Forum Forum podatkowePIT

program do wypełnienia e-PIT

program do wypełnienia e-PIT

sylwia_m / 2011-04-21 08:45
Jeżeli dopiero podejmujecie się wypełnienia elektronicznej deklaracji podatkowej to uważajcie na programy ogólnodostępne w internecie niestety mają one błędy, jeśli chcecie w ten sposób złożyć w urzędzie PIT-a to wybierzcie ten udostępniony przez resort finansów.
Wyświetlaj:
aber / 2011-04-21 12:04
komercyjne programy mogą nie przesłać naszego PIT-u do Urzędu a wtedy czeka nas kara 2770 zł, więc faktycznie lepiej korzystać z deklaracji elektronicznej udostępnionej przez ministerstwo finansów
adkrapik / 2011-04-21 09:17
Trochę dziś z ogólnikowali w wiadomościach tą informację.
Ja miałem na przykład styczność z dwoma takimi programami: info-pit oraz pity format 2010. W tym drugim rzeczywiście wystąpił rzeczony błąd z wysyłką na bramkę testową. Natomiast w pierwszym wszystko odbyło się bez zarzutów. Dzisiejsza informacja to moim zdaniem jedynie chwyt reklamowy resortu. Że tylko jego rozwiązanie jest najlepsze i z niego należy korzystać. A ja korzystająć z info-pit nie miałem żadnych problemów i już jestem rozliczony.

Więc nie przesadzajcie, ogólnodostępne programy nie są złe. Są lepsze i gorsze. Ale w sumie każdym możesz spokojnie wysłać deklarację.
lilia21 / 2011-04-21 09:50
w sumie to po co szukać jakiś innych skoro jeden jest rekomendowany, więc może lepiej pójść na tak zwaną łatwiznę i skorzystać z tego resortowego?

Najnowsze wpisy