Forum Forum prawneKarne

Proszę o pomoc

Proszę o pomoc

edyta.j / 2007-10-16 18:15
Poszukuję treści orzeczeń Sadu w sprawie związanej z wykroczeniem z Art. 177 par.2kk w zw z art 178a par.1kk .W maju b.r moi rodzice uczestniczyli w wypadku drogowym w wyniku którego mój ojciec zmarł a mama w stanie krytycznym została przewieziona do szpitala gdzie była operowana i hospitalizowana przez ponad miesiąc. Obecnie przebywa w szpitalu rehabilitacyjnym i jej stan wymaga ciąglej opieki. Sprawcą wypadku był kierowca zawodowy (kierowca TIR-a) jadący pod wpływem alkoholu (2,1 prom.) który z nadmierną prędkością najechał czołwo na samochód który prowadził mój ojciec.
Ponad miesiąc temu odbyła się pierwsza rozprawa w Sądzie Rejonowym. Wyrokiem tego sądu został skazany na 5 lat pozbawienia wolności i 10 lat pozbawienia prawa jazdy.Dodam, że sprawca nie był wcześniej karany, od początku przyznawał się do winy i wyrażał skruchę przed sądem. Prosbę o łagodny wymiar kary motywował tym,iż ma bezrobotną żonę na utrzymaniu i 17 miesięczne chore dziecko.
Pare dni temu otrzymałam treść odwołania od wyroku w którym sprawca wnioskuje o skrócenie kary pozbawienia wolności do 3 lat i zakazu prowadzenia pojazdów do lat 6.
Dla mnie jest to sprawa emocjonalna , to normalne i nie zgadzam się z takim wyrokiem dlatego chciałabym poznać inne orzeczenia w podobnych sprawach. Za jakąkolwiek pomoc będę bardzo wdzięczna.

Najnowsze wpisy