Forum Forum inwestycyjneFundusze

prosze ekspertow o porade czy dobrze dobralem :)

prosze ekspertow o porade czy dobrze dobralem :)

redzik / 88.6.129.* / 2007-07-21 23:40
Witam!!
Na wstepie powiem iz te srodki co chce wlozyc w fundusze nie sa moimi jedynymi!!
Mam juz 5200 na arce Akcje (to byl spontan taki :P choc kurcze narazie nie zaluje), teraz przyszla kwota 4000zl oraz ok 2000zl czyli = 6000zl. I chce to wlozyc na kolejne fundusze akcyjne dwa lub trzy to zalezy jak radzicie ;) ale nasuwa sie problem jaki?? otoz po przeanalizowaniu wykresikow to najlepiej idzie Legg, AIG, BPH chyba ze cos ominalem :P mowie tu o % zwrotu rocznie. Interesuja mnie same akcje poniewaz nie zbieram na nic / zaden tam samochod czy dom nie mam dzieci tez / po prostu chcialbym uzorgowana kase odlozyc na 2/3 latka na akcjach i zobaczyc co z tego wyjdzie :)


Zaraz drugie sie pojawia pytanie, bo gdybym chcial miesiecznie po ok 200zl odkladac a np mam 4 fundusze to wplacac na hibil trafil czy wtedy analizowac w danym momencie ktory najlepiej stoi i tam dawac czy moze sume podzielis na ilosc funduszy i po rowno???? jaka jest strategia przy miesiecznych wplatach???
Praktycznie tez to pytanie bedzie odpowiedzia co zrobic gdy nagle w ktoryms miesiacu bede mial 2000zl na wplate to wtedy gdzie na ktory fundusz??

Wiem, wiem wiekszosc z was sie teraz smieje czytajac to gdyz jestem swiezy praktycznie w inwestowaniu pieniadzy ale wlasnie po to pisze by sie dowiedziec bo pieniadze lezace bez sensu na koncie czy na lokacie to marnotractwo... dlatego chcialbym sie przekonac czy po 2/3 latach inwestowania w akcje nie zwazajac na spadki wartosci jak sie na tym wyjdzie! prosze was w wyborze funduszu bo sie nie znam a bazuje tylko na wykresikach historycznych...


z gory dziekuje za odpowiedzi, gdyz po przeczytaniu info o funduszach tych calych poradnikach mam jakas wiedze ale nie pisza tam dokladnie na co patrzec jaki konkretnie fundusz wybierac... dlatego zwracam sie do was rekinow biznasu :)))

pozdrawiam
Wyświetlaj:
redzik / 83.23.138.* / 2007-07-24 13:20
dzieki za odpowiedzi :) to podziele to na 3 fundusze ktore wybiore nie z najwyzszej polki teraz ale LM napewno :)

pazerny nie jestem 15% by mi styknelo na rok :)
cortez / 2007-07-23 23:00 / Bywalec forum
jeśli niestraszne Ci ryzyko to, nie ma co się zastanawiać, od razu inwestuj całe 6000. Podziel sobie na trzy różne fundusze (moja propozycja: uniakcje nowa europa, LM, bph dyn. spółek). Potem dopłacaj systematycznie po 200 zł na każdy z fundów, czyli w jednym miesiącu 200 na jeden, w kolejnym na drugi itd.
Ekspertem jednak nie jestem, więc jeszcze sobie przeanalizuj co dla Ciebie najlepsze:)
TaS / 2007-07-23 17:00 / Tysiącznik na forum
nie jestem ekspertem, ale dorzucę swoje trzy grosze :)

sama analiza wykresów funduszy to DUUUZO za mało :) skąd wiesz czy za rok powtórzą sie pewne sytuacje? Liderzy tez sie zmieniaja. Tu warto zauwazyc ciekawa prawidlowosc - lider nie jest najlepszym funduszem, poniewaz pozostac liderem jest trudno, a zostac latwo :) dlatego proponuje bys zastanowił się nad funduszami o piętro niżej niż TOP :)

druga sprawa. Jesli nie znasz sie na funduszach to warto bys sie czegos nauczyl :) w praktyce rzecz jasna. Dlatego tez proponuje bys nie czekal, az cos wyjdzie/sam urosnie/trafisz... ale bys kazdy zakup jednostek traktowal jako nauke...

i tu moje wskazówki:
1. kupuj na RATY :) powoli, zlecenie po pare % kapitału dziennie - zawsze usrednisz wynik
2. by sie uczyc warto kupowac nie tylko akcyjne :)
3. co do dopłacania: załóż sobie jakiś profil procentowy i dopłacaj do niedokapitalizowanych funduszy :) mozesz tez swoj profil zmieniac, rob rozne założenia :)
4. a tak na koniec: jelsi chcesz sie uczyc to czesc z tej kwoty - np. 1k zł wez wrzuc na rachunek brokerski - gra na giełdzie uczy :) tylko,ze to juz nie takie latwe jak fundusze :)

zycze zysków, ale nie badz pazerny - pazerni szybko giną...
redzik / 83.23.167.* / 2007-07-23 13:33
czyli widac zew wyborze funduszy raczej jestes zadany na siebie bo nijak masz zdobyc informacje ktory wziac bo wiekszoac milczy.......
ar... / 87.206.171.* / 2007-07-22 12:43
No to mamy ten sam problem: Tez tylko wykresy a kase mam na Leggu i Aig
nowicjusz1982 / 2007-07-22 00:07 / Dzieciak *€* forum
moim zdaniem daj z 6000 ktore masz 3000 arka europy srodkowej i wswchodniej a kolejne 3000 unikorona akcje /lub/ ktoregos miss np dws top 50 miss /lub/ leeg akcji
to mojae zdanie ale to tylko skromna opinia :)
Doriska / 83.20.250.* / 2007-07-24 18:52
dlaczego pomagacie mezczyznie a kobiety ignorujecie. Kilka postów wczesniej jest moje zapytanie "Jestem amatorką ........." i tylko dwie osoby mi odpisały!!! Pomożcie mi tez!!Proszę ładnie :)
TaS / 2007-07-24 23:43 / Tysiącznik na forum
nie wiem czy Ty chcesz pomocy czy wsparcia...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy