Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

Problem z odszkodowaniem z AC po kradzieży

Problem z odszkodowaniem z AC po kradzieży

Giecu / 87.96.86.* / 2009-07-10 21:32
Witam,
na początku maja kupiłem swój pierwszy motocykl. Będąc przezorny zawarłem z firmą Allianz umowę o AC na wypadek kradzieży. Po około miesiącu został skradziony z garażu podziemnego. Problem jest taki: sprzedający poinformował mnie, że dany motocykl posiada immobilaizer co ja podczas zawierania umowy z ubezpieczycielem również podałem jako zabezpieczenie. Dzisiaj dostałem pismo od likwidatora, że kluczyk został zbadany i immobilaizera nie było i że również producent twierdzi, iż ten model takowego nie posiada. Likwidator prosi o wyjaśnienie sytuacji. Dzwoniłem do znajomego agenta ubezpieczeniowego, który poinformował mnie, że z odszkodowaniem na 99% mogę się pożegnać bo odpowiedż będzie najprawdopodobniej odmowna. Dodam, że brak immobilaizera nie miał wpływu na kradzież ponieważ sposób to wyklucza. Ponadto nie wprowadziłem ubezpieczyciela w błąd umyślnie gdyż sam zostałem wprowadzony w błąd przy zakupie. Co mogę zrobić po otrzymaniu odmownej decyzji??? Jest jakaś szansa???
Wyświetlaj:
Głupek / 85.222.123.* / 2009-07-16 18:25
Ciężka sprawa. Możesz sprubować w sądzie argumentując to właśnie tym że nie miało to wpływu na szkodę. Ale z drugiej strony mogą odbić piłeczke że bez immobilaizera nie przyjeli by motocyklu do ubezpieczenia. Brak tego zabezpieczenia ma to duży wpływ na ocene ryzyka (tzn. składki). To że nie wiedziałeś o jego braku nie ma znaczenia ponieważ podpisałeś się pod tym że ma...
marek.m / 83.28.138.* / 2009-07-12 08:37
witam,
motocykl to nie samochód i można go załadowac na byle przyczepkę i odjechac w siną dal, bez względu na to czy posiada on immobiliser czy też nie. Dobrze byłoby gdyby znalazła się jakaś taśma z nagraniem, w jaki sposób Twoj motor opuszcza garaż. Więc w odwołaniu trzymałbym się tego, ewentualnie oddał sprawę firmie zajmującej się odszkodowaniami.
Każda firma ubezpieczeniowa wychodzi z założenia, że wiesz co posiadasz i to czy wprowadziłeś firmę ubezpieczeniową w błąd czy nie, nie ma tu znaczenia.
Artwork1 / 2009-07-14 11:31 / portfel
Zgodze sie z tym co kolega napisał... Obawiam sie, że zakładu ubezpieczeń nie bedzie obchodzić co Ty sobie myślałeś. To są ważne kwestje.

Ps. Wczytaj się w ogólne warunki ubezpieczenia AC. bo najprawdopodobniej były one pisane pod samochód. Może .... jest jakaś wzmianka o zabezpieczeniu Motocykla jakie powinno być.... w stylu "zabezpieczający blokadą uniemożliwiającą transport przed sforsowaniem blokady". Jeśli tak to musztarda po obiedzie, bo pewnie tak nie było.

Najnowsze wpisy