Forum Forum ubezpieczeńInne

Prywatna emerytura

Prywatna emerytura

Eventus / 85.128.107.* / 2009-02-03 15:38
To coś w rodzaju III filaru. Najlepsze zabezpieczenie, biorąc pod uwagę nasze przyszłe emerytury. Eventus jest ubezpieczeniem dożywotnio wypłacającym rentę.Jeżeli ktoś byłby zainteresowany piszcie maile na ewa-herbut@wp.pl
Wyświetlaj:
guciol22 / 2013-02-13 14:04
to jest inwestycja a nie emerytura. ale mimo wszystko kasa zawsze z tego jakas jest i bedzie.
jogi24 / 91.94.184.* / 2011-04-21 13:04
emeryturę opiera się na gwarancjach a nie na obietnicach :)
inwestycje jak najbardziej ale nie na emeryturę
Tom2231 / 5.172.238.* / 2017-02-09 09:34
Do 1999 roku ZUS opierał się na gwarancjach przy obliczeniach i wypłatach emerytur. System ten jednak "zbankrutował". Gwarancje też dawano klientom, którzy w przeszłości zakładali polisy posagowe w PZU dla swoich dzieci, książeczki systematycznego oszczędzania, czy mieszkaniowe. Życie okrutnie zweryfikowało wszystkie te "gwarancje". Wystarczyła hiperinflacja i wszystko się posypało. Im mniej gwarancji, mniej państwa w zabezpieczeniu emerytalnym i obietnic polityków tym spokojniej możemy oczekiwać emerytury gromadząc i pomnażając swoje kapitały na jesień życia.
szklarek / 2017-02-09 20:59
Czy do 1998, czy po ZUS opierał i opiera się na obliczeniach. "Nowy" system jest jedynie dużo bardziej niż stary związany z realnie odprowadzoną sumą składek i przewidywanym realnym czasem pobierania świadczenia. Do 1998 r. ten drugi parametr nie był brany pod uwagę.
System jest deficytowy, ale nie zbankrutował, nie bankrutuje i długo nie zbankrutuje na skutek tej właśnie gwarancji państwa- realizowanej przez coroczną dotację do FUS.
lezdrub@interia.pl / 79.185.113.* / 2010-02-15 18:22
Na prywatna emeryturę najlepiej odkładać w IKE na funduszach inwestycyjnych z stałem dostepem do rachunku przez internet,aby mięć kontrole nad zbieranym kapitałem
Najlepiej założyc w Arce= zero kosztów=dobre zyski=Brak podatku belki.

Pozostałe rozwiazania to badziwia.
Tomasz871 / 2014-06-13 14:45
Piszesz że zero kosztów, to cię oświecę nie ma nic za darmo i to nie nowość bajek tutaj nie pisz. Odnośnie funduszy to zamrożenie pieniędzy i koszty masz rozłożone na około 2 lata pierwsze wpłacane pieniądze idą na pokrycie kosztów. Ja np. mam depozyt złota w mennicy i koszty przechowywania na poziomie 0,28% rocznie. Nie mam żadnego przymusu kupowania złota. Mogę w każdym momencie zabrać złoto do domu albo je sprzedać w mennicy lub gdziekolwiek indziej. Także nie zapłacę podatku belki bo złoto jest z niego zwolnione. Dostęp do depozytu mam także online, gdzie mogę kupić albo sprzedać.
Zysk jest jednak uzależniony od ceny rynkowej złota, ale ja się tym nie przejmuję ponieważ będę jeszcze na emeryturę oszczędzał jakieś 40 lat i przez ten czas zapewne zmieni się nam z raz waluta i twoje oszczędności w tym przypadku będą tyle warte co te miliony, które kiedyś mieliśmy w portfelu. Złoto zachowa swoją wartość przy dewaluacji pieniądza. Jest jeszcze o tyle ciekawie, że jak umrę to depozyt jest dziedziczony, czyli tak jakby mogę przekazać swoją emeryturę dla bliskich.
Tak więc proszę nie pisz takich głupot, że nie ma lepszych rzeczy niż funduszu który proponujesz.
squun / 78.133.227.* / 2010-09-07 13:15
BZDURA !!!

Najlepiej samemu kupić akcje
taniej niż w funduszach a do tego większy zysk(np. wypłacane dywidendy)
lezdrub@interia / 79.185.103.* / 2010-09-08 11:35
squun.Aby samemu inwestować trzeba mieć odpowiednia wiedzę z rynku finannsowego i wiecej czasu przeznaczać na śledzenie giełdy.

Ja znam takich, którzy na giełdzie wiele stracili, bo nie mieli odpowiedniej wiedzy,a chcieli zrobic kokosy.Obecnie mówią,że giełda to złodziejstwo.Ja twierdzę tylko,ze mieli marną wiedzę i dlatego poniesli straty.

Otóz chce cię uświadomić że można mieć też IKE w biurze maklerskim i równięż inwestować bezposrednio w akcje i obligacje. I też na emeryturze nie zapłacić podatków od zysków za cały okres inwestowania.
W owstatnim okresie najwięcej IKE jest własnie zakładanych w biurach maklerskich, bo oni dokładnie wiedzą ile moga zaoszczedzic na podatku belki.

A ci bez jakiejkolwiek wiedzy zakładają ubezpiczenia ochronno inwestycyjne, gdzie kapitał buduje się tylko z częsći składki i jeszcze podlega podatkowi belki.
I takich programów jest najwięcej na rynku, bo u nas cembałów nie brakuje.
Alfred A / 2011-04-13 21:37 / Bywalec forum
Ten produkt zarabia 0,5% rocznie....wrzuccie sobie na zwykła lokate
audi43 / 188.47.122.* / 2010-08-30 15:28
A co to jest Arka?jakie 0 kosztów?i jakie to dobre zyski Twoim zdaniem?
lezdrub@interia.pl / 79.185.102.* / 2010-08-31 00:14
Arka przymierza.To zobacz ile PObierają w IKE.
na tamten okres Arka jeszcze miała dobre zyski.
OdszedŁ Przedwojski i wyniki sie POpsuły.
Doradca finansowy.... / 83.23.145.* / 2010-08-31 08:47
Zadne IKE Ci nie pomoze! Jestes w stanie zamrozic na lata swoje pieniadze!! Nalepszym rozwiazaniem jest fundusz inwestycyjny ,bo nigdy nie wiesz kiedy bedziesz potrzebowal pieniedzy!
audi43 / 188.47.141.* / 2010-08-31 08:53
następny superrr nawiedzony doradca finansowy
fundusz inwestycyjny ale jaki?...może mi powiesz?
oborowy / 79.185.105.* / 2010-09-06 15:54
Audi43.A może ty nam POwiesz jaki fundusz inwestycyjny jest najlepszy ???
Ciekawe pytania zadajesz.
audi43 / 79.162.217.* / 2010-09-06 19:23
...nie ma najlepszych funduszy jeśli mnie o to pytasz....znasz takie trudne słowo jak "dywersyfikacja"?...jeśli tak to kieruj sie taką strategią
oborowy / 79.185.104.* / 2010-09-07 12:18
audi43 Znam takie słowo i go stosuję. Dlatego zadałem to pytanie.Bo dla mnie, to było śmieszne,że jest fundusz, który jest najlepszy.
audi43 / 188.47.123.* / 2010-09-07 12:26
...to super że znasz....a teraz polecam Ci lekturę o funduszach hedgingowych...ze wskazaniem na Superfund TFI S.A.
rbg000 / 2010-09-01 12:54
taaa... fundusz...
ja Ci też nie odpowiem jaki, ale mogę powiedzieć, że tego nie mógl napisać ktoś inny niż doradca :P
audi43 / 188.47.141.* / 2010-08-31 08:12
dalej kolego nic mi nie wyjaśniłeś
Raafal / 77.253.117.* / 2009-12-09 13:15
Temat już dosyć starawy, ale dla mnie aktualny. Jak czytam niektóre opinie (oczywiście je szanuje), to wątpię w inteligencję finansową Polaków. Jak można opierać długoterminowe budowanie majątku o instrumenty finansowe jak fundusze, które bez Naszej opieki potrafią Nam ostro wytrząsać portfel, które trzeba monitorować i które tak na prawdę nie gwarantują Nam emerytury? To oczywiście świetnie że ludzie inwestują w takie rzeczy, ale nie w długoterminowej perspektywie czasu.
Emerytura kojarzy mi się ze świętym spokojem, bezproblemowością, dożywotnością i tym że ktoś te pieniądze otrzyma po mojej śmierci - mnie nie interesują szaleńcze zyski, tylko regularne świadczenia, świadczenia które sam ustalam za czasu pracy, czyli takie nad którymi mam pełną kontrolę.
Fakof takim agentom którzy przychodzą do mnie i mówią "przy tych założeniach GWARANTUJĘ panu że Pana emerytura to tyle i tyle", proszę mi to pokazać na piśmie!
Jeszcze miesiąc temu patrzyłem na te produkty pod kątem zysku i doszedłem do wniosku, że to największy błąd jaki można popełnić, zysk to pojęcie względne, jeżeli nie ma gwarancji na to, że on w ogóle będzie.

Polecam Wam spotykać się z różnymi agentami, a nie czerpać ze szczątkowych informacji zawartych w internecie. Spiszcie sobie pytania jakie chcecie zadać agentowi i dosłownie wygarnijcie mu je przed nos i niech się spowiada
audi43 / 188.47.122.* / 2010-08-30 15:41
Ty chłopie nie wiesz o czym mówisz...procent składany dla Ciebie to czarna magia....życze sukcesów i emerytury
KFAS / 2009-05-07 01:28
Mam Ciekawą opcję dla osób w ogóle nie pracujących- gospodyń domowych pracujących na czarno itd.

Pakiet świadczeń Ubezpieczenie Grupowe , Zatrudnienie na 3/4 etatu i własny imienny program Inwestycyjny opłacany przez pracodawcę kwotą 600zł co miesiąc !!!

Cena Pakietu dla osób mogących skorzystać z kwoty wolnej od podatku to 175zł na miesiąc !
lezdrub / 79.185.98.* / 2009-04-10 00:59
Jezeli firma pobiera koszt 15%zysku.
To już jest fajans, a nie dobry produkt.
Przecież jezeli ktoś zalozy sobie IKE to też nie ma podatku i ma caly zysk dla siebie.
hyrko / 94.254.219.* / 2009-04-04 02:12
ING Finanse..oni wiedzą co zrobic :)
audi43 / 188.47.122.* / 2010-08-30 15:45
ha ha ha
elzarybka / 77.252.126.* / 2009-12-08 18:48
Jak okradać ludzi
lezdrub / 79.185.80.* / 2009-05-09 23:54
hyrko.Oni wiedzą jak dolożyć kosztów.
Ze kliet placi wiele lat i ma mniej niż wplacil(strategia Lwa)- lwie koszty.
czesia123 / 2011-10-24 22:19
Doradca finansowy lub tzw.agent funduszu dostaje ok 70% waszej miesięcznej skladki przez 2 lata ,póżniej troszkę mniej,więc wiecie gdzie idzie lwia częśc pieniędzy
elzarybka / 77.252.126.* / 2009-12-08 18:42
Ludzie zastanówci się przed podpisaniem umowy.Wpłacając 20700 przez 10 lat to po 10 latach miałam 14600.Nikt w firmie nie jest wstanie powiedzieć dlaczego tak jest.
rbg000 / 2010-09-01 12:58
trochę duzo pisania, więc przeczytaj sobie tutaj dlaczego http://www.alertfinansowy.pl/alerty/news/2966-gdy-ike-traci.html

nie wiem czy ta historyjka jest prawdziwa czy nie, ale ja na razie swoich pieniędzy nie ruszam ;)
mafiaf / 193.93.92.* / 2009-02-11 23:39
Ciekaw jestem pani Ewo jaki sposób zabezpieczenia zaoferowano Pani przed wahaniami na rynku, oraz czy do ońca ma Pani wpływ na to w jakie instrumenty finansowe są inwestowane Pani pieniążki?
Mareczek25 / 83.21.237.* / 2009-02-17 03:12
Kto dostanie gromadzony przez lata -MÓJ KAPITAŁ- gdy umrę w wieku np 70lat? nie pytam o odsetki od kapitału w postaci renty dla spadkobiercy ale o -MÓJ KAPITAŁ- w wysokości circa kilkuset tysięcy złotych? Tym optymistycznym akcentem radzę zaczynać rozmowę z akwizytorami Eventusa ;))))
Eventus / 2009-02-17 10:40
Kapitał gromadzony przez Pana + wypracowany zysk, zostaje wypłacony osobie upoważnionej przez Pana, m-czne świadczenie przysługuje wtedy przez 15 lat ( nie dożywotnio jak w przypadku ubezpieczonego), natomiast w momencie gdy osoba uposażona zrzeka się m-cznego świadczenia przysługuje jej jednorazowa wypłata, zgromadzonego PAŃSKIEGO KAPITAŁU + ZYSK!. Tym optymistycznym akcentem kończę z Panem rozmowę :))
Mareczek25 / 83.21.237.* / 2009-02-17 03:07
Kto dostanie gromadzony przez lata >>>MÓJ KAPITAŁ >MÓJ KAPITAŁ
Eventus / 85.128.107.* / 2009-02-16 12:22
Napiszę krótko, mam Eventusa, mam gwarancję, dodatkowo jestem agentem. Gwarancję jaką mam to po pierwsze, przy podpisaniu umowy poznałam kwotę m-cznego świadczenia lub jednorazowej wypłaty. Gwarantowany udział w zyzsku wypracowanym to 2,75 %. Zrezygnować z tego mogę w każdym momencie, ale żeby nie stracić nic najlepiej, gdy kapitał wpłacony przeze mnie (+zysk), wypracuje minimalną kwotę świadczenia (ok 100 zł). To nie są jakieś tam banialuki tylko to jest umowa, czytasz i wiesz co podpisujesz. Jeżeli ktoś jest odważny może sobie pozwolić na Eventusa Plus (mniej lub bardziej agresywne lokowanie pieniędzy, o którym sam decyduje klient). Szczerze powiedziawszy nie interesuje mnie w co są inwestowane pieniądze, bo wiem, że 2.75 zysku i tak wypracują. Także radzę się dobrze zastanowić, poczytać, spotykać z agantami, a następnie można porównywać. Ja przy wpłacie 200 zł m-cznie mam gwarantowaną wotę świadczenia m-cznego 424 zł lub jednorazowo 110464, a przy założeniu,że stopa inflacji średnio w latach wypracuje zysk dla mnie 5% to m-czne gw. św. m-czne 1022 zł lib jednor. 265 854. (płacąc przez 30 lat). Teraz Panie/ Pani mafiaf może sam zdecyduje czy to dobre rozwiązanie.
Pozdrawiam
sceptyk007 / 93.105.17.* / 2009-05-08 10:02
cudów nie ma a gwarancje????? kto gwarantuje Państwo??? KTO???? Może AIG??? Jak firma splajtuje to nic ci nie pomoże . Pamiętajcie Zysk ponad rozum bez ryzyka straty nie istnieje. średnioroczny zysk ponad 9 % ??? może jak kupisz na dołku i będziesz umiał zmieniać na bessie. Cudów nie ma firmy mają koszty i pracują dla zysku swojego przede wszystkim. M amy już przykłady np. cudownych zysków CU i AIG. Pytanie od lat . Dlaczego doradzają komuś a sami nie zarabiają korzystając ze swojej facowwości.
Morpheo78 / 2009-02-16 13:04
Możesz rozwinąć myśl o wypracowywaniu zysku przez stopę inflacji? Tu sie zgubiłem... Pozdrawiam.
Eventus / 2009-02-16 13:19
Może trochę niezbyt jasno to napisałam :)
Chodzi o to, że przy założeniu, że stopa inflacji wynosi 10 % to twój zysk to 8.5%. czyli inflacja to twoj zysk pomniejszony o 15 %
luppsinka / 83.9.225.* / 2009-05-06 20:09
KOLEGO SZANOWNY PISZESZ NIEPRAWDĘ:
ZYSK TOWARZYSTWA WYNOSI NP. 10% -2,75%( TZW.GWARANTOWANA STOPA TECHN.) CZYLI POZOSTAJE 7,25% - BRUTTO - 15% JAKOBY KOSZTY HMI POZOSTAJE 6,17% JESTEM AGENTEM HMI A NA KONIEC RADZĘ SIĘ UDAĆ DO ANALITYKA UBEZPIECZENIOWEGO KTÓRY WYJAŚNI CI RESZTĘ.W/G MOICH WYLICZEŃ KOSZTY UTRZYMANIA EVENTUSA SĄ NA POZIOMIE 67% KAPITAŁ NETTO MOŻESZ OTRZYMAĆ W 31 ROKU TRWANIA UMOWY. GDZIE SIĘ W TAKIM UKŁADZIE PODZIAŁO - INDEKSA CJA MIN 3% W/G OWU A NA KONIEC WEJDŻ NA STRONY GOLDEN FUTURE JEST NIEMIECKI EVENTUS TOW.UBEZP.HMI TEJŻE SAMEJ KTÓRA SPRZEDAJE EVENTUSA I SJESTĘ( TE SAME OFERTY TYLKO INACZEJ SIĘ NAZYWAJĄ) POPRZEZ ERGO HESTIĘ
Morpheo78 / 2009-02-09 22:22
to watek czy reklama? Bo nie wiem jak to odbierać... A prywatnie - uważam że Eventus nie jest niczym rewelacyjnym. Są lepsze możliwości oszczędzania na przyszłość.
dawidg1985 / 85.222.121.* / 2009-03-14 22:29
Witam, ja podpisalem fundusz inwestycyjny w Compensie i przy takiej kalkulacji z 40letnim oszczedzaniem 40lat to ma byc ponad 1 000 000,jak narazie prognozy jakie podal mi moj doradca są trafne,juz 2 rok wplacam i narazie jest ok.wiec eventusa nie znam ale compensa jak najbardziej na plus.Pozdrawiam i życze szalonej i miłej starości,bo jak widze niemców na wczasach ktorzy sa na emeryturze a ich stac to czemu ja tak nie bede mogl tez :)
jojoo / 93.105.17.* / 2009-05-08 10:05
Co za firma compensa jaki ma kapitał i wlascicieli??? Jakie gwarancje popatrzcie na gazetę ubezpieczeniową jak likwiduje szkody komunikacyjne, czy nie za dużo skarg. Czy w emeryturach będzie cacy a w komunikacji nie???
Eventus / 2009-03-19 18:02
Witam,
jeżeli chodzi o Niemców to 15 mln klientów ma tą emeryturę, u nas też są różne możliwości, ale niestety za dużo informacji, za dużo pytań, dlatego najlepiej jest się umówić z agentem, ja mogę podać namiary na wielu z różnych części Polski, także wrazie co można pisać tylko na maila bo tu już nie mam czasu zaglądać :)
Pozdrawiam wszystkich :)))
Eventus / 85.128.107.* / 2009-02-10 21:55
Traktuj to jak chcesz, a jeżeli znasz lepszy sposób oszczędzania to może byś się podzielił swoją wiedzą :) Ja poznałam Eventusa z każdej strony a do tej pory nie spotkałam się z niczym ciekawszym. Także nadal polecam program Eventus. Chciałabym tylko wiedzieć co w nim, Twoim zdaniem, jest takiego "nierewelacyjnego"?
Morpheo78 / 2009-02-12 18:50
nierewelacyjne jest to, o czym pisze BlurgH. w tak długim okresie oszczędzania można i trzeba wypracować większe zyski. To że obecnie jest kryzys nie może wpływac na decyzję klienta - kryzys nie bedzie trwał wiecznie. I nie ma co wykorzystywać obecnej paniki. w krótkim okresie inwestowania ok, gwarancje są potrzebne. Ale w dłuższym - niekoniecznie. Można zarobić więcej. Co nie znaczy że Eventus jest zły. Nie jest po prostu rewelacyjny. I nie dla wszystkich. Pozdrawiam.
nolik / 194.181.127.* / 2009-02-13 09:54
Morpheo78,
A tu co proponujesz, oprócz AXA?
Morpheo78 / 2009-02-13 10:40
Nie wspomniałem nic o AXA, miło mi jednak, że śledzisz moją "twórczość". Polecam MACIF-a bądź szereg innych produktów inwestycyjnych, oprócz AXA także np. AEGON-a. Po prostu uważam, że w długim horyzoncie czasowym gwarancje nie są potrzebne, tylko ograniczają możliwość zarobku. Mam nadzieję że odpowiedź Cię satysfakcjonuje.
nolik / 194.181.127.* / 2009-02-13 11:46
Bzdury,

Lepiej inwestować bezposrednio w fundusze np przez mbank i odzielnie wykupić sobie polise ubezpieczeniowa a nie dać sie wrobić w produkty typu Skandia, AXA, AEGON.

Mnóstwo obwarowań, złodziejskie prowizje, z których opłacani są naciagacze.
W długim horyzoncie czsowym byłam w AEGON , dokładnie 8 lat. Dzisiaj dzieki "obrotnemy agentowi" jestem 70% do tyłyu w porównaniu z wpłaconymi składkami, bagatelka 60 tys do tyłu. Super biznes dla pośredników. Ludzie nie dajcie sie namówić w takie instrumenty, lepiej mieć lokatę.]
BlurgH / 213.134.186.* / 2009-02-15 22:40
Jeśli dla Ciebie 8 lat to długi okres czasu, to dlaczego wybrałaś produkt AEGONA ?
Narzekasz że straciłaś 70% przez 8 lat - a jeśli się nie mylę, to tych produktów nie ma tak długo na rynku, poza tym - z tego co mówił mi agent z AXA - mam wpływ na to, w co inwestuję. Plan Inwestycyjny AXA działa na tej samej zasadzie co PIN Aegona - więc zamiast zrzucać winę na agenta trzeba by może popatrzeć od czasu do czasu na to, co się dzieje na koncie...
Ja miałem więcej szczęścia niż rozumu, że sprzedałem fundusz akcyjny Millennium w listopadzie 2007 i udało mi się wyjść bez strat - ale moi znajomi posiadają produkty obu firm i wiem, że spotykali się w ciągu ostatniego pół roku z agentami wielokrotnie...
Owszem, mają straty, jeden z nich nawet 15% - ale 70% ??
W ciągu tych 7 lat inwestycja w ARKA Akcji dała stopę zwrotu na poziomie ponad 10% netto ( i to z uwzględnieniem straty w 2008 )...
Nasuwa się kilka rozwiązań:
1. Agent faktycznie zrobił dobry PR, ale okazał się naciągaczem ( a Ty mu uwierzyłaś ) i zrobił zły plan, którego nie kontrolowałaś
2. Sama źle zainwestowałaś i teraz boisz sie przyznać
3. Pracujesz w branży i opluwasz konkurencję

NIEPOTRZEBNE SKREŚLIĆ....

Ten tekst nie ma zamiaru Cię w żaden sposób atakować - ma tylko na celu wykazać, że nie jest dobrze opluwać kogoś bez podania dużo bardziej konkretnych informacji...
Trzymam kciuki, że w niedługim czasie się odkujesz z nawiązką
Morpheo78 / 2009-02-13 21:50
I o tym właśnie mówię. Czy ja neguję samodzielne inwestycje? Nie. Jeżeli ktoś ma wiedzę niech inwestuje sam, choćby w mBanku. Powtarzam po raz kolejny, i wbij to sobie do głowy - w długiej perspektywie nie potrzeba żadnych gwarancji i ograniczeń, które daje choćby Eventus. A jeżeli ktoś jest wygodny - niech założy polisę w AXA, Skandii, AEGON-ie czy nawet niech ma Eventusa. Pełna dowolność. Nolik - nadążaj proszę za moim tokiem myślenia...
BlurgH / 213.134.186.* / 2009-02-11 11:22
Jeśli chodzi o Eventus, to jego zaletą jest bezpieczeństwo i dożywotnie świadczenie ( chociaż jeszcze się nie spotkałem z osobą, która by takowe odbierała ).
Inwestuje "bezpiecznie", ale przy horyzoncie inwestycyjnym powyżej 30 lat, osoby które korzystały z programów bardziej agresywnych ( np. AXA, SKANDIA, AEGON ), nawet jeśli te są droższe ( niech mnie Eventus poprawi jeśli się mylę - koszty w programie to 15% od wypracowanego zysku, więc kapitał zostaje nieruszony ? ) będą miały dużo wyższe sumy na kontach - przyglądałem się symulacji ze AEGONA i AXA i prognoza średniego zysku na poziomie 9% w skali roku daje przy składce 200 PLN na 40 lat grubo ponad 500.000 netto ( po odjęciu podatku Belki ).
Generalnie - wszystko zależy od osoby, która chce wykupić III filar - czy woli mniej ale bezpieczniej, czy woli się troszkę podenerwować i zgarnąć większe zyski...
A że doradców jest teraz pełno ( sam widziałem się ostatnio z dwoma :P )to można wybrać coś dla siebie...
sposterigatel / 195.114.161.* / 2010-01-27 10:59
Mam do Ciebie pytanie BlurgH. Rozumiem co mówisz, że coś w stylu funduszu inwestycyjnego np. AXA, SCANDIA, AEGON może dac większy zysk niż coś tak asekuracyjnego jak Eventus. Ale zastanawiam się, co się dzieje, jeżeli akurat przechodzę na "emeryturę" w okresie jakiejś totalnej bessy, jak to załamanie 2007/08? Wiadomo, przy 30 letniej perspektywie, to nawet taka zniżka nie zje kapitału, ale jednak renta miesięczna może byc znacząco niższa.
Pytam, bo ostatnio nachodził mnie agent Eventusa. Nawet się nad tym zacząłem zastanawiać. Zniechęca mnie tylko, że mówi, że to jedyny taki produkt na rynku, a z tego co tu czytam, to jest tego sporo.
Eventus / 2009-02-16 13:13
W przypadku Eventusa, powiedzmy kobieta lat 25, okres składki 30 lat, kwota200zł m-cznie, przy założeniu 9 % w skali roku wygląda to tak:
m-czne gwarantowane świadczenie dożywotnio to 1611,09
jednorazowa wypłata to 419 033 zł
A najlepsze jest to że kwoty te nie podlegają żadnemu podatkowi, czyli czysty zysk :)
Tomasz60 / 212.244.167.* / 2009-03-27 18:42
Nie ma możliwości na wypracowanie w ciągu 30 lat płacąc 200zł miesięcznie i średnim rocznym zysku 9% kwoty 419 033 zł. Matematycznie wychodzi kwota 368.894,81 zł. Do tego firma nie robi tego charytatywnie. Tak więc kwota MUSI !!! być niższa.
BlurgH / 213.134.186.* / 2009-02-18 15:04
Hmmm - tylko skąd to 9% skoro Eventus gwarantuje umową bodajże 3,5% ( znowu poproszę o skorygowanie, jeśli się mylę, bo nie chcę pisać nieprawdy ) i inwestuje bodajże 80% w produkty bezpieczne ?
Z tytułu posiadania w rodzinie 2 doradców inwestycyjnych ( licencjonowanych ) udało mi się dowiedzieć, że zwrot na poziomie 8-10% r-r jest realny przy długoterminowych inwestycjach w bardziej agresywne instrumenty niż proponuje Eventus.
Poza tym - prosty rachunek
z 419 ( na okrągło ) tys PLN - można uzyskać jakieś 1400 ( również zaokrąglam ) PLN/m-c, wpłacając te pieniądze na lokatę 5%, po uwzględnieniu podatku Belki.
Tymczasem z 550 tys, które da nam produkt np produkt AEGON ( widziałem na tzm forumwpisy o AXA, więc dam AEGONA ) spokojnie można na tej samej lokacie uzyskać trochę ponad 1800 PLN ( pod warunkiem, że stopy nie pójdą w górę ).
Prosiłbym jeszcze o informację, czy w przypadku uruchomienia dożywotniej wypłaty w EVENTUSIE można później skorzystać z uskładanej kwoty, czy jest to obligatoryjna blokada środków klienta na poczet wypłat świadczenia ?
Pozdrawiam
sposterigatel / 195.114.161.* / 2010-01-27 11:41
Dzięki za Twoje pisanie na forum BlurgH. Sporo mi to pomogło, ale tu widzę małe błędy:
1) Eventus gwarantuje 2,5%
2) Teraz w kwestii 5% lokaty, którą proponujesz jako alternatywne miejsce dla 419 tyś. Proponuję, abyśmy symulacje robili w oparciu o strefę euro bo przecież to w tej walucie będziemy oszczędzali przez większośc czasu (ja mam 30 lat). A tam inflacja za ostatni rok wyniosła 0,9%, więc od tych 419 000 PLN co to będą 100 000 € na lokacie należy policzyc jakieś 1% i to już nie będzie tak różowo.
Dziś się widzę z agentem Eventusa, to się zapytam, czy oni gwarantują te 2,5% również w euro.
Eventus / 2009-03-11 14:21
Witam,
Długo mnie tu nie było, ale już odpowiadam. Otóż 9 % to taki przykład, który jednak jest bardzo realny w programie Eventus Plus, gdzie klient decyduje o sposobie inwestowania swojego kapitału, a inwestując w sposób agresywny zysk może wynieść nawet 12 %.
Jeżeli chodzi o pobieranie świadczenia m-cznego to odprawa kapitałowa możliwa jest tylko w przypadku rezygnacji ze świadczenia m-cznego.
Pozdrawiam
BlurgH / 213.134.186.* / 2009-03-20 06:55
1. Jeśli mówimy o E. Plus - to faktycznie zyski mogą być wyższe, ale ktoś mi kiedyś powiedział, że w tym programie są inwestowane zyski ( nie rozumiałem tej wypowiedzi :P, więc sie nie będę czepiał :P )
Tylko jeśli E ( będę się posługiwał skrótem, bo szybciej ) Plus inwestuje agresywniej, to jakie są w nim gwarancje ?
Bo jeśli niższe, to może się okazać, że zbliża się do rozwiązań jw.
I chyba też tylko 30 lat istnieje możliwość wpłacania :(
2.Dziękuję za info
3. Czy E. proponuje rozwiązania z możliwością wpłacania przez krótszy okres ?
Bo nie mogę tego nigdzie znaleźć
Eventus / 2009-02-16 13:05
Zgadza się, twój udział w zysku to 85%, koszty to 15 %, czyli kapitał wpłacony nie zostaje w żaden sposób "uszczuplony".
haaaaaaaaaaaaaaaaaaaa / 89.77.111.* / 2009-02-28 13:48
ale po co wam taki eventus? odkladajcie sami
sopello / 188.146.74.* / 2009-11-23 23:44
Ja Sprzedaje Eventusa W okolicach gdanska. Ludzie szukaja gwarancji poniewaz nikt inny takiej gwarancji jak HMI nie zapewnia. Co z tego ze inna firma powie ze moze pan miec emeryture 8000zl a cala kase inwestuja w gielde i po 30 latach okazuje sie ze niestety nie mamy nic. Ludzie zastanowmy sie nad tym... Gwarancja przede wszystkim.
Kontakt do mnie 514798064
Michał Gdańsk Gdynia Sopot / 91.94.184.* / 2009-12-11 12:35
Witam,
Czy słyszeliście Państwo kiedykolwiek o możliwości posiadania gwarantowanej, dożywotniej emerytury do której będzie dopłacać państwo?
Zysk jest ważny moi Państwo ale czy najważniejszy w rozwiązaniu, które ma zapewnić godną emeryturę? Rozwiązanie typowo emerytalne powinno posiadać kilka niezbędnych parametrów. Ponadto powinno być ono dopasowane do indywidualnych możliwości i potrzeb. Na rynku istnieje wiele rozwiązań emerytalnych. Problem pojawia się gdy chcemy wybrać to jedyne, właściwe dla siebie rozwiązanie, jak również poznać inne, alternatywne rozwiązania i zrozumieć zasadę działania każdego z nich. Jak już poznamy jak dane rozwiązanie działa, łatwiej jest podjąć decyzje czy jest ono właściwe właśnie dla nas. Jednak żeby to zrobić dobrze, należy się spotkać i porozmawiać. Pracuję w rejonie Trójmiasta. Osoby zainteresowane tematem zapraszam do rozmowy.
tel. 506-151-369
Z uszanowaniem,
Michał
cisos / 83.18.122.* / 2011-04-20 10:50
dop[lacac? zaklamanie - nie pobiera podatku - prosze pisac prawde a nie sciemniac doplacac jest wtedy kiedy zaisistnieje czynnosc placenia a nie kiedy panstwo nie p[obierze podatku / fakt to jeden z 3 prawdziwych produktow ; eventus gwarancja renta i z aegona gwarantowany jakis jeden produkt jest
t.kubien / 46.151.23.* / 2011-08-18 14:53
No i jeszcze produkt compensy z tego co mi wiadomo

Najnowsze wpisy