Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Prokuratorzy będą monitorować warszawski parkiet

Prokuratorzy będą monitorować warszawski parkiet

Wyświetlaj:
Czarek_ekonomista / 212.76.33.* / 2006-08-28 07:06
Myslę że wiele mogą udowodnić. Pesymistyczne opinie pochodzą prawdopodobie od manipulatorów. Oto bowiem gra kursami akcji pod kontrakty terminowe kwalifikuje się jako zwykle oszustwo i za to co działo się w tym roku w lipcu i sierpniu na GPW ktoś powinien siedzieć.
I jestem przekonany że będzie. Wszyscy ci ktory stracili na kontraktach w wyniku nieuczciwych zagrywek (a to widać było) powinni napisać pozew, zalozyc sprawę w sądzie. Sprawa jeśli miała miejsce jest łatwa do udowodnienia - wystarczy wskazać kto kupował i sprzedawał akcje, osobiscie jestem przekonany że robiło to kilka tych samych podmiotów miedzy sobą. Dzięki temu, według moich obliczen teoretycznie ktoś mógł oszukac graczy na (zarobić?) ok 2-3 mln dziennie. Dlaczego? Bo jeśli dwie firmy umawiają sie ze jedna kupi a druga sprzeda tę samą ilość akcji to przy znanej aktywnosci rynku niewiele ryzykują - po prostu wymieniaja sie akcjami podnosząc albo obniżając cenę. i nie tracą na tym nic poza prowizja maklerską. A w tym czasie realizują obstawione kontrakty terminowe. Czyż nie mam racji? Czy to nie jest mozliwe? Czy ktos to juz sprawdza?I jak mozna wtedy mówić o inwestowaniu? Wszystko to moje przypuszczenia i obawy które powinny zostać rozwiane przez prokuratorow, jeśli Komisja Papierów Wartościowych nie zwraca uwagi na problemy wiazane z mozliwośią manipulowania kursami.Sam straciłem nieco i dobrze pamiętam chwile w których zmiany indeksu WIG20 były poprzedzane ogromnymi skokami kontraktów terminowych. Czyli ktos wiedział że skoczy a ktoś inny nie miał tej wiedzy.
Wielki Defekator / 217.96.36.* / 2006-08-28 09:40
Praworządność w naszym kraju można o kant d... potłuc. Ze swoich żródeł wiem, że Arkadiusz O. współautor największego przekrętu na kontraktach z 4 lutego 2003 będzie domagał się odszkodowania za bezprawne zablokowanie jego konta przez prokuraturę. Nie dość, że ograbił inwestorów na ok. 4mln zł to jeszcze podatnicy zapłacą odsetki od tych pieniędzy. Vivat III i IV RP.
LESZEK 10 / 83.16.4.* / 2006-08-26 22:37
Jeszcze się nie zdarzyło na polskiej giełdzie,aby ktoś komuś,chciał udowodnić przekręt a co dopiero oszustwo !Przecież giełda jest wielkim bagnem ! Zwykły "szarak" wygra,przez przypadek,gdy akurat ma akcje ,którymi postanowili zagrać "cwaniaczki". Poza tym ma tyle do powiedzenia co Żyd na gestapo!
pchelek / 83.31.206.* / 2006-08-26 19:56
beda mogli tym gieldowym "przestepcom" naskoczyc - to jest nie do udowodnienia - manipulowanie kursami [bo kazada zmiane kursu mozna podciagnac pod manpulacje] a kasa jaka krazy na gieldzie to nawet kaczory zdeprawuje - ciekawe co zrobia z graczami przez internet i zagranicznymi - ciekawe co zrobia z funduszami akcyjnymi [to tez gracze - czsami na pograniczu legalnosci] - kaczory po prostu nie wiedza co to jest gielda - a ze widza jaka kasa tu krazy to juz kombinuja jak tu co nieco skubnac
Kero / 2006-08-26 10:31 / -
A kto będzie monitorował prokuratorów, którzy zetkną się z pieniędzmi o jakich im się dotąd nie śniło?
Może tak najpierw uzyskać od nich oświadczenia majątkowe i zwerywikować je a potem dopiero dopuśćić do monitorowania i objąć ich samych monitoringiem.
rybka / 2006-08-26 09:57 / Tysiącznik na forum
Kolejne pieniądze wyrzucone w błoto. Poslą tych ludzi na kilka dni do jakiegoś kurortu na Mazurach, wbiją do głów troche teorii, dadzą glejt i "zrobią" fachowcami. Działania pod publiczkę! Tylko czemu takie drogie?
Są na świecie stanowiska takich "szeryfów" giełdowych. To przeważnie wytrawny gracz, który na giełdzie zjadł zęby. Oprócz tej cechy wystarczy druga - uczciwość i tyle wystarczy.
Po co kolejny urząd, dziesiątki etatów, itd....
JA / 2006-08-26 10:31 / Tysiącznik na forum
Jak to po co nowe stołki ? nie bądzcie śmieszni!! to wszystko w ramach po pierwsze:
1. taniego państwa
2. zmniejszania bezrobocia wśród rodziń parszywie nam urzędujących
3. wyprowadzenia pienbiędzy publicznych
4. możliwiści powołania kolejnych ministrów dla kolejnych bezmózgów
5. aby pokazać narodowi (tym 30% dla których nie są media markty) ile to PISuary nie zrobiły
6. pokazać że na giełdach to na pewno sami oszuści siedzą i defraudują pieniądze mocherowych beretów
7. mam dalej wymieniać?
Iwona007 / 62.121.110.* / 2006-08-26 10:04
Ale u nas na giełdzie można było najwyżej zjeść zęby mleczne, bo młodziutka ona jest
rybka / 2006-08-26 10:10 / Tysiącznik na forum
To niech się tym zajmie ktoś, kto zjadł zęby mleczne, a nie ten, któremu one dopiero rosną.

Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy