Forum Forum inwestycyjneFundusze

problem z odzyskaniem pieniędzy od Idea tfi

problem z odzyskaniem pieniędzy od Idea tfi

Tomasz K / 194.181.110.* / 2013-01-03 10:11
Czy ktoś ma podobnie? Prawie 3 tygodnie temu złożyłem zlecenie odkupienia jednostek funduszu obligacji i do dziś nie mam przelewu. Dzwoniłem na infolinie,ale tam tylko zbywają,nic nie chcą powiedzieć. Czy przypadkiem Idea tfi nie upadanie? Widać że mają problem, może pieniędzy im zabrakło?
Wyświetlaj:
Marcin Hałoń / 89.230.64.* / 2018-01-22 13:41
jeśli są tutaj ludzie którzy stracili pieniądze w idea premium lub innych funduszach, obligacjach lub akcjach. zapraszam do kontaktu marcin.halon@afortiholding.pl
paulina z ostrej / 83.18.98.* / 2013-09-04 09:12
Czy ktoś ma jakie ś aktualne informacje? Ja słyszałem, że Idea wyszła ostatecznie na prostą... Znawcą nie jestem, ale wyniki z ostatnich paru miesięcy mają całkiem sensowne, to ponoć efekt wpuszczenia tam świeżej krwi.
Damian ADAMSKI / 212.200.236.* / 2013-01-06 18:28
Szanowni Państwo,

informujemy, że Zarząd AEGON TU na Życie S.A. uchwałą z 18 września 2012 r. wprowadził ograniczenia w nabywaniu Jednostek Uczestnictwa następujących ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych (zwanych dalej Funduszami Idea):

1. UFK – Idea Premium (PLN), którego aktywa są w całości lokowane w jednostki uczestnictwa funduszu inwestycyjnego Idea Premium SFIO;
2. UFK – Idea Obligacji (PLN), którego aktywa są w całości lokowane w jednostki uczestnictwa funduszu inwestycyjnego Idea Obligacji Subfundusz (Idea Parasol FIO);
3. UFK – Idea Stabilnego Wzrostu (PLN), którego aktywa są w całości lokowane w jednostki uczestnictwa funduszu inwestycyjnego Idea Stabilnego Wzrostu Subfundusz (Idea Parasol FIO).

Wprowadzenie ograniczenia w nabywaniu Jednostek Uczestnictwa Funduszy Idea oznacza dla Państwa, że:

1. począwszy od 20 września 2012 r. nie będą realizowane zlecenia Transakcji (tj. Transferu oraz zmiany Alokacji Składki) w zakresie obejmującym nabycie Jednostek Uczestnictwa Funduszy Idea;
2. jeżeli ustalona przez Państwa bieżąca Alokacja Składki obejmuje w całości albo w części Fundusze Idea, co do których zostało wprowadzone ograniczenie w nabywaniu Jednostek Uczestnictwa, wówczas począwszy od 20 września 2012 r. Towarzystwo alokuje:
a) całą Składkę – jeżeli zgodnie z bieżącym zleceniem Alokacji Składki cała Składka miała być ulokowana w Funduszach Idea, oraz
b) odpowiednią część Składki – jeżeli zgodnie z bieżącym zleceniem Alokacji Składki część Składki miała być ulokowana w Funduszach Idea,
do UFK/Funduszu o Niskim Poziomie Ryzyka Inwestycyjnego nominowanego w złotych, właściwego dla posiadanego produktu, albo do UFK – AEGON Gwarantowany (PLN), zgodnie z zapisami odpowiednich Ogólnych Warunków Ubezpieczenia. Dokonana przez Towarzystwo Alokacja Składki do wskazanych powyżej ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych może zostać przez Państwa zmieniona w każdym czasie przez wskazanie innego ubezpieczeniowego funduszu kapitałowego, z wyłączeniem ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych, co do których zostało wprowadzone zawieszenie w nabywaniu Jednostek Uczestnictwa.

Jednocześnie wyjaśniamy, że Zarząd Towarzystwa wprowadził ograniczenie w nabywaniu Jednostek Uczestnictwa Funduszy Idea po wnikliwej analizie wyników i polityki inwestycyjnej funduszy inwestycyjnych oferowanych przez Idea TFI S.A., w których jednostki uczestnictwa są lokowane aktywa Funduszy Idea. Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia dotyczące zawieszenia odkupień jednostek uczestnictwa funduszu inwestycyjnego Idea Premium SFIO oraz mając na celu ochronę interesów swoich Klientów, Zarząd Towarzystwa zdecydował o maksymalnym ograniczeniu ryzyka związanego z angażowaniem dalszych środków Klientów w fundusze inwestycyjne oferowane przez Idea TFI S.A.

Z poważaniem,

Małgorzata Denst – Szymańska
Członek Zarządu
AEGON Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.
JK73 / 84.10.101.* / 2013-01-05 15:29
Ja też mialem jakis czas temu problem. Kase wypłacili po ponad 2 tygodniach. Wydaje mi sie, że dużo ludzi odkupuje, bo Idea tfi ma marne wyniki
HK / 89.206.32.* / 2013-01-03 22:34
Możesz napisać skargę na Idea tfi do KNF , tam jest nawet specjalny formularz do tego. W sieci znalazłem dużo stron krytycznych do Idea tfi. Widać, że nie tylko Ty masz problem. Poczytaj http://ideatfi.blog.pl/
privy / 2013-01-03 11:19 / Tysiącznik na forum
Każdy fundusz ma statut w którym wszystko powinno być zapisane, co, gdzie, jak i kiedy. Jeśli coś dzieje się niezgodnie z nim to jest łamane prawo. Wystosuj pismo z groźbą zawiadomienia organów ścigania tudzież postrasz właściwym sądem.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy