Forum Forum emerytalneOFE

prowizja dla agenta za transfer

prowizja dla agenta za transfer

zabor / 2008-01-17 13:34
Jestem członkiem jednego z funduszy OFE ponad 2 lata. Agent innego funduszu zaproponował mi transfer mówiąc, że jest on bezpłatny. Nie wierzę jednak, że nie otrzymuje on jakiejś prowizji od transferu :-)). Z czyich pieniędzy, tzn. czy z mojego konta przekazywana jest prowizja dla agenta? Czy rzeczywiście nie ponoszę jako klient żadnych opłat? BArdzo proszę o odpowiedź
Wyświetlaj:
lezdrub / 79.185.107.* / 2009-07-01 00:17
Jak nie wieżysz to zadzwoń do KNF.
adamostry / 91.90.74.* / 2009-09-24 14:10
Dzień dobry
Jedna sprawa:
Będę zmieniał fundusz na ING. obojętnie u jakiego przedstawiciela. jesteśmy na wolnym rynku, więc sprawa wygląda tak:
kto da więcej, u tego agenta się przepiszę. wiadomo agent otrzymuje prowizję od umowy. ja chcę dostac za fatygę. każdy zarobi
jestem z katowic.starz pracy 10 lat
pisac tylko na maila: adamostry@gazeta.pl
pozdrawiam
Adam
fruit / 85.222.90.* / 2011-04-21 09:51
Chyba nie wiesz co proponujesz człowieku... to jest przestępstwo... Uważaj.
lezdrub / 79.185.98.* / 2009-11-14 00:09
bujaj się kretynie.
dddddddddddddd / 79.187.187.* / 2009-04-07 18:27
to nietyczne
olejkk / 79.187.187.* / 2009-04-07 18:27
i niezgodne z prawem..
agencik śmietana / 86.63.144.* / 2009-02-26 17:49
Ciekawe komu tak zależy aby siac ferment na forum. Czyżby Pisowcy ?
JancioThor / 83.17.150.* / 2009-02-25 12:38
Ja pracuje dla jednego z OFE ale przez fime typu "Protecta, DSA, AFI"
po 1) klient nie ponosi zadnych kosztów transferowych (po upływie 2 lat członkostwa) i to nie zaleznie ile ma na koncie, mi placi fundusz z własnych pieniedzy,
po 2) OFE nie sprawdzaja zadłuzenia ZUSu wobec OFE bo im sie to nie opłaca,
po 3) zmiana funduszu, a sprawdzenie ZUSu to poprostu umowa wiazana
my sprawdzimy ZUS i pomozemy odzyskac zalegle skladki wzamian za przejscie klient do naszego funduszu
po 4) 80% polakom brakuje pieniedzy na kontach OFE
jest to od skromnych 100zł po (mój rekord ) 9,300zł z 13,000zł które powinny byc na koncie OFE
po 5) OFE pobiera 2 oplaty od klienta , 1- to prowizja miesieczna w wysokosci 7% (w CU, ALIANZ i WARTA ok 4%)
2-ga to prowizja od tak zwanego zarządzania pobierana raz w roku (o której sie praktycznie nie wspomina w rankingach) i wynosi od1% do 2%
a w przypadku CU,ALIANZ, WARTA ok 3%-4%
im wieksze PTE tym wieksza TA prowizja
a---a / 83.4.51.* / 2009-06-30 16:42
nowe wiadomości prowizja za zarządzanie pobierana raz w roku???????? im większe PTE tym większa????????????? ktoś chyba nie douczony . Prowizja od składki 7% tylko Allianz ma 4% a fundusze takie jak Aviva , ING mają mniejszą prowizję ale dla stałych klientów . a opłata za zarządzanie jest ukryta w wartości jednostki i zależy od wielkości aktywów funduszu im większy fundusz tym opłata mniejsza
dorota39 / 2009-02-26 10:20
jak pomozecie odzyskac składki w zus-ie?
naciągacie klientów aby tylko do was przeszli. wiekszośc TU tak robi. nie macie możliwości tego zrobić,bo klient musiałby was do tego upowaznić a widzieliscie kiedyś klienta który to robi? niestety,ZUS nie ufa posrednikom i tylko osobiscie klient moze sprawdziś w ZUSie gdzie sie jego składki podziewają. wiec nie oszukujcie ludzi.
robi11 / 83.27.147.* / 2009-06-30 15:17
z tego co piszesz widac ze nie posiadasz na ten temat podstawowej wiedzy i radzilbym najpierw dowiedziec sie u źródeł a później wypisywać bzdury i oczerniać. podam Ci strone gdzie możesz sie wiele na ten temat dowiedzieć.
www.dorafin.pl
lezdrub / 79.185.98.* / 2009-11-14 00:13
Robi. a może lepsza będzie strona www. analizy.pl
Lub wszystkie podsumowania KNF- www knf.gov.pl
Lub interia.stopy zwrotu OFE.
Morpheo78 / 2009-02-26 18:48
doroto39, podaj maila to wyślę Ci druk upoważnienia. Gdybyś się choć trochę tym interesowała, to wiedziałabyś, że klient może każdego zwykłym pismem upoważnić do odbioru jego składek z ZUS. Panie w ZUS-ie nie robią żadnych problemów, a w kilku urzędach już próbowałem. Jak masz wyciąg jesteś w stanie sprawdzić przepływ składek. Albo powinnaś być w stanie... Ja osobiście nie spotkałem jeszcze klienta, który by nie chciał żeby mu zrobić taką obsługę. Więc "nie siej zamętu" (cyt. za eme z innego wątku) tylko spróbuj pomóc klientowi, nie tylko zapisując go do OFE i wysyłając do ZUS-u, bo "tylko on może". Ty tez możesz, wystarczy chcieć...
lolek3 / 83.5.224.* / 2009-02-26 18:56
Oj chłopie ,
Nieładnie naciągać na AXA. Wstyd
Morpheo78 / 2009-02-26 21:41
lolek3, masz jakiś kompleks czy jak? zachowujesz się jak PiS - skaczesz i szczekasz. Może się nie zgadzamy z kolegami z CU (any, eme), ING (dorota39) czy innymi, ale mimo to staramy się ROZMAWIAC. Spróbuj również, to nie boli... P.S. Ja się AXA nie wstydzę. Pisz za siebie.
eme / 83.22.28.* / 2009-02-25 13:09
JancioThor
"Nie zależnie" "mi" "polakom" - a tak poza tym to pleciesz bzdury. Weź synku kilka korepetycji albo ponownie sie zapisz na szkolenie. Wszak czachajak widzę nie do końca wyprana.

2-ga to prowizja od tak zwanego zarządzania pobierana raz w roku (o której sie
praktycznie nie wspomina w rankingach) i wynosi od1% do 2%
a w przypadku CU,ALIANZ, WARTA ok 3%-4%
im wieksze PTE tym wieksza TA prowizja

Znowu jeden nowy akwizytor OFE wywija szabelką :):)Rece opadają. Niech w końcu wyjdzie ta ustawa o zakazie akwizycji na rynku wtórnym. Zobaczcie sami jakie rycerstwo rusza na rynek.Pożałowania godne.
agencik śmietana / 86.63.144.* / 2009-02-26 17:46
Ale żółc się z Ciebie wylewa. Jesteś pożałowania godnym frustratem....
kuna10 / 83.30.211.* / 2008-02-05 09:52
Prowizja dla agenta to jest jego wynagrodzenie za "doradztwo"- trud jaki włożył akwizytor w namówienie klienta do przejścia. Nie jest ona pobierana z aktywów przechodzącego klient, czyli w żaden sposób nie pomniejsza ilości transferowanych pieniędzy. Co do wysokości to najczęściej zależy od wielkości transferowanych aktywów, czasami są to bardzo duże kwoty więc mogą powodować pewne zjawiska o których jest napisane w "liście najczęściej stosowanych nieuczciwych praktyk akwizytorów z komentarzem" na stronie KNF. Przedział tej prowizji jest od 50 do 1500 zł. Przejrzyj forum a znajdziesz ....
eme / 83.22.11.* / 2008-01-18 07:47
Poczytaj na stronach money lub knf.Sam transfer jest bezplatny jezeli jestes dluzej niz 2 lata.Jezeli podpisales umowe przed kwietniem 2004 roku a teraz zmieniasz, jestes w nowym systemie prowizyjnym od skladki.Byc moze ta prowizja (nowa) jest wyzsza od tej ktorej dorobiles sie w swoim dot.funduszu z tytulu stażu i mozesz ją w nowym funduszu uzyskac dopiero za pare lat.Startujesz jak nowoprzyjety.Tak więc nie jest zupelnie bezplatna o czym byc moze nie poinformowal cie akwizytor z wlasnego interesu.Jeszcze są koszty za zarzadzanie, tez poczytaj.Prowizje akwizytor oczywiscie otrzyma ale nie bezposrednio z twojego transferowanego konta.Nic sie nie dzieje za darmo :-)
lipton / 77.252.80.* / 2008-01-18 10:45
Eme proszę przeczytaj pierwsze pytanie jakie było zadane.
Z czyich pieniędzy, tzn. czy z mojego konta przekazywana jest
prowizja dla agenta?

tak więc prowizja dla agenta nie jest wypłacana z konta członka ofe a opłaty nie mają nic to tego. CU pobiera tylko 4 procent szczycąc się tym na prawo i lewo ale nie daje nic w zamian, natomiast firmy działające dla OFE takie jak np: Protecta, DSA, AFI pomagają albo przynajmniej powinny pomagać odzyskiwać brakujące składki przekazane z zusu nieterminowo i dlatego OFE które korzystają z usług takich firm pobierają wyższą prowizję. Ja wolę mieć pobierane 7 procent i zawsze kiedy nie wpłynie mi składka terminowo dzwonię do osoby z takiej firmy i mam wszystko z głowy, porządnie załatwione niż płacić tylko 4 procent i nie mieć w zamian nic.
Piotrzek / 89.77.128.* / 2008-01-21 19:37
poprosze o listę ofe, które dbają o terminowość wpływania składek?
gonzoo / 217.153.60.* / 2008-06-17 12:01
póki co to tylko ze "Złotej jesieni" informują o składkach przekazywanych z ZUS-u do ofe
poprosze o listę ofe, które dbają o terminowość wpływania składek?
agencik smietana / 86.63.144.* / 2009-02-26 17:50
Złota Jesień to przeżytek. Ona tonie w długach....
edafton / 83.14.149.* / 2008-06-17 13:46
Faktycznie tak jest. Tylko,że ja należę do Złotej jesieni od samego początku,a oni w tym roku przysłali mi informację,że ZUS w 1999 roku nie przekazał mi składki za jeden miesiąc. Ale tego,że poza tą składką brakuje na moim koncie kilkaset złotych, to już o tym nie informują (brak wynika z nie przekazania przez ZUS składki we właściwym wymiarze).
Także terminowość mają spoko w tym PZU. Przenosze się gdzie indziej.
ddf / 89.76.98.* / 2008-05-23 00:04
Zadny OFE nie bedzie monitorowal termnowosci wplacania skladek przez ZUS. Po pierwsze prawo ich do tego nie upowaznia. Po drugie takie fundusze jak Cudowne Ubezpieczenia, NNy czy PZU, do ktorych nalezy wiekszosc Polakow, maja to daleko w powazaniu, gdyz posiadaja tylu czlonkow i zgarniaja taka kase, ze ta kilka tysiecy zaleglych skladek nie robi dla nich roznicy.
Profesjonalny doradca finansowy specjalizujacy sie w tematyce emerytalnej takie sprawy jak odzyskiwanie skladek z ZUS zalatwia od reki. Zapewni rowniez klientowi doradztwo w zakresie polityki transferowej, polegajacej na takich zmianach funduszy emerytalnych, ktore pozwola na osiagniecie najwiekszego zysku i co za tym idzie wiekszego kapitalu na emeryturze. Doradca nie jest zwiazany na stale z zadna instytucja finansowa a zmiany poparte sa praca sztabu analitykow analizujacych sutuacje OFE w kilkunastu aspektach. To oni na podstawie wnikliwych analiz wiedza kiedy i na co zmienic. Teraz my chcemy sie z Wami podzielic ta tajemna wiedza :)
Jesli chcesz dowiedziec sie jak wycisnac maxa ze swojej emerytury zajrzyj do nas www.darmowe-doradztwofinansowe.pl. Wypelnij formularz kontaktowy a jeden z naszych doradcow skontaktuje sie z toba. Zapraszam serdecznie
Akwizytor OFE itp. / 83.143.41.* / 2009-11-13 22:58
Te dogłębne analizy, ładnie powiedziane, taki doradca ma np ING i Generali, jak klient ma ING to przepisuje go do Generali żeby zarobić, jak ma Generali to przepisuje go do ING , tak czy inaczej zawsze jest prowizja i tak co 2 lata :)
any / 2008-05-23 16:47 / portfel / Bywalec forum

Zadny OFE nie bedzie monitorowal termnowosci wplacania skladek przez ZUS

Serio?
Mijasz się z prawdą, bo widziałem kilka pism z OFE informujących o braku składki za okres, wraz z sugestią, że należy zwrócić sie do ZUS z zapytaniem. I o dziwo właśnie z tzw. dużych funduszy, do których należy większość populacji.

maja to daleko w powazaniu

No to zdecyduj się. Mają to w poważaniu, czy nie wolno im?
I jak Twój sarkastyczny komentarz o maniu na końcu świata składek klientów ma się do statystyk KNF wskazujących te trzy wymienione OFE jako fundusze z największymi średnimi wartościami rachunków i najniższymi odsetkami tzw. "martwych rachunków"?

doradztwo w zakresie polityki transferowej, polegajacej na

Polegającej na zmianie OFE co dwa lata? Już to przerabiano na tym forum. A ta tajemna wiedza to raczej na podstawie szklanej kuli i wnikliwej analizy stawek prowizyjnych OFE jest.

Teraz my chcemy sie z Wami podzielic ta tajemna wiedza :)

No dobra - kładę na stół dwa OFE w CU. Moje i mojej żony - łącznie 80 000 zł kapitału.
Oczekuję konkretów. Kontakt poprzez forum. Podejmiesz się?
lezdrub / 79.185.113.* / 2009-02-25 20:49
Any wysylam ci 2 wnioski do Generali.
Ja tam większości takich jak ty przenoszę

Za 9 lat zysk Generali ma większy od CU o 15% Rachunek jest prosty.
any / 2009-02-26 09:54 / portfel / Bywalec forum
lezdrub - pójdą do kosza. Miał być konkret, a nie historia.
Po drugie, w kontaktach obowiązują pewne zasady, nie znasz ich, nie stosujesz. Komentował nie będę, ale dopóki się nie poprawisz, nie ma z Tobą rozmowy...
lezdrub / 79.185.71.* / 2009-02-26 18:27
Konkret jest taki,że CU OFE zachowuje się jak śloń w fabryce porcelany.

Wyniki są dokladnym obrazem, co wyżej napisalem.

Uciekaj z tego funduszu jak najszybciej. Szkoda tracić takiej kasy.
Generali byl dobry i bedzie, bo ma wspanialych zarządzających.

Te róznice będa się jeszcze poglębiać.
Ja się rzadko mylę jak, coś konkretnie przeanalizuję.
Piotrcu / 2008-05-21 07:33 / Bywalec forum
Piotrzek :) odzyskiwanie skladek z zusu jest czysta dilerka zmierzajaca do pozyskania klienta i przepisania go do innego ofe. Fundusze tego nie robia bo im nie wolno.Zrob to sobie sam bez koniecznosci podpisywania umowy transferowej lub umow sie na spotkanie, skorzystaj z uslugi ale sie nie przepisuj:D:D:D
eme / 83.22.11.* / 2008-01-18 11:05
Lipton z pełnym szacunkiem ale chyba nie czytasz ze zrozumieniem.Padlo pytanie wiec odpowiedzialem .Czy cos jest nieprawda?Czy nie ponosi zadnych kosztów???
A cos ty napisał??????
CU pobiera tylko 4 procent szczycąc się tym na prawo i lewo ale nie daje
nic w zamian, natomiast firmy działające dla OFE takie jak np: Protecta, DSA, AFI
pomagają albo przynajmniej powinny pomagać odzyskiwać brakujące składki przekazane z
zusu nieterminowo i dlatego OFE które korzystają z usług takich firm pobierają wyższą
prowizję.
Opamietaj sie człowieku.!!!!! Chyba bredzisz. Te wyzsze prowizje obowiazuja od kwietnia 2004 roku nie dlatego że DSA i nni pomagaja odzyskac skladki. Chyba informacje masz z targowiska.Wróć na szkolenie do axy albo daj twojego szkoleniowca na forum moze sie czegos nauczy.
Jeszcze jedno:nie łącz mnie z cu bo nic mnie z nim nie łaczy.Jasne??
aga81 / 83.25.173.* / 2008-05-20 14:31
czesc. ja pracuje dla CU. i kilka razu zdarzylo mi sie juz pomagac klientom w/s odzyskania zaleglych skladek z ZUS. Za darmo. Tzn za jednorazowa prowizje, od Towarzystwa, nie z konta klienta. Tak, Towarzystwo nam placi za nowych klientow i to niezle czasem, bo im wiecej klientow ma, tym mniejsze sa oplaty za zarzadzanie (te 2 czynniki sa scisle skorelowane: ilosc czlonkow i oplata). wiec i dla Towarzystwa ok i dla klienta, bo tanio ma.

poprosze o listę ofe, które dbają o terminowość wpływania składek? - prosil Piotrek.
Piotrku nie ma takiej listy. wiesz dlaczego? Zadne Towarzystwo nie ma na to wplywu. To kwestia ZUSu. My agenci mozemy co najwyzej pomoc klientowi monitorowac te sprawy i pisac odpowiednie pisma na odpowiednich formularzach. "Cos" z tym robic.
Tyle.
I nie robcie kwasnej miny, ze Towarzystwo placi mi za to prowizje. Normalne pieniadze na normalne zycie.
lipton / 77.252.80.* / 2008-01-18 11:49
Może i osoba która mnie szkoliła mogła by się czegoś jeszcze dowiedzieć ale na pewno nie od Ciebie. Napisz z jakiego jesteś funduszu albo dla jakiej firmy pracujesz bo nie uwierzę ze piszesz tak często na forum tylko dlatego że się interesujesz emeryturami. Co Twój fundusz daje w zamian za tą prowizję którą pobiera?
lopton / 77.252.80.* / 2008-01-18 11:44
Z targowiska to Ty masz poglądy i wiedzę bo piszesz bzdury na temat prowizji od składek a Zabor pytał o prowizję dla agenta ściąganą z jego konta. Osoba która mnie szkoliła mogła by się jeszcze czegoś dowiedzieć i nauczyć ale na pewno nie od Ciebie. To dla jakiego funduszu pracujesz skoro nie dla CU? nie wierzę ze piszesz tak często na forum bo tak bardzo się interesujesz emeryturą. A i jeszcze jedno co daje Twój fundusz za prowizję którą pobiera? jak jest obsługiwany klient?
lipton / 77.252.80.* / 2008-01-18 11:21
Ok tylko prowizja od składek i za za zrządzanie to są koszty stałe, które ponosi każdy i zawsze tylko w zależności w jakim funduszu jest taka jest ich wysokość. Natomiast prowizja dla akwizytora nie jest pobierana z jego konta tak więc nie ponosi on kosztów za zmianę funduszu.
eme / 83.22.11.* / 2008-01-18 11:58
Pytal o inne koszty wiec odpowiedzialem, czytaj ze zrozumieniem, a wiedze tak na marginesie posiadam ogolna co do ofe
ghjhjf / 83.22.59.* / 2008-01-17 14:51
Po okresie 2 lat członek funduszu nie ponosi żadnych opłat za transfer. Dla ciebie bedzie on bezpłatny...

Najnowsze wpisy