Forum Forum inwestycyjneFundusze

Proszę o radę...

Proszę o radę...

monika80 / 89.79.121.* / 2007-12-02 18:49
Zastanawiam się nad inwestycją w funusz KBC Polska 2012. Podoba mi się ochrona kapitalu i potencjalne zyski wyższe niż na lokacie. Co o tym myślicie??Czy warto zainwestować w ten fundusz? dodam, że będzie to inwestycja dlugoterminowa i nie wyciągnę pieniędzy przed 2013 rokiem . Dziękuję za każdą odpowiedz.
Wyświetlaj:
cortez / 2007-12-02 19:37 / Bywalec forum
Ja też bym Ci polecał Uniakcje ME 2012. Chociaż te dwa funduszy łączy chyba tylko nazwa:)
KBC po pierwsze jest raczej funduszem obligacji, z niewielka możliwością kupowania opcji na akcje, a więc zysk porównywalny do lokat. Po drugie ochrona kapitału w funduszu o takiej strukturze jest tylko chwytem marketingowym. Trzeba być kompletnym laikiem, żeby za 5-6 lat nie uzyskać chociaż zachowania kapiatału, a funduszem chyba zarządzają fachowcy? Ochronę zresztą masz dopiero w marcu 2013 roku. Po trzecie KBC to fundusz zamknięty, czyli wpłacasz teraz i potem trudno z dopłatami. Po czwate z tego co wiem kwota wejścia w kbc jest dosyc duża, jeden cetyfikat to 1000 zł, a muszisz się zapisać na 10 minimum. Zatem 10000 zł na początek. W unionie to 100 zł, poza tym masz tu zabezpieczenie parasola, więc w razie czego możesz sobie zmienić. Tyle z takich wstępnych porównań. Gdzieś i się o uszy obiło, że jeszcze jakies TFI ma podobny produkt wypuścić, Allianz? Już nie pamiętam.
Poza tym ostrożnie teraz z inwestycjami, pięć razy pomyśl zanim się zdecydujesz:)
Idyll / 2007-12-03 18:59 / Bywalec forum
To prawda giełda nadal jest na bardzo wysokim poziomie, a wahania są na tyle mocne, że absolutnie, nawet w najmniejszym stopniu, nie można być pewnym przyszłych zysków w średnim okresie.
Co do KBC to inwestuje on również poprzez opcje, dlatego właśnie będzie się asekurował bezpiecznymi papierami, jak wspomniane obligacje. Osobiście zdecydowałbym się na UniAkcje ME 2012, ale poczekałbym przynajmniej do początku przyszłego roku. Poza tym Allianz planuje coś podobnego, ale to TFI raczej nie błyszczy.
krzysiek29 / 2007-12-02 19:16 / Uznany Gracz Giełdowy
wedlug mnie lepszy jest union 2012 i jest to fundusz otwarty kiedy chcesz mozesz wyjsc bez oplat. mimo ze chcesz inwestowac na tak dlugi okres to tak jestem za tym zebys poczekala jeszcze z inwestycja
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy