Forum Forum inwestycyjneForex

prośba o fachową radę

prośba o fachową radę

emigrant_uk512 / 83.29.170.* / 2008-01-12 21:12
pracuję ciężko w Angli i tam płacę podatki.Po powrocie do kraju chciałbym przeznaczyc te zarobione pieniądze na remont domu.czy muszę jeszcze zapłacić od nich podatek?jesli tak to co zrobić zeby nie zapłacić podatku?bardzo cieżko pracuje i szkoda mi każdego grosza.proszę o pomoc.
Wyświetlaj:
Jacqb / 2008-01-15 10:57 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jaki jest punkt odniesienia zmiany bierzącej kursu waluty? Zmienia się on raz w tygodniu?
Byłbym wdzięczny. Pzd
emigrant_uk512 / 83.29.160.* / 2008-01-14 10:26
bardzo Ci dziekuje
tez emigrant / 83.26.148.* / 2008-01-13 17:25
tez pracuje w uk. Nie mozesz miec dochodu w Polsce, zadnego, nawet np. z wynajmu mieszkania. Zalatw sobie tez z angielskiego tax office certyfikat rezydencji podatkowej (polska nazwa). Sprowadza sie to do stwierdzenia, ze rozliczasz sie z calosci dochodu w Anglii. Jezeli jestes tam dluzej niz 3 lata to zalatw rezydenture( nie chodzi o stala bo taka mozesz dostac po 5 latach) Wszystko po to by w razie czego udowodnic ze przeniosles centrum interesow zyciowych do UK. Meldunek w Polsce nie przeszkadza bo o placeniu podatkow decyduje miejsce zamieszkania, a dla Ciebie to Anglia. Acha, no i w razie rozmow z us powinienes twierdzic ze wyjechales z zamiarem pobytu stalego. Chodzi o zamiar i zawsze pozniej mozesz sie rozmyslic:). Od roku 2007 nie ma zadnych problemow z rozliczaniem, bo od dochodu w Uk rozliczas sie tylko w Uk, a w Polsce tylko z Polski. Klopot bylby gdyby np. Twoja zona i dzieci byly w Polsce ale tego nie wiem jak zalatwiac bo jestem kawalerem
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy