Forum Forum dla firmKadry

problem ze składką chorobową

problem ze składką chorobową

gralek / 2017-04-23 03:14
Witam prowadzę działalność gospodarczą mam nietypowy problem a mianowicie przebywałam na urlopie macierzyńskim 12 m-c tj.do 21 marca 2017r po czym dnia 22 marca 2017r dostałam od lekarza zwolnienie L4 na 14 dni i zaniosłam je do księgowej , księgowa zaniosła je do zus i ok.I tu powstał problem a mianowićie dostaje info z zus dn.13.04.2017r.że nie zostały złożone dokumenty do zus wyrejestrowujące z chorobowego w dniu rozpoczęcia macierzyńskiego jak i dokumenty rejestrujące w dniu lub w okresie do 7 dni od zakończenia macierzyńskiego i żeby je pilnie złożyć do 18.04.2017(myślę że ta data ze względu na to żeby nie utracić ciągłości 30 dni) dostarczyłam te pismo do księgowej i ona te wszystkie dokumenty dn.18.04.2017 złożyła do zus i powinno być ok. Niestety boję się że zus może mi nie wypłacić za zwolnienie bo potraktuje 18.04.2017 jako datę rozpoczęcia podleganiu dobrowolnemu chorobowemu a co gorszę boję się że od 18.04.2017 będę musiała wyczekać 90 dni by mi się należał zasiłek chorobowy.14.03.2017 opłaciłam tylko składkę zdrowotną tak mi kazała księgowa pytając sie jej czy nie musze oplacic równiez innych składek powiedziała ze nie poniewaz nie miałam ani jednego dnia pracującego wiec nie musze opłacać składek społecznych bo ona juz je pomniejszyła. Pani z Zus oznajmiła mi że zus może mi nie wypłacić za zwolnienie ponieważ za póżno zostały złożone dokumenty rejestrujące do dobrowolnego chorobowego 18.04.2017 powiedziąła również ze mogę napisać do zus jakiś czynny zal czy coś o przywrócenie do chorobowego od 22.03.2017 ale pod warunkiem że zostały do 18.04.2017 zapłacone składki społeczne a ja takich składek nie płaciłam bo mi księgowa nie kazała nie przepracowałam w 03.2017 ani jednego dnia.RATUNKU CO MAM TERAZ ZROBIĆ JESTEM CHORA MAM PROBLEM Z SERCEM I BEDE TERAZ CAŁY CZAS NA ZWOLNIENIU PRAWDOPODOBNIE DO OPERACJI NA SERCE NIE DAJ BOŻE.Czy mogę obciążyć za straty księgową

Najnowsze wpisy