Forum Polityka, aktualnościKraj

Przedsiębiorcy będą panować nad kontrolami

Przedsiębiorcy będą panować nad kontrolami

Money.pl / 2008-11-21 20:56
Wyświetlaj:
~podatnik z duzym zyskiem podatkowym / 212.244.192.* / 2008-11-28 10:14
Jak to?:
"Jest 8 tygodni"
u mnie siedzieli 8 miesięcy. Co można zrobić jak przedłużają "dla dobra podatnika" żeby lepiej udokumentować??? bo to co jest to za mało żeby wykazać że się nie jest wielbłądem...
konsument / 83.12.233.* / 2008-11-28 09:27
Będziecie jedli śmierdzącą żywność, chodzili w wadliwych butach i będziecie jeździć na chrzczonej benzynie i opale zamiast na oleju napędowym. DLATEGO że przedsiębiorcom będzie WOLNO WSZYSTKO a KONTROLE nic nie dadzą.
hiltonn / 83.23.61.* / 2008-11-28 14:26
w kontroli chodzi o prawidłowość dokumentów księgowych, a nie o to kto co i jakiej jakośći produkuje...widać, że "konsument" nie ma pojęcia o tym co komentuje...
Andre7 / 2008-11-28 10:44 / Tysiącznik na forum
Jak kontrolujacy jest kompetentny to sprawdzi co trzeba w kilka godzin. Jaki jest sens siedzenie u mikroprzedsiębirocy który ma 1 segregator dokumentów na rok siedzenie kontroli przez 20 dni ? Uczą się na pamięć ? Przecież wystarczy przyjść, obejrzeć, zabrać kopie wątpliwych dokumentów by zrobić kontrole krzyżowa u innych i tyle.
zbik-2 / 2008-11-28 00:36
Zastanawia mnie, że politycy tak niechętnie słuchają mądrzejszych i często wyważają dawno otwarte drzwi. Ustawa o swobodzie gospodarczej w stosunku do starej ustawy o wolności gospodarczej tzw WILCZKA cofa polską gospodarkę o ładnych kilka lat! Różnica polega natym, że swoboda pozwala poruszać się po polu rzeczy dozwolonych, a wolność zakazuje wyłącznie tego co zabronione. Na zdrowy rozum - łatwiej wyliczyć to czego nie wolno niż to co jest dozwolone, czyż nie? A te głąby nie mogą od lat tego połapać, albo co gorsze to jest im na rękę!?
en / 83.27.85.* / 2008-11-27 21:51
a kto odwazy sie wniesc sprzeciw?!
M23 / 81.190.75.* / 2008-11-27 20:08
Przykładowo kupując materiały w kraju płacisz 22% VAT. Sprzedając towar za granicę nie otrzymujesz VAT. Nadpłacony podatek chciałbys wykorzystać na zapłacenie podatku dochodowego. I w tym momencie US z automatu wysyła kontrolę. Oczywiście gdybyś uznał za stosowne aby US przelał Ci nadpłacony VAT na konto firmy, US wysyła kontrolę.
Natomiast pieniądze dostaniesz po 6 miesiącach.
Niech żyje export.

Co do tego lania wody przez to jedno legendarne okienko... Jeśli ktoś nie poradzi sobie z 5 (pięcioma) okienkami i to tylko raz na początku działalności, to lepiej niech sobie daruje "polski biznes". Bo problemy nie leżą w idiotycznych okienkach.
kamienie na szaniec / 94.254.157.* / 2009-03-26 23:10
zgadzam się z M23 ;]
marek 19.53 / 83.24.68.* / 2008-11-25 15:22
Fantastyczne:
Średnie przedsiębiorstwo
4 tygodnie jest
24 dni robocze będzie
Duże przedsiębiorstwo
8 tygodni jest
48 dni roboczych będzie


O ile potrafię liczyć to kontrole się wydłużą - tydzień ma tylko 5 dni roboczych.

Utworzenie jej ma na celu ostatecznie wyeliminowanie jednego okienka

Nie wiedziałem , że już coś takiego istnieje.

Przedsiębiorca zatem będzie mógł już od połowy 2011 roku zarejestrować działalność przez Internet (tzw. zero okienka)

HA, HA, HA, - to już za dwa lata.
Obśmiałem się jak norka.


A na dodatek pewnie będzie potrzebny certyfikowany podpis elektroniczny - czyli nabijemy kabzę uprawnionym do wydawania.

No i oczywiście zakładamy, że każdy ma dostęp do internetu i sprawnie się nim posługuje.

Kosmetyczne bzdety - a gdzie uproszczenie VAT i PIT i miliona innych przepisów, które powinna znać każda najmniejsza firma.

Dla małych i mikro firm powinny wydawane " instrukcje obsługi" - max 10 stron.
Facet zakłada kiosk z landrynkami i powinien coś takiego dostać w chwili rejestracji. Skąd biedak ma wiedzieć, że wrzucając 10 cukierków do torebki musi zgłosić się do Marszałka z wypełniać tasiemcowe formularze dotyczące wprowadzania opakowań na rynek, uiścić lub uzyskać zwolnienie z opłat ?
Wyborca / 2008-11-24 14:59
problem z kontrolami polega na tym, że nie tyle kontrolują prawidłowość rozliczeń ile mają wykazać przedsiębiorcy, że jest nikim w stosunku do urzędnika. Poza tym trzeba, że najprościej usunąć konkurencje z rynku przez u********* kontrolę. Jeśli jeden dostanie dużo do zapłaty, to będzie musiał ograniczyć aktywność gospodarczą a wtedy konkurencja ma się o wiele lepiej. Należało by wprowadzić zasadę, że nałożenie na przedsiębiorce niesłusznego ciężaru finansowego przez urzędnika jest tak samo traktowane jak odstąpienie od pobrani podatku od .... innych, od konkurencji - bo daje takie same skutki praktyczne. Czyli potrzebne sa tak na prawdę dwie zmiany - jedna która będzie mówiła że kontroe sa prowadzone celu równego trakowania podatników i druga, ze nałożeni niesłusznej kary jest penalizowane.
full / 91.192.197.* / 2008-11-21 20:56
To wszystko są duperele jeśli nie zreformuje się sądownictwa. Jeśli mam czekać 2 lata na wyegzekwowanie należności od niesolidnego dłużnika to, w przypadku większej sumy należności plajtuję (jednoosobowy przedsiębiorca). I te innowacje są mi do d..... potrzebne. Czy ktoś się za tę "kastę" w końcu weźmie? Panie Ćwąkalski do roboty.
januszlechonczak@o2.pl / 83.9.124.* / 2008-11-27 22:32
Przedsiębiorcy będą panowąć nad kontrolami [1]- mam wrażenie, że czytam dawne "Szpilki". Po pierwsze, nie wierzę w to "jedno okienko" z kilku powadów: jest zbyt dużo instytucji z którymi musi wspódziałać przedsiębiorca. Te instytucje mają w dalekim poważaniu przedsiębiorcę, gdyż dalej urzędnicy mniemają, że to my jesteśmy dla nich a nie oni dla nas. Po drugie - życzę komuś, by np. w urzedzie skarbowym załatwił jakąś sprawę w jednym okienku - to się nie da. Chodzisz jak idiota od jednego biura do drugiego i "całujesz klamki". Ja nie zgodziłem się z nałażoną na mnie karą za 2001 iodwoływałem się od ich decyzji kilka razy W końcu przyznano mi rację, ale za to że byłem /w ich mniemaniu/ nieżetelny - moje racje uznano w 70% a te 30% to "zwyczjowa"/?/ kara. Po 6 latach nerwówki "dałem za wygraną" - już nie mam sił.
Pozdrawiam wytrwałych.
takjest! / 213.158.196.* / 2008-11-22 11:23
no i co smędzisz. Ważne, że wniesiesz sprzeciw od ewentualnej kontroli, która będzie nadto trwała 12 dni.
Kontrahenci natomiast będą cię mogli dalej dymać równo, bo mają świadomość o szybkości pracy sądów.
diasek / 87.205.150.* / 2008-11-28 00:11
Pachołki Brukseli jak widać głównie rozszerzyli prawa kapitału oraz BEZPRAWNIE WBREW KONSTYTUCJI zapisali wyższość prawa unijnego nad polskim.
To kpina z prawa.
Dr Cox / 85.128.68.* / 2008-11-28 08:22
Co ty pitolisz. Wracaj do szałasu. Nijak się to ma do tematu. A jeśli koniecznie chcesz wiedzieć, to przeczytaj dobrze konstytucję, która akurat dopuszcza wyższość ustawy międzynarodowej nad ustawą polską.

Najnowsze wpisy