PROSZĘ O PORADĘ

czupryn4 / 2008-02-24 12:46
chodzi mi komentarz na temat lokat strukturyzowanych czy warto wchodzić w ten nowy produkt czy jest to wymysł alternatywa dla GPW. Mam w chwili obecnej 100% oszczędności w funduszach AIG oraz Legg Meyson wszystko akcje.Zastanawiałem sie czy fundusze akcji w porównaniu z lokata strukturyzowaną będą miały w najbiliższych latach tę samą stopę zwrotu jesli tak to czy warto kupować akcji widząc co w chwili obecnej diesie się na swiatowych rynkach proszę wszystkich o komentarz w tej sprawie pospowiadam iż godzę się z chwilową stratą pieniędzy nadmieniami iż w chwili obcnej jestem stratnz ok.10 000zł oszczedzam na emeryturę pozdrawiam wszystkich i proszę o poradę mój adres meilowy czupryn4@wp.pl
Wyświetlaj:
weisse111 / 2008-02-25 18:18 / Bywalec forum
Produkty strukturyzowane oferowane w Polsce z reguły zapewniają pełną gwarancję kapitału w określonym horyzoncie inwestycyjnym. Masz zapewnioną gwarancję kapitału 80, 90 badź nawtet 100%. No i trzeba spojrzeć na to czy jest on otwarty, czy zamknięty. Moim zdaniem lokaty strukturyzowane nigdy nie przyniosą taki zysku jak akcje. Chociaż przy inwestycji w akcje masz większe ryzyko, które już Cie dotkneło niestety. Więc może warto się zastanowic nad czymś bezpieczniejszym.ale z w miarę stabilnym, choć niewielkim zyskiem?
Ja osobiście inwestuje w Parasol UniFundusze, przyznam, że jak dla mnie jest to nieco lepsze niż lokata str., ponieważ samodzielnie mogę wybrać stopień ryzyka jaki chcę ponieść. Zysk może nie jest aż tak wysoki, ale lepsze to niż strata:)
Pozdrawiam
10MM / 83.22.87.* / 2008-02-26 15:59
Weisse111, coś nie jarzę, piszesz: "Masz zapewnioną gwarancję kapitału 80, 90 badź nawtet 100%", w związku z tym mam pytanie: co to za gwarancja ochrony kapitału 80-90%? Jak dla mnie to ewidentna strata żeby nie powiedzieć pakowanie się w g....
szeriwe / 2023-10-18 13:59
Sprawdź http://trucktruck.pl/?p=232 dobra oferta.
weisse111 / 2008-02-26 19:08 / Bywalec forum
witam
tak napisałem, gdyż lokaty strukturyzowane u nas w taki sposób gwarantują kapitał swoim inwestorom. czupryn4 zadał pytanie o l.s. więc co nieco napisałem. dla mnie osobiście sa one mało ciekawe.
j230 / 89.101.242.* / 2008-02-26 14:55
jak oszczędzasz na emeryturę to trzymaj akcje i nie kombinuj z wynalazkami bo pomniejszą ci zysk Zmieniaja się tylko nazwy a i tak wszystko sie kręci przy giełdzie
czupryn4 / 2008-02-26 18:45
serdecznie dziekuję pozdrawiam ale czy możesz mi napisać czy warto trzymać akcje AIG czu uciekać z tym produktem wiem że legg meyson podnisł sie po tych dramatycznych spadkach a AIG nie czy tez za bardzo kombinóję dziekuje ci za rade przyznam ze w chwili obecej jest to dla mnie cenna rada jeszcze raz dzieki pozdrawiam narka
max1224 / 2008-02-26 18:56 / Tysiącznik na forum
jeśli Legg Mason to p. Treumann zarządzający funduszem jest inwestorem odrzucającym AT na rzeecz fundamentalnej a to znaczy że inwestuje nie bacząc na chwilowe wahania indeksów (to co dzieje się od lipca jest dla niego chwilowe) dlatego LM nieźle wychodzi na swoich inwestycjach zwłaszcza w dłuższej perspektywie wiem też że szykują zakupy na rynkach zagranicznych (czechy, węgry, słowacja, bułgaria itp)
jeśli więc masz zamiar trzymać się akcji to ja bym przerzucił AIG do LM i zapomniał o wszystkim na minimum 3-4 lata a wtedy zdziwisz się ile będzie kasy
PS. tak wygląda filozofia LM a nie moja
czupryn4 / 2008-02-26 19:35
max1224 ale czy chcesz powiedziec ze AIG jest kolokwialnie mówiąc do dupy napisz jak mozesz czy przeżucac pieniądze teraz czy czekac jak sie troche podniesie napisz prosze bo teraz jestem na urlopie i mam chwilke na podjecie jakis decyzji sadzisz ze w terminie srednioterminowym bedzie dobra czy zlakoniunktura dzieki za zetelna odpowiedz i pozdrawiam
max1224 / 2008-02-26 20:34 / Tysiącznik na forum
po prostu twierdzę że LM powinien się w długim terminie lepiej opłacać i tyle
osobiście trochę zdywersyfikowałbym to funduszami zagranicznymi sam teraz nie mam nic w polskich fundach i nieprędko się w nie zaangażuję
czupryn4 / 2008-02-26 21:07
ale jak sądzisz warto teraz uciekać a aig czy nie i czy twoim zdaniem w dłuzszym terminie na naszej gieldzie bedzie jeszcze mozna zarobic czy tez sa to ostatnie dobre wyniki a najblizsze zyski beda w granicach 15 proc dzieki za komentarze
max1224 / 2008-03-01 00:31 / Tysiącznik na forum
no i masz jeden Ci radzi tak a drugi tak zauważ że każdy z nas ma kontakt bezpośredni z zarządzającym i to wszystkow tłumaczy he he
miki3d / 2008-02-29 12:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ja mam jak najlepsze zdanie nt. AIG - spotykam się z ich zarządzającymi i analitykiem, podobają mi się ich wyniki, podejście produktowe i polityka opłat dla klienta.

Jak chodzi o moment wyjścia z inwestycji - jeśli już tyle wytrzymałeś, wytrzymaj jeszcze trochę - nie pożałujesz.

Co do struktur - mój stosunek do tego typu produktów jest ambliwalentny. Ale majac więcej kaski i mogąc doibrać sobie kilka takich produktów będzie można bezpiecznei i zyskownie przezimować okres kilkuletniej bessy.
max1224 / 2008-02-26 21:12 / Tysiącznik na forum
w moim odczuciu to bez znaczenia zamiana akcyjnego na akcyjny jak będą wzrosty to oba zarobią jak będą spadki to oba stracą pytanie o różnicę ? sądzę ale to moja subiektywna ocena że LM będzie pod tym względem lepszy
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy