Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

Problem zniżek na ubezpieczenie samochodu

Problem zniżek na ubezpieczenie samochodu

W0jT12 / 2009-04-26 08:53
Witam.
Mam następujące pytanie.
Przez 5 lat jeździłem autem. Auto było zarejestrowane na ojca. 5 lat opłacalismy ubezpieczenie w firmie Generali.
Niedawno kupiłem swój samochód który zarejestrowałem na siebie. Czy w takim wypadku mam prawo ubiegać się o 40, 50 % zniżki za 5 lat bezkolizyjnej jazdy?
Proszę o odpowiedzi.
Z góry dzięki.
Wojtek
Wyświetlaj:
Anka01 / 213.158.196.* / 2009-04-29 23:27
Jeżeli chcecie dostać 50zł zniżki na OC lub 100 zł zniżki na pakiet OC i AC w AXA powołajcie sie na
moją polise Nr BA1110632/08.


Ja wykupilam ta polise na znizke od znajomego za rok wyliczyli mi 812 zl a nie jak w innych
ubezpieczeniach 1200zl!
hipek55 / 2009-04-27 11:30
Jeżeli byłeś współwłaścicielem to tak(musiałeś być wpisany w dowodzie rejestracyjnym i na polisie). Jeżeli nie, to nie masz prawa ubiegania się o zniżki. W takiej sytuacji proponowałbym zarejestrować nowo nabyty samochód na siebie plus osobę która posada zniżki, może to być np. tata. Jeżeli już zarejestrowałeś to zawsze możesz sporządzić umowę darowizny i przekazać np. tacie 1/2 samochodu i na tej podstawie dopisać go do dowodu i korzystać z jego zniżek. Po każdym pełnym roku bezszkodowej jazdy będziesz nabywał 10% zniżki(w większości firm). Jedynie w małżeństwie zniżki przechodzą z męża na żonę i na odwrót. Pozdrawiam
Artwork1 / 2009-04-26 14:04 / portfel
chyba ze byłeś współwłaścicielem pojazdu przez co z automatu tez wyznaczony na polisie.
Asss / 78.30.85.* / 2009-07-17 18:51
Witam!
Chciałabym się dowiedzieć, czy istnieje mozliwosc zarejestrowania samochodu na mamę (jako własciciela), aby uzyskac znizki ze względu na jej wiek...klopot w tym, że nie ma ona prawa jazdy( nie wiem czy to ma z tym cos wspolnego) i nic nie jest na nią zarejestrowane... ale czytając poprzedni post "Jedynie w małżeństwie zniżki przechodzą z męża na żonę i na odwrót" to chyba mozna, prawda? aha i dodam, ze tata ma zniżki, tylko z nim to cięzko się dogadać:(
dla uproszczenia:
mama bez prawka( jako wlasciciel)+ja (jako wspolwlasciciel)=chęć uzyskania zniżek za ubezpieczenie
Przejdzie?
Golubie1 / 109.243.213.* / 2010-04-04 21:54
mam pytanko bo slyszalam rozne opinie. maz ma jedno auto zarejstrowane na siebie i 60% znizek. kupilismy drugie auto ktore musi byc zarejstrowane na mnie na zone ale bez wspolwlasciciela - czy w tym przypadku meza znizki moga byc przepisane na mnie? strasza mnie ze nie ma takiej opcji, musialabym go wziac na wspolwlasciciela.
z gory dzieki za odpowiedz

Najnowsze wpisy