Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Prosze o pomoc co zrobiłem zle

Prosze o pomoc co zrobiłem zle

nowicjusz11 / 83.30.30.* / 2007-11-16 20:02
witam
jest nowy na giełdzie i mam problem z zakupem akcji ponieważ moje zlececnia zostaja niezrealizowane lub odrzucone.

Dzisiaj chciałem kupić akcje VISION - KURS GIEŁDOWY 1,51 ZŁ

ZLECIŁEM ZAKUP 240 SZTUK
LIMIT CENY DAŁEM 1,6 ZŁ
LIMIT AKTYWACJI 1,59 ZŁ

PROSIŁBYM O POMOC JAK POWINIEN USTALIC POWYŻSZE DANE BO MOZE ZROBIŁEM COS ZLE LUB COS GŁUPIEGO

Z GÓRY SERDECZNIE DZIEKUJE ZA POMOC
Wyświetlaj:
kuzynx / 2007-11-17 02:26 / Tysiącznik na forum
Zlecenie KUPNA stop loss/limit sklada sie, a dokladniej lim.aktywacji powyzej ceny rynkowej w danym momencie, zlecenie SPRZEDAZY ponizej, inaczej nie bedzie aktywowane.
nowicjusz11 / 83.30.43.* / 2007-11-17 12:13
Wielkie dzieki za pomoc

Mam jeszcze jedno pytanie czy przy zakupie PKC musze wypełniac rubryki limit ceny lub limit aktywwacji
jan.pomocny / 84.40.171.* / 2007-11-17 13:08
PKC oznacza zakup Po Każdej Cenie, w takim wypadku wyklucza to wpisanie ceny do limitu ceny. Nie widzę też potrzeby w tym przypadku wpisywania limitu aktywacji, PKC stosuje się wtedy gdy jesteś bardzo pewny wzrotu kursu spółki w niedalekim czasie. Nie radził bym tobie stosować PKC na spółkach na których nie ma wysokich obrotów podczas sesji, bo możesz trafić na nieodpowiedni moment i kupić kilka procent drożej po czym cena znowu spadnie .

Generalnie jeśli chcesz stosować PKC to jako początkujący tylko na Wigu20, i wstrzymaj się z zakupami jescze na jakieś 2 tygodnie , jak sytuacja techniczna się wyklaruje
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy