Forum Forum finansoweBanki

Problem z kredytem przyy sprzedaży nieruchomości

Problem z kredytem przyy sprzedaży nieruchomości

zibitom / 2009-11-09 19:19
Chciałbym sprzedać nieruchomość, ale łączy się z tym kilka problemów:

1. Niedawno zawarłem ugodę z bankiem ,ugoda jest na kwotę 150 000 zł są to odsetki karne , kapitał został całkowicie spłacony
2. w tej sprawie prowadzone była egzekucja, która została zawieszona natomiast bank w chwili obecnej nie zgadza się na wykreślenie egzekucji motywując to ze zostało spłacone dopiero kilka rat odsetek karnych i nie wie co będzie dalej czy będzie kredyt spłacany czy nie
3. trzeci problem dotyczy tego, ze osobą kupującą ma być osoba która aktualnie wynajmuje budynek chce go kupić, ale chciała by przejąć spłatę odsetek karnych tylko ze bank nie jest chętny przeprowadzenia cesji ponieważ nie zna sytuacji finansowej ewentualnego nabywcy i zasugerowano mi aby kupujący wziął kredyt i spłacił całą należność do banku a sam spłacał by sobie kredyt co dla kupującego nie jest korzystne, usłyszałem również, ze bank nie spotkał się nigdy z takim przejęciem kredytu
4. Czy naprawdę jest to aż taki duży problem i nie uda mi się sprzedać nieruchomości przez przejęcie długu, co robić?

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: