Forum Polityka, aktualnościKraj

Projekt ustawy o ochronie praw zwierząt budzi kontrowersje

Projekt ustawy o ochronie praw zwierząt budzi kontrowersje

skomentuj
Wyświetlaj:
H Szatkowski / 2010-11-17 20:31
zakaz...
odstrzeliwania przez myśliwych zdziczałych zwierząt - najczęściej błąkających się po lasach psów. Jak zwracali jednak uwagę przedstawiciele organizacji zrzeszonych w Koalicji dla Zwierząt, oprócz pozytywnych zmian, nowela wprowadza kilka zapisów, które mogą być w ich opinii niebezpieczne.

I to jest zdaniem Koalicji pozytywna zmiana ? Możliwość tego odstrzału zdecydowanie powinna być zachowana. Jest to element ochrony również ludzi i również zwierząt, w tym z trudem introdukowanych jak muflony.
Jurek Duszyński / 193.22.83.* / 2010-11-18 01:19
http://zespoldlazwierzat.pl/

Sejmowa strona na której po 23 listopada 2010 ma się ukazać oficjalnie projekt http://orka.sejm.gov.pl/projustall6.htm

16 listopada, 2010

NOWELIZACJA USTAWY O OCHRONIE ZWIERZĄT
Zamieszczony przez: admin w: Aktualności| Działalność

Szanowni Państwo,

Na żadnym etapie prac nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt nie było naszą intencją ukrywanie projektu ustawy. Jeżeli projekt nie został przedstawiony na tej stronie wcześniej - to tylko przez splot niedopatrzeń i niepomyślnych zbiegów okoliczności.

Jednocześnie informujemy, że nie jest prawdą, iż w trakcie prac zapisy nie były konsultowane z przedstawicielami organizacji prozwierzęcych. W takich konsultacjach uczestniczyli przedstawiciele OTOZ Animals, VIVY, Straży dla Zwierząt, KTOZ, ARKI oraz Pani Karina Schwerzler z Kancelarii Prezydenta RP.

Moi Drodzy, jesteśmy na POCZĄTKU, a nie na końcu prac nad projektem. Złożenie go do Sejmu oznacza, że odbędą się dyskusje w komisjach sejmowych i senackich. Jesteśmy jak najbardziej otwarci na Państwa komentarze i sugestie. I jeszcze jedno, WSZYSCY PRZEDSTAWICIELE organizacji są zaproszeni do pracy nad projektem.

Liczę, że wspólnie zrobimy coś dla zwierząt - a nie przeciw sobie.

Łączę wyrazy szacunku
Joanna Mucha

PROJEKT NOWELIZACJI USTAWY O OCHRONIE ZWIERZĄT

http://zespoldlazwierzat.pl/upload/USTAWA_O_OCHRONIE_ZWIERZAT.doc

Najbardziej kontrowersyjną kwestią jest zmiana art. 33 ustawy o ochronie zwierząt. Dostajemy sprzeczne opinie dotyczące tych zapisów. Bardzo prosimy o przesyłanie uwag na temat obecnych i projektowanych rozwiązań, w szczególności liczymy na opinie prawne. Zapis ten w każdym momencie może zostać wykreślony. Fakt, że obecnie znajduje się on w projekcie nie oznacza w żadnym wypadku, że jest to wersja ostateczna.

Prosimy o nadsyłanie uwag, opinii i propozycji na adres: biuro@joannamucha.pl

Formularz komentarza: http://zespoldlazwierzat.pl/?p=377
***
16 listopada, 2010

Projekt ustawy o oznakowaniu psów
Zamieszczony przez: admin w: Aktualności| Działalność

Szanowni Państwo,

Coś drgnęło w temacie ochrony zwierząt. W ostatnich tygodniach przedstawiliśmy projekt nowelizacji o ochronie zwierząt. Wzbudził on kontrowersje – ale jesteśmy pewni, że wspólnymi siłami wypracujemy porozumienie, które będzie dobrze służyło naszym braciom mniejszym.

W debacie – w mediach – pojawia się jednak przestrzeń do tego, żeby podnosić tematykę ochrony zwierząt. Co więcej, pojawia się ona również w instytucjach Unii Europejskiej. W ostatnim czasie pracowano tam na obowiązkiem znakowania psów. Jako że, - jak można przypuszczać – temat ten szybko powróci, postanowiłam zaprezentować Państwu pierwszą i bardzo wstępną propozycję ustawy dotyczącą znakowania i rejestracji. Projekt przedstawiony przez posła Pawła Suskiego, opracowany został przez organizacje prozwierzęce.

PROJEKT USTAWY O OZNAKOWANIU PSÓW, PROWADZENIU REJESTRU PSÓW ORAZ O PRZENOSZENIU WŁASNOŚCI PSÓW

Liczę na wszelkie opinie i komentarze dotyczące tego projektu. Po zebraniu opinii zorganizujemy spotkanie, podczas którego omówimy wszystkie zagadnienia.

Proszę wszystkie zainteresowane pracami organizacje i osoby o przesyłanie mailowych zgłoszeń do udziału w dalszych pracach na adres biuro@joannamucha.pl

Z wyrazami szacunku
Joanna Mucha


skomentuj

Najnowsze wpisy