Forum Forum prawneCywilne

Problem z odzyskaniem mieszkania

Problem z odzyskaniem mieszkania

anna1984 / 2008-10-21 19:44
Witam. Mam problem i chciałabym uzyskać poradę co zrobić. Ponad 10 lat temu moja mama rozstała się z ojcem, gdyż znęcał się nad nami fizycznie i psychicznie. Musiałyśmy uciekać z mieszkania. W między czasie mama wzięła rozwód. Niestety w czasie sprawy nie został ujęty podział majątku. My się wyprowadziłyśmy do dziadków, a on został sam na mieszkaniu, które było po remoncie. Doprowadził je do opłakanego stanu. Jest tam melina. Od momentu "ucieczki" z mieszkania mam płaci za czynsz, ponieważ nie chce go stracić, a on nas tam nie wpuszcza. Na ulicy zachowuje się tak jakby nas nie znał. Jak można odzyskać mieszkanie?? Czy jest możliwość jakimś sposobem stamtąd wyrzucić jeśli jest głównym lokatorem :( ?? Czy da się je jakoś wykupić jeśli jest mieszkaniem lokatorskim?? Czy petycje mieszkańców wskórają coś jeśli chcą by się z stamtąd wyprowadził, ponieważ mają go dosyć ( sprowadza meliniarzy, robi imprezy). Nie opłaca żadnych rachunków, co spowodowało m.in. odcięcie gazu (korzysta z butli gazowej) co nie podoba się mieszkańcom bloku, ponieważ jest to niebezpieczne.

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam

Najnowsze wpisy