Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Projekt pomocy dla frankowiczów uczciwy wobec kredytobiorców złotowych - resort finansów zabrał głos

Projekt pomocy dla frankowiczów uczciwy wobec kredytobiorców złotowych - resort finansów zabrał głos

Wyświetlaj:
Konrad Bies / 83.26.150.* / 2016-02-23 13:19
Ej gdzie najlepiej wziąć kredyt we frankach i na jaką kwotę ? Też chce postawić dom a bank twierdzi że mnie nie stać :( ale jak państwo mi kredyt spłaci to powinno być ok. Mój kolega wziął kredyt w złotówkach i spłaca i spłaca a my z żoną sobie chcemy pożyć normalnie:)
franek cygan / 2016-01-20 21:50
wziąłem w 2008 r. kredyt w PLN po miesiącu jakiś pajac w PKO BP namówił mnie na przelutowanie PLN na CHF no i poszło!!!!
Moj pytanie jest takie , czy gdyby przeszedł projekt ustawy Prezydenckiej odnośnie frankowiczów ja na niego się "łapię" z racji tego ,że dobrowolnie go przewalutowałem na franki aneksem ?
Andrzej343 / 108.92.158.* / 2016-01-19 15:58

Projekt trafi teraz do KNF, która ma policzyć skutki regulacji dla stabilności systemu finansowego.

Po co ? Niech projekt idzie na naocna zmiane do Sejmu a tam go przyklepia a prezydent bedac jeszcze w Strasburgu ja podpisze.
bb1000 / 87.116.198.* / 2016-01-19 14:21
Wziąłem kredyt po 2 zł, 10% dla banku , spłacam cały kredyt po 2,10 zł i koniec.Niech bank sobie kupuje i sprzedaje walutę po ile chce,a nie zarabia poprzez kurs walutowy na kredytach.
awera / 83.7.117.* / 2016-01-19 12:51
moja siostra w 2004roku wzięła hipotekę w dolarach bo w złotówkach też nie miała zdolności dolar był w tedy po przeszło 4pln jak weszliśmy do uni europejskiej to przez około 8lat dolar wachał się w granicach 3pln ,reasumując kredyt jej zmalał o 25 procent .
Podsumowując drodzy frankowicze raz się wygrywa raz przegrywa na kursie walutowym zwykła gra rynkowa jak lata wam się opłacało zadłużenie to ok a jak teraz frank jest po 4pln to jesteście oszukani.
szczerze współczuje sytuacji i jeszcze jedno PIS chciał tylko władzy i was oszukał ,tak samo jak pracowników najemnych emerytów itp po prostu rozbudził wasze nadzieje grał na waszym poczuciu niesprawiedliwości.. resztę dopowiedzcie sobie sami
jjjjjjjjjjjjjj / 217.115.65.* / 2016-01-20 09:04
jak sama zauważyłaś (pewnie nieświadomie) i nazwałaś to "zwykła gra rynkowa" - a bank sprzedawał to pod szyldem "kredyt" - poczytaj sobie definicję kredytu
Jonnn / 5.172.235.* / 2016-01-19 18:50
Każdy jest cwany po latach. Cudowny komentarz, myślisz że z tą wiedzą co teraz też byłoby tyle kredytów we frankach? Sam sobie odpowiedz.
Quela / 78.9.110.* / 2016-01-19 12:11
Czuje się oszukana bo miało byc przewalutowanie po cenie z dnia wzięcia kredytu a nie jakiegoś niby sprawiedliwego kursu. Jaki to sprawiedliwy, skoro nikt nie obliczy ile pieniędzy pobrały banki w postaci nieobniżonego (minusowego Liboru), skoków spreadowych , stopy procentowej = zabrali w postaci comiesięcznych odsetek bankowych. Sprawiedliwie to powinno byc tak ze cena franka powinna byc podwyższona jedynie o te 20% .
wroc / 83.7.239.* / 2016-01-19 12:08
Dopóki rząd i społeczeństwo nie zrozumie, że "mieszanie się" polityków do gospodarki nie przynosi niczego pozytywnego to w Polsce będzie jak dotychczas. Uważam, że pomoc frankowiczom się należy - ale nie w tej formie, którą zaproponował rząd. Ta forma pomocy utwierdzi ludzi, którzy już przy braniu kredytu byli lekkomyślni, że można być w życiu nieodpowiedzialnym. Największymi przegranymi będę frankowicze, którym rząd nie pomorze (bo nie pomoże wszystkim). Ta 1/4 kredytobiorców frankowych będzie zdana nie tylko na siebie ale także zostanie "dobita" jeszcze wyższym frankiem. Gdzie tu sprawiedliwość? Ludzie PIS-u to psychicznie chorzy fanatycy, których powinno się po wyborach pozamykać w szpitalach i więzieniach. Mam nadzieję, że ta partia porządzi maksymalnie 4 lata a po tym okresie dojdzie do władzy Petru i zrobi porządek nie tylko z politykami PIS-u ale ze wszelkimi grupami uprzywilejowanymi. W Polskich domach dochodzi do wielu sytuacji patologicznych - nie bez przyczyny. Im dłużej żyję i jeżdżę po świecie tym bardziej jestem przekonana do prawd, które głoszą o Polakach ludzie z innych krajów. Polska to kraj komunistyczny - ustrój komunistyczny upadł (i znowu powrócił) ale w głowach i mentalności ludzi wciąż jest wszechobecny. Dlatego tylu jest zwolenników PIS-u. PIS promuje lenistwo, bezmyślność i brak przedsiębiorczości. Co może zaoferować człowiek, którego nie chciała w życiu żadna kobieta i który niczego się w życiu nie dorobił? Jak może wyglądać rząd w którym na wysokich stanowiskach obsadza się pedofilii, ludzi z wyrokami? Tylko ludzie, którzy nic w życiu nie osiągnęli i nie osiągną kibicują obecnemu rządu. Na szczęście rzadko w historii takie partie wygrywają dwa razy z rzędu. Bardzo często po takich rządach są rewolucyjne zmiany - i na to liczę. Mam nadzieję, że ten rząd nauczy wszystkich polityków (swoich następców) szybkiego działania. To jedyna dobra lekcja, której możemy nauczyć się wszyscy od tego rządu.
kola53 / 88.156.138.* / 2016-01-19 11:12
To prosze pomniejszyc moj kredyt mieszkaniowy w zlotowkach.Jak bralem to nie liczylem lichwiarskiej ceny franka a teraz mam placic za kretow i kombinatorow!!!
erazm1120 / 83.10.109.* / 2016-01-19 11:12
Z jakiej racji mam płacić na kogoś kto mieszka w luksusach na kredyt , z jakiej racji mam płacić na kogoś kto postanowił mieć dużo dzieci i z tego się utrzymywać , z jakiej racji mam płacić za wszystko więcej w ukrytych podatkach ,tylko po to by spełnić przedwyborcze obietnice rwących się do korytka !!!!
jjjjjjjjjjjjjj / 217.115.65.* / 2016-01-20 09:11
kto ci każe dopłacać? a czemu frankowicze dopłacają do "rodzina na swoim", mieszkanie dla młodych, utrzymanie nierentownych kopalni? czemu nie krzyczałeś jak ci zabierali pieniądze z OFE ?
franek244 / 89.73.130.* / 2016-01-19 11:06
Partia która naobiecywała w kampanii wyborczej, niech zapłaci ze swoich środków, a nie z budżetu!
Jest to działanie na szkodę obywateli i wysoko niekonstytucyjne!
" Przeczy zasadzie równości prawa
józek1994 / 5.172.235.* / 2016-01-19 18:54
No przecież teraz budżet to ich środki, nie wiedziałeś?
q2 / 79.185.171.* / 2016-01-19 11:02
Pytam" DLACZEGO pomoc frankowiczom???? Gdy 10 lat kolega płacił mniejszą ratę ode mnie i kpił ze mnie to cacy? Głosowaliście na Dudę i PIS? To będziecie płacić jeszcze więcej !!! KTO pomoże nam co wzięli kredyt w złotówkach?
maria100 / 80.52.137.* / 2016-01-19 11:01
a gdzie "sprawiedliwość" dla tych co muszą dołożyć do frankowiczów ? czyli czemu ja mieszkając w starym M3 mam dokładać do frankowiczów mieszkających w apartamentowym M4 ?!!! Duda zadowolony, bo znowu przegwizdał moje(podatnika) pieniądze !!! Kasiora Dudy jest bezpieczna więc mu to wisi!
AndrzejS372 / 78.8.39.* / 2016-01-19 11:14
A gdzie jest napisane że to dopłacisz do kredytu w CHF? Czy ty rozumiesz to co czytasz czy tylko udajesz że rozumiesz? Jak na razie to my podatnicy dopłacamy do kredytów w zł np. w MDM i iinych programach pomocy mieszkaniowej dla młodych rodzin. Dlaczego nie chcesz tego przyjąć do wiadomości - czy prawda aż tak w oczy kole? Bądźmy szczerzy teraz to dopłacamy do kredytów w zł, a d CHF NIE. Ponioł gamoń?
mb608 / 79.184.94.* / 2016-01-19 10:24
JJ801 masz całkowitą rację. Cwaniactwo i kombinatorstwo. W wypowiedzi polityków pobrzmiewa, że to sprawiedliwe i zrównuje koszty kredytów złotówkowych i walutowych. A co z bankami. Pada ich wycena, padają wyceny funduszy czyli również wyceny jednostek gromadzonych w OFE. Dla garstki cwaniaków tracą miliony przyszłych emerytów a to za sprawą i pod szyldem sprawiedliwości społecznej. Pewna grupa głośno krzyczy, że poprzednie rządy nas okradły. A co teraz robi PiS?. Zgroza i przykro tylko, że wciąż liczna część społeczeństwa jest "ślepa" lub nie umie liczyć. Cóż, takie skutki jak dyskredytuje matematykę jako podstawowy przedmiot. Cóż, ciemnym narodem lepiej się rządzi.
MA12344 / 5.172.247.* / 2016-01-19 10:11
Może w stosunku do kredytobiorców złotówkowych rozwiązanie jest sprawiedliwe, ale na pewno nie wobec reszty społeczeństwa. W cenie tych kredytów było wliczone ryzyko, równe dla kredytodawców i kredytobiorców, tak jak przy operacjach na giełdzie. Jeżeli ktoś zdecydował się na kredyt, to był tego świadomy - przecież raty były dużo niższe, niż dla kredytów złotowych !! Teraz powinien więc uczciwie płacić, a nie krzyczeć o umorzeniu. Bo gdyby kurs franka spadł, na pewno zapadła by cisza...
Romek428 / 62.235.67.* / 2016-01-19 10:53
Durak z Ciebie, widac od razu ze nie masz zielonego pojecia jak to bylo z tymi "instrumentami finansowymi", bo nie kredytami, jak wmawiano kredytobiorcom... Doucz sie, przestudiuj to i dopiero zabieraj glos...
MA12344 / 5.172.247.* / 2016-01-19 11:38
Ależ mam pojęcie i wiem jak skonstruowany był ten mechanizm. Działał w głównej mierze w oparciu o pazerność kredytobiorcy, z których większość nie powinno brać w ogóle żadnych kredytów. Ale krzyczcie dalej, to pewnie coś ugracie. To jest kraj, w którym dla doraźnych celów politycznych, hołubi się takie ofermy jak Ty.
jjjjjjjjjjjjjjjjjjj / 217.115.65.* / 2016-01-20 09:22
jednak nie masz pojęcie - to krótko: wartość kredytu nie może być większa niż w chwili zaciągnięcia - przy jednoczesnym spłacaniu kapitału i odsetek - jeśli tak jest to nie można tego nazywać kredytem - tu mamy właśnie opcję walutową - a takiej opcji to nie można sprzedawać zwykłym "kowalskim" jak to się robi z kredytem - i tu jest właśnie problem oszustwa względem frankowiczów, proste?
ona876543 / 109.197.191.* / 2016-01-19 09:35
Dajecie się podzielić jak dzieciaki, zamiast razem walczyć przeciw lichwie. Na całym świecie kredyt to ryzyku biorącego, ale też udzielającego! Pamiętajcie złotówkowicze i niekredyciarze, że i was może dosięgnąć złodziejskie ramię banksterów! Walczmy razem!
Frankensztajny / 217.99.225.* / 2016-01-19 09:42
Cwaniactwo???!! każdy bierze kredyty i różne transakcje na własne r y z y k o,nie na koszt społeczeństwa!!~!!!!
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy