Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Prywatyzacyjna depresja

Prywatyzacyjna depresja

Money.pl / 2006-08-02 19:54
Komentarze do wiadomości: Prywatyzacyjna depresja.
Wyświetlaj:
Mops / 83.22.255.* / 2006-08-03 14:45
Myślę ,że obecnie pojęcia prywatyzacji nie należy używać. W polskim życiu ekonomicznym stało się ono bowiem pojęciem martwym. O wiele bardziej istotne jest pojęcie nacjonalizacji z różnorakimi przedrostkami typu "re" czy "de".
LukasOln / 83.9.40.* / 2006-08-03 11:25
Wiadomo, że jeśli jest coś państwowe to tak naprawde jest niczyje. Natomiast jeśli firma jest w rękach prywatnych to defakto szef dba o własne pieniądze. A faktyczny stan w Polsce jest taki, że przedsiębiorstwa państwowe to miejsce dla politycznych koleszków i matołów. Właśnie wstrzymywanie prywatyzacji to miejszy rozwój gospodarczy państwa, mniejsz konkurencja. Około 50% przedsiębiorstw zostało sprywatyzowanych, brak słów naprawde politycy do gamonie.
matka Jarosława K. / 82.177.48.* / 2006-08-03 08:16
Zbiegowisko tępych nieudaczników z PIS-u. Pojęcia o gospodarce nie maja. Każdy widzi co dla nich ważne.........
Rozliczanie, grzebanie w życiorysach, i terror taki jak za komuny sądy za morde trzymać, trybunały, prokuratorami sterować, własne służby polityczne powołać (CBA), ciągle zament, bałągan i nienawiść w imię tego samego Boga i sprawiedliwości ale niestety w wersji Pokurcza Rydzyka !!
Fan tępaków / 83.17.24.* / 2006-08-03 10:19
Prywatyzacja ??? tak !!! jestem gorącym zwolennikiem własności praywatnej !!! tylko najpierw powiedz mi tępaku, i zresztą nie tylko mnie, gdzie jest ta kasa z prywatyzacji przez tyle lat ??? Ile powstało dróg, autostrad, obiektów użyteczności publicznej itp., ??? Jesteś jednym z tych czerownych burków, którzy w latach 40-tych i 50-tych rozkułaczali i robili nacjonalizację, teraz ich spadkobiercy, tyle że teraz pod "płaszczykiem kapitalizmu" ale też, w imię sprawy lepszej na siłę, bez jakiejkolwiek logiki
i gospodarności robią to samo tylko w drugą stronę.......
Czy nasuwa Ci sie jakaś refleksja ??? śmiem twierdzić że nie stać Cię na nią........
Ja zaś mam taką, w tamtych czasach (głębokiej komuny)
jak i teraz, (w rozkwicie "kapitalizmu") zwolenników
i orędowników jest pod dostatkiem, dlaczego ??? ponieważ capów nigdy nie brakowało i brakować nie będzie, choćby nie wiem jaki "syf" - doktryna była modna.
jliber / 212.180.147.* / 2006-08-03 13:26
Ale przecież wiadomo na co poszły te pieniądze, na rolników, górników, urzędników, dotacje do ZUSu, KRUSu. AWS/PIS/SLD to wszystko robiło i robi. Ale to liberałowie są źli, bo przecież nie chcą być "solidarni" (czytaj: nie chcą okradać jednych i dawać innym).
gregor2000 / 2006-08-03 11:53 / Bywalec forum
Równie dobrze moge zapytać gdzie są moje podatki? Fiskusowi trzeba oddać, a autostrad nie przybywa. :(
matka Jarosława / 82.177.48.* / 2006-08-03 10:37
brawo jełopie ale kase z prywatyzacji państwo zabiera od 89 r. a róznie sie przewineli...... teraz masz Pis i co łata kasą też prywatnych spółek z prywatyzacji i dywidend...swoje solidarne=socjalne państwo.......chłopom, górnikom wszystkim rozdać nic nie inwestować przejeść wzrost gopspdarczy byle sie przy korycie utrzymać...i nie przezywaj mnie bo sam jesteś burak i tepy mózg moherowo-irasiadowy
jliber / 82.210.134.* / 2006-08-02 20:47
Szczerze mówiąc, sam nie przewidziałbym że kartoflane buraki doprowadzą prywatyzację do takiego stanu. Myślałem że mimo retoryki niszczenia podczas wyborów oni tak naprawdę po prostu nie będą przeszkadzać, nie zrobią ani dobrze ani źle, po prostu 4 lata stracone, ale oni naprawdę to robią, naprawdę niszczą ten kraj, cofamy się do tyłu.
gregor2000 / 2006-08-02 19:54 / Bywalec forum
Zamiast prywatyzować - zabiera się środki spółkom.
tatko / 2006-08-02 22:35 / Tysiącznik na forum
Aby prywatyzować,trzeba się na tym znać, a w PiS -ie takich brak. Zabierać pieniądze firmom to przecież każdy potrafi,więc i PiS ma takich pod dostatkiem. Z budżetem jest cieniutko,toteż bracia czaszkują, a jakby tak nie wpłacić składki do Unii Europejskiej? Ot pomysł! Z piekła rodem.A należałoby najpierw zapytać naród,czy zaakceptuje czarcie pomysły.
gregor2000 / 2006-08-03 04:47 / Bywalec forum
Potrzeba także woli politycznej. W końcu pierwszym ministrem skarbu IV RP był Andrzej Mikosz. On miał chęć do prywatyzyacji. Nie miał poparcia.
ZZ / 83.17.24.* / 2006-08-03 14:53
tam gdzie logikę zastępuje tzw. wola polityczna, to efekty są zawsze opłakane............
gregor2000 / 2006-08-04 14:17 / Bywalec forum
Te czynniki (logika + polityka) muszą występować razem, aby dać pozytywne skutki. Nie chodzi o zastąpienie, chociaż, wydaje mi się, że u nas takie zjawisko ma miejsce.

Najnowsze wpisy