Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Prosze o wyjasnienie widelek

Prosze o wyjasnienie widelek

grzenio000 / 2007-11-12 20:42
Po zamknieciu sesji nastepuje ustawienie kursu na nastepny dzien. o co chodzi z tymi widelkami? w jakim celu sie je ustala i kiedy wkoncu ustala sie kurs na dzien nastepny bo myslalem ze rano? nie wiem czy jasno precyzuje pytanie bo szczerze piszac sam do konca nie wiem o co pytam ale moze ktos mi wytlumaczy
Wyświetlaj:
Parker / 2007-11-12 21:53 / parker.bblog.pl
Nie ma czegoś takiego jak kurs na dzień następny. Na zamknięciu ustalany jest kurs zamknięcia, na otwarciu - otwarcia. Później kurs w ciągu dnia kształtuje się zgodnie z popytem/podażą
pompej17 / 83.5.60.* / 2007-11-12 21:33
Widełki to przedział cenowy akcji który ustalany jest przez Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych. Te Widełki mogą być zwiększane lub zmniejszane podczas sesji giełdowej.Widełki są dla zabezpieczenia kursu akcji przed spekulantami którzy mogli by niebezpiecznie zmniejszyć lub zwiększyć kurs Akcji. Jeśli kurs akcji dochodzi do poziomu widełek to zarząd GPW zatrzymuje obrót akcjami i naradza się czy poszerzyć widełki . Pozdrawiam
Visions of Future / 2007-11-13 22:27
Zarząd GPW nie zajmuje się tym.
Mógłbym się rozpisać ale najlepiej wiedzę czerpać u źródła.
http://www.gpw.pl/zrodla/gpw/pdf/widelki_opis.pdf
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy