Forum Forum podatkoweInne

Przedsiębiorcy wybierają liniowy

Przedsiębiorcy wybierają liniowy

ines / .* / 2005-02-15 13:33
Komentarze do wiadomości: Przedsiębiorcy wybierają liniowy.
Wyświetlaj:
() / .* / 2005-02-15 20:42
No i co z tego, że komuchy dali podatek liniowy jeżeli teraz składkami na ZUS chcą sobie powetować i to aż pięciokrotnie. Osobiście wolałbym płacić podatek progresywny nawet 50 % , niż mieliby podnieść choć troszkę składki na ZUS. Bo gdy podniosą składki muszę splajtować i pozwalniać ludzi.Polsce grozi olbrzymia fala wzrostu bezrobocia i wielkiej liczby samobójstw.
doradca / .* / 2005-02-15 16:03
Niestety to wszystko prawda.Zreszta sytuacja była zupełnie jasna 19% tylko przedsiebiorcy bez możliwości łączenia dochodów z tytułu umowy o pracę i całkowita rezygnacja ze wszystkich ulg,Chciałaś przechytrzyć fiskusa ,ale w tym wypadku przepis jest wyjątkowo przejrzysty.Jeśli chodzi o wycofanie to dopiero w przyszłym roku.Po to jest czas do 20 01 aby móc się zastanowić nad najlepsza dla przedsiębiorcy formą opodatkowania.
ines / .* / 2005-02-15 17:00
Dziękuję za odpowiedź, jednak po tonie w jakim jej udzieliłeś wnioskuję, że chyba pracujesz w skarbówce. Przepis wcale nie jest jasny, bo mówi o opodatkowaniu 19% dochodów z działalności gospodarczej a nie przychodów ze stosunku służbowego, więc jeżeli nie mówi to dlaczego nie mogę ich rozliczać z małżonkiem chociaż są opodatkowane wg skali ? Natomiast Twój zwrot "przechytrzyć" nie zasługuje na żaden komentarz...
silver / .* / 2005-02-15 17:11
Na pewno odpowiedz znajduje sie w archiwum grupy pl.soc.prawo.podatki -> http://csa.pl?bb
ines / .* / 2005-02-15 18:08
Silver - bardzo dziękuję za linka.
ines / .* / 2005-02-15 13:33
Drodzy Forumowicze,Mam ogromny problem z 19% i nie wiem czy da się z tego wybrnąć ;((( Jeżeli ktoś z Was orientuje się w podatkach od Fizycznych to BARDZO prosze o pomoc. Oto moja sytuacja... Mam 2 źródła dochodu:1. umowa o pracę2. prowadzona przeze mnie (czyli żonę) działalność gospodarczaMąż pracuje tylko na umowę o pracę. Wybrałam ten 19% od 2005, bo byłam przekonana, że nim tylko będą objęte moje przychody z dzialalności... A dowiedziałam się, że owszem dochody z dzialalności 19% i oczywiście będą rozliczane osobnym PITEM. NIESTETY te 19% z działalności muszę "okupić" tym, że nie mam prawa rozliczać już moich dochodów z pracy z dochodami z pracy MĘŻĄ!!! Czy to prawda ??? Było dla mnie oczywite, że jeżeli mam niższy podatek 19% top nie mogę łączyć przychodów z mężem, ale byłam pewna, że chodzi tylko o DZIAŁALNOŚĆ A nie o UMOWĘ o PRACĘ. Jestem załamana, bo działalnośc jest niewielka, a z tytułu pracy przekraczam II próg... Odpowiedzcie prosze czy dobrze jestem poinformowana, że nie mogę się WCALE rozliczać z mężem ???Pytanie 2: Czy jeżeli złożyłam oświadczenie o wyborze 19% stawki do dzialalności i chciałabym je odwołać (żeby jednak móc się z mężem rozliczać) to czy mogę to jakoś zrobić ??? Czy już po sprawie ;(((.BARDZO PROSZĘ O POMOC i Z GÓRY DZIĘKUJĘ!ZROZPACZONA ;(((
daro / 212.76.37.* / 2005-11-18 23:13
Art. 6 ust. 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Jeżeli wybrałaś sposób opodatkowania okreslony z art. 30c (19% podatku od dochodów z działalności gosp.) tracisz prawo do łącznego opodatkowania z małzonkiem (również w zakresie dochodów innych niż z działalności gospodarczej). Sprawa jest oczywista.
Co do rezygnacji z takiego opodatkowania - art. 9a ust. 4 ustawy "wybór sposobu opodatkowania dokonany w oświadczeniu, o którym mowa w ust. 2, dotyczy również lat następnych, chyba że podatnik, w terminie do dnia 20 stycznia roku podatkowego, zawiadomi w formie pisemnej właściwego naczelnika urzędu skarbowego o rezygnacji z tego sposobu opodatkowania lub złoży w tym terminie pisemny wniosek lub oświadczenie o zastosowanie form opodatkowania określonych w ustawie o zryczałtowanym podatku dochodowym.".
maalina / .* / 2005-02-16 08:26
z tego co się oriętuję - to trzeba osobno - ale polcam wizytę w US, lub ewentulane zapytanie na pismie (będzie podkładka).
jaga / .* / 2005-02-16 21:58
podkładka nic nie pomoże.
;-p / .* / 2005-02-15 23:26
a moze się wyrejestrować a potem zarejestrować...?
ines / .* / 2005-02-16 10:10
maalina - wizyta w US była - ustne informacje nic nie dały - jedna Pani mówi TAK, inna NIE, na piśmie i owszem ale ja muszę znmaleźć odpowiedź do 18-02-05! Zwróciła się do Regionalnego Centrum Informacji Podatkowej - jutro mam do nich dzwonić!;-p - to co napisałeś okazuje się być najlepszym wyjściem - NIESTETY - jak interpretacja będzie dla mnie niekorzystna to wyrejestruję działalność. A czy zarejestruję ponownie - nie wiem... pozyjemy-zobaczymy. Dziękuję Wam za wpisy i chęć pomocy.
silver / .* / 2005-02-16 10:35
Dlatego nikt z nas specjalnie nie moze Ci pomoc. Kazdy US, a nawet urzednik rzadzi sie swoimi prawami. Cos co sprawdzilo sie w jednym urzedzie, moze byc nieskuteczne w innym.

Najnowsze wpisy