Forum Forum prawneCywilne

problem z JW Construction

problem z JW Construction

Paweł JJ / 89.77.34.* / 2009-01-20 10:42
Witam

Mam problem z JW Construction. Zawarłem umowę przedwstępną (w formie pisemnej) z JW. Construction Holding S.A. w której zobowiązałem się kupić lokal mieszkalny. W chwili obecnej chcę od tej umowy odstąpić ponieważ nie przyznano mi kredytu który by mi umożliwił nabycie tego lokalu. W umowie jest wskazane że do 30 czerwca 2009 r. każda strona może odstąpić od umowy za zapłatą 5 % wartości umowy więc myślałem że nie będzie z tym problemu. Napisałem więc do JW. Construction pismo że odstępuje od umowy, tymczasem dostałem pismo z JW ze oni się nie
zgadzają na odstąpienie, a według kodeksu cywilnego też nie ma
przesłanek do odstąpienia. Co robić w tej sytuacji ? Czy występować do sądu, a jeśli tak to z jakim żądaniem i ile to by mnie kosztował proces ?
Wyświetlaj:
POIRYTOWANY KLIENT / 77.254.255.* / 2009-03-13 16:16
proszę napiszcie ciąg dalszy ja mam podobny problem!! od 3 miesiecy czekam na decyzje zarządu w mojej sprawie. nie ma dostępnej osoby decyzyjnej SKANDAL. kazdą decyzje podejmuje zarząd.osoby z zarządu albo na urlopie albo na spotkaniach albo nie wiei mają sraczke!!!! ALBO TYLE OSÓB WNIOSKUJE ZE SIE NIE WYRABIAJĄ Z WYPISYWANIEM ODPOWIEDZI. co bardziej krewkich kierują do p.szczerby lub maculak "dyrektoruf zderzakuf" które nic nie mogą nic nie wiedzą jedynie mogą wysłuchać przyjąć papier na zarząd odrazu pisze szkoda z nimi rozmawiać nawet o problenie NIC NIE POMOGĄ!!!!!!. SKANDAL zeby w najwiekszy developer nie posiadał chociaż jednej osoby kóra mogła by sie spotkać z klientem i próbować rozwiazać problem. odnośnie odstąpienia od umowy to z infomacji adwokata jezeli nie ma warunków odstąpienia w umowie to nie ma przesłanek podstaw do odstąpienia w związku z czym droga do lasu. jedynym warunkiem jest brak pozwolenia na budowe oraz NIE ZAKOŃCZENIE JEJ W TERMINI w zwiazku z czym bedą pewnie zasuwać dzień i noc (i pewnie pan JÓZEF WOJCIECHOWSKI właściciel JW CONST nawet dołozy kase ze swoich prywatnych) ABY LUDZIE NIE ZRYWALI UMOWY WŁAŚNIE Z TEGO POWODU. aczkolwiek mogę sie mylić odnośnie niemożliwośc odstąpienia od umowy zgodnie z kodeksem cywilnym ale nie jestem prawnikiewm i nie wiem z jakiego artykułu mogło by takie zerwanie nastąpić.
martusia10 / 83.31.166.* / 2010-01-14 00:22
nawet nie dotrzymanie terminu oddania Osiedla i wystosowanie pisma do firmy o zwrot wpłaconych pięniędzy,nic nie znaczy odpisują,że nie zgadzają się na odstąpienie od umowy,może kiedyś napiszę dużo więcej,ponieważ wiem że pracują tam sami oszuści
Haś. / 79.188.53.* / 2009-01-20 14:26
Jak jest w umowie, to odstąpić zgodnie z warunkami podanymi w umowie. jak ktoś odstępuje to odstępuje i nie ma że drugi się nie zgadza./ piesmne oświadczenie o odstąpieniu / Chyba że jest w umowie warunek odstąpienia od umowy przez zamawiącego polegający na wskazaniu następcy i zawarciu z nim umowy na tych samych warunkach.
Paweł JJ / 89.77.34.* / 2009-01-20 18:47
ale chodzi własnie o to że jest tylko termin (który nie minął), a JW oświadcza że się na to nie zgadza. Co z czymś takim począć?
wmn_essence / 2009-01-24 16:05
jak Haś napisał - wyslać im oświadczenie o odstąpieniu od umowy, przelać im 5% kary umownej, dołaczyć dowód zapłaty wraz z oświadczeniem.
do odstąpienia od umowy nie jest potrzebna zgoda drugiej strony. Przeczytaj dokładnie umowę i napisz, czy są jakieś warunki/sytuacje określone w umowie, przy okazji których możesz odstąpić od umowy.
wasber / 85.31.241.* / 2009-02-04 08:46
Witam!
Ja mam taki sam problem, J W Construction odpowiedziało mi negatywnie na oświadczenie o odstąpieniu od umowy, tylko nie wiem na jakiej podstawie. Lokal mam do odebrania do 30 czerwca 2009r.. Byłam u adwokata i on mi powiedział, ze w zupełności przysługuje mi takie prawo a mało tego to ich naliczona waloryzacja może też być powodem odstąpienia od umowy, gdyż nie zgadzam się na taką cenę mieszkania. Zostaje tylko droga prawna i też nie wiem ile będzie kosztował proces.
Pozdrawiam
Haś. / 79.188.53.* / 2009-02-04 09:24
w umowie może być " warunek odstąpienia od umowy " przez zamawiącego polegający na wskazaniu następcy i zawarciu z nim umowy na tych samych warunkach. To by oznaczało, że nie ma wyjścia awaryjnego, prócz załatwienia im klienta, który wszedłby na Twoje miejsce. Proponuję dokładną lekture umowy, wyłuskanie warunków i ocena ich wagi. Waloryzacja / zmiana ceny z nią związana / może być przyczyną odstąpienia, ale tylko w przypadku gdy nie ma o niej wzmianki w umowie.
wlsp / 2009-03-25 22:00
Witam , tu Piotrek - szukam kogoś kto miał do czynienia z JW Con. i najnowszym aneksem do umów na mieszkanie .... lub po prostu kogośkto miał do czynienia z JW ...moje gg1463141 - czy moge prosic o kontakt - decyzje o aneksie musimy podjac do poniedzialku :( szukamy porady kogoś kto moze mial juz z tym doczynienia (i kogoś kto byl w sprzedazy 10\ 90)
brzydula / 80.238.102.* / 2009-03-27 17:43
My mamy taki sam problem, odstąpiliśmy od umowy z powodu waloryzacji, gdyż cena mieszkania wychodzi za metr o wiele więcej niż gdybym je kupiła teraz. \A oni oczywiście m ówią, że nie ma przesłanek i nie przyjmują naszej rezygnacji. Ciągle zwodzą czasowo i nie odpowiadają na Nasze pisma. Niestety my jeżeli nie oddadzą nam pieniędzy będziemy walczyć i tylko upłynie termin oddania pieniędzy składamy sprawę do sądu.
Brzudula / 80.238.102.* / 2009-03-27 17:56
szukamy porady kogoś
kto moze mial juz z tym doczynienia
Podaje gg 7035712 gdyby co.
Travel / 78.30.99.* / 2009-04-14 19:30
mam tez problem z odstąpieniem od umowy. Radziłem sie prawnika, który powiedział na słowa w umowie "stronom przysługuje prawo odstapienia od umowy w przypadkach i na warunkach przewdzianych przepisami praw, w szczególności kodeksu cywilnego i postanowieniami ninijszej umowy. " Natomiast nie jest powiedzine ,że stronom przysługuje prawo odstapienia od umowy za zapłatą kwoty stanowiącej wartość 5 % łąćznej ceny brutto przedmiotu umowy. Dlatego w odpowiedzi na wypowiedzenie dostałem informację ,że nie wyrażaja zgody i proponują mi wejście na drogę sądową. Mój numer gg 1219303. Chętnie o tym porozmawiam.
PABLO 120 / 94.254.227.* / 2010-06-17 22:46
CZEŚĆ WSZYSTKIM. WŁAŚNIE JESTEM PO LEKTURZE TEGO FORUM I JESTEM PRZERAŻONY TYM CO PISZECIE .DZISIAJ BYŁEM NA OSIEDLU PRZY WOLA PARKU I SPODOBAŁO MI SIĘ MIESZKANIE W TEJ INWESTYCJI .ALE WNIOSEK Z TEGO FORUM JEST JEDEN : ZACZĘLI ZARABIAĆ NA PRZEKRĘTACH TAKA KAMORRA SYCYLIJSKA (W KOŁNIERZYKACH).MYŚLĘ ZE MAJA DUŻE KŁOPOTY.
POZDRAWIA I ŻYCZĘ POWODZENIA WSZYSTKIM WALCZĄCYM
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy