Forum Forum emerytalneOFE

problem z pośrednikiem OFE

problem z pośrednikiem OFE

Lorant / 2008-06-12 13:11
Witam od pewnego czasu (tzn od niespełna roku) jestem pracownikiem firmy która jest pośrednikiem m.in w OFE. Nie chciałbym na razie psuć opinii przedstawiając nazwę firmy, więc pozostaniemy anonimowi. Mój problem polega na tym, iż firma jest niesamowicie zakłamana co idzie w parze z wykorzystywanie pracowników - głownie bazując na niewiedzy danej jednostki. Firma od początku prowadzi nie jasne zasady, przez strukturę przewija się niesamowita ilość osób. Firma ma dosyć rozbudowaną strukturę. Przejdźmy rzeczy w jaki sposób mógłbym przywołać pracodawcę do pionu, by wyregulował zaległe wynagrodzenie które patrząc czasowo rozeszło się na okres 5 miesięcy. Pracodawca jak sie okazało zatrudnia pracowników bez umowy, umowa jest podpisywana i zabierana w celu wysyłki i pieczątek, pracownicy rozprowadzają umowy OFE bez zaświadczeń. Wiem, ze problem nie raz sie napotkał na naszym polskim rynku dlatego szukam pomocy na szanującym sie portalu, gdzie cichą nadzieje, mam iż rozwiążę to zaniedbanie. Zapewne większość userów na tym forum jest tymi pracodawcami, ewentualnie mają jakiś kontakt z tym podmiotem dlatego chciałbym sie doradzić gdzie szukać rozwiązania i jakich środków użyć?
Mam nadzieje, ze uzyskam pomoc. Pozdrawiam
eme / 83.22.60.* / 2008-06-13 07:37
lorant.Tak to jest i tak bedzie jezeli wchodzisz do firmy o slabej reputacji. Sprawa wynagrodzenia i jej zasady co do terminow wyplaty jak i wysokosci masz zapewne zapisane w umowie o akwizycje. Jezeli nie posiadasz umowy bo zostala zabrana mozesz natrafić w swojej pracy na osobe dociekliwą i w konsekwencji otrzymac wezwanie do prokuratury. Jak przywolac zleceniodawce do pionu??? To proste.Wszystko zależy od tego czy chcesz dalej tam pracowac.Ja osobiscie daaawno bym sie pozegnal z nimi i znalazl inną firme lub podpisal umowe bezposrednio z funduszem.Jezeli masz zamiar tylko odzyskac zalegle wynagrodzenie i pozegnac sie z nimi złóż na ich rece pismo ( musisz posiadac kopie z potwierdzeniem odbioru) z żądaniem wyplaty zaleglosci wskazując ostateczny termin z zapisem ze jezeli firma nie dotrzyma terminu zlozysz skarge w KNF , w PIP-ie, Zus-ie i US.
Zastanawia mnie tylko to ze nie otrzymales umowy :(:( Zażądaj jej natychmiast, gdyz mozesz miec problemy wieksze niz myslisz>(
Jeżeli chcesz ostrzec forumowiczów przed takimi praktykami napisz bez obawy nazwe firmy. Być moze niejeden bedzie ci wdzieczny.

Najnowsze wpisy