Forum Money.pl - wspieramy lot każdej Waszej złotówki!

Proszę o pomoc w sprawie pracy Agenta Ubezpieczeniowego

Proszę o pomoc w sprawie pracy Agenta Ubezpieczeniowego

czysztof / 2006-05-28 20:10
Witam serdecznie! Mam pytanie do kogoś kto pracował jako Agent, bądź miał styczność z zawodem Agenta Ubezpieczeniowego.

Jestem co prawda jeszcze na IV roku studiów, ale poszukuje stałej pracy w branży finansowej, która zgodna jest z moimi zainteresowaniami i profilem mojego kierunku. Od jednej z instytucji, otrzymałem propozycję pracy w charakterze Agenta Ubezpieczeniowego.
Boje się, że koszty materiałów szkoleniowych (ok. 200 zł) do egzaminu oraz koszty założenia własnej działalności gospodarczej i późniejszych opłat mogą nie zostać zrekompensowane moimi pierwszymi zarobkami.
Firma zapewnia mnie, że przy wysiłku pracy około 40 godzin tygodniowo, będę w stanie zarobić w zupełności na swoje utrzymanie i do tego jeszcze zaoszczędzić.
Czy rzeczywiście poświęcając 6-8 godzin dziennie na taką pracę ktoś z niewielkim doświadczeniem w sprzedaży bezpośredniej jest w stanie zarobić na początku swojej działalności 2-4 tys. złotych (zdaję sobie sprawę, że uwzględniając koszty działalności zarobki te ulegają zmniejszeniu praktycznie o połowę)?
Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek bliższą informację, bądź pomoc w tym zakresie.
Wyświetlaj:
Iwona Kłos / 79.185.114.* / 2013-07-15 22:43
Międzynarodowa instytucja finansowa w związku z dynamicznym rozwojem sieci sprzedaży poszukuje na terenie powiatu warszawskiego kandydatów na stanowisko:
Agenta
Główne zadania:
• profesjonalne doradztwo ubezpieczeniowe i finansowe,
• aktywne poszukiwanie klientów,
• osiąganie założonych celów sprzedażowych.
Wymagania:
• wykształcenie minimum średnie,
• mile widziane doświadczenie w sprzedaży bezpośredniej,
• wysoka komunikatywność,
• samodzielność w działaniu,
• orientacja na rozwój i rezultat.
Oferujemy:
• współpracę z dynamicznie rozwijającą się firmą o prestiżowej marce,
• możliwość rozwoju kariery zawodowej,
• umowę o współpracę (działalność gospodarcza) oraz wsparcie finansowe
w początkowym okresie współpracy,
• atrakcyjny system prowizyjno – premiowy.
Osoby spełniające wymagania prosimy o przesłanie aplikacji zawierającej CV
i list motywacyjny na adres mailowy: Iwona.klos@port.allianz.pl
Oddział Warszawa 1-Mokotów ul. Rodziny Hiszpańskich 1
Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.
Iwona Klos / 83.24.214.* / 2012-08-28 22:57
Szkolenia umożliwiające uzyskania licencji pośrednika ubezpieczeniowego z możliwością podpisania umowy agencyjnej z TU !
Kontakt Warszawa Oddział Warszawa I przy Centrali ,
Rozmowy na temat podjęcia współpracy w Warszawie.
Proszę o telefon 794 600 670.
Szkolenia rozpoczynają się pierwszego dnia każdego miesiącaod września do listopada 2012.
Osoby podejmujący prace w zawodzie Agenta Ubezpieczeniowego muszą spełnić warunki:
Minimum średnie wykształcenie
Zaświadczenie o niekaralności
Działalność gospodarcza
Miła aparycja
Swobodny kontakt z klientem
Logiczne myślenie - podpisywanie umów
józia / 178.183.218.* / 2012-01-24 12:21
ta praca to pułapka finansowa jeżeli chcesz się wpędzić w długi jak ja i masz za dużo pieniędzy ,które chcesz oddać firmie ubezpieczeniowej to możesz próbować
Ania 1979 / 95.51.129.* / 2011-11-10 10:17
Witam. Ja pracuję w branży ubezpieczeniowej od prawie 4 lat i nie wyobrażam sobie żadnej innej pracy. Jeśli ktoś chce nawiązać współpracę na terenie Grudziadza, Iławy, Brodnicy lub Świecia proszę o kontakt: chmil@o2.pl
orlica / 2010-07-28 20:48
też myslalam o pracy jako agent ubezpieczeniowy, niedawno skończyłam studia i chciałam właśnie taką pracę związana z tym co studiowałam ale niestety stwierdziłam że jestem za mało wygadana i zbyt nieśmiała do takiej pracy. Ale mysle że to ciekawa praca , a ciekawą ofertę szkoleń ma HDI -możesz sobie poczytać: www.agent.hdi-asekuracja.pl/21211/
annja / 62.29.135.* / 2007-03-16 00:07
daj sobie spokój,,pracowalam,,narobiłam sobie tylko długów i kłopotów...nie polecam
Adrian K / 78.133.195.* / 2010-02-09 07:54
dlugow i klopotow sobie Pani narobila...? to znaczy ze jest Pani osoba nie komunikatywna i nie potrafiaca dzialac w tym zawodzie, ja sam znam agentow ktorzy zarabiaa po 13 tysiecy miesiecznie, a moj unit menager w ciagu polowy godziny raz zarobil 40 tys.

PK Inwestor, Krakow
ssssshhhh / 83.26.152.* / 2011-01-27 18:35
człowieku, czemu ją obrażasz tę kobietę?
akurat jestem z tej branży i wiem, ze bzdury piszesz twierdząc, że twój menager zarobił w pół h 40 tyś. Niewielu tez jest agentów zarabiających średnio w ciągu roku 13 tyś. Prawda jest taka, że 85% ludzi odpada po 4 miesiącach i ma tylko długi i problemy i nie zgodzę się, że to ich tylko, lub przede wszystkim ich wina. Rynek ubezpieczeń jest niesamowicie nasycony, ludzie mało zarabiają i maja problem z następnym wydatkiem na ubezpieczenia, bo każdy grosz liczą, a do tego spora grupa Polaków po prostu nie potrafi docenić ubezpieczeń.
pitttter / 84.10.186.* / 2011-04-20 00:43
"Niewielu tez jest agentów zarabiających średnio w ciągu
roku 13 tyś"

hmm pracuję w Aviva Polska i w moim oddziale jest 64 osoby. Zgodzę sie, że większość odpada po 4 miesiącach, ale agenci ktorzy rozpoczynali prace okolo 5 lat temu dosc niezle sobie radza i spokojnie 20 brutto rocznie wyciagaja (wiekszosc z nich to emeryci i takie pieniądze im wystarczaja). Ja pracuje od marca 2010 i w zeszłym roku zarobilem prawie 14 brutto, teraz po 1 kwartale 2011 mam juz prawie 8 brutto wiec coraz ladniej mi idzie. Niestety jedno jest pewne jeżeli nie masz wsparcia finansowego przez jakieś 12 miesięcy ze strony rodziców lub własnych oszczedności to zastanów się dobrze nad ta pracą. Łatwo ją dostać, trudno się w(z) niej utrzymać.

"Rynek ubezpieczeń jest niesamowicie nasycony"

z tym sie nie zgodze - w porównaniu z bardziej rozwiniętymi krajami jesteśmy daleko na szarym końcu i bardzo dużo ludzi jest nieubezpieczonych, natomiast to ze ludzie nie maja kasy na ubezpieczenia jest prawda. Drogi czytelniku jak się Ciebie zapytam czy masz pieniądze na jedzenie to pewnie powiesz TAK MAM, a jak się zapytam czy masz pieniądze na strusie jajo to pwenie odpowiesz NIE to jest za drogie (ponad 100zł za szt) niepotrzeba mi, zwykle jaja mi wystarczą itp itd...Moim zadaniem jako sprzedawcy jest ukazanie zalet strusiego jaja bo stać nas na nie, ale nie widzimy potrzeby jego posiadania więc po prostu mówimy ze nas nie stac...:) Taka wlasnie jest praca agenta.. codzienne sprzedawanie "strusiego jaja" :)

Piotr Nowak 25 lat
shhhh / 83.9.163.* / 2011-09-12 12:38
"ale agenci ktorzy rozpoczynali prace okolo 5
lat temu dosc niezle sobie radza i spokojnie 20 brutto rocznie wyciagaja"
i Twoim zdaniem 20 tyś rocznie brutto po 5 latach pracy to dużo???
agent63 / 212.244.167.* / 2009-03-26 16:24
bo byłeś albo nie chciało ci sie pracować albo miałeś kierownika do bani
lukmar2 / 83.7.83.* / 2007-01-12 23:55
cześć też jestem na IV roku studiów i dawno zerwałem z pracą jako agent ubezpieczeniowy, szczerze odradzam stracisz czas, nic nie zarobisz, a do tego poczasie dowiesz się ze zostałeś oszukany, jeśli nie wierzysz to mój mail lukmar2@o2.pl
plutek / 83.29.8.* / 2006-10-31 20:21
no niewiem czy zarobisz jak bedziesz caly czas pozadomem hyba ze firma da ci adresy klijetow w co watpie albo bedziesz robil ludz.wode z mozgu i trzeba byc bez skrupulow wobec klijeta ja niemoglem naciagac ludzi zastanow sie i najlepiej popracuj z jakims agentem jak on to robi to zobaczysz jak to dziala .....
mak / 83.26.105.* / 2006-06-12 18:33
Nie jest to praca dla każdego. Wystarczy przejrzeć statystyki. Na ponad pięćdziesiąt agentow z mojej pierwszej grupy pracują dwie osoby. W mojej firmie agent podpisuje umowę feudalną. Jak nie zrobi ustalonego utargu musi sie zwolnić i oddać klientów.
W.Stachowicz / 80.244.158.* / 2006-06-12 13:54
Dla kogoś kto kończy studia i ma jasno określony cel w swoim życiu tj. wie czego oczekuje od siebie i co zamierza osiągnąć w najbliższych kliku latach to zdecydowanie mówię tak. W branży jestem 12 lat tylko z jedna firmą. Jak zaczynałem podobnie jak Ty miałem wątpliwości czy dam radę, powiem więcej, moja sytuacja finansowa była doskonała a wybrałem zupełnie nie znaną mi branżę i zajęcie. Na począku trzeba dużo pracować. Nieprawdą jest że 6-8 godz. wystarczy aby osiągnąć sukces(chyba że liczymy tylko czas spotkań z klientami) dodając do tego czas na czynności administracyjne i przygotowanie ofert to będzie to ok. 10-12 godz. Ale oczywiście nie codziennie bo i koń by nie wytrzymał. Warunek jeden jedyny !!! aby się udało, jeśli masz wewnętrzne przekonanie do ubezpieczeń, ich idei to będzie łatwiej i przekonać klienta i przetrwać niepowodzenia. Na początku bardzo dużo zależy też od menadżera który będzie Ciebie prowadził. Ja miałem dobrego i dlatego osiągnąłem to co osiągnąłem, zadowolenie, duże pieniądze( nie od razu). Teraz sam pomagam( jestem menadżerem) i czynnym sprzedającym agentem. Pozdrawiam, wybór należy do Ciebie
dana / 83.27.30.* / 2006-06-09 22:51
branza finansowo-ubezpieczeniowa w naszym kraju dopiero się rozwija.Jesli poswięcisz 6 godz.dziennie sukces gwarantowany.Nie obawiaj sie ze nie zarobisz,chyba że nie czujesz tej "roboty".Jestem 7 lat w powyzszym, współpracuje cały czas z tą samą firmą.Czuje rynek ,dlatego pomogę każdej osobie która lubi pracę łatwą lekką i przyjemną.Pozdrawiam
plutek / 83.29.8.* / 2006-10-31 20:23
no trzeba klijetowi robic wode z mozgu tylko kasa ....
dp / 83.27.26.* / 2007-01-24 23:34
Tzn.znac potrzebę produktów ubezpieczeniowych na naszym rynku,zabezpieczeń emerytalnych i całej gamy produktów fin nsowych.Wodę w mózgu będą mieli Ci którzy dożyją emerytury i trzeba będzie umierać im z głodu a nie starosci.Niech juz robią rezerwację na cmentarzu.Przecież ZUS-owi oto chodzi.Powodzenia
awu / 2006-06-05 17:46
nie łatwo odpowiedzeć ale jeżeli ktoś ma wątpliwości(skrupuły) to nie polecam tej pracy a już napewno odradzam ubezpiecenia na życie czy też bardziej tajemniczą ich wersję polisy z funduszem kapitałowym.

Najnowsze wpisy