Forum Forum inwestycyjneFundusze

Prosze o pomoc - wycofac czy nie???

Prosze o pomoc - wycofac czy nie???

Spanikowana / 87.99.24.* / 2008-11-23 00:28
Rok temu zalozylam fundusz w Lukas Banku - subfundasz Lukas Dyanmiczny Polski, po 3 miesiacach przenioslam na Lukas Stabilnego Wzrostu. Poczatkowa kwota wynosila 10 tys zl, obecnie jest niecale 7 tys. Jest to fundusz na 3 lata. Co mam zrobic? czekac czy wycofac? chcialabym chociaz odzyskac stracone pieniadze - czy jest taka szansa?
Wyświetlaj:
sikora112233 / 89.238.25.* / 2008-11-25 20:38
fundusze lukasa zarządzane są przez WBK TFI i mają wzrosty i spadki bardzo porównywalne do Arki. Ja osobiście przeniosłabym wszystko za jakiś czas na akcyjny w ramach tego samego funduszu. A jeśli funduszy ma już Pani dosyć to polecam lokatę, banki prześcigają się w ofertach. Np od dzisiaj AIG wprowadziło 9% lokatę na trzy miesiące (wszystko oczywiście w skali roku, ale to i tak dużo, no i stresu mniej...posdrawiam i powodzenia
Pilsener / 2008-11-25 15:23 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
I tak mało Pani straciła - inwestując w niektóre fundusze w tym czasie można było stracić nawet 80% kapitału. Szansa była - kupić przy 1500 na W20 akcje, ale to spekulacja - mało ma wspólnego z inwestowaniem. Jak na 3 lata to na 90% więcej Pani nie straci (chyba, że zarządzający popiszą się wyjątkową nieudolnością), jednak nie należy zbytnio liczyć na zyski konkurencyjne wobec obligacji czy lokat bankowych, zwłaszcza, że jest to fundusz z małym udziałem akcji. Lepiej to podzielić i za 6-8 tysięcy kupić lokatę lub obligacje (można już wchodzić w obligacje) a za resztą kupić jakiś dobry fundusz akcji - taki portfel na najbliższe 3 lata powinien być odpowiedni.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy