Forum Polityka, aktualnościKraj

Prywatyzacja szpitali? PiS chce referendum

Prywatyzacja szpitali? PiS chce referendum

Money.pl / 2011-02-11 14:14
Komentarze do wiadomości: Prywatyzacja szpitali? PiS chce referendum.
Wyświetlaj:
Elendir / 2011-02-13 10:11 / Łowca czarownic
A skąd na to pieniądze? Mamy ich tyle co kraje skandynawskie? Czyżby deficyt już nie był problemem?
leoś / 77.254.173.* / 2011-02-12 11:27
powinni ogłosić referendum w sprawie rozwiązania swojego ugrupowania !!!
80% społeczeństwa byłoby za
maciekkkk / 2011-02-11 19:26 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Kolejny poroniony pomysł polityków. Zamiast oszczędzać to lepiej wydać kilkadziesiąt milionów złotych na referendum, które i tak nic nie da. Ale przecież to dobrze wygląda w mediach i mówi się o tym. Politycy, opamiętajcie się. Jak nie OFE to referendum, ciekawe co jutrzejszy dzień przyniesie.
dgen / 2011-02-11 18:29 / Tysiącznik na forum
X: kobieta

Y: funkcjonariusz

Y: Dobra Beata, powiedz mi teraz, jak wygląda ta sprawa y... Bo Z mi mówił, że rysuje się jakaś szansa na temat związany ze służbą zdrowia

X: Tak

Y: Ale on jest aktualny? Czy, czy w związku z tym co sie dzieje, to jest już nieaktualny?

(....)
X: Natomiast y ... ja mam grupę ludzi, to nie jest duża grupa ludzi, bo nas jest troje

Y: Mhm

X: Którzy mają, tworzą, wiadomo, prawo i tak dalej, ale przede wszystkim mają ogromną wiedzę na temat tego, co będzie w przyszłości, czyli prywatyzacja jednostek organizacyjnych służby zdrowia

X: Mhm

X: Będzie racjonalizacja sieci szpitali, będą samorządy zbywały majątki trwałe, czyli będą i sprzedawać i przekształcać szpitale w spółki prawa handlowego

Y: Mhm

X: No wiadomo, że będzie medycyna prywatna, będą szpitale prywatne. Od czego sie będzie zaczynał? Od tego, że trzeba będzie stanąć do przetargu i kupić szpital

Y: No dobra, a gdzie tu jest dla mnie interes? Ja zawsze musz od od końca, że tak powiem, gdzie zarabiam?

X: Gdzie zarabiasz?

Y: I jak zarabiam?

X: Po pierwsze, są budynki, przychodnie

Y: Mhm

X: W centrum miasta

Y: No no, ale to jakaś wycena będzie przecież zrobiona

X: No, będzie robiona

Y: To nie pójdzie, nie pójdzie za jakieś śmieszne, bagatelne

X: Mhm no różnie to bywa, tego jeszcze nie umiemy określić, jeszcze ustawa nie podpisana, aczkolwiek, jak to ruszy to będą ci mieli farta, którzy pierwsi będą wiedzieć

Y: Mhm

X: I dlatego (treść niezrozumiała) to nie chodzi o to aby zła przychodnia i stary budynek

Y: Mhm

X: Do zagospodarowania tylko chodzi, przede wszystkim o ziemię prawda?

Y: Mhm mhm

X: Ale tak, jak na przykład u mnie, na zachodzie są y... szpitale, sanatoria w pięknych obiektach, również zabytkowych, które będą przekształcone na domy wczasowe, na zakłady opieki długoterminowej

Y: To dla mnie jasna sprawa, jeżeli będzie dobra wycena, no to wiadomo, nie ma o czym mówić. A co dalej?

X: Moja grupa chce się przede wszystkim to co ja mówię do nich, a oni mnie słuchają. Nas interesuje Warszawa

Y: Mhm, mhm

X: Duże miasta, potem po prostu

Y: Ale ja rozumiem, że sprzedaż będzie y... obwarowana przepisami związanymi z tym, że w dalszym ciągu w tych budynkach należeć będzie mhm, trzeba będzie prowadzić działalność związaną ze służbą

X: Niekoniecznie

Y: Niekoniecznie?

X: Nie niekoniecznie, najpierw będzie dochodziło do likwidacji

Y: Mhm aaa

X: Do przekształcenia, a później do zbycia

Y: Aha

X: Natomiast, jeżeli będzie y..., na przykład, ze szpitala czy przychodni tworzona spółka prawa handlowego, to przejmujesz i budynek i strukturę i ludzi

Y: No dobrze...

X: Uwierz mi, że

Y: ...ale to mówimy teraz o gołych przepisach, które będą regulowały coś takiego, natomiast gdzie wcisnąć nas, jak wcisnąć nas?

X: No, wy byście byli właścicielami

Y: No przy... no właśnie

X: Właścicielami szpitala, przychodni i tak dalej

Y: No, ja to rozumiem, dlatego się pytam ja to zrobić?

X: No to od tego będziemy my

Y: Aha aha

X: A co by powiedzieć, dzisiaj to tak mówię oczywiście ...

Y: Jasne

X: ...ogólnikami, natomiast do tego typu spraw będzie pierwszy macher, frontmenka, partnerka z mojej grupy, a dzisiejsza (............)

Y: Związanej ze służbą zdrowia, tak?

X: Tak, lekarze

Y: Aha aha

X: Z tym, że maja ze sobą pracę jako ordynatorzy, dyrektorzy ZOZ-u, dzisiaj są parlamentarzystami

Y: Mhm

X: I jeżeli pojawia się naprawdę, to nie jest (treść niezrozumiała) ale coś na czym można zrobić biznes, no to dlaczego nie. My mamy jedne możliwości, wy macie drugie możliwości

Y: Mhy

X: Będzie oferta, będzie propozycja, będzie wprowadzenie, porozmawiamy o tym, co być może będzie w przyszłości, zaproszę was, pogadacie, oni powiedzą co można, jaki biznes, a wy określicie czy to ...

Y: Jasne, mhy

X: ... jest fajne czy nie

X: No ale wiesz

Y: Świetnie

X: Jest taki, dla przykładu, szpital górniczy, na przykład, przy KGHM-ie, ja już dzisiaj wiem, że ten szpital będzie prywatyzowany, świetne wyposażenie kardiologiczne, świetny zespól lekarzy

Y: Mhm

X: To jest zakład pracy, funkcjonuje to jest na lata (treść niezrozumiała)

Y: Mh, mh, mh

X: Natomiast jak to zrobić, to wszyscy czekają na ustawę

(....)

X: Biznes na służbie zdrowia będzie robiony
kric / 77.254.170.* / 2011-02-12 12:30
odgrzewane kotlety i skompromitowany agent ,który bierze za swoje podłe ,bezprawne prowokacje emeryturę w wieku 35 lat z naszych pieniędzy,nie wspominając już o jego hulaszczym życiu za naszą kasę.Teraz kręci się ćwierćinteligent przy Kaczynskim razem z Kamińskim tworza dobraną parę do akcji prowokacyjnych i oszczerstw.Gratulacje dla Kaczyńskiego za takich przyjaciół politycznych
dgen / 2011-02-11 18:17 / Tysiącznik na forum
i jeszcze jedno................
czy tylko Polacy są takimi idiotami, którzy w uroczystej corocznej zbiórce (WOŚP) zbierają kase na sprzęt dla prywatnych (niedługo) spółek-szpitali ?
stary lis / 212.91.17.* / 2011-02-11 18:16
PLATFUSY I TAK SPRYWATYZUJĄ BO TO KOLEJNA KASA ,A LUDZIE BĘDĄ KIEROWANI DO PRYWATNYCH GABINETÓW ,KTÓRE POWSTANĄ NA NASZYM WSPÓLNYM MAJATKU .OT I SPRAWIEDLIWOŚĆ SPOŁĘCZNA , O KTÓRA ŻEŚMY WALCZYLI W 1980 ROKU-ale Wałęsa poszedł inną drogą /czyli zdradził /Jeden oszukaniec budował druga Japonię ,drugi zakpił z ludzi budową drugiej Irlandii. i straszakiem tym okropnym PiS-emJak uwierzyć w cokolwiek jak w koło PLATFORMIASCI OSZUŚCI .Do bulu łgają ludziom w twarz. razem z mediami.
dgen / 2011-02-11 18:13 / Tysiącznik na forum
Po przekształceniu szpitali w spółki - będą one musiały działać zgodnie z kodeksem spółek handlowych. Czyli nadrzędną regułą ich działania będzie musiał być zysk. Szef spółki odpowiada przed sądem za działanie na jej niekorzyść. Po drugie żaden minister, NFZ...nie może narzucić prywatnej spółce czym ma się zajmować i jak zarabiać. Idąc dalej - minister zdrowia i rząd utraci całą kontrolę nad opieką medyczną i zdrowiem obywateli a tego typu odpowiedzialnośc jest zagwarantowana konstytucyjnie.
Reasumując - po przekształceniu np. szpitala dziecięcego w spółkę handlową, jej szef będzie musiał za wszelką cenę zapewnić jej rentowność. Może to robić realizując niskopłatne zabiegi ratujące dzieciom zycie, wtedy będzie czekał miesiącami na przelew z NFZ i procesował się z rządem o nadwykonania. Może też wtedy trafić przed sąd za działanie na niekorzyśc spółki.
Inne wyjście to urządzić w pomieszczeniach szpitala SPA i klinikę jednego dnia zajmującą się odsysaniem tłuszczu i powiększaniem piersi. Biznes dochodowy i kasa od ręki. No i fiskus zadowolony bo podatki spływają. I żaden minister nie będzie miał na to wpływu.
pozdrawiam myślących.
ortopedawawa1 / 85.232.251.* / 2011-02-11 16:29
Własnie prywatyzacja daje nadzieję na brak wpływu polityków na zajmowanie stanowisk kierowniczych w Szpitalach. Gdy finansowanie jest budzetowe to dyrektorzy będż oczywiscie z klucza partyjnego - ciągła ekonomia polityczna jak do tej pory :-) - propozycja powrotu czasów socjalizmu - a myslałem że PIS jest prawicowy ha ha.
Bankier_7 / 2011-02-11 15:46 / portfel / Punktator

Prawo i Sprawiedliwość domaga się, by w kwestii ewentualnej prywatyzacji szpitali Polacy rozstrzygali w referendum. Takie stanowisko partii przedstawił jej szef Jarosław Kaczyński.

A mówią,że nawet świnia zdania nie zmienia!

konieczne jest przywrócenie opieki lekarskiej i stomatologicznej w polskich szkołach.

To jest rzeczywiście dobry pomysł godny poparcia!
mat3423 / 91.193.208.* / 2011-02-11 15:22
Państwowa i prywatna służba zdrowia - czym to się właściwie różni? Niech mi ktoś odpowie.
Idę do dentysty - to słyszę, że jak chcę mieć plomby, które wytrzymają dłużej, to muszę zapłacić. Idę do lekarza, to po 2 badaniach słyszę, że za resztę muszę zapłacić albo zaczekać do przyszłego roku, bo mi się limit wyczerpał. W szpitalu pielęgniarka uprzejmie mnie informuje, że jeśli nie chcę się tam zmarnować, to rodzina musi mi przynosić jakieś zdrowe jedzenie z domu. Dodatkowo lekarz mnie po cichu informuje, że oni mogą mi zaoferować bezpłatne usługi, ale jak chcę coś mieć zrobione porządnie, to muszę zapłacić.
Więc czym się tak naprawdę różni państwowe od prywatnego? Bo ja szczerze mówiąc nie widzę różnicy...
EURO STUDENT / 2011-02-11 15:14
Ewa Kopacz dożywotni zakaz wykonywania funkcji publicznych !
jeks / 87.205.137.* / 2011-02-11 15:07
tede chodzi ci o rzady SLD kture doprowadzily do katastrofy gospodarczej korupci ze ludziemaja ich dosc na dziesieciolecia l
Bankier_7 / 2011-02-11 15:44 / portfel / Punktator

kture


korupci

Ale zobacz jakie dobre szkolnictwo było...
skubidubi / 78.133.163.* / 2011-02-11 15:06
Nie ma różnicy KTO dysponuje państwowymi pieniędzmi bo zawsze źle je wyda. Ważne jest tylko to, CZY ktoś może nasze pieniądze zmarnować, bo jeśli będzie mógł to je zmarnuje. To czego potrzebujemy, to małe i nie wtykające nosa w cudze sprawy państwo, gdzie nie będzie można marnotrawić pieniędzy bo ich tam zwyczajnie nie będzie.
Emerytury, szkolnictwo, służba zdrowia, zasiłki dla bezrobotnych - to są przykłady dziedzin gdzie państwo NIE jest potrzebne i gdyby tylko przestało "pomagać" i wyrywać na ten cel podatki, to bylibyśmy dużo bardziej szczęśliwi. W takim systemie jaki mamy obecnie politycy potrzebują ciemnego ludu, który można trzymać w strachu i niepokoju.
tade / 83.2.33.* / 2011-02-11 14:31
A ja myślę że naród wreszcie się obudzi
i zrezygnuje z wyboru pomiędzy kartoflem a burakiem
i wybierze zupełnie kogoś innego.
By zakończyć wojnę polsko - polską obaj przywódcy winni zrezygnować
wycofać się z polityki.
Porzekadło mówi:
Bo kto mendą się urodził to i jako menda umrze!
Tylko jak to zrobić bez użycia siły?
Kiedyś była banicja.
W świetle prawa międzynarodowego banicja to nakazanie opuszczenia terytorium państwowego
własnemu obywatelowi, co współcześnie jest zakazane (obowiązkiem każdego państwa jest przyjąć
swego obywatela, bez względu na okoliczności). Niektóre państwa zakaz ten obchodzą pozbawiając
wcześniej daną osobę obywatelstwa, czyniąc z niej bezpaństwowca.
hryniu / 2011-02-11 14:14 / Bywalec forum
i jak zwykle w naszym kraju zamiast zmieniać i reformować żeby było lepiej cofamy się kilkanaście lat do tyłu - panie Prezesie nie chce mi się tego nawet komentować - to co pan proponuje spowoduje rozdęcie administracji państwowej w sektorze sł. zdrowia i o to chodzi, żeby było gdzie upychać kolesi... baj!
soob / 83.27.54.* / 2011-02-11 14:53

panie Prezesie nie chce mi się tego nawet komentować

To nie komentuj. Mistrzami w upychaniu kolesi jest koalicja PO-PSL. Prywatyzacja szpitali w ich wykonaniu byłaby rozdawnictwem publicznego majątku kolesiom (podziałem łupów).

Najnowsze wpisy