Forum Forum podatkoweVAT

Projekt ustawy o VAT wykracza poza przepisy unijne

Projekt ustawy o VAT wykracza poza przepisy unijne

Wyświetlaj:
K.Z. / .* / 2004-01-28 16:36
Panowie Posłowie błagam Was zwróćcie uwagę na usługi fryzjerskie- dlaczego usługa tak pracochłonna obłożona jest 22% stawką VAT, dlaczego jest nierówne traktowanie podmiotów i zakłady prywatne nawet kilku osobowe nie płacą tego podatku? Vi dyrektywa pozwala na obniżenie stawki nawet do 5%, ja proszę o obniżenie jej chociaż o kilka procent, a około 100 osób będzie mogło utzymać miejsca pracy. Jesteśmy już w agoni - ciągniemy resztkami sił. Błagam panowie posłowie pomóżcie nam obiżając VAT.
Ross Jeffries / .* / 2004-01-22 16:42
Tak czy inaczej z dniem 1 maja obowiazywać będzie VI dyrektywa Rady UE w sprawie VAT. Jeśli jakiś przepis naszej nieszczęsnej ustawy będzie z nią niezgodny - będzie tym samym nieważny. Mam tylko nadzieję że w UE sprawa przed Trybunałem Sprawiedliwości nie wygląda taj jak u nas przed NSA. Bo z całą pewnością nasi urzędnicy skarbowi w konkretnym przypadku będą się powoływali na przepisy polskiej ustawy.
S.R. / .* / 2004-01-22 13:16
W Unii Europejskiej VAT oznacza podatek od wartości dodanej czyli różnicę pomiędzy podatkiem zapłaconym przy nabyciu , a wykazanym przy sprzedaży . U nas według definicji ustawowej jest to podatek od towarów i usług , czyli absolutnie dowolny . Wysokość stawki podstawowej jest bliżej masymalnej wysokości niż minimalnej (od 15 do 25%) , co powoduje że nawet przy zrównaniu kosztów , towary sprzedawane u nas będą droższe niż w innych krajach . Skutek tego jest wiadomy . Najlepiej więc wprowadzić VAT 22% na słowo drukowane . Jeżeli podwyższy się ceny książek i gazet , to Polacy będą mniej czytać i będą głupsi . Łatwiej jest manipulować ciemną masą niż masą świadomą . Jeżeli nie da się wprowadzić cenzury , bo jest jakaś demokracja , to trzeba zawęzić dostęp informacji .Potem potentaci intelektualni z Samoobrony czy LPR mogą swobodnie wrzeszczeć o wyższośći kontaktów z Rosją niż z zachodem .Są to stare , bolszewickie zagrywki . VAT to jeszcze jeden element rozgrywek politycznych i sposób na maksymalne wyciągnięcie kasy od społeczeństwa , po to żeby potem te pieniądze podzielić między swoich . Można np wykupić teren kilkadziesiąt km od Warszawy , a potem kombinować jak przenieść tam Okęcie . Podumowanie:powinien to być jednak podatek , który z jednej strony nie zarzyna gospodarki , z drugiej pozwala na istnienie państwa . Trzeba jednak wprowadzić go od początku .
ANDZREJ / .* / 2004-01-20 11:26
TA USTAWA NIE POPRAWI NIC W BUDŻECIEBĘDZIE GORZEJ .NIECH TWÓRCY IDĄ SIĘLECZYC
z / .* / 2004-01-20 08:36
Dlaczego ktoś ze mnie chce zrobic idiotę pisząc "rzekome przeznaczenie przez nie (prasę) znacznej części powierzchni na ogłoszenia i reklamę". Przecież każgy głupek widzi że treść gazet z trudem przeciska się przez reklamy i ogłoszenia. Zatem co znaczy "Rzekome

Najnowsze wpisy