodnie z ustaleniami. Zaznaczam iż kupiłem gotowe mieszkanie a nie dziurę w ziemi. Pozdrawiam wszystkich i ja polecam tego dewelopera.
Anka Ka / 93.154.198.* / 2013-03-12 14:35
Ja też nie mogłam narzekać! Każdą uwagę przyjęli na spokojnie i poprawili wszystko o co poprosiłam w uzgodnionym terminie. Jakość wykońceń oceniam jako naprawdę dobrą. Co by o nich nie mówić, w ostatnich latach bardzo się poprawili, jak czytam opinie ludzi..
Tatiana Wysocka / 87.206.55.* / 2010-08-26 12:46
Witam
zapewne jest nas WIELU, którzy zostali poszkodowani przez J.W.Construction.
Do 31.08.2010r. zbieram mejlowo tup@poczta.fm deklaracje osób, które chcą wnieść POZEW ZBIOROWY przeciwko spółce. Proszę o imię, nazwisko oraz telefon kontaktowy. Czekam na poważne deklaracje!!!

Musi być nas co najmniej 10 osób-im więcej, tym lepiej. Oprócz mnie mam już jedną chętną osobę.
Mam już dobrego adwokata z Warszawy, który podejmie się tej sprawy. Mam również kontakt z dziennikarzami ogólnopolskiej gazety, która nagłośni sprawę.

W skrócie czego oczekujemy:- zwrot wszystkich poniesionych kosztów na lokal przy ul. Żyznej, a nie tylko wpłaconej kwoty
- odsetek od wpłaconych pieniędzy
- odszkodowania za poniesione straty
- zwrot kosztów postępowania sądowego i kosztów adwokackich

Będę odzwaniać popołudniami. Jeżeli zbierze się grupa, ustalę zbiorowe spotkanie.

Tatiana Wysocka
janek196 / 89.79.151.* / 2013-07-16 12:31
niestety przekonałem się- JW Construction to
-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------
raff_php / 89.230.199.* / 2013-07-18 17:18
a możesz powiedzieć coś bliżej na ten temat? Kupuję od nich mieszkanie i sporo dobrych opinii słyszałem od znajomych, a takie suche sformułowania wyglądają jak pisane przez frustratów lub konkurencję
DC / 46.186.38.* / 2013-09-28 23:05
Tak pozytywne nastawienie, powoduje, że zawsze wszystko sie udaje. Szczególnie gdy kooperujesz z cwaniakami z JWC.
Powodzenia
artka j. / 83.25.124.* / 2013-10-25 17:11
Nie słyszałam żadnej negatywnej opinii na temat tego dewelopera, jest bardzo długo na rynku nieruchomości bo już od 1994 roku. Takim najlepiej zaufać.
morrena / 46.205.50.* / 2013-07-18 16:15
Jakieś bajki opowiadasz ;) A w czym Ciebie oszukali? Ja osobiście nie mam kupionego mieszkania u tego developera, ale moja siostra kupiła i w ogóle nie miała żadnych zastrzeżeń. Wszystko od początku do końca odbyło się bardzo profesjonalnie.
vlk777 / 77.115.94.* / 2023-03-15 18:03
Jaja sobie robisz?
anja724 / 31.61.140.* / 2013-07-18 15:47
Jak to oszuści? Kupiłam u nich mieszkanie i nie miałam żadnych kłopotów, nawet kredyt brałam za pośrednictwem tego dewelopera. W ogóle to miałam mieszkanie zrobione pod klucz i nie mam żadnych zastrzeżeń.
mit3333 / 2010-08-03 19:37
Ja mam odwrotny problem ..gdyz to JW chce ze mna rozwiazac umowe , a umowe podpisalem w 2006 r wplacilem 90 % kasy a oni rozwiazuja umowe bez zadnych konsekwencji ,, bo aneks ktory mi podsuneli nie daje mi takiej mozliwosci ,,co myslicie czekam na opinie :)))
b.grochowski / 83.31.149.* / 2010-07-23 16:43
jak zakończyły się wasz perypetie z JW construction? Czy odzyskaliście swoje pieniądze i udało się wan odstąpić od umowy? Jeśli ktoś ma z nimi podobne problemy proszę o kontakt mailowy - być może uda się mi zebrać dość osób do pozwu zbiorowego.
ada_12-11 / 95.50.252.* / 2010-02-17 16:05
Hi,
udało ci sie z nimi umowe rozwiązać? jestem zainteresowana kupnem mieszkania i również chce się zabezpieczyc odpowiednimi punktami zeby łatwo i szybko rozwiązac umowę.
prosze o odpowiedz

numer tel 781 965 054
MichałP / 212.242.122.* / 2009-11-06 12:37
JW Construction- Nigdy więcej
Bardzo wspólczuję wszystkim, którzy muszą się użerać z JW Construction. Ja miałem to szczęście, że nie udało im się uzyskać pozwolenia na budowę na blok na Bialołęce więc nie było mojej winy. Jednak gehenna, która przeszedłem aby odzyskać wpłaconą zaliczke daje mi wyobrazenie jak ta firma traktuje klientów, którzy nie mieli tyle szczęścia co ja a nagle znaleźli sie w trudnej sytuacji. NEVER NEVER AGAIN !!!!
Okropna firma, zero komunikacji, nikt nic nie wie, nikogo nie ma. Koszmar!!! Absolutnie ostrzegam wszystkich. Ludzie organizujcie się bo z nimi można tylko przez sąd. Słyszałem, że adwokat w Warszawie pomaga pro publico bono bo sam mial z nimi gehennę i ma chęć sie odegrać.
Ania P / 217.153.212.* / 2009-11-21 17:01
Czy blok miał być na osiedlu Lewandów? Jeśli tak to jestem bardzo zainteresowana szczegółami. My jeszcze nie zezygnowaliśmy ale już dojrzelismy do takiej decyzji. Coś więcej o tym prawniku?
anaa / 213.158.199.* / 2009-11-03 17:52
Z JW Construction można rozmawiać tylko na sali sądowej za pośrednictwem dobrego adwokata. Ta firma respektuje tylko te zapisy swoich umów, z których wynika, że musisz im płacić. Pozostałe zapisy umów mają w d....
benia77 / 85.202.52.* / 2009-06-29 15:52
Tak jak wszyscy użeram się z JW Construction. Na dzień dzisiejszy szukam osób które walczą lub zamierzają walczyć z tymi oszustami. Od pół roku próbuję odstąpić od umowy,co jak wiemy mamy to zagwarantowaneto w umowie,ale bezskutecznie.Obecnie dostałam od nich oświadczenie że to oni teraz odstepują od umowy z winy kupującego i dodatkowo naliczyli mi całą waloryzację około 70tyś. za 55m/2 mieszkanie na Lazurowej + 17tyś. odsetek + 5% odstępnego czyli około 25tyś. Za mieszkanie wpłaciłam 20% wartości czyli około 105tyś i to wszystko chcą mi zabrać + dodatkowo mam wpłacić 5tyś.
Bylam już u kilku adwokatów + u rzecznika praw konsumanta i wszyscy jednogłośnie orzekli że prawo jest po naszej stronie i żeby walczyć czyli podać JW do sądu. Doradzili że im więcej osób poszkodowanych się połączy to lepiej dla Nas + jestem na etapie zgłoszenia sprawy do telewizji, tak poradził adwokat. Szukam osób które jak ja są zdecydowane walczyć i nie odpuścić Naszych ciężko zarobionych pieniędzy. Proszę o kontakt wszystkich chętnych, którzy już walczą albo chcą dołącZyć do mnie. W Większości Siła mój email berni10@wp.pl
PeterG / 213.79.44.* / 2010-05-13 18:14
Tez mam z nimi problem. Zdecydowalem ze postaram sie splacic mieszkanie w ratach deweloperskich. Splacilem 90% w terminie, 10 maja dostalem pismo, ze zostalo mi juz tylko 10% plus koszty waloryzacji. Okazalo sie ze mimo ze mieszkania faktycznie stanialy musze zaplacic prawie 34tys zl z tytulu waloryzacji od mieszkania 40m. Czy ktos spotkal sie z czyms podobnym/ewentualnie czy jest jakas mozliwosc zakwstionowania tej wyceny?
DC / 46.186.38.* / 2013-09-28 23:09
Sam pracuje, w firmie budowlnanej, jeszcze nigdy nikomu nie zapłaciliśmy żadnej waloryzacji a cwaniaki z JWC żądają tego od ich klientów. Wojciechowski wracaj do USA skąd przyszedłeś nie dobijaj rodaków.
chomiś / 188.146.216.* / 2010-02-25 20:58
Witam.
Mam własnie początrk koszmaru jaki rozpoczął się z JW. Właśnie dostałem pismo od nich że mam zapłacić im 47 tysięcy. Dali mi dwa rozwiązania albo sąd albo kupię inne mieszkanie na osiedlu Lewandów.
Problem dotyczy rozwiazania umowy z powodu kredytu którego nie dostałem. Zarzucono mi że oni nie wiedzieli nic o kredycie w chwili kiedy to przez JW był on załatwiany.
Wiem jedno tylko zebranie siły w ludziach umowżliwi z nimi walkę gdyż w pojedynkę jesteśmy na przegranej pozycji,. Mój tel 662 151 755
www.antyJW.pl / 217.150.241.* / 2009-11-12 13:54
Przestrzegam przed kupowaniem mieszkania od dewelopera J.W. Construction Holding S.A.
Deweloper nie zgadza się na rozwiązanie umowy w razie nie otrzymania kredytu. W 2007 roku podpisałem umowę z J.W. Construction Holding S.A. dotyczącą mieszkania na ul. Lazurowej w Warszawie. Niestety nie otrzymałem kredytu w banku.
Wielokrotnie próbowałem rozmawiać i próbowałem negocjować rozłożenie płatności na raty, zmianę mieszkania na mniejsze.
Zostałem poniżony, a teraz jestem dodatkowo zastraszany żądaniem dopłacenia (oprócz wpłaconych wcześniej 50.000 zł) ponad 100.000 zł - co stanowi dla mnie i mojej rodziny katastrofę finansową.
Poszkodowanych w taki sam sposób przez JWC jest dużo ludzi. Zaczęło się od żądania ogromnej waloryzacji, bez możliwości rezygnacji z zakupu. Po zajęciu się sprawą przez UOKIK odmówili mi prawa do odstąpienia od umowy i potrącenia kary umownej 5 % (w moim przypadku to 20.000 zł). Upierają się, że będą dochodzić odszkodowania, a ja w umowie mam zapis o karze umownej, zresztą też wpisany do rejestru klauzul niedozwolonych UOKIK. Od wielu klientów którzy nie mogą kupić mieszkania, JWC żąda teraz kosmicznych odszkodowań.
Nie podpisujcie umowy z tą firmą, jeżeli nie macie zapisanych jasno warunków odstąpienia od niej. W tej umowie jest więcej pułapek - bez konsultacji z dobrym prawnikiem nie radzę wpłacać nawet złotówki.

Zapraszam osoby w podobnej sytuacji na forum www.antyJW.pl
Gabi12432 / 78.156.182.* / 2013-09-26 12:32
Moi Drodzy ,
unikajcie tej firmy!!!!!!! -----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------

Jesteśmy jedną z firm podwykonawczych która wykonywała pracę w Łodzi ul. Tymienieckiego. Na początku współpraca przebiega wspaniale lecz jeśli przychodzi do zakończenia budowy firma nie płaci ostatnich faktur i nie ma z nią kontaktu. Sponsoruje mieszkania w Bitwie o Dom, pokazuje się jako wspaniały developer, firma godna zaufania , a okazuję się, że mają dość dużo długów i jak sam p. W powiada chcę wyprowadzić firmę i majątek za granicę...czyli uciec od dłużników !!!!!! poniżej artykuł warty uwagi - www.forbes.pl/wojciechowski-przeniesie-biznes-za-granice-,artykuly,156645,1,1.html
monis986 / 31.183.128.* / 2015-09-18 14:03
Dzień Dobry
My również jesteśmy firma która wykonywała prace przy Tymienieckiego .
Właśnie trwa proces o nie zapłacone faktury i rzekome potracenia za nie wywiązanie się z umowy . Co najśmieszniejsze sami podpisali protokoły odbioru w których nie było nic o potraceniach.Szukamy innych poszkodowanych .
gestalt / 193.84.182.* / 2009-04-09 22:59
Jeśli ktoś ma doświadczenie w rozmowach z JWC bardzo proszę o kontakt na maila gestalt@autograf.pl. Chodzi mi o dochodzenie swoich praw z umowy. Co na nich działa? Jak rozmawiać? Z góry dzięki. Idę szukać dobrego prawnika.
kulusia1 / 195.234.40.* / 2009-04-08 20:36
patrz decyzja z nr DDK 29/2008 podaje link do strony UOKiK http://www.uokik.gov.pl/pl/informacja_i_edukacja/informacja/komunikaty_prasowe/art535.html na dole masz link do tej decyzji, tam jest napisane ze nie moga tak robic, ja juz dostalam aneks sporzadzony na pdst tego dokumentu
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy