Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Prywatne ubezpieczenia. Chce ich 70 procent Polaków

Prywatne ubezpieczenia. Chce ich 70 procent Polaków

Wyświetlaj:
wnerw / 62.148.84.* / 2009-12-31 09:25
70% skad oni ich wytrasneli? tych 70% badanych chyba nie z ulicy?!\
Pytam sie w takim razie gdzie sa moje odkladane co miesiac - wyrywane z mojej pensj skladki na ubez zdrowotne itp zwiazne z gwarantowana opieka medyczna - pracuje juz 30 lat to niezla kasiorka by sie uzbierala a choruje na szczescie bardzo sporadycznie i tak lekarz przepisuje w zasadzie leki bez recepty - wiec nkt mi nic nie refunduje!!!! Moja schorowana mama ma najnizsza emeryture i tak naprawde 70% to ona wydaje na niezbedne leki bez ktorych zyc nie moze !!! Prywatne nie znaczy dobre - i nie wszystkich nie bedzie stac nawet na miesieczna skladke ! Czas poszukac przepisow naszych babc - tylko niestety na wszystkie choroby - te nowe nie ma recept naszych przodkow!!! Moze napiszemy zbiorowy wniosek o zwrot naszych skladek zdrowotnych zwlaszcza ci ktorzy sa zdrowi i chodza do lekarzy raz na 3 lata albo rzadziej!!!!!
TOMASZ54 / 62.111.155.* / 2009-09-14 15:00
To znaczy, ze 70% Polakow to debile lub autor artykulu
jest tak jak caly ten POzal sie Boze nie-Rzad.
misiek-2009-09-14 / 62.87.244.* / 2009-09-14 12:11
w tym pytaniu? bo podobno, znaczny odsetek Polaków nie rozumie najprostszych wiadomości ...
kolos / 80.51.196.* / 2009-09-13 13:39
Jeśli ktoś chce mieć prywatne może w każdej chwili je sobie wykupić, ale przejście na system doprowadzi do tego, że ludzie mało zarabiający lub po utracie pracy zostaną skazani na modlitwę. Już obecnie gdyby przyszło komuś zapłacić za poradę lekarza przy grypie, a nie pracuje, musi liczyć na poradę znajomej zielarki.
Lobby farmaceutyczne i firm ubezpieczeniowych zaczęło pracować. Najlepszym dawcą kapitału jest ciemny lud.
mej / 193.108.73.* / 2009-09-14 11:18
zgadzam się, choć coraz bardziej przestawiam się n a zielarki :))) - wolę zioła od przemysł faramceutycznego; rece opadaja gdy lekarz po rozpoznaniu grypy wypisuje mi antybiotyki , do tego lekatrtswa osłonowe ect, po czym pyta mnie czy na pewno chce zwolnienie; mówie ze chce zwolnienie, wyrzucam recpty na antybiotyki, pozostaje w domu, odpoczywam, stosuję zioła, czosnek, dużo płynów i po tygodniu wracam do pracy
Lolitka / 83.3.228.* / 2009-09-14 07:43
A pewnie Ty, drogi kolosie czekasz w kolejkach do sponsorowanego przez nasze kochane państwo stomatologa i nigdy nie chodzisz prywatnie do lekarza... Zazdroszczę cierpliwości i wiary w NFZ.
MEDYK1982 / 83.20.231.* / 2009-09-11 13:15
70% czytelnikow money.pl to nie 70% spoleczenstwa.
Jak zwykle ekspertom od pieniedzy i ideologizacji prywatnosci pomylila sie statystyka. No ale coż poradzić jak się dewocynie wierzy w sprawę. Albo pracuje na zlecienie biznesu medycznego.
303 / 83.30.138.* / 2009-09-11 06:39
gdzie znajduje się 70% że chce prywatne ubezpieczenia czy to jest suma z 100tys. obywateli i prywaciarzy .
1/ w niemczech jak masz ubezpieczenie to wszystkie usŁugi masz bezpŁatyne
idziesz do lekarza wypisuje recepte idziesz do apteki ani grosza nie pŁacisz
moim zdaniem powinno się odwoŁać ministerstwo zdrowia ponieważ do rozdrapywania jest wielu
2/dlaczego do nfz nie pŁacą posŁowie rząd i instytucje .
podatnik jak idzie do szpitala to się olewa.
jak idzie urzędnik to ma wszystkie wygody
redneck / 79.186.120.* / 2009-09-10 23:41
Noszę w zębach co miesiąc 300zł dla NFZ,NIGDY nie chorowałem,NIGDY nie byłem w szpitalu.Zostałem ,,trafiony" na drodze ,połamany karetką do szpitala, a tam ...weekend ,mało tego - chamstwo i debile.Nikt mnie nie zbadał uczciwie,nawet nie obejrzał,dwa dni tylko zastrzyki przeciwbólowe.W poniedziałek /po południu/konowały zorientowały się,że sprawa jest skomplikowana i wypada zapytać kogoś,kto kuma .Wzywają moją rodzinę,dają zdjęcie rtg +pytanie na papierze i adres kliniki 300km stąd - to sie nazywa ,,konsultacja".NIECH SZLAG TRAFI powiatowe wykańczalnie i CAŁĄ ,,bezpłatną" służbę zdrowia/każdy pacjent płaci za opatrunek lub temblak 3M/.
oburzony / 81.190.243.* / 2009-11-27 11:22
Swięta racja, a ratownicy medyczni zarabiaja 7000 z naszych skladek i spia na dyzurach.
Anest / 94.232.156.* / 2009-09-10 17:00
Do ilosci srodków z 2009 roku dodaj koszt inflacji i wtedy zobaczysz ile naprawdę przybędzie srodków w 2010 roku. Jesli wzrosnie VAT to tez ze szkoda dla szpitali itd bo usługi medyczne sa z niego zwolnione , a zatem VAT sie płaci w cenie towarów i usług ale go się nie odlicza. ( dla jednostek słuzby zdrowia ) Jesli wzrosną ceny prądu itd...Po drugie zasada jest prosta , a udawanie , że ona nie istnieje jest jak gospodarka komunistyczna. Brzmi ona : za ograniczoną ilosc srodków , nie mozna miec nieograniczonej ilosci swiadczen ( a tak jest - bo w nowym koszyku oprócz podnoszenia biustu wszystko sie nalezy w ramach ubezpieczenia - to powoduje kolejki ), a zatem jesli jedni nie płaca ( rolnik , dzieci uczące sie ) drudzy muszą płacic podwójnie .
Adam222 / 77.88.138.* / 2009-09-12 01:10
Mniej kraść to pieniędzy wystarczy.
scoroop27 / 88.79.167.* / 2009-09-10 12:03
dodam ze tytul tego artykulu to naduzycie... ja bardzo chcialbym przejsc na ubezpieczenie prywatne ale niech nikt nei mowi ze 70 procent polakow chce tego samego... 70 procent czytelnikow money.pl tego chce a nie jestesmy reprezentatywna grupa. rece opadaja na niekompetencje piszacych tutaj czasem...
Adam222 / 77.88.138.* / 2009-09-12 01:12
Najpierw niech zwrócą zapłacone składki za ostatnie 40 lat.
Rząd / 94.101.23.* / 2009-09-16 10:10
Dobra zwrócimy ale w starych banknotach :D
kukariusz / 83.31.177.* / 2009-09-09 23:49
Proszę o podanie która z prywatnych firm działajacych na rynku za składkę zdrowotną na obecnym poziomie ubezpieczy kogoś od kataru poprzez chorobę nowotworową do przeszczepu serca? Cały artykuł powyzej to fantasmagorie
Który kraj w Europie opiera powszechna opieke zdrowotną o prywatne ubezpieczenia? Spodnie opadaja gdy czyta się takie debilizmy. Chyba że problem ochrony zdrowia mamy załatwić tak jak problem stoczni ?
Wiem ,bo mam tylko prywatne ubezpieczenie / 198.54.202.* / 2009-09-12 07:53
Wreszcie ktos rozsadny.Przeciez abstrahujac od % ilu Polakow chce prywatnego ubezpieczenia,ale oni nie maj zielonego pojecia jak to pracuje.Za te oferowane skladki to prywaten ubezpieczenie zabezpieczy nie wiele.Co najwazniejsze,nie ma litosci i brania skladki w zaleznosci od wysokosci zarobkow.Malo zaplacisz,bedziesz mial gorsza opcje.Co roku podwyzki skladek i za 10 lat moze zabraknac pensji.Niech ktos powazny napisze kalkulacje ile by kosztowalo takie prywatne ubezpieczenie,albo co mozna dostac za ile na dzisiaj,to niektorym szczeka opadnie i skoncza dyskusje.Do tego wszystkiego i tak beda leczyc Ci sami ludzie i jezeli oplacani jak dzisiaj,mowie o tych normalnych,przecietnych,nie tych sprytnych,to podwyzka poborow,to nastepna eskalacja skladek.Przy tak biednym spoleczenstwie prywatyzacja to kryminal.Obowiazkiem Panstwa jest zabezpieczyc dzieci,starych i slabych i niestety z podatkow tych ktorzy maja,a ktoregos dnia moga takze nie miec,nie czarujmy sie i nie zahlystujmy tym co mamy dzisiaj.Wsrod tych starych sa takze Rodzice tych mlodych.Natomiast poprawa,reorganizacja,lepsze oplacanie sluzby zdrowia dzisiejszej,mniej administracji i nadbudowki,to praca gigantyczna,ale to + uzupelnienie o prywatna sluzbe zdrowia,kto ma to zaplaci sobie za wygode i komfort.To jest jedyna droga....
elel / 89.77.189.* / 2009-09-11 21:30
Szwajcaria.skladka to 180 do 300 chf miesiecznie.jakosc uslug i ich dostepnosc-nieporownywalna.aha - 280 chf to 1.5 dniowki pomocnika murarza
elel / 89.77.189.* / 2009-09-11 21:30
Szwajcaria.skladka to 180 do 300 chf miesiecznie.jakosc uslug i ich dostepnosc-nieporownywalna.aha - 280 chf to 1.5 dniowki pomocnika murarza
dasddasdasdasd / 83.25.124.* / 2009-09-11 14:37
chodzi o to żeby pokazać ludziom że oprócz nfz chcą wprowadzić dodatkowe "prywatne" ubezpieczenie. Parę lat temu były próby że za dodatkowe parę zł będziesz miał lepiej w szpitalu albo pójdziesz bez kolejki ale to nie wyszło. Niech lepiej pomyślą jak rozruszać gospodarke to płace pójdą do góry i więcej kasy będa mieli ale to chyba dla nich za trudne.
kukariusz / 83.24.86.* / 2009-09-10 17:22
ale możesz prywatnie zapłacić i bedziesz miał-myslisz że ubezpieczyciel bedzie sie bał tvn i zapłaci za twoją tomografię,operację itd., jezeli bedzie miał deficyt? Powie jak w USA- limit się skonczył, spływaj złozka i do domu.
Jeszcze raz powtarzam -ile będą kosztować ubezpieczenia gwarantujące zakres działań od kataru do przeszczepu serca- pytanie jest proste i są ludzie kttórzy znają odpowiedż- ale na razie pracują harcownicy, naganiacze
albo głupcy obiecujący nowe cuda za nic.
werrtyu / 81.219.175.* / 2009-09-10 09:04
W Holandii wszystkie ubezpieczenia sa prywatne. Owszem jest ustalone przez rzad pakiet minimalna.
A za moja skladke na pewno firmy mi ubezpieczaja na wszystko.
wjtek11 / 88.220.40.* / 2009-09-10 09:25
W Holandii jest obowiazkowe ubezpieczenieok.100euro/m. ale jezeli chcesz dentyste, albo be3dziesz rodzic,musisz wykupic dodatkowe ubezpieczenia, zwrot kosztow otrymujesz wstecznie itd,itd. Zapytaj sie ile osob chce zaplacic kilkanascie tys.zl za operacje a potem czekac az cześc zwroci ubezpieczyciel
wolny człowiek / 83.27.26.* / 2009-09-09 21:24
Mam wrażenie że to "urabianie gruntu" pod nowe opłaty. Przypomnę że parę lat temu ok 2 mln deklarowało chęć oszczędzania w IKE. Po paru latach aktywnych programów jest kilkadziesiąt tysięcy.
Od deklaracji do wyłożenia kasy daleka droga.
Jeśli obowiązkowe opłaty zostaną utrzymane w dotychczasowej wysokości to skończy się na deklaracjach.
ząbi / 188.33.117.* / 2009-09-09 20:26
Prywatna opieka medyczna staje się standardem u wiekszosci pracodawców. Zadna poważna firma nie pozwoli aby pracownik marnował czas tkwiąc w kolejce do lekarzy.
Dobrze żeby państwo zmniejszyło obciążenia ubezpieczeniowe dla pracodawcow którzy płacą na prywatne leczenie.
kukariusz / 83.31.177.* / 2009-09-09 23:51
Czy twój pracodawca zapłaci za przeszczep serca, leczenie choroby nowotworowej czy skomplikowany zabieg ortopedyczny- za katar to se mozesz sam zapłacić. Nie wiesz o czym piszesz, jak soja drogą znaczna część lemingów czerpiacych wiedzę z TVN i tabloidów.
,dshslhsg / 221.219.118.* / 2009-09-10 09:06
Panie kukariuszu, robi Pan funamentalny blad. otoz z 300zl placonego NFZ (firmie zle zarzadzanej i monopoliscie) starcza pieniedzy na katar i przyszczep serca dla obywateli przy powiedzmy sobie srednim poziomie uslug. firma prywatna za ta sama skladke na 100% zagwarantuje lepsze warunki po prywatni ubezpieczyciele wiedza jak to zrobic, inaczej by zbankrutowali.
kukariusz / 83.24.86.* / 2009-09-10 17:28
Proszę o podanie firmy ubezpieczeniowej która za 300zł miesiecznie zaoferuje leczenie z hospitalizacją, chorobami nowotworowymi, pełną diagnostyką i wysokospecjalistycznymi procedurami. Chętnie wykupię takie ubezpieczenie :) To co piszesz to propaganda , ja więcej płacę za proste ubezpieczenie rodziny na wyjazd tygodniowy na narty.
hdhlhssojdjd / 221.216.48.* / 2009-09-11 02:50
rozumiem ze NFZ pomnaza i wyczarowuje pieniadze bo 300zl x ilosc ubezpieczonych nie starcza. czyli zaleta panstwowej firmy jest taka ze oni wiedza jak rozporzadzac pieniedzmi i jak zrobic cos z niczego! :)))))) zrobmy wszystko panstwowe zatem i bedziemy sie taplac w dobrobycie.
stworek / 195.82.167.* / 2009-09-09 19:39
NFZ nie jest dla nas, tylko dla ludzi którzy p****** delikatnie mówiąc w stołeczki i zarabiają na nas krocie!Następna sprawa : stomatolog- NFZ dopłaca "gówno" a składki wygórowane. Dostać się do gastrologa to niczym wygrana w totka! Okulista przyjmuje tylko kilka osób bo NFZ nie ma pieniędzy. Do chirurga dokładnie to samo. A pieniądze płacimy,gdzie lądują?Każdy zna odpowiedź.A NFZ i cała banda pracująca tam nie dopuszczą do prywatnych ubezpieczeń. Czemu? Odpowiedź jest jedna! a na kim mogliby wtedy zarabiać? Połowa ludzi to nawet nie patrzy na swój pasek gdzie ściągają składki. 130zł ściągane co miesiąc przy marnych zarobkach.Pomnożyć przez ilość miesięcy. A gdzie reszta składek ściąganych z wyższych wynagrodzeń miesięcznych?Wychodzi na to że jesteśmy tak schorowanym narodem że brakuje nam na leczenie:) heh dowód stare babcie które czekają w kolejkach żeby się wyspowiadać lekarzowi że ją paznokieć boli:) a do autobusu to pierwsze jak czołg staranować wszystkich i zając 'miejscówe'(jest mały procent wyjątków.chyba mamy wolny kraj więc powinniśmy mieć wybór gdzie chcielibyśmy się leczyć.Prywatne ubezpieczenia bardzo dobre rozwiązanie.Lekarze byliby zadowoleni jak i pacjenci.
man13 / 2009-09-09 20:11 / Tysiącznik na forum
Jedno państwo a kilka oddziałów NFZ - trzeba tylko idiotów by płacili składki i wierzyli że te kilka oddziałów to "konkurencja". Polacy to urodzeni niewolnicy we własnym kraju!!!
sejmik / 79.163.249.* / 2009-09-09 18:24
pytanie moi drodzy co z tymi których nie stać ?, mają umrzeć bo większość emerytów i rencistów nie stać nawet na godne życie do końca każdego miesiąca, a bezrobotni nie wnikam z czyjej winy, co mają zrobić może gdy są jeszcze zdrowi powinni sprzedać swoje organy?, nie ma złotego środka ale jesteśmy państwem co oznacza że tworzymy wspólnotę narodową i jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie ale także za innych to głosi nie tylko doktryna Kościoła ale ludzki zwyczajny humanitaryzm. Ubezpieczenie dodatkowe niech będą i powinny być ale w żadnym przypadku nie mogą obejmować procedur ratujących życie a tylko te ponadstandardowe zabiegi które nie zawsze są konieczne a wynikają raczej z przekonania pacjenta niż rzeczywistego staniu zdrowia
man13 / 2009-09-09 20:14 / Tysiącznik na forum
Ci których nie stać powinni dostać opiekę od państwa.
Pilsener / 2009-09-09 19:52 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A stać nas na oddawanie połowy dochodu państwu plus jeszcze drugie ukryte bezpośrednio (np. VAT) lub pośrednio (np. ceny minimalne w rolnictwie) w cenach produktów? Tu nie chodzi o to, kogo stać a kogo nie, tylko o TE SAME pieniądze! Płaćmy składki tak jak płacimy, tylko bez pośrednictwa partii, wprowadźmy konkurencyjne ubezpieczenia, prywatne szpitale/przychodnie itp. itd. Składki za ubogich czy bezrobotnych byłyby opłacane przez państwo na podobnych zasadach, jak dziś - tyle tylko, że oczywiście byłyby to najtańsze ubezpieczenia a nie jakieś luksusy. Chodzi o lepsze wykorzystanie tych pieniędzy które są plus zasilenie systemu dodatkową kasą od najbogatszych, a nie odpłatność za wszystko od zaraz.
Konkret / 2009-09-09 16:25
Po co to ubezpieczenie zdrowotne jak i tak trzeba płacić np.
okulary przez "kasę chorych" 300,- prywatnie 312,- ,dentysta naprawę zęba prywatnie bo refundują takie plomby że mówi lekarz że w drzwiach ją wyplujesz (to po co takie refundują)
i po co to ubezpieczenie?
fan oweczkina / 83.7.173.* / 2009-09-10 23:47
po co te ubezpieczenia? -a jak kiedys najesz sie tlustego i popijesz spora iloscia alkoholu i zlapiesz "oste zapalenie trzustki " to wiedz o tym , ze tydzien leczenia w szpitalu bedzie kosztowal 100tys PLN, -a jak wyrzniesz glowa na nartach i nabijesz sobie krwiaka srodczaszkowego koszt zabiegu i leczenia tez bedzie podobny, nie mowiac o rehabilitacji..
poza tym na starosc kazdego z nas cos dopadnie- bynajmniej nie mysle o takich p************** przypadlosciach jak prochnica zebow czy wady refrakcji , najczesciej bedzie to konkretnie -cukrzyca, choroba niedokrwienna serca, udar mozgu, miazdzyca, osteoporoza ... a procedury leczenia kazdej z tych cywilizacyjnych chorob z osobna beda kosztowac od kilkudziesieciu tysiecy do kilkuset tys zl ...
Jesliby podliczyc ile przez cale swe zycie zawodowe wplacisz skladek zdrowowtnych (np 300zl x 12 miesiecyx 45 lat pracy ) to suma wyniesie zaledwie ok 160 tys zl - to starczy naprawde na niewiele,
wez pod uwage ze niezaleznie od kosztu ww procedur leczniczych , system pokrywa koszty opieki tzw ambulatoryjnej -przychodnianej np kazda twoja wizyta w gabinecie specjalisty to koszt srednio 40 zl , nie liczac dodatko kasy jaka jest placona przez system za opieke pielegniarska, rehabilitacje, cala nowoczesna laboratoryjna diagnostyke specjalityczna no i wreszcie refundacje lekow np do 1 opakowania leku na astme czy cukrzyce czy padaczke system doplaca kilkaset zl nie wspomne o lekach onkologicznych,hematologicznych ktore kosztuja kilkadziesiat tys -za miesiac terapii

wniosek- cale swoje zycie pracujemy na nowoczesne leczenie roznych chorobsk ktore spotkaja nas z pewnoscia w przyszlosci , bo na cos trzeba umrzec, a nikt obecnie nie umiera ze starosci- kazdy przypadek posiada przypisana mu diagnoze
man13 / 2009-09-09 20:15 / Tysiącznik na forum
I tu widać jak z tą pomocą państwa jest. Państwo pomaga zarobić urzędnikom i PiSuariatowi.
semik / 83.28.115.* / 2009-09-09 17:42
Zgadzam się w 100%. Robiłem sobie zęba kiedyś publicznie,... wyleciała mi w samochodzie w czasie powrotu. Oczywiście tego żebą juz nie posiadam. Teraz jak w liceum byla kontrola ubytków, i chcieli mnie zapsiać, to się rekami i nogami wzbraniałem i poszedlem do prywatnego. Publicznie niczego nię bedziesz miał dobrze zrozbionego. Czy to jest edukacja (zwłaszcza niższych szebli), nauka języków czy ochrona zdrowia.
szczerbaty / 192.109.111.* / 2009-09-09 16:28
bez przesady. zrobilem sobie "czarnymi" plombami szostki i siodemki na NFZ i jest calkiem ok juz kilka miesiecy ;)
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy