Forum Forum inwestycyjneFundusze

Proszę o komentarz

Proszę o komentarz

toja / 83.18.218.* / 2006-05-26 14:35
Nie jestem znawcą giełdy ale ostatnio naszło mnie takie przemyślenie. Założyłam fudnusz w Arce, zrównoważony w samym rozkwicie. Zinwestowałam 20 000zł. Straciłam ooło 2000zł. Oczywiście przeraziłam się i przekonwertowałm na ochronę kapitału. NAdmieniam, że pieniadze chcę trzymać parę lat. Myślę, ze źle zrobiłam gdyż w perspektywnie dłuższego czasu nadrobiłabym to. Niestety Polak mądry po szkodzie. Teraz zamierzam znowu wrócić i zostawić to na dłuższy czas. Czy jest możliwe aby w ciągu roku i dłuższego czasu fundusz był na minusie? Rozumiem że ochrona kapitału to sprzedaż jednostek z tą różnicą , że powracając do funduszu nie płacę opłaty manipulacyjnej...
Wyświetlaj:
racuch35 / 2006-06-14 10:59
witam
jesli chcesz to zainwestowac na dluzszy okres to polecam ci kilka funduszy nie masz tego ryzyka a zyski masz 12do16%
w zaleznosci od gieldy, bezpieczenstwo i korzysci prawno podatkowe.Skandia proponuje ci tego typu rozwiazania jesli cie to zainteresowalo czekam na maila
dj bankier / 217.153.221.* / 2006-05-30 14:44
no i widzisz, bardzo ładnie ze wszystkim kombinujesz, a ci co skaczą bardzo po tematach z nerwów, to bardzo źle wychodzą na tym finansowo, moim zdaniem jeszcze kilka razy powinniście wszyscy pokonwertować i zapłacić kilka razy podatek od dochodu a potem jeszcze bardziej sie denerwować że kupiliście drogo jednostki a teraz taki rynek niestabilny i tylko jednego dnia 0,3% do góry a drugiego 0,5% w dół, sami sobie winni, na gieldzie proszę grać a nie w fundusze się wepchnęli inwestorzy, tam założe się już nawet psychiatra by was nie odratował, a tak warto sie udać do psychologa wytłumaczy co to jest fundusz akcyjny i jak sie zarabia, i podpowie jakie sa inne fundusze i o ile wolniej odrabiają kapitał! pozdrawiam inwestorów od siedmiu boleści! pa!
Konsultant Money.pl / 2006-05-29 20:14 / Specjalista Money.pl
Raczej mało prawdopodobne jest by w ciągu paru lat fundusz był stale na miniusie. W zależności od poziomu akceptowalności ryzyka warto zastanowić się nad podzieleniem kapitału na różne typy funduszy, co pozwoli to ryzyko ograniczyć.

Zapraszam na stronę z naszymi poradnikami o funkcjonowaniu funduszy: http://www.money.pl/fundusze/poradniki/ .
* / 194.54.189.* / 2006-05-26 18:24
to zależy od wielu czynników a na pewno od zarządzającego. Proponuję się zastanowić nad wyborem kilku funduszy inwestcyjnych, wówczas zostanie zminimalizowane ryzyko poniesienia strat. Fundusze zrównoważone charakteryzują się tym, że nie inwestują 100 % aktywów w akcje, uzupełnieniem portfela mogą być obligacje, bony skarbowe czyli fundusze bezpieczne bądż też rynku pieniężnego (rynek międzybankowy - długu).
Cel inwestycji i horyzont to podstawa przy doborze portfela, strukturze inwestycji.
Osobiście uważam że dla funduszy zrówn. min okres to 5 lat, wtedy możemy na podstawie historii patrząc np o 5 lat wstecz określić który z funduszy i jakie TFI bo chodzi przecież o rentowność.
Ciekawe rozwiązanie to również portfel modelowy konstruowany przez doradców inwestcyjnych.Pozdrawiam
Polecam lekturę na money.pl , narzędzia
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy