Forum Forum podatkoweInne

prywatna agencja ZUH SAGA

prywatna agencja ZUH SAGA

swann / 87.205.150.* / 2009-01-24 23:48
W grudniu 2008 została do mnie wysłana paczka z USA zawierająca tablet LCD. Paczka trafiła do Polski około 20 grudnia. Jako że mieszkam 30 km od centrum Warszawy spodziewałem się że paczka trafi do głównego urzędu celnego na ulicy Łączyny 8 w W-wie. 29 grudnia dostałem list informujący mnie że jest do mnie paczka która musi przejść procedurę celną, ku mojemu zdziwieniu okazało się jednak że paczka wylądował w Częstochowie w prywatnej firmie ZUH SAGA, która nie jest cytuje "organem administracji państwowej lecz firmą świadczącą odpłatnie usługi w zakresie obrotu towarowego z zagranicą.
Mam w związku z tym kilka pytań.

1. W listopadzie w urzędzie w Warszawie pytałem się jakie jest cło na monitor i urzędnik celny powiedział mi że na części komputerowe nie ma cła, naliczany jest tylko VAT.
Skoro tak to czemu chcą mi naliczyć cło w tej firmie ?

2. Dlaczego paczka trafiła do prywatnej firmy której dodatkowo jeszcze będę musiał zapłacić za magazynowanie towaru ? Ktoś sobie lekką ręką wydaje polecenia i pozwala zarobić jakiejś innej firmie. Wygląda na to że trzy razy mam płacić za moją paczkę, najpierw cło potem VAt i do teg jeszcze opłata dla firmy SAGA. Mało tego są to koszta o których nikt ludzi nie informuje (z tego co wyczytałem w internecie może to być około 150 zł dodatkowej płatności).
Poza tym w Otwocku gdzie mieszkam jest też prywatna agencja celna więc czemu paczka musiała być wysłana na drugi koniec Polski ?


Dziękuję za ewentualne porady
Wyświetlaj:
izkaw / 82.177.26.* / 2011-05-16 11:34
Beznadziejna obsługa klienta, przetrzymują towar. Radzę oclić gdzie indziej.
rajdowy56 / 2013-06-28 16:29
Nie tylko beznajdziejna obsługa ale również okradają paczki! Moje przetrzymywano kilka tygodni - w końcu odbiorca musiał po nie jechac osobiście. Okazałao się, że właściciel Agencji Pan Semeniuk nie bez powodu blokował paczki. Paczki zostały okradzione na kilka tysięcy $.
jery395 / 178.37.14.* / 2013-07-03 22:23
mnie tez oclili ale wszystko się zgadzało,jeśli Cię okradli na takie duże pieniądze to tez musiałeś bardzo dużo zapłacić cła to sprawa wygrana .
rajdowy56 / 2013-07-11 17:48
nie zapłaciłem bo paczki zanim trafiły w ręce celników były owierane w prywatnej agencji celnej -celnicy do oclenia otrzymali paczki poo kilku dniach- ZUH SAGA przeglądała moje rzeczy na brudnej podłodze przed celnikami; rzeczy zostały skradzione zanim trafiły w ręce celników; odbiorca nie był powiadomiony o ocleniu-dopiero po kilku dniach zaczął dzwonić za paczkami bo termin dostwy się już nie zgadzał;
mac. / 89.228.92.* / 2009-11-16 22:05
zakupiłem agregat malarski w USA i moja przesyłka też trafiła do tej prywatnej firmy
co powinienem zrobić żeby nie płacić tej firmie za usługi i przesyła została oclona bez udziału tej firmy i ich kosztów. Drugie pytanie dlaczego moja przesyłka została tam skierowana i rozpakowana o czym świadczą dokumentu o zawartości przesyłki przesłana do domu z tej firmy i czy agregat malarski podlega ocleniu i jakie to są koszta.
rajdowy56 / 2013-06-28 16:33
"To jest najgorsza firma jaką kiedykolwiek wysyłałem paczki do POlski. Zniszczyli wszystko co było w środku, część była zgubiona ale za to miałem cudze rzeczy. Pomimo ubezpieczenia przesyłki nie chcieli oddać nawet pieniędzy za wysyłkę (a było tego trochę). Żadnego kontaktu, zero odpowiedzi na maile, czy telefony. Jeśli się już dodzwoniłem to nigdy nie było 'odpowiedniej' osoby do złożenia reklamacji. Straciłem dzieki nim kilka tysięcy dolarów a firma bezkarnie działa dalej. OSTRZEGAM przed tą firmą. Są inne, lepsze i tańsze. Mam zamiar zgłosić ich do BBB."
jolancia / 83.15.26.* / 2009-01-26 10:39
JEŚLI CHODZI O MONITORY TO WARTO SPRAWDZIĆ CZY TEN POSIADA ZŁĄCZE DVI, JEŚLI TAK TO JEST 14% CŁA. POLECAM DO POCZYTANIA DZIAŁ 8528 TARYFY CELNEJ ORAZ WIĄŻĄCE INFORMACJE TARYFOWE W TYM DZIALE TZW.WIT. W TARYFIE CZĘŚCI KOMPUTEROWE MAJĄ RZECZYWIŚCIE 0%, NATOMIAST MONITOR NIE TARYFIKUJE SIĘ JAKO CZĘŚĆ ALE W POZYCJĘ OKREŚAJĄCĄ TOWAR W SPOSÓB BARDZIEJ SZCZEGÓŁOWY W DZIALE 8528
rajdowy56 / 2013-06-29 05:04
warunki są takie: w agecji saga zawartośc paczek wyrzucana jest na brudną podłogę osoby przeszukujące paczki po tych rzeczach deptają/ tam nie ma stanowisk/ paczki sa bardzo zrujnowane ponoć rozsypują się kurierom w rękach...
Jeslimacie zastrzeżenia dot działalności ZUH SAGA oraz celników zglosić do IZby Celnej w Katowicach.
jełopek / 83.22.96.* / 2011-01-28 10:20
Szanowny Panie -temat stary ale sprostowanie całego dociekania o interpretacje monitora odpowiem bardzo prosto, czy monitor jest częścią integralną i nierozłączną komputera -tak zbudowaną że stanowi kompaktową całość i bez dodatkowych innych operacji niż zwykłe odłączenie przewodu z wtykiem od komputera nie zostanie oddzielony. Prawdopodobnie istnieje możliwość tego monitora zmiany przeznaczenia a więc staje się on telewizorem lub monitorem dvd itd. Dlatego tak zostało zinterpretowane przez agencje i przez Cło. Należało się zabezpieczyć przed taką ewentualnością i wysłać zapytanie do UC o wiążącą informacje taryfową idt. Nie było by problemu.
rajdowy56 / 2013-06-28 16:36
TUTAJ KRADNĄ właściciel Agencji oraz spółka w tym jego rodzinka okradają paczki. Ewidentnie działają na niekorzyść firmy POLONEZ. Moje zostały przetrzymywane dochodziło już do 3 miesięcy - Pan Semeniuk nie chciał ich wcale zwolnić o dystrybucji twierdząc, że dystrybucji nie było. A była... odpowiedź nasuwa się sama.
chicagomi / 2013-07-26 06:14
jak się coś takiego zdarzyło to podchodzi pod korupcję w naszym kraju; życzę Ci powodzenia w odzyskiwaniu swoich rzeczy;
chicagomi / 2013-07-26 06:09
ładnie, ładnie widać w naszej ojczyźnie nadal się nic nie zmieniło; to samo było kiedys w latach 80-tych -dzisiaj jak coś ginie z paczek to się to nazywa korupcja - zwłąszcza jeśli zamieszani sa urzędnicy państwowi. ..życze poszkodowanym walki o swoje i zwrotów;
to ja śmigam wysłać swoje paczki do Polamera- słyszałem o praktyckach Poloneza; mam nadzieje, że uda Ci się odzyskać swoje rzeczy; powodzenia trzymam kciuki
ENDI832 / 178.37.63.* / 2013-07-30 23:19
Życzę powodzenia ,ja wysyłałam przez Polamera i wracam z przyjemnoscia do Poloneza.
swann / 87.205.145.* / 2009-01-27 08:45
Tak , tylko że to jest przede wszystkim tablet a dopiero potem monitor. Jest to urządzenie wyprodukowane przez producenta który się zajmuje wytwarzaniem tabletów tylko i wyłącznie. Gdybym kupił model bez wyświetlacza to byłoby 0% cła. Więc jako takie powinno być rozważane jako urządzenie wskazujące i wylądować w tej samej kategorii co myszki itp. a nie od razu w dziale monitor. Jakbym chciał kupić monitrów znam kilkadziesiąt sporo tańszych modeli które oferują równie dobry obraz co ten tablet. Natomiast urządzenie kupiłem bo jest tabletem, do rysowania i projektowania.
rafiozo / 83.15.26.* / 2009-01-27 09:06
ZAWSZE MOŻNA WYSTĄPIĆ DO ORGANÓW CELNYCH O WIĄŻĄCĄ INFORMACJĘ TARYFOWĄ TZW.WIT, WTEDY NIE BĘDZIE PROBLEMU.
swann / 87.205.158.* / 2009-01-27 22:47
Dziękuję wszystkim za komentarz.
Potargowałem się z agencją, podesłałem kilka linków o tym czym jest tablet i wstawili go jako 0% cła. Ale nie zmienia to faktu że 200 zł poszło dodatkowo na opłatę dla firmy SAGA.
lukssztorm / 83.15.26.* / 2009-01-28 12:48
Najgorzej jednak jak wyjdzie w praniu,że funkcją główną urządzenia pełni jednak monitor LCD-UC ma 5 lat na weryfikację zgłoszenia, wtedy przyjdzie płacić cło wraz z odsetkami.
pozdro

Najnowsze wpisy