Forum Forum inwestycyjneFundusze

Program inwestycyjny AEGON- pomocy

Program inwestycyjny AEGON- pomocy

Bednar / 81.190.121.* / 2007-02-10 13:18
Witam serdecznie.
Jestem dosc moloda osoba i dopiero zacznam inwestowac swoje oszczednosci. Po wizycie u doradcy finansowego zastanawiam sie nad oferta firmy AEGON- program inwestycyjny z wplata jednorazowa (AEGON LOKATA). Mam jedno pytanie -od doradcy dowiedzialem sie, ze inwestujac w ten produkt bede zwolnoiny od "podatku Belki" i jedyna koszty jakie poniose przy podejmowaniu polisy to koszty likwidacyjne w wysokosc np. 5% po 4 latach. Czy tak naprawde jest ? I czy moze sa jeszce jakies koszty o ktorych mi nie powiedziano?
Prosze o pomoc gdyz zalezy mi na czasie. Jezlei temat juz byl to soory nie moglem znale.
Wyświetlaj:
investhelp.pl / 37.190.171.* / 2013-07-31 20:10
www.investhelp.pl
hanja / 195.190.150.* / 2007-02-22 18:13
Skandia selekcjonuje fundusze, wystarczy sie przyjrzć. we wszelkich rankingach czy przy bessie czy hossie fundusze skandii sa w czołówce. Aegon pobiera opłate likwidacyjna do końca programu, nawetj esli jest to juz 1%. Przy tzw wykupach częsciowych czyli wypłatach z rachunku nie ma podatku Belki, w Aegonie jest. Mozna prolongowac program by sobie wydłuzyc inwestycje omijajać podatek belki, tak by rosły pieniądze. W przypadku wpłat dodatkowyc, można bez opłat likwidacyjnych wypłacac je kiedy sie chce i tez bez podatku. mozna wpłacac kiedy się chce, np kiedy jest jakis bonus..itd itc
Swiss / 85.20.108.* / 2007-02-12 21:51
Jeśli chcesz inwestować na długie lata to jest rozwiązaniem polisa inwestycyjna. Mając wybór zdecydowałem się na SKANDIĘ. Minimalny okres inwestycji to od 5 lat. Dlaczego? 1. O wiele większy wybór funduszy inwestycyjnych
2. Niższe opłaty likwidacyjne : po 1 roku- 6%; po 2 -4,5%; po 3- 3%; po 4 -1,5%; po 5 -1%; po 6- 0,5%, po 7 i więcej 0 %.
3. SKANDIA ma lepsze programy inwestycyjne i jest ich więcej
Podatek płaci sie w każdym towarzystwie na zakończenie inwestycji. Dodatkowy koszt to opłata za zarządzanie -maleje z długością trwania inwestycji. Zaletą tego typu inwestycji jest bezprowizyjne transfery z jednego funduszu do drugiego, co jest ważne w zmieniającej się sytuacji na rynkach. I to był jeden z powodów mojej decyzji o wyborze tego typu inwestycji.
Alternatywą pozostaje ulokowanie środków w kilku funduszch inwestycyjnych. Wówczas w krótkim czasie zasze można wycofać środki, ale w przypadku konwersji zasze pobiera się prowizję za wejście, czasem za wyjście plus podatek od zysku.
Trzeba zastanowić się, na który wariant sobie pozwolić. Zdecydowanie odradzam jednak Aegona.
Alternatywą poz
jertom / 2007-02-13 19:36 / portfel / Bywalec forum
gratuluję obrony firmy skandia ale jak już odradzasz to miej jakieś argumenty
polemizuję z "o wiele większy wybór funduszy" kup parkiet i na przedostatniej stronie porównaj ilości funduszy
zapomniałeś o comiesięcznej opłacie administracyjnej do kwoty 99999,00 w wysokości 11,96zł.
zapomniałeś o opłacie wstępnej od 4% do 2% powyżej 100000,00 i że umowa zawarta jest max. do 76 roku życia
w wcześniejszej wypowiedzi nie zapomniałem o opłacie za ryzyko w aegon lecz ponieważ jest ona tylko gdy stan kasy na rachunku jest mniejszy niż kwota wpłacona i jest znikomy
dla osoby młodej są to kwoty często nieprzekraczające 1,00zł w skali miesiąca dlatego to pominąłem
aby coś krytykować to powinno się wiedzieć co się krytykuje i jak się coś poleca do dokładnie trzeba wyjaśnić wszystj\kie aspekty
bo czy ktoś wybierze aegona czy też skandie to jest to wybór świadom\y danej osoby
i aegon i skandia ma plusy i minusy i bezpośrednie inwestowanie w fundusze też
ale każdy ma prawo do rzetelnej informacji i swobody wyboru rodzaju inwestycji a takie naskakiwanie świadczy tylko o braku etyki zawodowej popraw się Swiss
zbigj / 2007-02-12 14:44
Są jeszcze koszty ochrony, gdy kapitał spadnie poniżej sumy wpłat (są tak nieznaczne, że do pominięcia) no i oczywiście 1,95% od kapitału w ujęciu rocznym (naliczanie codziennie, potrącanie raz w miesiącu) . Podatek Belki oczywiście się płaci przy każdej wypłacie (również przy wypłatach częściowych), nie płaci się go przy przejściu z jednego funduszu do drugiego.
RYMEMBO / 212.76.37.* / 2007-02-12 00:27
NIE POLECAM! ODRADZAM! AEGONY! GERLINGI! I INNE TAKIE! ZWINĄ ŚIĘ I PO KASIE! MAM ZŁE DOŚWIADCZENIE Z GERLINGIEM! ODRADZAM STANOWCZO! LEPIEJ PRZEA INTERNET-MBANK.MULTIBANK-KUPOWANIE BEZ OPŁAT,
xx / 83.11.231.* / 2007-02-12 11:10
predzej ty sie zwiniesz , nie pisz bzdur
jertom / 2007-02-11 15:24 / portfel / Bywalec forum
w przedziale 10000-99999 po 4 latach zapłacisz 5% opłaty likwidacyjnej i podatek belki od zysków
zwolnienie od belki jest w trakcie okresu inwestycyjnego za transfer -konwersje między funduszami
innych kosztów nie ma
a tak w ogóle to doradca powinien dać ci OWU-ogólne warunki umowy oraz załącznik do nich
RAKA / 83.19.86.* / 2007-02-10 17:01
podatek jest napewno po zakończeniu inwestycji ale nie ma go w czasie trwania polisy jeśli np. robimy transfery tego podatku nie ma nie wiem dlaczego agent tak przedstawił tą sprawe
ja również sprzedaje Agona jeśli masz pytania daj znać napewno odpowiem g-g4919760
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy